FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-02-15 08:51  [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Na stronie Papermodelers autor, YOAVHOZMI, udostępnił do pobrania swój model Mirage 3C w malowaniu izraelskim. Model ma być dostępny do pobrania przez kilka dni.
http://www.papermodelers.com/forum/aviation/32246-mirage-3c-gift-paper-modelers.html

[e] na stronie jumbomail jest u góry zmiana języka na en. W opcji z "wężykami": niebieska strzałka w dół > pierwsza pozycja z rozwiniętego menu. Pobierze wszystko w jednym archiwum, ~56MB (model + zdjęcia jako opis/instrukcja)

--

Post zmieniony (26-02-15 13:46)

 
26-02-15 09:41  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Bardzo atrakcyjne malowanie i świetna grafika.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
26-02-15 10:23  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Dokałdnie to link dostępny przez tydzień licząc od 25.02 ... a model w skali 1:30. Co by była jasność. ;-)

PS. Pobrany. A teraz czekam na F-15 tego autora który również ma by za free jak ćwierkały jaskółki.

--
pozdro.


 
26-02-15 11:02  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
karolx   

Struna,proszę przetłumacz te szlaczki bo ja ni w ząb nie potrafię.

 
26-02-15 11:23  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Yaca   

@karolx
Na stronie z pobieraniem są dwa przyciski zielony i niebieski. WG tłumaczenia strony - naciskasz niebieski i pierwsza opcja od góry to "pobierz wszystkie pliki". Pobrałem - jest tego ok. 53M

--

Miłego dnia :)
Grzegorz
--
Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.

 
26-02-15 12:14  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zgadza się - niebieski. Fajny model. tylko skala taka dziwna.

 
26-02-15 12:23  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

W jaki sposób drukujecie *.jpg aby zachować skalę ?

 
26-02-15 12:30  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Yaca   

Ja zazwyczaj drukuję w zaprzyjaźnionym punkcie, w którym maszyna drukująca obsługuje format 320 x 450 mm. Wtedy na jednym arkuszu można bez problemów wydrukować dwa całe A4.

 
26-02-15 13:11  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

Yaca - też tak robię, ale czasami, jak o nie jest *.pdf to mam kłopot ze skalą

 
26-02-15 13:46  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Chciałem pomóc ale jak zwykle ....
Jeżeli chcemy uzyskać skalę 33 wystarczy w programie do druku ustawić pomniejszenie na : 90.91%

--

Post zmieniony (27-02-15 15:38)

 
26-02-15 15:00  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
karolx   

Dzięki ci o wielka Struno.

 
26-02-15 15:06  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Informacja bezcenna,Dzięki.

 
26-02-15 18:00  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

Przykład jak świetną grafika można uzyskać to co inni za pomocą chorej ilości części.
Kiedyś widziałem tak opracowanego Phantoma....miodzio - i można pokazać, że nie jest się antysemitą (chociaż ja skleiłem już B-737 w barwach izraelskich, bo wygląda świetnie);

Post zmieniony (26-02-15 18:08)

 
26-02-15 18:05  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

pomóżcie ślepemu - jakoś nie widzę tego *.pdf-a ;(

 
26-02-15 18:36  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@up - w oficjalnym linku (oficjalnym "kanale dystrybucji') go nie ma, są tylko jpg. Pdf jest w nieoficjalnej paczce @struny - trzeba pobrać całe archiwum.

Tak na dobra sprawę to paczka @struny stanowi pewne nadużycie, no chyba, że uzyskał On zgodę autora na publikację modelu poza 'oficjalnym kanałem' na jaki się zdecydował autor opracowania.

Post zmieniony (26-02-15 18:37)

 
26-02-15 19:01  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Princess Celestia   

jest tyle ładnych malowań trójki. Ale nie trzeba było dać czosnek. Będzie mi teraz cała półka śmierdzieć.

 
26-02-15 19:32  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

Dziękuję bardzo za PDF-a.........

No cóż....w barwach kraju kiszonej kapusty, lipy i pawich piór nie latały ;(

A tak poważniej - nikt nie zmusza do ściągania drukowania sklejania i wąchania (ślimaków; jajecznicy na boczku, cocacoli, knedli, herbatki i tak idiotycznie po polsku dalej)
Polscy projektanci bardzo często opracowują, jeśli tylko jest to sensowne, polskie malowania, a inni swoich krajów i dla mnie to zupełnie normalne.

Post zmieniony (26-02-15 19:43)

 
26-02-15 20:15  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Princess Celestia - co to w ogóle za komentarz jest? Nie pasuje to nie ściągaj a nie jakieś hasła w stylu śmierdzącej półki. Mi się osobiście malowanie na przykład bardzo podoba. Samolot z konfliktu arabsko-izraelskiego, za wiele modeli z tych wojen w Polsce akurat nie ma, a szkoda.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-02-15 20:20  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Powiedziałbym, że na naszym rynku model w takim kamuflażu będzie dość unikatowy a przez to bardzo ciekawy.
Jeżeli ktoś nie czuje potrzeby posiadania nie wykonuje operacji koniecznych do pozyskania modelu i jego późniejszego sklejania.

Osobiście już wcisnąłem enter choć nie mam pojęcia co z tym dalej zrobić, gdzie i jak wydrukować ale zapewniam, że zasięgnę języka w tej materii i będę się cieszyć ciekawym modelem.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
26-02-15 20:52  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A ja powiem,że chętnie bym skleił dobrze opracowanego Kfir-a.

 
26-02-15 21:10  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Koralik ja drukuję na zwykłym bloku technicznym z Tesco. Do tej pory drukowałem na zwykłej atramentówce i po zakaponowaniu arkuszy, wszystko ładnie się kleiło, bez większych problemów. Mam też w dorobku jeden model drukowany na laserze i niestety tutaj w grę wchodzi tylko klej typu wikol lub BCG, podobno można to zaimpregnować lakierem akrylowym, ale i tak trzeba uważać.

A co do kamuflażu, mi się podoba, model pobrałem i zamierzam skleić. Oczywiście każdy może się wypowiedzieć czy się komuś ono podoba, czy też nie, ale po co od razu takie nieprzyjemne hasła. Zwłaszcza że ktoś opracować piękny graficznie model, w swoich narodowych barwach i jeszcze udostępnił go za free...

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-02-15 21:33  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@rodrus - myślę, że przy odrobinie zdolności graficznych i po zapoznaniu się z wątkami autora modelu dotyczącymi jego budowy Kfir'a na Papermodelers można taki model samemu "zaadaptować". W znacznej części kadłub pozostaje ten sam co w tym Mirage, zmienia się tylko nos, profil skrzydeł, lekko zmodyfikowany ogon no i dodatkowe skrzydła "kaczki". Część z tych elementów (prawie wszystko poza ogonem) można "zdobyć" w przytoczonych wątkach, np. jako przykładowe arkusze modelu, które zaprezentował autor. Silnik w Kfir pochodzi z F4, więc można "zapożyczyć" go z tego modelu tego samego autora (z resztą taki został wykorzystany w Jego modelu Kfira). Tak więc przy odrobinie inwencji nie powinno być większych problemów z przeszczepieniem wspomnianych części temu modelowi i przebudowaniu go na Kfira.
http://www.papermodelers.com/forum/aviation/26469-new-project-iaf-kfir.html
http://www.papermodelers.com/forum/aviation/27606-kfir-c2-building-report.html

 
26-02-15 21:45  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Walkiria, czy pozostałe modele tego autora są również gdzieś dostępne za free? Nie śledzę na bieżąco papermodelers.com i jakoś te tematy przegapiłem. Chyba będę musiał się poprawić :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-02-15 21:51  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@TRH - wątek dot. Jego F4
http://www.papermodelers.com/forum/aviation/26160-1-32-iaf-f-4e-files-instructions.html
Co poniektórych może "boleć' nie ta gwiazda na kadłubie.
Co do Jego Kfira, to raczej słabe szanse na upublicznienie (czy jego sprzedaż) bo podobno jego budowę za bardzo wzorował na jakimś innym modelu (kwestia praw autorskich itp). Chociaż może też kiedyś i ten model udostępni w jakiejś "promocji"

Post zmieniony (26-02-15 21:53)

 
26-02-15 21:52  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kfira jak pamiętam ktoś wydał,ale wycinanka nie przypadła mi do gustu. I przyłączam się do pytania TRH.

 
26-02-15 21:56  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@rodrus - wydał ładny szmat czasu Hobby Model, jeszcze ręcznie rysowany. Spasowanie podobno nie najgorsze jak na tamte czasy, gorzej z "podziałem blach". Występowały przesunięcia względem osi symetrii i lewa strona nie była "odbiciem" prawej. Chociaż sama bryła modelu raczej poprawna. Niestety jakoś nikt nie podjął się nowego opracowania. Łatwiej wydać reprint z archiwum, albo to co modne u konkurencji.

Zresztą jeśli chodzi o odrzutowce to w tej materii panuje raczej stagnacja. Wydawanych jest w kółko kilka modeli, z tym że w różnych wersjach. Może i modele Hobby Model pozostawiały wiele do życzenia, ale przynajmniej w tym wydawnictwie pojawiały się ciekawe "egzotyki" jak AMX, wspomniany Kfir, X31, Mig21-v93, Jak130, AlphaJet, Hawk200, MiG 1.44, Eurofighter, Rafale czy inne.

Post zmieniony (26-02-15 22:08)

 
26-02-15 21:56  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dzięki wielkie.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-02-15 21:59  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to pewnie to wydanie nie przypadło mi do gustu. Dzięki :)

 
26-02-15 22:40  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Fakt, gdyby Hobby Model choćby odświeżyło graficznie te wydania, było by sporo ciekawych modeli do wyboru :) Ale zawsze są jeszcze tacy własnie entuzjaści jak ten od tytułowego Mirage. Oby więcej takich perełek. Żeby tylko życia i miejsca w mieszkaniu starczyło na to wszystko :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
27-02-15 09:19  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model pobrałem,dokładnie obejrzałem i niestety brakuje mi podwozia.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
27-02-15 12:45  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
kari   

PABLOS, możesz wykorzystać wnęki, golenie i koła z innych "wycinanek" ;-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
27-02-15 13:20  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Ewentualnie wykonać model w locie ( w końcu to naturalne środowisko dla statku powietrznego).
Dodatkowo Mirage należy do tych samolotów który na kołach prezentuje się dość mało okazale.
Są samoloty które z wypuszczonym podwoziem wyglądają akceptowalnie i takie którym podwozie zdecydowanie psuje sylwetkę.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
27-02-15 13:40  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

A tak przy okazji wątku z podwoziem...czy któryś z projektantów nie pokusiłby się o opracowanie i wykonanie ruchomego (chowanego) podwozia w samolotkach ?
Uważam to za bardziej ambitne i wymagające czegoś nowego niż mnożenie ledwo widocznych szczegółów nietrudne do wyrysowania dla osoby która opanowała program.
Poza tym - konieczność dokładności wykonania zachęciłaby do zakupu dodatkowych elementów (żywicznych trawionych lub laserowych ;) - no taki dodatkowy rynek na akcesoria :)
Na początek proponowałbym coś takiego w jakimś właśnie Mirage lub jednym z projektów polskich odrzutowców ;)

Post zmieniony (27-02-15 13:42)

 
27-02-15 13:53  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Nie wklejasz na stałe i masz chowane :)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
27-02-15 13:55  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

Kroolo - nie sklejasz modelu i masz dioramę - w stratosferze ;)

 
27-02-15 14:18  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
kari   

"...czy któryś z projektantów nie pokusiłby się o opracowanie i wykonanie ruchomego (chowanego) podwozia w samolotkach ?"

FloggerB, ... już w 1970 roku pan Kazimierz Osterczuk opracowując w Mm samolot Tu-2 przewidział chowanie podwozia. System dosyć prosty, ale można było wykonać.
Także pan Mirosław Zbyryt w 1990r. w modelu P-51B Mustang (sam model bez wnęk) przedstawił dosyć ciekawy mechanizm składania podwozia (do samodzielnego wykonania).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
27-02-15 14:24  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@FloggerB - o ile mnie pamięć nie myli, ruchome podwozie miał MIG29 z SuperModel 1/99, w dodatku miał szachownice.

 
27-02-15 14:42  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

@FloggerB, aleś powiedział.... Jak masz odwzorowane w miarę dokładnie podwozie to chęci, trochę samozaparcia i można zrobić to ruchome, bez potrzeby zmiany projektu. Czasem nawet może to się udać :)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
27-02-15 15:08  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

walkiria i kari - dziękuję za info - akurat te modela mam, zapomniałem ,że są tam takie rzeczy.....ciekawe dlaczego inni projektanci nie podjęli tematu i" się nie przyjęło" jako alternatywa ?
Kroolo - również dziękuję za link !

Post zmieniony (27-02-15 15:10)

 
27-02-15 17:47  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Autor na podobnych zasadach udostępnił także Swój model Kfir'a C2 - też w malowaniu izraelskim
http://www.papermodelers.com/forum/aviation/32276-kfir-c2-another-gift-saturday.html

 
27-02-15 20:06  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Czy ktoś z Kolegów może doradzić z jakiego wydawnictwa mógłbym zaadoptować podwozie do Mirage czy Kfir'a ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
27-02-15 20:19  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

Pewnie KFIR z HM albo Mirage 2000d Z Fly.

 
27-02-15 20:24  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@PABLOS - jeśli chodzi o tylne to prawdopodobnie z Mirage 2000D z FlyModel - to chyba najlepiej opracowany model mirage z dostępnych. Niestety nie ma za dużego wyboru opracowań. Zostają jeszcze stare MM i modele Kfir lub Mirage 2000 z Hobby Model. Jeśli chodzi o przednie to jeszcze gorzej, bo poza starymi MM czy modelem Kfir'a z Hobby Model to pozostają obrazki z neta. W odróżnieniu od Mirage 2000, wersja 3C lub Kfir miały pojedyncze koło (2000 ma podwójne). Może dało by się coś przeszczepić z modelu Super Etendard z FlyModel. Wszystkie samoloty miały wspólne korzenie więc coś można pokombinować.

 
27-02-15 20:26  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Niestety nie posiadam tych modeli , zapewne te wydania są już unikatami na rynku.

--
PABLOS

 
27-02-15 20:31  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Nie wiem w jakiej cenie można nabyć w/w modele,ale podejrzewam że koszta mogą być stosunkowo wysokie. W końcu wykorzystałbym tylko podwozie.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
27-02-15 20:35  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Niestety takie są konsekwencje stagnacji/monotonii na rynku "odrzutowców". Za to jest mnogość wydań Mig29 czy Su27. To nie to co na "rynku" modeli "ze śmigłem", których jest czasami aż nadmiar, a i tak zawsze znajdzie się ktoś, komu jeszcze mało. Bo to nie ta eskadra, wersja wiatrochronu, nie to malowanie itd. Niestety ale odrzutowce, zwłaszcza nowe, dostępne na rynku można policzyć na palcach. O "egzotykach", spoza "głównego nurtu": ruski/amerykański/brytyjski to już w ogóle nie ma co wspominać. Egzotyki z Hobby Model raczej wymagają sporych dopasowywań, a ich ceny to też potrafią być zaporowe, właśnie z powodu swojej "egzotyki"

Post zmieniony (27-02-15 20:41)

 
27-02-15 20:41  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Faktycznie tematów ze ,,śmigłem'' nie brakuje , ale widać kilka ciekawych projektów ,,odrzutowych'' .

--
PABLOS

 
27-02-15 20:54  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@PABLOS - niestety często takie zapowiedzi kończą się na zapowiedziach, albo trzeba na nie długo czekać. Powiew nowości to głównie opracowania "amatorów" wydawane przez "duże wydawnictwa", np. Aero L-39 Albatros. Kiedyś w zapowiedziach Hobby Model był model chińskiego J-10 - teraz "przepadł", zapowiedź T-50 Golden Eagle chyba zapowiada się od ponad roku, podobnie J-20. A przecież jest tyle ciekawych samolotów do przerobienia na modele: indyjski Tejas, Helvan HA300, chiński JL-15 czy J-17, BEA HAWK T, F-20 Tighershark, PAMPA AT63 itd. "Paleta" odrzutowców nie kończy się na ruskich czy amerykańskich. W innych krajach także powstają ciekawe konstrukcje godne uwagi. Niestety wydawcy chyba nie chcą tego zauważyć i dalej serwują to samo lub "odgrzewają kotlet" w nowym malowaniu, albo tym razem w wersji z szachownicą, bo na pewno się sprzeda.

Post zmieniony (27-02-15 20:59)

 
27-02-15 21:13  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Prawo rynku z pewnością ma tutaj decydujące znaczenie,ale wśród konstrukcji amerykańskich czy radzieckich/rosyjskich też nie brakuje ciekawych pozycji wartych wydania lub opracowania od nowa.

--
PABLOS

 
28-02-15 07:41  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do kół, to mam wrażenie, że te kilka żerdek i kółek, to można z powodzeniem samemu zrobić.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024