FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
13-10-03 14:58  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

już mam :) http://thomas.pleiner.bei.t-online.de/sitemap.htm

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
13-10-03 15:09  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

... a mi się z kolei nie wczytały zdjęcia gotowej już prawie wieży
więc sposów Tomka P. się już chyba nie przyda Kemotowi

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
13-10-03 19:20  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
Roman 



 - 1

Ja to tak robie - zerknijcie tu http://www.digitalnavy.com/Yambuild/index.html w grupie zdjec "armament".
Proste i skuteczne. Trzeba tylko ten cylinder z lufami zaprojektowac tak zeby byl ciasno "zlapany" przez bryle wiezy.

 
13-10-03 19:29  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Kemot!
Może być drut w łożysku z koszulki ( oczywiście z tego drutu ) ale polecam w miejscu łożyskowania drut lekko zdeformować przez ugniatanie ( delikatne !! ) np szczypami bocznego cięcia. To doskonale i co najważniejsze trwale zwiększa tarcie nie powodując "zwisu"

Z Poważaniem
Koszałek

 
14-10-03 11:27  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
Haueck   

Witam!
Bardzo dobry pomysł na ruchome lufy został zastosowany w Bismarcku [AH].

 
15-10-03 08:09  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witam, lufy juz zainstalowane, fotki prawdopodobnie zamieszcze jutro. Jako podstawa posluzyl przewód elektryczny obracajacy sie w jego igielitowej koszulce. Dziala OK. Prawdopodobnie dodam jeszcze 1 element "trący" jako uzupelnienie.

Co do przeciwwagi to raczej odpada, gdyz lufy sa za ciezkie (mosiądz) a os obrotu niemalze na samym koncu. Przedłużenie lufy raczej nie wchodzi w gre, poniewaz w trakcie ruchu moglaby zawadzac o spod dział.

Koszałek - dobry pomysł z tym spłaszczeniem, niestety na jego realizacje juz za pozno. Myslalem za to czy oś nie skrzywić lekko aby ciasniej sie obracała w igielitowej tulejce.

Roman - pomysł OK, ale dla niezaleznie podnoszonych luf sie nie sprawdza.

Poza tym, wiele pomysłow jest naprawde fajnych, ale pamietajcie ze Prin Eugen to co prawda ciezki krążownik, lecz jego dziala 203mm maja naprawde małe gabaryty i ciezko w nich cos wiecej upchac.

Haueck - nie mam tego modelu :-(

pzdr
Kemot

 
15-10-03 09:04  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Tu jest przykład dział 152 mm. Zastosowałem w nich metodę wcześniej opisaną. Każda lufa porusza się niezależnie.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
15-10-03 10:39  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Wiedzialem Irek, ze wspomnisz o 152 Ryska :-)

Jeszcze pytanie, czy i jak zasłaniacie mechanizmy obrotu luf tak aby byly niewidoczne przez otwory w plycie czolowej dziala.
Ja mysle o przyklejeniu półokrąglych paskow nad i pod lufa - troche jak w oryginale...



pzdr
Kemot

 
17-10-03 10:35  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witam ponownie. Zrobilem zdjęcia dział Prinz Eugena, wiec mozna popatrzec na moj dziwaczny mechanizm podnoszenia luf :-).
Te haki wklejone z tylu lufy miały pierwotnie poruszac sie w gąbce, lecz w praktyce zamias przeciskac sie w rozcietej gabce uginały ja. Z tego powodu zastosowalem inne rozwiazanie - wklejona tektura, po ktorej szoruje wspomniany hak :-). Dodatkowo wklejone pudeleczko usztywnia (co rowniez bylo planowane) spod wiezy.



We wnetrzu korpusu widac dorobione paski przy otworach na lufy (chcialem nieco przeslonic nieciekawe wnetrze dzial) i zrobione z wykałaczki wizjery?? - nie wiem dokladnie co to takiego.



I sklejony sam korpus wiez 203mm. Krawędze dział, troszke zamalowalem szarą farbą aby zminimalizowac okropną grubą czarną kreske. Na fotografii wyglada jakby bylo to poszarpane.



Na koniec zlozone na sucho działo nr 2 (czy może B) - jeszcze bez dalmierzy i innych dodatkow (np. dorabianych na tyle sciany otworow wentylacyjnych)



pzdr
Kemot

 
17-10-03 10:43  Re: [pytanie] Ruchome lufy w działach
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Lufy toczyłeś z metalu???

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024