FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
30-01-16 12:38  Odp: [R] Fleuta "Schwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Spodobały mi się pompy, które są na replice Batavii i na zdjęciach modelu podlinkowanego ostatnio przez Seahorse. Tyle, że one bardziej wyglądają na wydrążone z pnia drzewa niż na „tuleje” złożone z desek, co sugeruje wycinanka.
Lektura wspomnianego już forum o okrętach żaglowych potwierdziła to, co było widać na zdjęciach. Korpusy pomp to były właśnie wydrążone pnie – głównie wiązu. Poszedłem zatem tym śladem i pompy nieco zmodyfikowałem, wykorzystując z wycinanki ramiona dźwigni.





Może teraz pompy będą bardziej „holenderskie”:), a nawet jeśli nie, to przynajmniej bardziej mariaszkowe:).

Przy uzbrojeniu już nie wnikałem, czy takie powinno być czy nie i zrobiłem po prostu wg wycinanki. Obkleiłem jedynie koła, by zakryć to, że wyciąłem je cokolwiek kwadratowe:). Jak widać dziś grosiki rządzą:).



Wprowadziłem też modyfikację zawieszenia bandery, na podstawie uwag Ryszarda (dzięki:)) i rysunku z pierwszej strony. A że oznaczało to koniec prac przy rufie, zamontowałem już też latarnię.



Dotychczas wykonane gretingi tak różnią się od tych, które pokazał ostatnio Paragraf, że właściwie moje nie powinny się nawet tak nazywać:). Tymczasem w pokładzie została dziura, która miała zostać przykryta tymże. Stwierdziłem, że nie będę jednak kaleczył tematu i tą część zakryję, co tez uczyniłem. Jako zakrywka posłużył papier unużany w kawie rozpuszczalnej i podklejony na krawędziach. Ciut go też sfatygowałem, ale tylko ciut. Rzecz jasna takie zabawy dużo rozsądniej jest wykonywać przez zamocowaniem olinowania:). Tu na zdjęciu tylko fragment razem z pompami zamocowanymi już do pokładu.


Na koniec dzwon okrętowy i obiecana od dawna winda kotwiczna. Najpierw powstały "rogi diabła":).



Sam dzwon wytłoczyłem. Można było uciąć z drewna, ale tłoczony ma tę zaletę, że można do niego zamontować serce. A cóż to byłby za dzwon bez serca:)






To już ostatni element. Budowa została zakończona i niebawem, po ogarnięciu zdjęć pojawi się galeria.

Pozdrawiam

 
30-01-16 13:58  Odp: [R] Fleuta "Schwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Podglądam z zainteresowaniem. Odnośnie bandery na rufie - flaglinka jest obszyta materiałem bandery i to jest OK, ale wybacz zawieszenie na flagmaszcie już nie.
Banderę podnoszono - opuszczano i na topie flagmasztu zapewne był mały bloczek a na dole knaga do obłożenia końca flaglinki.



Powyższa uwaga w niczym nie rzutuje na Twój kunszt wykonania, ale... jak można poprawić to warto.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
30-01-16 14:12  Odp: [R] Fleuta "Schwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hej Ryszard. Dobrze, że czuwasz, ale chyba właśnie jest tak, jak piszesz. Tyle, że na fotkach tego nie widać. Może na tej będzie lepiej (bloczek u góry, knaga na dole):



Ciężko jest to obfocić niestety.

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
30-01-16 14:51  Odp: [R] Fleuta "Schwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

No, dajesz czadu. Naprawdę jestem pod wrażeniem ciągle dodawanych i modyfikowanych detali. Twoje pompy - "bardziej historyczne" - to cenna uwaga dla wielu szkutników. Czekam na galerię.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
30-01-16 16:08  Odp: [R] Fleuta
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widać na fotce, że bloczek i knaga jest.
Nie wiem jak jest w wycinance, ale czy na pewno flaglinka ma być owinięta dookoła flagsztoku ?
Sądzę, że bandera powinna być inaczej zamontowana, tak jak narysowałem i tak jak na obrazie z XVII w.



PS - jednak flaglinka jest dookoła masztu. Nie zwróciłem uwagi na ten szczegół obrazu.
Czyli zrobiłeś poprawnie. Przepraszam za zamieszanie.

Post zmieniony (30-01-16 16:11)

 
30-01-16 18:44  Odp: [R] Fleuta "Schwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Przede wszystkim piękny obraz Ryszardzie - dziękuję. Przepraszać nie ma za co. W rozczajaniu "co i jak" jest co najmniej połowa przyjemności z budowania takich modeli. Twoje wątpliwości zatem rozumiem, a jeśli dogadaliśmy się to tym lepiej, bo znaczy to, że kolejna "zagadka" została rozwiązana:).

Pewnie znalazłoby się niejedno na Kruku, co powinno zostać zmienione, ale to już koniec podróży. A może dopiero jej początek?:)





Bardzo Wam dziękuję za odwiedziny, kibicowanie, wsparcie materialne (w postaci materiałów:)) oraz duchowe, (w postaci dodawania ducha w trudnych chwilach:)). Fajnie, że ze mną byliście.

Jeśli udało Wam się poczuć choć minimalna przyjemność z oglądania postępów przy modeliku to cieszę się tym bardziej. Oznacza to bowiem, że udało się podzielić tą radochą, jaką i ja miałem przy budowie modelu, a robienie modelu tylko dla siebie jest w sumie zajęciem dość nudnym. Sam modelik był dla mnie lekcją pokory i zrozumiałem dzięki niemu, jak wielu rzeczy jeszcze nie wiem:) Ale też nabrałem tym większej ochoty, by je poznać:)

Ostatnie fotki poniżej. Choć ciągle zmniejszałem ich ilość to i tak wyszło ich dużo. Mam nadzieję, że i to ostatnie mi wybaczycie:).
Miłego oglądania:







Pozdrawiam

 
30-01-16 19:06  Odp: [R/G] Fleuta "Shwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

GRATULACJE! :-D

Ciekawe kiedy ja skończę...

Co następne? :-D

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
30-01-16 19:52  Odp: [R/G] Fleuta "Shwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia Kruka. Podoba mi się i to baaaaardo jak go wykonałeś. Dosłownie cudeńko.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-01-16 19:54  Odp: [R/G] Fleuta "Shwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!! Piękny żaglowiec. Warto było się pomęczyć.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-01-16 23:02  Odp: [R/G] Fleuta "Shwarzer Rabe" (Shipyard, 1:96)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniały !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024