FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-02-15 21:10  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Koralik ja drukuję na zwykłym bloku technicznym z Tesco. Do tej pory drukowałem na zwykłej atramentówce i po zakaponowaniu arkuszy, wszystko ładnie się kleiło, bez większych problemów. Mam też w dorobku jeden model drukowany na laserze i niestety tutaj w grę wchodzi tylko klej typu wikol lub BCG, podobno można to zaimpregnować lakierem akrylowym, ale i tak trzeba uważać.

A co do kamuflażu, mi się podoba, model pobrałem i zamierzam skleić. Oczywiście każdy może się wypowiedzieć czy się komuś ono podoba, czy też nie, ale po co od razu takie nieprzyjemne hasła. Zwłaszcza że ktoś opracować piękny graficznie model, w swoich narodowych barwach i jeszcze udostępnił go za free...

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-02-15 21:33  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@rodrus - myślę, że przy odrobinie zdolności graficznych i po zapoznaniu się z wątkami autora modelu dotyczącymi jego budowy Kfir'a na Papermodelers można taki model samemu "zaadaptować". W znacznej części kadłub pozostaje ten sam co w tym Mirage, zmienia się tylko nos, profil skrzydeł, lekko zmodyfikowany ogon no i dodatkowe skrzydła "kaczki". Część z tych elementów (prawie wszystko poza ogonem) można "zdobyć" w przytoczonych wątkach, np. jako przykładowe arkusze modelu, które zaprezentował autor. Silnik w Kfir pochodzi z F4, więc można "zapożyczyć" go z tego modelu tego samego autora (z resztą taki został wykorzystany w Jego modelu Kfira). Tak więc przy odrobinie inwencji nie powinno być większych problemów z przeszczepieniem wspomnianych części temu modelowi i przebudowaniu go na Kfira.
http://www.papermodelers.com/forum/aviation/26469-new-project-iaf-kfir.html
http://www.papermodelers.com/forum/aviation/27606-kfir-c2-building-report.html

 
26-02-15 21:45  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Walkiria, czy pozostałe modele tego autora są również gdzieś dostępne za free? Nie śledzę na bieżąco papermodelers.com i jakoś te tematy przegapiłem. Chyba będę musiał się poprawić :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-02-15 21:51  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@TRH - wątek dot. Jego F4
http://www.papermodelers.com/forum/aviation/26160-1-32-iaf-f-4e-files-instructions.html
Co poniektórych może "boleć' nie ta gwiazda na kadłubie.
Co do Jego Kfira, to raczej słabe szanse na upublicznienie (czy jego sprzedaż) bo podobno jego budowę za bardzo wzorował na jakimś innym modelu (kwestia praw autorskich itp). Chociaż może też kiedyś i ten model udostępni w jakiejś "promocji"

Post zmieniony (26-02-15 21:53)

 
26-02-15 21:52  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kfira jak pamiętam ktoś wydał,ale wycinanka nie przypadła mi do gustu. I przyłączam się do pytania TRH.

 
26-02-15 21:56  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@rodrus - wydał ładny szmat czasu Hobby Model, jeszcze ręcznie rysowany. Spasowanie podobno nie najgorsze jak na tamte czasy, gorzej z "podziałem blach". Występowały przesunięcia względem osi symetrii i lewa strona nie była "odbiciem" prawej. Chociaż sama bryła modelu raczej poprawna. Niestety jakoś nikt nie podjął się nowego opracowania. Łatwiej wydać reprint z archiwum, albo to co modne u konkurencji.

Zresztą jeśli chodzi o odrzutowce to w tej materii panuje raczej stagnacja. Wydawanych jest w kółko kilka modeli, z tym że w różnych wersjach. Może i modele Hobby Model pozostawiały wiele do życzenia, ale przynajmniej w tym wydawnictwie pojawiały się ciekawe "egzotyki" jak AMX, wspomniany Kfir, X31, Mig21-v93, Jak130, AlphaJet, Hawk200, MiG 1.44, Eurofighter, Rafale czy inne.

Post zmieniony (26-02-15 22:08)

 
26-02-15 21:56  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dzięki wielkie.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-02-15 21:59  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to pewnie to wydanie nie przypadło mi do gustu. Dzięki :)

 
26-02-15 22:40  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Fakt, gdyby Hobby Model choćby odświeżyło graficznie te wydania, było by sporo ciekawych modeli do wyboru :) Ale zawsze są jeszcze tacy własnie entuzjaści jak ten od tytułowego Mirage. Oby więcej takich perełek. Żeby tylko życia i miejsca w mieszkaniu starczyło na to wszystko :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
27-02-15 09:19  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model pobrałem,dokładnie obejrzałem i niestety brakuje mi podwozia.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024