FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-04-14 15:08  [Relacja/Galeria] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Tej relacji miało nie być, ponieważ mam już chyba za dużo rozgrzebanych modeli. Ale pomyślałem sobie, że budując model na forum łatwiej mi będzie rozwiązać pewne problemy, które niewątpliwie pojawią się w trakcie budowy. O samym opracowaniu było dosyć głośno w wątku z zapowiedzią, wiec nie ma co się rozpisywać. Model jest opracowany bardzo szczegółowo, dlatego go kupiłem. Niestety o ile sama bryła modelu wydaje się opracowana poprawnie, to niestety elementy wewnętrzne są trochę niedopracowane. Jak na razie darowałem sobie skrzynki amunicyjne w kadłubie, bo są za wysokie i nie mieszczą się do wnęki. Przedział radiowy za kabina pilota sklejałem na raty, dopasowując każdy element poszycia wewnętrznego do analogicznych części zewnętrznych. Dzięki temu, udało mi jakoś to wszystko skleić do kupy. Otwór luku do przedziału radiowego jest w elemencie wewnętrznym mniejszy od otworu zewnętrznego. W wątku z zapowiedzią ktoś mi wyjaśnił, że jest tak, ponieważ powinien powstać z tego rant, na którym opiera się pokrywa luku. W instrukcji i na rysunkach montażowych nie ma o tym żadnej wzmianki. Stelaż pod radio nie pasuje do miejsc w których powinien być przyklejony. Jest za duży, ale po przyklejeniu do ścianki poszycia prawie nie widać białych pasków, do których powinien być przyklejony. Ja dodatkowo jeszcze zamalowałem je w kolorze poszycia wewnętrznego. Butle przeszlifowałem i pomalowałem na niebiesko. Przetarłem je jeszcze metalizerem, robiąc ślady zużycia. Zbiornik wyrównawczy pomalowałem na jasnoszaro. Na rysunkach montażowych jest schemat instalacji wewnątrz kadłuba, które można wykonać we własnym zakresie. Na jej podstawie przykleiłem do radia parę drucików, a od butli z tlenem pociągłem wężyki, które później jakoś ułożę w kadłubie. W przedziale radiowym pozostał mi jeszcze do zrobienia układ napędu steru wysokości. Zacząłem też kabinę pilota. Do modelu dołączone są grawerowane laserowo tablice przyrządów. Według mnie po pomalowaniu i przetarciu metalizerem prezentują się świetnie i myślę, że to byłby dobry pomysł na produkcję takich tablic do innych modeli. Nie jestem jakimś super sklejaczem, więc szału nie ma, ale jeśli nie będzie większych problemów niż te jakie spotkałem do tej pory, to powinienem poradzić sobie z tym modelem :)



--

Post zmieniony (01-03-15 14:19)

 
06-04-14 15:45  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pomimo drobnych trudności prezentuje się świetnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-04-14 16:36  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zabrałeś sie za coś o czym inni tylko gadają , dzięki. Zauważyłem coś ( jako elektryk) z czym możesz mieć problem . Zastosowałeś jako przewód tlenowy przewód miedziany DY czyli drut , mozesz moec problem z kształtowaniem ,na małych długościach będzie ciężko sie kształtował ( w porównaniu z kartonem ) . Może wymień na Ly ( z linkami ) lub wyjmij ten drut a zostaw samą izolację pustą w środku. Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-04-14 17:02  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Baaaardzo przyzwoicie wygląda. Zdetalizowany prawie jak AH albo nawet bez "prawie". Podglądam, powodzonka.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-04-14 17:56  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie będzie problemu z kształtowaniem, bo wyjąłem drut z izolacji. Na końcu włożyłem krótki odcinek, żeby go usztywnić, bo końcówka mi latała na wszystkie strony :)

--
Pozdrawiam!

 
06-04-14 18:12  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Cwaniak :) Się napisałem :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-04-14 21:35  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dawaj, dawaj Jasiek z tym modelem. Bardzo mnie ciekawi jak jest wydany.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-04-14 22:25  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Kibicuje :) I chętnie pooglądam postępy bo zapowiada się przednio

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
07-04-14 18:04  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Marcin_BM 

 

Również kibicuję zwłaszcza, że będę się brał za Tei

 
08-04-14 09:38  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję Ci bardzo za tą relację.
Prezentujesz zanikający na forach modelarskich dobry zwyczaj, by model skleić,a nie gadać o jego niesklejalności godzinami ;->
Będę oglądał z przyjemnością.
Trzymam kciuki,by relacja dobiegła szczęśliwie do końca, zwłaszcza,że niespodzianek nie brakuje.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-04-14 10:23  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zasiadam i kibicuję.
Pozdrawiam

 
08-04-14 10:36  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czekam z niecierpliwością na pierwsze uwagi Halogena który miał tyle do powiedzenia w kwestii jakości tego wydania.

Jasiek, tablica wygląda miodnie.
Powodzenia

 
08-04-14 10:41  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Daj spokój Kalafior. Niech to będzie po prostu relacja, a nie okładanie się tysiącem mniej lub bardziej mocnych argumentów. Nie przeszkadzajmy Jaskowi - proszę!
Komentarze co do modelu zostawmy Autorowi wątku .

--

Post zmieniony (08-04-14 11:05)

 
08-04-14 11:07  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Muszę przyznać, że ja również trochę ponarzekałem na ten model w wątku z zapowiedzią. Ale detalizacja tego opracowania tak mnie zafascynowała, że postanowiłem jednak zmierzyć się z tym tematem. Żeby nie zanudzać prezentuję fotel pilota. Praca zawodowa nie pozwala na jakieś większe postępy, ale małymi kroczkami będziemy posuwać się do przodu:)



--
Pozdrawiam!

 
08-04-14 11:25  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czyżby modelina ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-04-14 11:29  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie, to wikol nałożony na elementy oparcia, które podklejamy na tekturę. Fajny i prosty w użyciu sposób na wyoblenie części.

--
Pozdrawiam!

 
08-04-14 15:09  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Bardzo gęsty musiał być ten wikol?

--
serwusik

 
08-04-14 16:06  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, podoba mi się, niestety z czegoś trza zyć ,jak to mówią przy brydzu "nie bogaty gra na raty",pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-04-14 16:59  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wikol nie musi być gęsty. Jeśli efekt nie jest zadowalający, to kładziemy drugą warstwę.

--
Pozdrawiam!

 
11-04-14 08:29  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dozo pisać - świetny początek modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-04-14 14:17  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja się wcinać nie będę, ale z przyjemnością popatrzę jak kolega się ''męczy" .

 
13-04-14 08:11  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak na razie ładnie idzie oby tak dalej :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
15-04-14 19:25  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Zrobiłem układ napędu steru wysokości. Dzięki temu przedział radiowy za kabina pilota mam już kompletny. Oczywiście musiałem zrobić małą poprawkę, bo element N10 (taka jakby półwręga wzmacniająca) był za wysoki i nie zmieściłby się pod zbiornikiem wyrównawczym. Na szczęście z tej strony kadłuba nie będzie to widoczne więc po prostu go przyciąłem. Zbiornik jest przyklejony tak jak pokazują rysunki montażowe, więc z mojej strony pomyłki raczej nie ma. W ramach treningu klejenia BCG skleiłem sobie segmenty dziobowe, i wyszło to na tyle dobrze, że chyba zrezygnuje z przedziału silnikowego. Szkoda nie pokazać pięknej sylwetki rasowego myśliwca, jakim niewątpliwie był Hien. Silnik można skleić osobno i wyeksponować obok samolotu. Oczywiście nie mogłem powstrzymać się od przymiarki do środkowej części kadłuba i coraz bardziej mi się to podoba :) Dodam jeszcze, że segmenty dziobowe pasują do siebie idealnie, więc potwierdza się moja teoria, że błędy występują tylko na elementach wnętrza.



--
Pozdrawiam!

 
15-04-14 19:47  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Greg77   

Chciałoby się jednak zobaczyć w pełnej wersji z bebechami na wierzchu- zacząłeś i tak łatwo rezygnujesz? Choć wiem że silnik to zagwozdka- może z wyjątkiem mocowania które pokazano na 3 rysunkach chyba.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
15-04-14 19:51  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Moja rezygnacja jest spowodowana głównie tym, że nie mam pewności jak to wszystko jest spasowane. Jeśli będą błędy, to poprawne sklejenie przedziału silnikowego będzie wielkim wyzwaniem. A tak po za tym, to nie jest mi on potrzebny do szczęścia. Wystarczą mi komory uzbrojenia w skrzydłach i przedział radiowy, który mam już za sobą.

--
Pozdrawiam!

 
15-04-14 20:02  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiek napisał: ... nie mam pewności jak to wszystko jest spasowane.

Na miejscu autora bym się obraził. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-14 20:02  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,elegancja,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-04-14 20:13  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Obrażać się nie ma za co. Niech się cieszy, że błędy w opracowaniu można poprawić we własnym zakresie :)

--
Pozdrawiam!

 
15-04-14 20:40  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ale zaraz, zaraz - skąd wiadomo że są błędy skoro nawet nikt nie pokwapił się na sklejenie tego przedziału i sprawdzenie czy coś jest na rzeczy.

 
15-04-14 20:53  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Powinna być sklejona "surówka".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-14 20:59  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skoro są błędy w opracowaniu wnętrza, a wiem, że są, bo sklejając przedział radiowy natrafiłem na nie, to należy przypuszczać, że z przedziałem silnikowym może być to samo. Na Papermodels jest prowadzona relacja w której wychwycono dużo więcej baboli.

--
Pozdrawiam!

 
15-04-14 22:51  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
AWOT   

Ostoja, ja tam się nie obrażę ;-) Będę się przyglądał i wyciągał wnioski a później konsekwencje ;-)

--

AWOT

 
15-04-14 23:50  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Żeby była jasność, model nie jest zły. Ma pewne niedociągnięcia, które trochę irytują przy budowie, a których pewnie by nie było, gdyby został dokładnie przetestowany. Po za tym, trudno jest znaleźć na rynku model opracowany bezbłędnie, dlatego przymykam trochę oko na te niedociągnięcia. Jeżeli ogólna bryła modelu jest bez zarzutu, a wygląda na to, że jest, to z resztą sobie poradzę.

--
Pozdrawiam!

 
16-04-14 10:00  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jasiek napisał:
"... z resztą sobie poradzę..."
I tak mi mów!
A teraz fotki! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-04-14 22:45  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
AWOT   

Jasiek, żeby była jasność, nie mam do Ciebie pretensji i przyjmuję z pokorą słowa krytyki. Dzięki Twojej relacji będę mógł wprowadzić w modelu niezbędne poprawki.
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg relacji.

--

AWOT

 
27-04-14 13:57  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Prawie skończyłem wyposażenie kabiny pilota. Zostały tylko drobiazgi, które mogę dokleić dopiero po oklejeniu kabiny burtami. Ale zanim zamknę ten przedział muszę jeszcze zrobić kadłubowe karabiny. Nie zastosuję tutaj uproszczenia, bo są one dosyć dobrze widoczne, pomimo tego, że są częściowo schowane pod poszyciem kadłuba, więc zrobię ich pełną wersję. W obrębie kabiny pilota nie miałem problemów ze spasowaniem części. Nie przestraszcie się mojego pomazanego retuszu na burtach. Zawsze tak robię, jeśli wiem, że później nie będzie nic widać :)



--
Pozdrawiam!

 
27-04-14 15:59  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Piękna, precyzyjna, z naciskiem na "precyzyjna", robótka. Super. Czekam na ciąg dalszy...

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
27-04-14 17:25  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cały czas trzymam kciuki, dlatego tak mi niesporo idzie z GIL'em. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-04-14 18:34  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No wnętrze robi wrażenie, już sobie wyobrażam jak to będzie na koniec wyglądało.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-05-14 12:23  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Nie wiem jak u Was, ale w Łodzi pogoda nie rozpieszcza, dlatego majówke spędzam nad modelem :) Przyszedł czas na oklejenie kabiny pilota. Wewnętrzne burty przykleiłem do poszycia zewnętrznego i dopiero wtedy okleiłem kabinę. Nie wiem czy to dobry sposób, ale mnie się udało, a po za tym miałem pewność, że nic mi się nie rozejdzie przy oklejaniu poszyciem zewnętrznym. Zapomniałem dodać, że wkleiłem najpierw imitacje karabinów i dodałem trochę kabelków przy tablicy przyrządów. Szablon z zaznaczonymi punktami mocowania uzbrojenia jest lustrzanym odbiciem tego, co powinno być w rzeczywistości. Ja wyciąłem sobie w nim skalpelem miejsca mocowania i odwróciłem go na druga stronę i dopiero wtedy zaznaczyłem gdzie powinny być przyklejone karabiny. Następnie przykleiłem przód kadłuba. Między wylotami kadłubowych karabinów zrobiła mi się mała zmarszczka, której wcześniej nie było. Na razie nie udało mi się jej zlikwidować. Chyba będę musiał z tym jakoś żyć :) Później dokleiłem tył kadłuba. Łączenia z lewej strony wyszły mi gorzej. Trzeba będzie tam intensywniej popracować nad retuszem. Kabinki na razie nie mam, muszę zamówić. To co mogłem podkleiłem we własnym zakresie. Kończąc ten etap budowy jestem zadowolony, że udało mi się upchać to wypasione wnętrze do kadłuba i jakoś to wygląda, chociaż szału nie ma i zawsze mogło być lepiej.



--
Pozdrawiam!

 
03-05-14 14:12  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Widzę duży postęp, pogoda zrobiła się rzeczywiście modelarska co widać po modelu. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-05-14 17:46  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No-no...Ładny skok do przodu.
Ja też korzystam z modelarskiej pogody ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-05-14 21:12  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Ciekawy patent z tym klejeniem poszycia wewnętrznego do zewnętrznego. Wyszło całkiem przyzwoicie! Jestem ciekaw jak będzie wyglądać ten Hien w całości.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
03-05-14 21:39  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Niezły postęp, piękne "cygaro" wychodzi spod skalpela. Nie znam historii samolotu, ale czy on ma coś wspólnego z Bf-109 ?

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-05-14 09:20  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Na pewno silnik, bo to kopia niemieckiego DB-601, i działka w skrzydłach tez były niemieckie.

--
Pozdrawiam!

 
04-05-14 09:52  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Firma Kawasaki nabyła licencję Daimler - Benza na silniki DB 601 i na ich podstawie powstały samoloty Ki 61.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
04-05-14 14:14  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
AWOT   

Ki-61 to efekt "zauroczenia" niemieckimi samolotami. Można w nim znaleźć podobieństwa zarówno do Bf 109 jak i He 113.
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg relacji.

--

AWOT

 
24-05-14 14:30  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Kadłub w zasadzie jest skończony. Ostatni segment z wnęką kółka ogonowego dokleiłem do reszty kadłuba. Nie podoba mi się łączenie tych segmentów, które przebiega przez środek czerwonego pasa na kadłubie. Nie jestem aż tak dobry, żeby zrobić to połączenie niewidoczne. Gdyby była to krawędź tego pasa, to wyglądałoby to lepiej. Później przyszła pora na statecznik pionowy i poziomy. Wszystko byłoby fajnie, gdyby szkielet statecznika łączył się jakoś z kadłubem. Niestety, jak widać na instrukcji elementy te po sklejeniu przyklejamy do kadłuba tak, żeby dopasować oklejki stateczników z kadłubem. Według mnie, nie jest to dobrym rozwiązaniem, bo w żaden sposób nie ustala to nam położenia tych stateczników względem kadłuba i trzeba to kleić na wyczucie, które w moim przypadku trochę mnie zawiodło i powstały niewielkie odchyłki od osi symetrii tak pionowej jak i poziomej. Na szczęście jest to mało widoczne niedociągnięcie, więc nie ma tragedii, ale zdecydowanie wole gdy statecznik pionowy ma wspólny szkielet z kadłubem.



--
Pozdrawiam!

 
24-05-14 14:52  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Oprofilowanie połączeń bardzo ładnie zamaskowało połączenia stateczników z kadłubem. Masz rację co do tego łączenia segmentów na środku czerwonego pasa. Przesunięcie o 3-4 mm pozwoliłoby to zamaskować lepiej, ale i tak jest bardzo OK. Podobają mi się krawędzie natarcia. Żeberka na statecznikach tłoczone ?

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-05-14 15:12  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Coś tam przetłoczyłem wypisanym długopisem. Najlepsze jest to, że na zdjęciach przetłoczenia są bardziej widoczne niż na żywo :)

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024