FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-07-14 16:18  [R/G] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Po remoncie mieszkania wróciło wszystko na swoje miejsce oraz zostały wznowione prace nad modelami, ale pewnie był bym chory gdybym nie zaczol także coś nowego, wybór padł na długo oczekiwaniy model IJN AKAGI, na zmianę z drugim modelem japońca "chikuma" będzie powstawała właśnie ta deska do prasowania, chyba jeden z najpiękniejszych lotniskowców przynajmniej w moim odczuciu.
Na chwilę obecną powstaje szkielet oczywiście wycięty laserowo który uchronił mnie od blaz na palcach od wycinania olbrzymiej ilości elementów w tekturze 2 i 1 mm. Podczas prac przy poszyciu chciałem pierwszy raz zastosować metodę podposzycia jednak że tego nigdy nie robiłem to postanowiłem tą metode wypróbować kiedy indziej przy jakimś mniejszym modelu a tu zastosuję metodę którą już znam czyli pianka.
Na początek okładka oraz jak wygląda zestaw wycięty laserowo oczywiście sam szkielet


Tak wyglądają wszystkie żebra:


A tu cały szkielet czekający na piankowanie


Post zmieniony (16-08-19 09:14)

 
09-07-14 17:15  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Co do urody tego okrętu - rzecz bardzo względna i oczywiście indywidualna :-)
Cieszę się na kolejną relacje tego "mebelka".
Szkielet nie wygląda "przerażająco" - w porównaniu do Kagi. Będę kibicował.
pzdr

Post zmieniony (09-07-14 17:19)

 
09-07-14 21:09  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

zaczął, nie zaczoł!

Będę śledził budowę.

 
09-07-14 22:45  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na razie w porównaniu do kagi może nie wygląda strasznie ale IJN KAGA miał troszkę inną konstrukcje szkieletu tam była jako całość, a w akagi jest podzielona tak jak by na pietra, szkielet samego okrętu (to co u mnie widać) a druga część to wszystko to co jest powyżej. Nie wiem czy to wytłumaczyłem zrozumiale.

 
10-07-14 17:50  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Szkielet zapiankowany, tym razem była to pianka montażowa a nie jak ostatnio gąbka do sztucznych kwiatów, zdecydowałem się na piankę montażową ze względu na szkielet który ma dodatkową podłużnicę wzdłuż calego szkieletu co by znacznie utrudniło docinanie poszczególnych kawałków painki.
Tak wygląda potwór zaraz po piankowaniu


A tak po wstępnym obcięciu pianki, teraz szkielet poleżakuje kilka dni tak by pianka swobodnie jeszcze rosła.


Post zmieniony (10-07-14 17:50)

 
10-07-14 19:33  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Półtorametrowy kajak z pierdyliardem części..., ładny mi to odpoczynek... ;)

 
10-07-14 21:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Jestem ciekawy czy taki duży kadłub zachowa wszystkie prawidłowe cechy symetryczne po takim piankowaniu ,znaczy się ,czy nie powykręca się na boki bądz nie wpłynie na linie wzdłużne ?
Pozdrawiam i podpatruję dalej
thorn

 
13-07-14 17:00  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przechodzilem to samo już z biamarckiem nie wiele mniejszym i nic się nie zrobiło tu puki co na razie też wygląda wszystko ok

 
17-07-14 11:23  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub już wyszlifowany z nadmiaru pianki teraz czego go długie i żmudne szpachlowanie i szlifowanie tego zawsze nie lubię bo jest przy tym pełno pyłu ale teraz będę to przy tak dużym modelu robił w piwnicy ;)



A tu zdjęcie które pokazuje że modelu nie skręciło ani nie powyginało nie które elemnty tylko mi się poodklejały głównie górna część jak model leżał do góry nogami podczas szlifowania.

 
17-07-14 11:31  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bajeczka... Siadam i oglądam!!

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
18-07-14 10:53  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No dobra, dno wypiankowane. Czy to, że pianka montażowa puchnie po natryśnięciu nie niesie ze sobą ryzyka powyginania się wręg? Na zdjęciach widać, że nie. Ale może to skutek jakiegoś zabiegu? Np. dawania tejże pianki z umiarem? Nasączenia (utwardzenia) wręg przed zabiegiem?

Czy będziesz oklejał dno poszyciem zawartym w wycinance? Jeśli tak to po co szpachla i szlifowanie? Nie wystarczy tak jak jest?

Post zmieniony (18-07-14 10:53)

 
18-07-14 11:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Kalafior: też nie wiem po co ludzie tracą cenny czas na szpachlowanie i szlifowanie do prawie połysku kadłuba który zaraz i tak okleją częściami z wycinanki. Rozumiem że to ma służyć do utwardzenia poszycia ale po co, skoro szpachlę można nałożyć na części z wycinanki i dopiero szlifować na błysk. A kadłub będzie i tak twardy. A tak ludzie szlifują na błysk - tracąc czas - później to zaklejają częściami i znowu szpachlują i szlifują.

Takie moje spostrzeżenie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
18-07-14 12:51  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
rysiu62   

angraf-model odpoczynkowy - czy to jest nazwa nowego wydawnictwa? A tak na marginesie, ,,klejenie" każdego modelu powinno być ,,odpoczynkiem".

 
18-07-14 16:51  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wręgi przed painkowaniem niczym nie wzmacnaiałem po prostu wpuszczałem piankę do połowy wręg reszta sama urosła, nic nie powinno powyginać bo pianka ma gdzie uciekać.
Dno będzie malowane a nie obklejane dlatego jest szpachlowane, zastanawiałem się jeszcze nad obklejeniem kartonem barwionym zamiast malowania, ale wiem że wyjdzie nie tak jak bym chciał dlatego nie tracę czasu na próby.

 
19-07-14 11:25  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub wstępnie przetarty szpachlą akrylową po to by pozbyć sie najwiekszych dziur oraz nierówności teraz pójdą grupsze działa czyli szpachlówka z utwrdzaczem by nadać odpowiednią gładkość a przede wszystkim twardość.




A tu dostałem od wydawcy taki mały bonusik

 
19-07-14 11:57  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To taki prezent żebyś przypadkiem nie dał rady odpocząć:)

 
19-07-14 18:25  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Taa znajomości... ;-) może i ja coś kiedyś dostanę. Konkretny ten kadłub, przy tych wielkościach modeli pianka jakoś najbardziej za mną przemawia. Chociaż tylko patrzeć jak Spychacz pokaże, że z tekturą piwną też można.
Pozdrawiam i odpoczynku życzę ;-)

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
24-07-14 17:29  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Model wstępnie wyszpachlowany szpachlą z utwardzaczem, kadłub od razu bardziej twardy i stabilniejszy zawsze używałem szpachlówki firmy NOVOL, teraz pierwszy raz spróbowałem firmy AUTO-FIT i powiem że jest bardzo fajna w szlifowaniu a równie twardza jak firmy NOVOL więc polecam.
Teraz zostaję tylko szpachlowanie na tip top do tego użyję szpachli AUTO-FIT wykończeniowej z utwardzaczem a późńiej malowanie podkładem aż do uzyskania idealnej powierzchni.

 
24-07-14 23:55  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaczyna fajnie wyglądać. Jak tak sobie patrzę na te Twoje kadłuby Chikumy i Bismarcka, to nachodzi mnie ochota na spróbowanie czegoś takiego. Odstrasza mnie tylko to mozolne szlifowanie i obawa, że nie dałbym rady tego tak ładnie zrobić i tylko bym skopał wszystko. Może kiedyś...

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-07-14 10:49  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja ze sporą rezerwą podchodzę do spachlowania i malowania. Nazbyt często widzę co dzieje się z Novolem itp na karoseriach. Gdyby jednak jako pierwszą warstwę zastosować szpachlówkę z włóknem szklanym to inna bajka.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-07-14 11:48  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A ja póki co na szpachlówkę firmy NOVOL nie narzekam bismarck ma już 4 lata od szpachlowania i nie ma ani jednego pęknięcia a już troszkę przeleżakował. Co do szpachlówki z włoknem szklanym zgodzę się z tobą że to by było najlepsze wyjście ale współczuje tym którzy będą to musieli szlifować raz tej szpachli użyłem i kadłub wylądował w koszu bo to nie było na moje siły.

 
26-07-14 18:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Myślę, że nie można porównywać modelu z karoserią samochodu, która narażona jest na ciągłe zmiany temperatury, wilgotności, naprężenia, wstrząsy itp. Nie ma co się dziwić, że szpachla po jakimś czasie nie wytrzymuje i pęka.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-07-14 20:24  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Po kilku wizytach w piwnicy kadłub zaczyna nabierać porządanego efektu tzn na razie połowa, druga połowa to kolejne wizyty w piwnicy ;) ale nie ma źle bo przy każdej wizycie w piwnicy czeka schłodzony leszek więc warto tam iść :)) Trzeba łączyć przyjemne z porzytecznym co nie ;)

 
26-07-14 20:40  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Szpachla pęka jeśli jest źle położona i nieodpowiednio obrobiona. Szpachle z włóknem nakłada się tak aby nie trzeba było jej szlifować! Zapraszam do mojej relacji z Yamato tam wszystko jest jasno i wyraźnie wytłumaczone jeśli ktoś jest masochistą to może walczyć z każdą materią ale niektóre materiały maja swoje przeznaczenie i sposobu obrabiania i tego trzeba się trzymać bo może zemścić się to w przyszłości.
Model wychodzi elegancko oby tak dalej, trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
27-07-14 08:01  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Macie sporo racji koledzy. Szpachla inaczej trzyma się blachy tudzież włókna szklanego ;-) niż kartonu, tektury itp. i narażona jest na inne warunki bytowania. Ale zasadniczo w obu przypadkach bardzo istotne jest odpowiednie proporcjonowanie utwardzacza. Jeśli nazbyt dużo użyjemy to wcześniej czy później pęknie. Tak z ciekawości pomierzcie sobie model kadłuba gorącym latem i deszczową jesienią.

Na szczęście Tomo umie przygotować dobrą powierzchnię i bezpieczną co najważniejsze. Tylko pogratulować.

Edit: zastanawiam się tylko co bardziej pewnie, okazałe i pracochłonne. Gładzić na lustro czy poszyć ponitowanymi blachami. Ale to tylko moja rozkminka, która pewnie nie powinna się tutaj znaleźć żeby nie zaśmiecać i nie chciałbym nią zaburzyć toku i przebiegu relacji.

--

Post zmieniony (27-07-14 08:06)

 
27-07-14 11:01  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Łukasz nie zaśmiecasz wątku, ja się zastanawiałem nad zrobieniem blach na poszyciu ale nie znalazłem nic sensownego jak mniej więcej to wyglądało w orginale. Ogólnie akagi chciałem zrobić coś na ten styl co Witek robi YAMATO czyli cały malowany z walorką tylko właśnie nie znalazłem nic na temat blach na poszyciu.

 
27-07-14 14:40  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tomo 11 posiadam zdjęcie blach poszycia Zuikaku jest tylko jedno i potwierdza wygląd odwzorowanych przeze mnie blach na Yamato. Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać, z tego co wiem to sporo zdjęć jest poszycia Akagi i dużo łatwiej było by ci odwzorować te elementy niż mi przy Yamato. Jeśli masz jakieś pytania to jeśli będę w stanie Ci pomóc to chętnie pomogę.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
27-07-14 15:32  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witku chętnie bym zobaczył ja to wyglądało jak masz to możesz posłać na maila snake9999@o2.pl

 
06-08-14 19:19  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przyszła pora na zaprezentowanie tego nad czym pracowałem kilka ostatnich dni w piwnicy, kadłub wyszlifowany oraz pomalowany czeka na montaż śrub i reszty drobnicy, później pójdzie na to ostatnia warstwa lakieru i kolejny etap czyli burty. Na chwilę obecną można powiedzieć że jestem zadowolony z efektu ale zobaczymy jak będzie się to wszystko prezentowało ze wspomnianą wcześniej drobnicą.



 
07-08-14 10:01  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tomo dobrze idzie, tylko szkoda, że model nie będzie spełniał wymagań NAVIGI.

Wg Arta:

1) Kadłub.
Dozwolone są wewnętrzne wzmocnienia kadłuba (np. podposzycie) ale wykonane z kartonu. Tym samym nie są dopuszczone wypełnienia z innych materiałów np. pianki, drewna itp.


--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-08-14 10:21  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie każdy klei modele sportowo....

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-08-14 11:15  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Może lepiej że nie będzie spełniał... nikt go ni ebędzie rpzebijał długopisem, czy gniótł paluchami .... :-)
Spełnia w zupełności warunek bycia modelem odpoczynkowym :-)
Pzdr

 
07-08-14 14:31  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Słówko odnośnie wątku struktury kadłuba.
Wymóg kartonowego, nie malowanego poszycia, dotyczy wyłącznie klasy C-7.
Jeżeli autor tej relacji zechce wystawić model w konkursie NAVIGA, byłby z pewnością zakwalifikowany do klasy C-2.

Ale tak jak ktoś wcześniej wspomniał, model budujemy dla własnej przyjemności. Jeżeli ktoś zechce go jeszcze pokazać w konkursach, to oczywiście jego nieobligatoryjna wola. Dla każdej opcji wykonania znajdzie się stosowna kategoria.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-08-14 15:14  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ja myślę że model buduje się dla przyjemności i oderwania się od szarej choć burzliwej codzienności, decyzja czy wystawić na konkurs przychodzi raczej po skończeniu modelu.
Choć są i tacy którzy żyją tylko konkursami i ci budują modele tylko na konkursy, są i tacy co budują nawet pod sędziów ale to już margines :-)
Modele kartonowe powinny i muszą być odpoczynkowe :-)
Pozdrawiam

 
07-08-14 22:11  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Model kleje dla przyjemności no i dla odpoczynku a tak naprawdę to nie myślę o żadnych konkursach bo sami wiecie jak jest u mnie z kończeniem modeli, więc tak daleko w przyszłość nie wybiegam a gdyby co to zawsze chyba jest jakaś klasa open?

 
10-08-14 11:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przyszedł czas na kolejną aktualizację, wały napędowe zrobione jednak tak jak w chikumie samych śrub oraz sterów nie będę narazie montował by uniknąć urwania tych części podczas dalszej budowy. Teraz zaczynam walkę z tym czego najbardziej się boje czyli burty chodzi mi jeszcze po głowie malowanie całego modelu ale muszę jeszcze się nad tym zastanowić.



A tu postanowiłem na tym etapie budowy zakupić mały komplecik kolejnych elemntów wyciętych laserowo, pokłady ryflowane które uplastycznią jeszcze bardziej sam model i mam nadzieje nadają mu jeszcze bardziej realistycznego wyglądu. Same pokłady są bardzo ładnie wygrawerowane i świętnie się już prezentują a po pomalowaniu pewnie jeszcze lepiej.

 
10-08-14 12:17  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Robisz dobrą robotę ale niestety w przeważającej większości pokazujesz ją tak że nic nie widać. Filmowcy by powiedzili że stosujesz zasadę dalekiego planu.
Np. te wały. Nie wiem jak inni ale ja mogę na podstawie fotek tylko stwierdzić że owszem, są. A chciało by się nasycić oczy jakimiś szczegółami.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
11-08-14 20:11  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na razie duże gabaryty więc i ciężko jakieś zbliżenia robić by coś było widać, na razie próbuje uchwicić całośc by mieć jakieś odniesienie ale obiecuję że jak będę robić szczegóły to i będą zbliżenia.
Mając troszkę więcej czasu postanowiłem go wykorzystać na budowę akagi, więc co nie co od ostatniej aktualizacji doszło, bałem się troszkę tych elemntów ponieważ szkielet swoje przeszedł podczas piankowania szlifowania i szpachlowania i w górnej części nie wyglądał za ciekawie no ale wszystko na razie jest ok.


 
11-08-14 21:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo dziwnie wygląda dziób na 2 zdjęciu. Dobrze tam wszystko przymierzyłeś? Pokład odstaje od reszty szkieletu o ładnych parę [cm]

--
Rock Honor Ojczyzna

 
11-08-14 21:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wszystko jest ok, tam brakuje w szkielecie dziobu który ma 3.5cm który urwał mi się podczas szlifowania musze go tylko dokleić i będzie wszystko tak jak ma być.

 
12-08-14 09:11  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak na razie elegancko :) Mam tylko pytanie, w której wersji jest ten okręt?

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
12-08-14 20:40  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pewnie bedzie wersja ostatnia, czyli stan na lipiec 1942

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
13-08-14 06:26  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Miszczu, w lipcu 1942 to Akagi sobie spokojnie od miesiąca rdzewiało na dnie Pacyfiku. To tak na marginesie ;-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
13-08-14 19:05  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm, pomijając kwestię dokładnego datowania, to trochę szkoda, zawsze podobała mi się wersja pierwsza ;)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
15-08-14 15:38  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna odsłona budowy lotniskowca, zaczołem w końcu oklejać model burtami które wzbudziły tyle emocji że są podzielone na zbyt dużo części, ja postanowiłem model malować w całości więc zbytnio tym się nie przejmowałem bo miejsca łączeń i tak zaszpachluje, ale powiem że podczas budowy w standardzie może to być jakiś problem co prawda na chwilę obecną wszystko ładnie pasuje na łączeniach jednak mniej doświadczeni modelarze mogą mieć z tym troche zabawy. Ja jestem co prawda na 6 elemncie ale taki sposób dzielenia ma także plus szczególnie na fragmenice bąbla który w tak krótkich odcinkach jest z pewnością łatwiejszy w nadaniu odpowiedniego kształtu.

 
23-08-14 21:19  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ślimaczym tempem obkleiłem jedną stronę burt, troszkę to trwało ale w połowie zerwałem całą burtę i postanowiłem je zrobić troszkę innym sposobem, mianowicie elementy burt podkleiłem na brystolu łącząc je od razu po pięć tych małych kawałków z czego uzyskałem cztery kawałki burt tak przygotowane fragmenty uformowałem i przykleiłem, łączenia zaszpachlowałem i pomalowałem podkładem teraz prace trwają nad drugą stroną.
Po skończeniu burt będę musiał jeszcze raz pomalować dno bo troszkę je podczas klejenia burt poharatałem.

 
31-08-14 16:22  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad drugą stroną burt trwają a tymczasem by nie było że się obijam zdjęcie dziobu nad którym pracowałem ostatnio.

 
14-09-14 19:45  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad burtami zakończone teraz wklejam drobne elementy które tam się znajdją a następnie rozpocznę malowanie burt. Na chwilę obecną model skleja się bez większych problemów i nie było jak na razie problemów z pasowaniem części.
Myślę że na chwilę obecną kadłub nie wyszedł najgorzej tym bardziej że to mój najbardziej jak na razie skomplikowany kadłub okrętu.
Nastęonym razem postaram się wrzucić lepszej jakości zdjęcia bo muszę na tego olbrzyma kupić jakieś jednolite duże tło.

 
14-09-14 20:29  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
CardShipModelist   

Fajnie wychodzi ale skąd pomysł na malowanie.

Jakimi farbami malujesz. Będę też sklejał ten model a mam ryflowane grawerowane pokłady w zestawie i myślę czym pomalować Pactra czy humbrol oczywiście matowe.

 
14-09-14 22:21  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Skąd pomysł, sam nie wiem ale duży wpływ na to miały elementy wyciete laserowo takie jak pokłady ryflowane, różnego rodzaju drobnice oraz kratownice które zamierzam wykorzystać podczas budowy a dobranie odpowiednich kolorów to był u mnie zawsze problem więc pewnie dlatego. Co do farb to narazie ten szary do podkład w sprayu ale farb używam głównie pactry lub tamiya ale głównie są to akryle. Na burty mam zakupioną pactra A37.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024