FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-12-15 11:50  [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Pozwolę sobie założyć ten wątek po to by nie kontynuować dyskusji o modelu w zapowiedziach/nowościach.

USS Ticonderoga, skala: 1: 200
autor: Dariusz Wandtke
nakład: 350 egz.

28 arkuszy z kolowymi częściami
22 arkusze ze szkieletem wycinanym laserem

Całość sklejona w wielką grubą księgę.

Pokład lotniczy jest podzielony na 5 części.
Niektóre elementy poszycia burtowego są "rozkawałkowane" na kilkucentymetrowe odcinki. Poszycie dna to wąskie oklejki o szerokości ok. 31 mm.

W instrukcji mamy plan generalny, rozrysowany szkielet z zaznaczonymi jego elementami w formie rzutów.

Oklejki burt są klejone na zakładkę na wcześniej przyklejone poszycie dna.

Szkielet wycięty na tekturze 1 mm, dlatego wręgi, oraz wodnice są podwójne i trzeba je sklejać po 2. Przy okazji przypinania wodnicy do deski zauważyłem, że niektóre jej części są zdublowane, np. Wd1. Tutaj np. Wd1 skleja się ze spodnią częścią Wd2.

Model zawiera 2 samoloty, reszta do osobnego dokupienia.

Nieco osobliwie wygląda radar dozoru powietrznego SK-1, który został opracowany w formie pudełka ze ściętymi bocznymi ściankami w formie trapezu, ale tutaj to nie jest problem bo ten element można wykonać sobie prawidłowo z drucików, albo zastosować element fototrawiony (pewnie będzie).

Nie ma ogromnej ilości detali, ale jest napisane, że ten model jest przeznaczony dla modelarzy z mniejszym doświadczeniem i może służyć jako baza do rozbudowy, detalizacji przez modelarzy doświadczonych korzystających z własnych materiałów.

Wieczorem postaram sie wstawić zdjęcia i napiszę coś więcej.

--

Post zmieniony (09-12-15 17:47)

 
09-12-15 11:59  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie że zacząłeś właśnie Ty.
Czy jest podana informacja na jaki okres służby ma przedstawiać ów model?
Pytałem w innym wątku ale .....
Rozumiem że Pictoriala masz - ?

offpic: tak samo wykonano wręgi do 'Mogami" -wszystko cięte na 1mm ale wręgi są zdublowane niektóre podwójnie -???

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-15 12:11  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie jest podane na jaki okres służby opracowany został model. Poctoriala mam, takze Warship Perspectives z Essexami.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-12-15 12:56  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest jeszcze spora kniga od Trojcy ;-)

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-15 13:01  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Po za tematem. Po wcześniejszych wpadkach projektanta dobrze ze mam tylko dwa modele autobus ogórek i nieszczęsne Kongo

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-12-15 13:07  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven a masz plany z FD te najnowsze???

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-15 13:08  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Wiem, wiem, ale 300 zł na Trojcę na razie sobie daruję ;) Po malowaniu widać, ze model przedstawia stan na 1944 rok, także wtedy miał radar główny SK-1. Po remoncie na przeł. 1944/45 był już malowany inaczej, oraz otrzymał nowszy radar SK-2. Tylko, ze to malowanie w modelu, plamy kamuflażu coś mi się nie zgadzają ze zdjęciami okrętu z 1944 r. Wieczorem porównam .

Planów z fd nie mam.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-12-15 18:28  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

2 samoloty?

 
09-12-15 18:33  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Greg77   

Słownie 'DWA" . Było w innym wątku więc wiem.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-12-15 18:35  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Innego wątku nie widziałem, jeżeli tylko dwa samoloty to coś nie jest ok... to tak jakby wydać Bismarcka z dwiema wieżami a pozostałe sobie dokupić osobno :)

 
09-12-15 18:41  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Greg77   

Jak się wypowiedział Wydawca:
(cytuje mniej więcej)"od czasów Junyo wydajemy w ten sposób każdy lotniskowiec i każdy się sprzedaje- tak będziemy robić dalej"

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-12-15 18:47  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Niedługo będzie tak jak DeAgostine, będziemy jeden arkusz kupować co tydzień w kioskach, albo w częściach na stronie :-D
Może to nie głupi pomysł przy tych rosnących cenach modeli :-D

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-12-15 20:10  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O ile dobrze pamiętam, to w innym wątku wydawca napisał, że forumowicze stanowią 2-3% ogólnej klienteli. Wynika z tego, że głos tych niezadowolych jest raczej marginalny.

Z tymi samolotami to strzał w kolano. Dokupienie 1 szt. to 0,70 zł. Łatwo sobie policzyć o ile wzrasta koszt modelu jeśli chce się, aby model wyglądał jak lotniskowiec a nie statek widmo.

Kolejna rzecz to wręgi. Osobiście posiadam tylko zestaw cięty laserem do Taiho. Kupiłem bo była fajna promocja. I więcej nie kupię. Rozumiem dokupić detale cięte laserem, ale wręgi to szczerze mówiąc lekka ekstrawagancja (dla mnie). Rozumiem, że 70% modeli sprzedaje się z wręgami ciętymi laserem. Ale niestety może to oznaczać, że te 30% nabywców jednak nie zdecyduje się na model bo tych wręg nie potrzebuje.

Osobiście mówię stanowcze NIE takiej polityce wydawniczej, tzn. wydawania modeli dla wybranych. Wydawnictwo daje wybór w kwestii ilości samolotów na pokładzie przez dokupienie we własnym zakresie, a nie daje wyboru w kwestii rzeczy tak podstawowej jak szkielet. Oby inni nie poszli tym tropem.

--

Post zmieniony (09-12-15 20:10)

 
09-12-15 20:27  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zdarza mi się kupić model z laserowymi wręgami bezpośrednio wpisanymi w model z innego wydawnictwa. IJN Sendai jest tego przykładem. Ale dokupowanie pojedynczych sztuk samolotów jest niefajne i myślę jak sobie z tym poradzić w obecnej sytuacji, która już na dniach stenie się dość pilna.
Chętnie przeanalizowałbym zdjęcia arkuszy Ticonderori zwłaszcza poszycia.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
09-12-15 20:39  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie o cel zamieszczania tylko wręg laserowych zapytajcie wydawcę.
Ma to pewne wytłumaczenie. Wierzcie mi. W sumie można by zrobić download na stronie dla ortodoksów...
Co do samolotów to jestem w stanie zrozumieć że te 103 plus rezerwowe to może być jednak za dużo ( no z 5-6 arkuszy A3 chyba wyjdzie) to jednak 40-50% powinno być standardem a reszta jak ktoś chce dokupywać.
A nie albo nic albo setka.
Zaraz 0,70 pln za jeden SAMOLOT czy za jeden arkusz z np. 6 samolotami??

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-15 20:43  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Przy zamawianiu modelu na stronie powinna być informacja, że "należy zakupić arkusze z dodatkowymi samolotami, bo w modelu są dwa samoloty". Tak ktoś może być niezadowolony kupując taki model
Tzn kupuję model, po iluś tam dniach dostaje je w łapki i patrzy, a tam tylko dwa samoloty. Więc, musi znów wejść na stronę zamówić i zapłacić dodatkowo za koszty przesyłki.

Jeszcze bym rozumiał taka politykę gdyby model kosztował 30-40 zł, ale nie przy modelu za 300 zł. Jaka by była różnica w cenie dodania jednego arkusza więcej. Myślę, że żadna.
Ja rozumiem kogoś kto chce na pokładzie postawić 60 szt samolocików, wtedy sobie ma możliwość dokupienia więcej.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-12-15 21:04  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Panda   

Odnośnie samolotów. Moim zdaniem jest to po prostu szukanie dodatkowego zysku, co oczywiście wydawca sobie może robić, a ja, potencjalny klient, mogę skrytykować i zagłosować portfelem (co też uczynię, czyli nie zakupię). Podobnie z brakiem wręg do samodzielnego wykonania.
Modele okrętów Answera, dosyć uproszczone, kosztują całkiem sporo, a do tego nie ma przesłanek pozwalających stwierdzić, że nie będzie brakowało np. burt w centymetrach. W tej cenie powinny być samoloty, bo to jest jednak nieodłączny element lotniskowca. Ile ich powinno być? Tyle, żeby nie było łyso na modelu, a jak ktoś chce mieć zapchany pokład, to sobie dokupi. Jak dla mnie na lotniskowiec trzy/cztery typy samolotów, po 10-12 każdego typu, w zupełności wystarczy, żeby przywozicie wyglądało, i żebym nie miał poczucia nabijania mnie w butelkę.

Niestety, taka polityka wydawnicza mi się nie podoba: raz ze względów ekonomicznych, dwa ze względu na manipulację klientem (niby że mam wybór, ale miałbym wtedy, gdyby były w tej samej cenie, wcale nie niskiej, był ten arkusz-dwa samolotów).

 
09-12-15 21:09  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadza się ale wydawca ma swoją wizję.
Dla przykładu napiszę że wczoraj wieczorem wziąłem do rąk "Lexa" z GPM. I tam jest zamieszczonych 72 sztuki samolotów - wiem zupełnie inne małe dwupłaty ale można i tak.
W "Sarze" z Fly'a jest ich dużo mniej bo tylko 44 małych dwupłatów czyli chyba 1/3 stanu i z pewnością będzie to wyglądać o wiele lepiej niż pusty pokład.
Nowszy model - "Taiho'", samoloty większe i jest ich 61 ze stanu 74.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-15 21:11  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chciałbym, tylko przypomnieć, że w zakładkach są fajne samoloty....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
09-12-15 21:17  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Paweł63   

Witam.
Czy nakład to faktycznie 350 sztuk?
Ponoć miało być 150.

 
09-12-15 21:29  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Obiecane zdjęcia arkuszy:











Model przedstawia okręt na stan w 1944 r. z kamuflażem Ms 33-10A. Sprawdzałem ten kamuflaż wstępnie na oklejkach i ogólnie jest OK.


PS. na tą konfigurację na początku okręt posiadał w sumie...117 samolotów.
--

Post zmieniony (09-12-15 21:34)

 
09-12-15 21:37  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Lukee 

 

Co Wy tak z tymi samolotami??
Czy lotniskowiec to zawsze pływa z całą swoją flotą powietrzną na pokładzie?
Dla mnie cały pokład upstrzony samolotami powoduje, że jednostka przestaje wyglądać jak okręt a raczej przypomina parking przed hipermarketem.
W sieci są zdjęcia przedstawiające okręt z pustym pokładem lotniczym (w porcie), z kilkoma czy też z dwudziestoma samolotami (w morzu). Taki okręt wygląda właśnie jak lotniskowiec.
I tyle :-)

 
09-12-15 21:41  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Ładny, ciekawe jak ze sklejalnością... zobaczymy po pierwszej relacji/galerii.
Jednak jak dla mnie cena zaporowa. Niestety.

 
09-12-15 21:44  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tyle ze 2 samoloty, a 20 to różnica. Już 12 by wystarczyło po 4 szt każdego typu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-12-15 21:47  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Okręt może i wygląda OK, ale średnio zdetalizowany model z pustym pokładem już mniej.

Oczywiście każdy może sobie teraz postawić dwa samoloty. To faktycznie szaleństwo!

Tak. Cena za 1 samolot to 0,70 PLN

http://www.answer.pl/pl/statki/2918-dodatkowe-samoloty-do-uss-ticonderoga-corsair.html

--

Post zmieniony (09-12-15 21:47)

 
09-12-15 21:47  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lukee good for You ;-)
Ale 2 to za mało. Reszta mogłaby być jako download. Jeśli okazuje się po zakupie modelu w internetach, że trzeba dokupić, żeby mieć ich więcej na pokładzie to nie jest OK.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
09-12-15 21:54  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Raziel, żartujesz? Serio 0,70 zł za jeden samolot? Ja myślałem, że to za arkusz.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-12-15 21:56  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Są też zdjęcia z całymi zatłoczonymi pokładami i właśnie okrętów typu "Essex".
Panowie przecież lotniskowiec najpiękniej wygląda z samolotami na pokładzie, bez nich jest tylko pudełkiem na świetlówki.... ;-)))

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-15 22:05  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Lukee 

 

Milion samolotów na pokładzie wygląda wspaniale kiedy doceniamy kunszt i zdolności modelarza. To prawda - też wzdycham nad niektórymi lotniskowcami zastawionymi samolotami. Tyle, że według mnie, powtarzam według mnie lepiej wygląda pokład z kilkoma - kilkunastoma samolotami.
70 groszy za samolot? Może rzeczywiście sporo jak chce się odtworzyć całą grupę lotniczą ale już kilkanaście płatowców w porównaniu do ceny całego okrętu nie wygląda jakoś tragicznie. Myślę, że Wydawca dla osób chcących kupić wszystkie płatowce danej jednostki może zejść z ceną...
A że Tobie Janisz podoba się model z całym pokładem zastawionym to Twoja wolna wola i chwałą Ci za to. Różnorodność poglądów i zdań jest zawsze w cenie :-)
Pozdrawiam

--

 
09-12-15 22:42  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
clavdivs 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panowie, potraice określić jakich i ile wydawca powinien wydać samolotów dla lotniskowca typu Essex?
Essexy to były lotniskowce jakich nie było. Były platformą do bardzo licznej grupy, która nigdy nie była stałą liczbą.

Model tak dużego okrętu zaliczny jest do kategori modelu do salonu , a nie do kolekcji.
Przy kosztach jakie ponosi się przy takim modelu to te 70groszy za samolot jest bez znaczenia.Przykładowa tektura do szkieletu do takiego modelu kosztuje podobnie co 40takich samolotów.

To że wydawca dołacza szkielet nie jest najlepszym pomysłem. Ja uważam że przy takim uproszczonym modelu aby go zwaloryzować warto dokupić drugi model. Ja tak zrobiłem z taiho. Niewiem dlaczego miałbym być znów uraczony szkieletem.?

 
09-12-15 22:52  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Medox   

Kurcze kusi mnie ten model, tylko szkoda że nie jest wydawany bez laserków. Sam dokupuję do modeli dodatki laserowe ale rozkładam to w czasie. W ten sposób nie drenuję tak budżetu.

 
09-12-15 23:34  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

clavdics - temat samolotów dotyczy nie tylko tego modelu ale wszystkich wydanych przez Answer lotniskowców. I właśnie dlatego, że koszt modelu jest wysoki, to nie powinno być dodatkowych kosztów związanych z zakupem elementów, które inni wydawcy zamieszczają w komplecie. Taniej. Nie sądzisz?

Wiesz skąd się wziął pomysł na samoloty? W jednym z wydanych wcześniej modeli było ich mało. Więc na forum pojawił się pomysł: skoro nie ma w komplecie to może wydawca zamieściłby na stronie do ściągnięcia. Wydawca zamiast do ściągnięcia parę dni później zamieścił dodatkowe arkusze do kupienia. 1 arkusz = 1 samolot. Jak chcesz to możesz oczywiście kupić i 5 takich modeli i skleić w jeden. Wtedy będziesz miał 10 samolotów. Ale dla mnie dokupienie 50 samolotów - bo tyle umieściłbym na pokładzie aby wygladał jak LOTNISKOWIEC a nie DESKA DO PRASOWANIA - to wartość jakiegoś małego fajnego modelu do sklejenia dla odpoczynku. 35 zł co daje mniej-więcej 1/9 ceny tego modelu. Uważasz, że to mało? Moim zdaniem to dobry interes. Tylko nie dla mnie.

Ale nie to jest ważne. Są tacy co kupią wszystko. i to do nich kieruje swoją obecną ofertę Answer. Wymagający hobbysta nie ma czego tam szukać. To przykre.

Ja chcę po prostu dobrze opracowanego, sklejalnego modelu, który kupię i będę mógł zrobić w całości z tego co jest w zeszycie. Być może faktycznie oczekuję zbyt wiele.

Post zmieniony (09-12-15 23:40)

 
10-12-15 01:04  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
karlos   

Kurka wodna fajny ten model tylko czemu te przymusowe laserki eeeee..... nie lubie isć na łatfiznę .Mam nadzieję ze to nie stanie się już standardem w modelarstwie bo będzie cienko

 
10-12-15 07:22  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Te okręty (i nie tylko okręty) answerowskie nie są moim zdaniem uproszczone. Ale reprezentują prawidłową szkołę modelarstwa kartonowego, czyli nie dostaje się na arkuszach oczopląsu od krajanki i nadmiernej ilości drobiazgu. Powiem że te okręty answerowskie po prostu nadają się do realizacji . A nie odstraszają do wzięcia nożyczek. Kwestia wręg: małe okręciki , jakieś typu trałowce , torpedowce, góra niszczyciele, to i towar niezbyt wygórowany cenowo i tam zestaw z nienajtańszami wręgami laserowymi to była by przesada, tym bardziej że ani tektury ani kleju ,ani roboty z podklejeniem wręg małego okręciku nie ma. A od krążowników wzwyż , to idzie tyle tektury i kleju że naprawdę taniej jest kupić laserki niż się grzebać. Szkoda papieru na drukowanie wręg do podklejenia. Natomiast temat samolotów w ilości 2 szt . na lotniskowiec to jest chore. Stare dobre przykłady z MM, czy Fly/gomix pokazywały że te ze 20 samolotów to musi być . A jak ktoś jest masochistą i chce się grzebać z ponad setką drobiazgu to i tak coś wykombinuje żeby sobie samolociki dokserować. Ale te 20 samolocików żeby nie było w komplecie to tak nie może być.

 
10-12-15 08:15  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W pictorialu jest dokładnie wyszczególnione jakie samoloty, ile sztuk miała Ticonderoga w czasie całego okresu swojej służby, jakby ktoś chciałby konkretnie mieć podane te informacje. Szkielet modelu uwzględnia także hangar więc jest sporo jego elementów.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-12-15 08:18  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

"Kwestia wręg: małe okręciki , jakieś typu trałowce , torpedowce, góra niszczyciele, to i towar niezbyt wygórowany cenowo i tam zestaw z nienajtańszami wręgami laserowymi to była by przesada, tym bardziej że ani tektury ani kleju ,ani roboty z podklejeniem wręg małego okręciku nie ma. A od krążowników wzwyż , to idzie tyle tektury i kleju że naprawdę taniej jest kupić laserki niż się grzebać. Szkoda papieru na drukowanie wręg do podklejenia."

ABC, choć raz się z tobą zgodzę :)

 
10-12-15 08:40  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Zupełnie nie rozumiem tej histerii samolotowej. Wydawca dał każdemu wybór czy chce mieć model z samolotami czy bez, a jeśli z samolotami to każdy dokupi sobie tyle ile chce. Czy Wam się wydaje, że gdyby te samoloty były dołączone do modelu to cena całości nie byłaby o nie powiększona ? Cały problem rozbija się więc o to, że trzeba je kupić osobno - to jest dla Was problem ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
10-12-15 08:49  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Koledzy, a jak oceniacie model wg zdjęc arkuszy, które wstawiłem?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-12-15 09:16  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven - wiem że zdjęcia przekłamują ale jakoś tak blado te kolorki wyglądają.
Rysunki montażowe wyglądają na bardziej uporządkowane niż we wcześniejszych modelach to na pewno na plus.
A jak strona opisowa?
Norvik wybór to byłby jakby było kilkadziesiąt samolotów powiedzmy po 12 każdego typu i wtedy to ma wygląd lotniskowca, chcę więcej dokupuję nie chcę zostaje przy tych kilkudziesięciu. A tak jestem zmuszony kupić żeby to miało atrakcyjny ciekawy wygląd.
Podobają się Tobie makiety lotniska bez samolotów?

Offpic: ale w temacie zamieszczania samolotów.
Wybiegnę trochę w przyszłość. To samo wydawnictwo z tego co było w innych wątkach napisane ma zamiar jak mniemam wydać wkrótce model 'Horneta". Czy wyobrażacie sobie "Horneta" bez B-25 na pokładzie???? Wg. mnie to jest wręcz obowiązek aby zamieścić wszystkie 16 sztuk biorących udział w nalocie na Japonię....

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-12-15 09:42  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Chłopaki jak was lubię tak was nie rozumiem :-)
O co biega Wam ?
Głosujecie portfelem. To nie jest MM by nie zauważył sprzedaży.
Tico fajne ale jak nie chcesz Tico masz równie fajnie upaćkaną Sarę z GPM.
Powiem szczerze że myślałęm że na forum są sami japonistycy a tu proszę
Jeśli ktoś szuka zdetalizowanego modelu polecam Erie z WAK - są chętni ?? :-)

Z samolotami trochę rzeczywiście przegięcie, po 3-4 każdego typu powinno być, potem można drukować do woli. ale skoro jestem w 2-3% procent mniejszości to rozumiem Wydawnictwo. I się nie czepiam.

Niezadowolonym proponuję poczekać na wznowienie Essexa z MM
Horneta bez B25 też sobie potrafię wyobrazić :-)

Sven dzięki za prezentację a teraz do dzieła :-) !
Pzdr

 
10-12-15 10:02  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Zdecydowanie zgadzam się z Norvik'iem co do ilości samolotów, zresztą pisałem już o tym w "wyczyszczonym" wątku.
Ta dyskusja zaczyna przypominać tę o katastrofie smoleńskiej: dopóki nie przyznacie mi racji będę bronił swego do upadłego. Padło już tyle głosów o różnych preferencjach co do "obsadzenia" pokładu samolotami - jedni wolą mniej, inni więcej. Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu, ale nie próbuje na siłę przekonać innych. Czy tak trudno zrozumieć, że zamieszczenie w wycinance samolotów podniosłoby jej cenę ? A wtedy pewnie pojawiłyby się głosy: po co mi samoloty, wolę pustawy pokład, po co mam płacić ? Porównywanie sytuacji do Bismarcka z dwiema wieżami czy makiety lotniska bez samolotów (co akurat bez trudu można sobie wyobrazić) jest kompletnie pozbawione sensu i logiki. Kupujesz Bracie samochód i też masz 250 wersji wyposażenia. Chcesz to dopłacasz do nawigacji, nie chcesz to bierzesz golasa, ale obrażać się, że w cenie podstawowej nie ma zimówek na alusach to już trochę przesada...
W zasadzie na każdym zdjęciu lotniskowca na pokładzie jest inna liczba samolotów, dlaczego więc wydawca ma narzucać tę jedynie słuszną wizję ?

Wydaje mi się, że niektórzy postawili sobie za cel udowodnienie, że wydany model to bubel. Jak nie brak samolotów to blade kolory. Kurcze, jak nie chcecie to nie kupujcie, jest tyle modeli do sklejenia. Po co wylewać niepotrzebnie pomyje ? Bo wydanie różni się od Waszych wyobrażeń ? Co do "Horneta". Czy to byłą jedyna misja tego lotniskowca ? Cz jak się ukaże bez tych wyczekiwanych B-25 na pokładzie to będzie kolejny bubel ? Ejjjj... bez brawury...
SVEN, liczymy na obiektywną relację...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-12-15 10:11  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Sven - mnie tylko zdziwiło takie poszatkowanie poszycia dna i części burt, ale może ma to uzasadnienie w prawidłowym odwzorowaniu bryły kadłuba, co pewnie też się przekłada na gęstszy szkielet.
Mam Saratogę z tym samym lub podobnym kamuflażem i w sumie ten model by pasował aby kiedyś "postawić przy jednej kei" ;-)

Sven - to kiedy zaczynasz budowę? Twoja stocznia już się specjalizuje w lotniskowcach to na drugiej pochylni może równolegle obok anglika powstawać jankes ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-12-15 10:23  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Budowa Ticonderogi już rozpoczęta, przypięta wodnica do deski, oraz przyklejona 1/3 wzdłużnicy od dziobu z wręgami. Wręgi nieco są szersze od wodnicy (ok 0,5 mm), wystają, ale dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia, nie takie rzeczy się korygowało, pilnik iglak i po kłopocie. W zasadzie to wystawanie chyba jest spowodowane tym, ze trzeba je na dziobie zeszlifować na skos.

PS: co do poszatkowania oklejek burtowych na dziobie wynika to chyba z tego, że w tym rejonie mamy dziób bardzo "rozkielichowany"/kliprowy o dużym łuku w pionie i jednocześnie w poziomie wrzeciono więc nie wyobrażam sobie formowania jednego dużego kawałka oklejki w tych dwóch przeciwstawnych płaszczyznach.

Co do kolorów to zdjęcia robione z lampą błyskową, nie są takie blade. Opis konkretny, np. pisze, że jak sklejać szkielet, jaka kolejność, co lepiej.

I taki offtopic: wojna na Pacyfiku to temat niejako "rodzinny" dla mnie, ponieważ brat mojego dziadka latał na bombowcach US Air Force jako nawigator w czasie wojny na Pacyfiku, wojnę skończył w Korei w 1945 gdzie stacjonowała armia amerykańska.

Post zmieniony (10-12-15 12:03)

 
10-12-15 12:07  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Janisz, chyba nie zrozumiałeś mojej konkluzji: samoloty wydane osobno czy w wycinance - kosztują. Czy w jakiś sposób wydawca Cię oszukał? Zapłaciłbyś za nie tak czy inaczej, a teraz cała dyskusja rozbija się o to, ze trzeba je dokupić poprzez dodatkowe kliknięcie w odpowiedni link. To takie trudne ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
10-12-15 12:26  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oczywiście że nie jest trudne ale czy wydawca przyśle mi samoloty z opłaconą przesyłką czy za nią też muszę zapłacić osobno? Dodatkowy koszt. Ale nie o to chodzi. Zapominacie o jednej dosyć istotnej kwestii o druku. Chyba nie sądzicie że wydawca nadrukował ileś tych arkuszy samolotów na zapas i ma je dla wszystkich tylko raczej drukuje je na bieżąco - co ma sens ale. Powiedzmy kupuję 20 sztuk bo taki mam plan jednak po miesiącu decyduje się na zakup kolejnych 20 sztuk - sądzicie że ich druk będzie identyczny z pierwsza partią? Nie myślcie że to jest wyszukiwanie problemów może raczej myślenie na zapas żeby potem nie mieć różnokolorowych samolotów w innych odcieniach. Zresztą jeśli nadrukował na zapas to co jest powodem nie umieszczenia ich w wycinance?

Sven czyli w 2D wszystko wygląda obiecująco. To dobrze.
Wszystko i tak wyjdzie w praniu czyli w budowie. Ocenianie w 2D nie jest do końca miarodajne bo żeby to zrobić trzeba by mierzyć wszystko dokładnie czy się zejdzie itp.
Pamiętając o przypadku z "Zuiho" pomierz może odstępy między wręgowe i długość oklejek czy wszystko jest ok.

FD ma nowiuśkie plany do "Tico" i jest napisane że przedstawiają okręt w wyglądzie po remoncie w październiku 1944 roku. Stad się pytałem na jaki okres jest model czy właśnie pasujący pod te plany czy nie. I nie po to żeby komuś dokopać tylko po to żeby zgodnie z instrukcją móc sobie ewentualnie dodać elementy których wycinanka dla modelarzy mniej zainteresowanych nie zawiera.....
Z chęcią bym te plany kupił ale ostatnio FD ma jakiś mentalny problem z realizacją zamówień.

Kolory są ważne choć wiem że w wyniku eksploatacji płowieją czy matowieją itp.
Najważniejsze żeby camo się schodziło jak należy.

Głosowanie portfelem - dajcie już spokój z tym wyświechtanym frazesem. Tak możesz powiedzieć jak kupisz z 20 sztuk a nie jedną.....
Zresztą tu na forum kiedyś jeden wydawca napisał że najpierw się podniecacie nowościami wręcz licytujecie kto ile kupi a potem mu schodzi 20 sztuk.... wiec o czym mowa.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-12-15 12:30  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To jest stan raczej przed tym remontem, powiedziałbym, że raczej na początek służby w 1944.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-12-15 12:33  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Fotogrimes   

Janisz. Powyżej piszesz:
"Kolory są ważne choć wiem że w wyniku eksploatacji płowieją czy matowieją itp.
Najważniejsze żeby camo się schodziło jak należy."
A w tym samym poście czepiasz się że domówisz sobie samoloty i mogą mieć inne odcienie.
Zobaczymy jak wyjdzie. Nie ma co osądzać modelu póki ktoś go sensownie nie sklei a z doświadczenia wiem że każdemu i tak wyjdzie inaczej.
Samoloty można sobie zamówić razem z modelem to przyjdą w jednej paczce a myślę że jakby dobrze pogadać z Answerem to dorzucą kilka sztuk gratis ;)

 
10-12-15 12:33  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Norvik, dlaczego dodatkowe samoloty w modelu miałyby kosztować? Z tego co widzę na arkuszach jest sporo luk, można by dopchnąć tam kilka małych elementów.. Na pełen skład grupy lotniczej nie wystarczy, ale na kilka samolotów tak. Nie kosztuje to nic, oprócz pracy osoby układającej elementy na arkuszach..

Jako konkurencja nie powinienem się wypowiadać, ale tu już ręce opadają... Nie powinno być "nie da się" tylko raczej "nie chce się"..

--
wydawca przez małe "w"

 
10-12-15 14:04  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Artur przecież znacznemu odsetkowi forumowiczów wcale nie zależy na podniesieniu jakości wydawanych modeli. Każde uwagi czy to krytyczne, merytoryczne czy inne od razu są dobierane jako atak, czepianie się czy hejt......
Widzisz większość i tak ma gdzieś że model lotniskowca został pozbawiony jego głównego uzbrojenia. Bo po co ma być skoro może nie być.
Aby tylko nazwa na okładce się zgadzała i tyle.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-12-15 14:45  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Czy zostałem wezwany do tablicy? Nie chcę tu offtpów pisać....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024