FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-12-15 21:29  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Obiecane zdjęcia arkuszy:











Model przedstawia okręt na stan w 1944 r. z kamuflażem Ms 33-10A. Sprawdzałem ten kamuflaż wstępnie na oklejkach i ogólnie jest OK.


PS. na tą konfigurację na początku okręt posiadał w sumie...117 samolotów.
--

Post zmieniony (09-12-15 21:34)

 
09-12-15 21:37  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Lukee 

 

Co Wy tak z tymi samolotami??
Czy lotniskowiec to zawsze pływa z całą swoją flotą powietrzną na pokładzie?
Dla mnie cały pokład upstrzony samolotami powoduje, że jednostka przestaje wyglądać jak okręt a raczej przypomina parking przed hipermarketem.
W sieci są zdjęcia przedstawiające okręt z pustym pokładem lotniczym (w porcie), z kilkoma czy też z dwudziestoma samolotami (w morzu). Taki okręt wygląda właśnie jak lotniskowiec.
I tyle :-)

 
09-12-15 21:41  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Ładny, ciekawe jak ze sklejalnością... zobaczymy po pierwszej relacji/galerii.
Jednak jak dla mnie cena zaporowa. Niestety.

 
09-12-15 21:44  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tyle ze 2 samoloty, a 20 to różnica. Już 12 by wystarczyło po 4 szt każdego typu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-12-15 21:47  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Okręt może i wygląda OK, ale średnio zdetalizowany model z pustym pokładem już mniej.

Oczywiście każdy może sobie teraz postawić dwa samoloty. To faktycznie szaleństwo!

Tak. Cena za 1 samolot to 0,70 PLN

http://www.answer.pl/pl/statki/2918-dodatkowe-samoloty-do-uss-ticonderoga-corsair.html

--

Post zmieniony (09-12-15 21:47)

 
09-12-15 21:47  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lukee good for You ;-)
Ale 2 to za mało. Reszta mogłaby być jako download. Jeśli okazuje się po zakupie modelu w internetach, że trzeba dokupić, żeby mieć ich więcej na pokładzie to nie jest OK.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
09-12-15 21:54  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Raziel, żartujesz? Serio 0,70 zł za jeden samolot? Ja myślałem, że to za arkusz.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-12-15 21:56  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Są też zdjęcia z całymi zatłoczonymi pokładami i właśnie okrętów typu "Essex".
Panowie przecież lotniskowiec najpiękniej wygląda z samolotami na pokładzie, bez nich jest tylko pudełkiem na świetlówki.... ;-)))

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-15 22:05  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Lukee 

 

Milion samolotów na pokładzie wygląda wspaniale kiedy doceniamy kunszt i zdolności modelarza. To prawda - też wzdycham nad niektórymi lotniskowcami zastawionymi samolotami. Tyle, że według mnie, powtarzam według mnie lepiej wygląda pokład z kilkoma - kilkunastoma samolotami.
70 groszy za samolot? Może rzeczywiście sporo jak chce się odtworzyć całą grupę lotniczą ale już kilkanaście płatowców w porównaniu do ceny całego okrętu nie wygląda jakoś tragicznie. Myślę, że Wydawca dla osób chcących kupić wszystkie płatowce danej jednostki może zejść z ceną...
A że Tobie Janisz podoba się model z całym pokładem zastawionym to Twoja wolna wola i chwałą Ci za to. Różnorodność poglądów i zdań jest zawsze w cenie :-)
Pozdrawiam

--

 
09-12-15 22:42  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
clavdivs 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panowie, potraice określić jakich i ile wydawca powinien wydać samolotów dla lotniskowca typu Essex?
Essexy to były lotniskowce jakich nie było. Były platformą do bardzo licznej grupy, która nigdy nie była stałą liczbą.

Model tak dużego okrętu zaliczny jest do kategori modelu do salonu , a nie do kolekcji.
Przy kosztach jakie ponosi się przy takim modelu to te 70groszy za samolot jest bez znaczenia.Przykładowa tektura do szkieletu do takiego modelu kosztuje podobnie co 40takich samolotów.

To że wydawca dołacza szkielet nie jest najlepszym pomysłem. Ja uważam że przy takim uproszczonym modelu aby go zwaloryzować warto dokupić drugi model. Ja tak zrobiłem z taiho. Niewiem dlaczego miałbym być znów uraczony szkieletem.?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024