FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 28Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-07-14 16:18  [R/G] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Po remoncie mieszkania wróciło wszystko na swoje miejsce oraz zostały wznowione prace nad modelami, ale pewnie był bym chory gdybym nie zaczol także coś nowego, wybór padł na długo oczekiwaniy model IJN AKAGI, na zmianę z drugim modelem japońca "chikuma" będzie powstawała właśnie ta deska do prasowania, chyba jeden z najpiękniejszych lotniskowców przynajmniej w moim odczuciu.
Na chwilę obecną powstaje szkielet oczywiście wycięty laserowo który uchronił mnie od blaz na palcach od wycinania olbrzymiej ilości elementów w tekturze 2 i 1 mm. Podczas prac przy poszyciu chciałem pierwszy raz zastosować metodę podposzycia jednak że tego nigdy nie robiłem to postanowiłem tą metode wypróbować kiedy indziej przy jakimś mniejszym modelu a tu zastosuję metodę którą już znam czyli pianka.
Na początek okładka oraz jak wygląda zestaw wycięty laserowo oczywiście sam szkielet


Tak wyglądają wszystkie żebra:


A tu cały szkielet czekający na piankowanie


Post zmieniony (16-08-19 09:14)

 
09-07-14 17:15  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Co do urody tego okrętu - rzecz bardzo względna i oczywiście indywidualna :-)
Cieszę się na kolejną relacje tego "mebelka".
Szkielet nie wygląda "przerażająco" - w porównaniu do Kagi. Będę kibicował.
pzdr

Post zmieniony (09-07-14 17:19)

 
09-07-14 21:09  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

zaczął, nie zaczoł!

Będę śledził budowę.

 
09-07-14 22:45  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na razie w porównaniu do kagi może nie wygląda strasznie ale IJN KAGA miał troszkę inną konstrukcje szkieletu tam była jako całość, a w akagi jest podzielona tak jak by na pietra, szkielet samego okrętu (to co u mnie widać) a druga część to wszystko to co jest powyżej. Nie wiem czy to wytłumaczyłem zrozumiale.

 
10-07-14 17:50  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Szkielet zapiankowany, tym razem była to pianka montażowa a nie jak ostatnio gąbka do sztucznych kwiatów, zdecydowałem się na piankę montażową ze względu na szkielet który ma dodatkową podłużnicę wzdłuż calego szkieletu co by znacznie utrudniło docinanie poszczególnych kawałków painki.
Tak wygląda potwór zaraz po piankowaniu


A tak po wstępnym obcięciu pianki, teraz szkielet poleżakuje kilka dni tak by pianka swobodnie jeszcze rosła.


Post zmieniony (10-07-14 17:50)

 
10-07-14 19:33  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Półtorametrowy kajak z pierdyliardem części..., ładny mi to odpoczynek... ;)

 
10-07-14 21:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Jestem ciekawy czy taki duży kadłub zachowa wszystkie prawidłowe cechy symetryczne po takim piankowaniu ,znaczy się ,czy nie powykręca się na boki bądz nie wpłynie na linie wzdłużne ?
Pozdrawiam i podpatruję dalej
thorn

 
13-07-14 17:00  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przechodzilem to samo już z biamarckiem nie wiele mniejszym i nic się nie zrobiło tu puki co na razie też wygląda wszystko ok

 
17-07-14 11:23  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub już wyszlifowany z nadmiaru pianki teraz czego go długie i żmudne szpachlowanie i szlifowanie tego zawsze nie lubię bo jest przy tym pełno pyłu ale teraz będę to przy tak dużym modelu robił w piwnicy ;)



A tu zdjęcie które pokazuje że modelu nie skręciło ani nie powyginało nie które elemnty tylko mi się poodklejały głównie górna część jak model leżał do góry nogami podczas szlifowania.

 
17-07-14 11:31  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bajeczka... Siadam i oglądam!!

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 28Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024