FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-09-14 22:43  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kadłub gładziutki jak pupa modelki. Żadnych szpar ani nierówności. Jest to niewątpliwą zaletą szpachlowania i malowania modelu. No, ale zrobić to tak perfekcyjnie niewielu potrafi. Świetna robota.
Widzę, że też rozcinałeś tę oklejkę na końcu pokładu dziobowego. Ja musiałem ją na środku sztukować, bo była za krótka. Musiałem też użyć zapasu koloru na rufie. Ostatnie dwie pary oklejek nie łączyły się ze sobą na środku dna i robiła mi się szpara. Też tak miałeś, czy to ja coś schrzaniłem?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-09-14 22:51  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Chodzi ci o ostatnie te małe fragmenty burt?

 
14-09-14 23:07  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie, ostatnie oklejki dna.

EDIT:
A na dziobie, patrząc w stronę rufy, na końcu pokładu dziobowego zaczyna się pokład, na którym będą hangary. Chodzi mi o tę oklejkę, która w tym miejscu łączy obie burty.

Post zmieniony (14-09-14 23:16)

 
15-09-14 17:33  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nie to tam większych problemów nie miałem, jedynie przy tym skosie troszkę kąt mi się rozjechał ale to była raczej moja wina która powstała podczas klejenia burt ale zostala szybko naprawiona po przez zmienienie kąta tej oklejki. A na rozcięcie zdecydowałem się ponieważ łatwiej mi było ją spasować a rozcięcia i tak nie będzie widać bo będzie zakryte kolejnymi elementami.
A jak tam u ciebie budowa kiedy kolejne zdjęcia?

 
15-09-14 21:56  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaraz będą :)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-09-14 17:07  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Akagi w końcu pomalowany, więc można powiedzieć że pierwszy etap budowy zakończony teraz prace trwają nad waloryzacją burt a następnie zacznę szkubać przy drobnicy na dziobowym pokładzie.


Rufa jeszcze przed waloryzacją.


Post zmieniony (18-09-14 17:08)

 
20-09-14 20:24  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziś pomiędzy pracą nad drobicą zaczołem sobie sklejać szkielet kolejnego pietra i właśnie sobie teraz dopiero uświadomiłem co mnie tam czeka, tak nie regularne kształty to będzie dopiero wyzwanie dla mnie a już myślałem że najgorzsze za mną ;)
Mam nadzieję że tam przy tych kształtach wszystko będzie ładnie pasować jak podczas budowy burt.
A tak wygląda pierwsza część tego o czym pisałem.


Ostatnio mi jakieś dziwne zdjęcia wychodzą albo mam coś nie halo z aparatem albo ja się po prostu starzeje

Post zmieniony (20-09-14 20:26)

 
20-09-14 22:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Cześć, śledzę Twoją relacje od samego początku i tak szczerze powiedziawszy jest dla mnie inspiracją w budowie mojego Akagi.
Na prawdę bardzo fajnie wygląda malowanie Twojego lotniskowca. Widzę, że zacząłeś już hangar i tu mam pytanie: nie zastanawiałeś się nad opcją zbudowania całego hangaru i dopiero przyklejenia go do kadłuba?

I jeszcze jak mógłbyś napisać jak robiłeś bulaje? po prostu otwory?


Pzdr.
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
21-09-14 12:16  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam co do budowy hangaru to w pierwszej mojej myśli tak właśnie chciałem zrobić jednak po przeanalizowaniu stwierdziłem że chyba tak będzie bezpieczniej ponieważ kadłub mam prosty nie zwichrowany więc przyklejenie hangaru od razu także mi to gwarantuje że wszystko będzie ok a gdybym zdecydował się pierw zrobić cały hangar i potem dopiero przykleić go do reszty to mogło by być różnie ze spasowaniem mógł by się hangar zwichrować lekko skręcić i tam takie.
Co do bulaji to wiertam otwory później lekko rozciskam je wykałaczką to odpowiedniej średnicy i nasączam je klejem cyjanokrylowym po to by otwór się nie szczępił.

 
21-09-14 15:52  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tomo11 fajnie wychodzi model ale wydaje mi się że kolor burt jest za jasny. na początku myślałem że to farba podkładowa ale jak zwaloryzowałeś te burty to uważam że powinieneś kolor poprawić.
Powodzenia w dalszej budowie.
p.s. Szkoda że nie zaznaczyłeś poszycia burt na kadłubie bo przy tej wielkości kadłuba efekt byłby niesamowity.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
21-09-14 18:14  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witku kolor w rzeczywistości wydaje mi się ok może minimalnie jest jaśniejszy, na zdjęciach wychodzi jakoś nie tak, użyłem do burt pactry A37.
Co do zaznaczania poszycia to jeszcze dla mnie chyba nie ta liga choć nie wątpie że modelowi by to dało zdecydowanie prawdziwego wyglądu.
Dodam że twoja relacja Yamato była dla mnie głównym powodem by model malować i waloryzować i to w głównym stopniu na twojej relacji się wzoruje choć do twojego poziomu brakuje mi jeszcze kilkanaście lat.

 
28-09-14 14:09  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace w chwili obecnej skupiły się nad drobnicą na pokładzie gdyż przyklejenie szkieletu z kolejnego piętra znacznie by mi to ograniczyły więc to co na chwilę obecną potrzebne robię teraz.

 
29-09-14 17:32  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do was pytanie w jakim kolorze powinny być łańcuchy kotwic, i jak je malujecie bo jak ostatnio malowałem je w chikumie to zrobiły się sztywne i układały się nie naturalnie.

 
29-09-14 20:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
CardShipModelist   

Black

 
30-09-14 08:24  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

niekoniecznie black;) na zdjęciach wielu okrętów japońskich widać że jest w kolorze kamuflażu. Ja w swoich modelach zawsze go maluję pod kolor kamuflażu.

Kuba

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
30-09-14 23:13  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też jestem za szarymi. Jak pisał Kubeksus, na większości zdjęć japońskich okrętów łańcuchy są w kolorze kamuflażu. Podobnie kotwice.
Co do malowania. Ja wieszam łańcuch na lampie, chwytam za drugi koniec i maluję. Potem, co jakiś czas nim poruszam, podnoszę za koniec do góry i opuszczam itp. Niektóre ogniwa, mimo to, się sklejają, ale łatwiej je rozdzielić. Później poprawiam malowanie ewentualnych odprysków.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
01-10-14 21:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak myślałem nad tym szarym ale wolałem się upewnić by później nie zrywać go z pokładu.

 
03-10-14 17:49  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad modelem idą do przodu, można powiedzieć że rośnie w oczach a także nabiera wagi w chwili obecnej waży już 1,8kg. Szkielet hangarów już gotowy teraz pozostają same hangary w środku oraz poszycie tych że hangarów. Po kształcie szkieletu obklejnie tego przypuszczam nie będzie proste tym bardziej podziwiam projektanta za podejście do tak trudnego tematu bo jak na razie u mnie wszystko ładnie pasuje i oby tak do końca.




 
03-10-14 23:47  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Widać ogrom pracy, tylko jak ty to będziesz dalej malował...
Zazdroszczę, i wykonania i podejścia do tematu.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
04-10-14 01:19  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jak pełna walorka deski do prasowania w 1/200, to model odpoczynkowy, to masz pełny waloryzowany szacun, od mojej skromnej osoby :-)

PS. Modelarska robota, prima sort !!! :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
04-10-14 23:28  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Malować będę tak samo jak do tej pory tyle że to co pomalowane jest już teraz pozaklejam taśmą malarską.

 
05-10-14 07:47  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Radzisz sobie wyśmienicie, podglądam z zaciekawieniem.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
06-10-14 18:55  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A tak wyglądają prace weekendowe nad hangarem.

 
06-10-14 20:26  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
heljodor 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Suuper

--
"lepsze jest wrogiem dobrego"
Pozdrawiam heljodor

 
10-10-14 22:41  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad hangarami pomalutku idą do przodu a tym czasem także stoczniowcy pracują nad pokładem rufowym.

 
11-10-14 01:04  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witaj, mam do Ciebie pytanie.
Chodzi o szkielet hangarów: u mnie w szkielecie w części dziobowej pojawiła

się taka rozbieżność w wysokości wręg w stosunku wzdłużnicy, czy u Ciebie też tak było?

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
11-10-14 07:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tomo - fajnie ze starasz się wszystko odwzorować mam tylko wrażenie że za duże odstępy między pasami linoleum sobie zrobiłeś . W rzeczywistości na łączeniu pasów była przykręcana listwa , miała ona szerokość 3cm . Jak podzielisz to przez 200 to wyjdzie Ci jaka powinna byś listwa (drucik) przyklejona na łączeniach linoleum .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
11-10-14 10:29  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Sowa- u mnie było tak samo myślałem że to mój błąd gdzieś popełniony ale widzę że to jednak nie moja wina. Ja to przed pryklejeniem zmniejszyłem do odpowiedniego wymiaru.

Andreas- Co do tych pasów to na zdjęciu rzeczywiście wyglądają na zbyt szerokie ale na żywo wydaje mi się że są ok. Pierwsze paski próbowałem robić jeszcze mniejsze ale wtedy to wyglądało bardzo źle i postanowiłem je zrobić tak jak na zdjęciu.

 
12-10-14 15:55  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja pokładu rufowego tak wygląda na chwilę obecną. Tym czasem przez weekend była po przeprowadzce na nowe mieszkanie akacja zredukowania modeli które mam rozpoczęte i których już napewno nie ruszę poszły na strych nie które wzioł kuzyn który chciał spróbować sił z modelarstwem kartonowym, na placu boju zozstały 3 modele i to są trzy okręty Bismarck, Chikuma no i Akagi. Więc by nie kleić tylko pływadła postanowiłem w najbliszym czasie rozpocząć model który dostałem od dziewczyny jako prezent i którego się domaga bym go skleił ;) więc w przyszłym tygodniu zaprezentuje wam co to będzie a będzie to model pojazdu który chyba nie ustępuje ilości cześci IJN Akagi, możecie zgadywać ;)
A tym czasem głównym projektem nadal będzie model przy którym odpoczywam, a to będzie tylko odskocznia od dwóch japończyków.


Post zmieniony (12-10-14 15:56)

 
14-10-14 13:34  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widzę Tomo, że grzejesz ostro do przodu. Bardzo podoba mi się Twoje podejście do tego modelu.

@ Sowa, ja też tak miałem i też przyciąłem te wręgi. I jeszcze w rufowej części wręga PH2 wystawała o ponad 1 mm.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-10-14 19:14  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomo, Spychacz dzięki za podpowiedź.

 
14-10-14 19:15  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomo, Spychacz dzięki za podpowiedź

 
19-10-14 16:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejne zdjęcie z postępów prac nad Akagi, podczas tego etapu napotkałem się z małym problemem a mianowicie przy części 96p i 95p brakło mi ok. 5mm części nie wiem czy to mój błąd czy błąd autora ciekaw jestem jak będzie u innych którzy budują ten model u mnie to było bez problemu do naprawiwnia bo i tak model maluje więc nie będzie tego widać.

 
20-10-14 00:30  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomo, naprawę ostro jedziesz do przodu z tematem.
Co z modelem, który miałeś zaprezentować?

Czy wycinanke tryskasz od razu podkładem czy wcześniej jeszcze capon?
I jeszcze jakiego kleju używasz do klejenia poszycia i czy smarujesz klejem wszystkie wregi czy tylko góra-dół?

 
20-10-14 17:23  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Model o którym pisałem będzie to GAZ-66 jednak relację założe jak będę miał coś nie coś do pokazania, więc będzie mały poślizg. A to zdjęcie okładki:


Co do samego Akagi to wydruk nie zabezpieczam capnem, model maluje podkładem a później szpachluje łączenia, szlifuje i znów maluje tak by efekt był zadowalający. Kleju używam głównie butaprenu a w trudniejszych miejscach używam jeszcze cyjanokryla. Co do smarowania wręg to jak mi się posmaruje tak przyklejam ale poszczególne elementy podklejam jeszcze na brystolu po to by były sztywniejsze dzięki czemu idzie zniwelować efekt tzw. krowich żeber

Post zmieniony (20-10-14 17:23)

 
21-10-14 16:58  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A stoczniowcy nie zwalniają tempa, powstają kolejne fragmenty tej układanki. Na razie ta konstrukcja bez wszystkich pomostów relingów artyleri wygląda jak by 3 letnie dziecko dokładało kolejne klocki różnych kształtów, jednym słowem nie ma tam żadnej spujności, ale powiem że bardzo przyjemnie się te klocki dokłada bo wszystkie ładnie do siebie pasują i nie ma z nimi na razie żadnych problemów.

 
21-10-14 23:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tomo, podklejając oklejki brystolem zostawiasz jakiś margines na wręgi, czy podklejasz cały element i jak je później przyklejasz do szkieletu - na styk do krawędzi wręg, czy stosujesz jakieś łączenia z wręgami? Pytam, bo nie chce mi się robić podposzycia hangarów, a karton jest dość miękki i wolałbym go jakoś usztywnić.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-10-14 17:10  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Podklejam cały element a ewntualnie duże płaskie powierzchnie gdzie są duże przerwy między wręgami wzmacniam dodatkowo tekturą 2mm i przyklejam całość do wręg i muszę powiedzieć że zdaje to egzamin

 
24-10-14 15:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dokładnie podklejenie to dobra metoda na eliminowanie krowich żeber.
Stoczniowcy nie próżnują i praktycznie kończą jedną stronę a plan jest taki by to końca przyszłego tygodnia zakończyć prace nad drugą stroną i brać się pomału za pomosty, drobnice itp. Przykleiłem także już gdzie nie gdzie pokłady ryflowane i muszę przyznać że zaczyna to całkiem fajnie wyglądać.

 
24-10-14 15:49  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie no szacun dla Dareckiego, za te burty i nie chodzi mi o samo zaprojektowanie, a rozgryzienie z planów tych kształtów, kto tego nie robił nie zrozumie jaka to jest burza mózgów, bo wszystko trzeba mieć w głowie jednocześnie.

Sam model coraz ciekawszy, choć do malowanych nie mam przekonania. I jeszcze pytanko, na wysokości tej nie zamalowanej ma być winda dziobowa, bo jakoś szkoda tą przestrzeń zakrywać, z tej przygotowanej windy tak głęboko nie zajrzysz...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-10-14 17:02  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękne wykonanie ,kadlub luksus,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-10-14 18:55  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Masz rację Adamie szacun dla Dareckiego za ten projekt który tak przyjemnie mi się skleja bo jak już wcześniej pisałem wszystko ładnie pasuje,mam także nadzieję że ten model pozamyka usta niektórym niedowiarką którzy położyli krzyżyk na tym modelu za nim ujżał on światało dzienne.
Nie bardzo wiem Adamie o jaką windę chodzi?

Post zmieniony (24-10-14 18:57)

 
24-10-14 19:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Model wygląda zacnie..ogrom pracy wymaga szacunku...Ja jednak jako realista ciekawy jestem czy równie dobrze będzie wyglądał sklejony w standardzie...bez kilogramów szpachli..farby..Może ktoś pokusi się kiedyś o standard... Autorowi relacji gratuluję odwagi i samozaparcia wszak jest to całkiem niezły kawałek kajaka. Sam okręt jak najbardziej warty sklejenia jako moim zdaniem jeden z ciekawszych okrętów II wojny światowej. Trzeymam kciuki za ukończenie budowy.Powodzenia!

 
24-10-14 19:31  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Jakub, ktoś już się pokusił o standard, tworzy się o tu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=267771&t=267771&filtr=0&page=1

A tę relację z ciekawością obserwuję. Malowanie to nie moja bajka, IJN też raczej nie, ale lubię patrzeć jak inni to robią, z bardzo dobrym efektem.

 
24-10-14 21:15  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Źle skonstruowałem pytanie, chodzi mi o przestrzeń hangarową najbliżej dziobu. Czy jest tam jeszcze przewidziana winda? Bo hangar duży i wszystkiego się nie zobaczy przez tą dwupoziomową na śródokręciu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-10-14 21:19  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak, tylko tam będzie jednopoziomowa winda.

 
26-10-14 23:43  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Spróbowałam Twojej metody z podklejaniem i muszą przyznać, że sprawdza się w 100%.
Fajnie to wszystko Ci wychodzi.

 
30-10-14 17:47  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejne zdjęcia z postępów pracy, prawa strona skończona i w chwili obecnej prace przeniosły się na lewą stronę burt. Na lewej stronie nie co więcej pracy więc i tempo troszkę siadło ale myśle że do końca tygodnia prace z lewą stroną powinny być ukończone.
Niestey gdzie nie gdzie pod zaklejone już i pomalowane burty dostał się podkład i będzie trzeba w niektórych miejscach jeszcze raz pomalować farbą.

 
30-10-14 22:10  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Coraz ciekawiej się to wszystko prezentuje, z zaciekawieniem podglądam kolejne zdjęcia.

 
31-10-14 09:17  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo ładnie to wygląda. Podglądam postępy z zainteresowaniem.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024