FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-04-14 15:08  [Relacja/Galeria] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Tej relacji miało nie być, ponieważ mam już chyba za dużo rozgrzebanych modeli. Ale pomyślałem sobie, że budując model na forum łatwiej mi będzie rozwiązać pewne problemy, które niewątpliwie pojawią się w trakcie budowy. O samym opracowaniu było dosyć głośno w wątku z zapowiedzią, wiec nie ma co się rozpisywać. Model jest opracowany bardzo szczegółowo, dlatego go kupiłem. Niestety o ile sama bryła modelu wydaje się opracowana poprawnie, to niestety elementy wewnętrzne są trochę niedopracowane. Jak na razie darowałem sobie skrzynki amunicyjne w kadłubie, bo są za wysokie i nie mieszczą się do wnęki. Przedział radiowy za kabina pilota sklejałem na raty, dopasowując każdy element poszycia wewnętrznego do analogicznych części zewnętrznych. Dzięki temu, udało mi jakoś to wszystko skleić do kupy. Otwór luku do przedziału radiowego jest w elemencie wewnętrznym mniejszy od otworu zewnętrznego. W wątku z zapowiedzią ktoś mi wyjaśnił, że jest tak, ponieważ powinien powstać z tego rant, na którym opiera się pokrywa luku. W instrukcji i na rysunkach montażowych nie ma o tym żadnej wzmianki. Stelaż pod radio nie pasuje do miejsc w których powinien być przyklejony. Jest za duży, ale po przyklejeniu do ścianki poszycia prawie nie widać białych pasków, do których powinien być przyklejony. Ja dodatkowo jeszcze zamalowałem je w kolorze poszycia wewnętrznego. Butle przeszlifowałem i pomalowałem na niebiesko. Przetarłem je jeszcze metalizerem, robiąc ślady zużycia. Zbiornik wyrównawczy pomalowałem na jasnoszaro. Na rysunkach montażowych jest schemat instalacji wewnątrz kadłuba, które można wykonać we własnym zakresie. Na jej podstawie przykleiłem do radia parę drucików, a od butli z tlenem pociągłem wężyki, które później jakoś ułożę w kadłubie. W przedziale radiowym pozostał mi jeszcze do zrobienia układ napędu steru wysokości. Zacząłem też kabinę pilota. Do modelu dołączone są grawerowane laserowo tablice przyrządów. Według mnie po pomalowaniu i przetarciu metalizerem prezentują się świetnie i myślę, że to byłby dobry pomysł na produkcję takich tablic do innych modeli. Nie jestem jakimś super sklejaczem, więc szału nie ma, ale jeśli nie będzie większych problemów niż te jakie spotkałem do tej pory, to powinienem poradzić sobie z tym modelem :)



--

Post zmieniony (01-03-15 14:19)

 
06-04-14 15:45  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pomimo drobnych trudności prezentuje się świetnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-04-14 16:36  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zabrałeś sie za coś o czym inni tylko gadają , dzięki. Zauważyłem coś ( jako elektryk) z czym możesz mieć problem . Zastosowałeś jako przewód tlenowy przewód miedziany DY czyli drut , mozesz moec problem z kształtowaniem ,na małych długościach będzie ciężko sie kształtował ( w porównaniu z kartonem ) . Może wymień na Ly ( z linkami ) lub wyjmij ten drut a zostaw samą izolację pustą w środku. Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-04-14 17:02  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Baaaardzo przyzwoicie wygląda. Zdetalizowany prawie jak AH albo nawet bez "prawie". Podglądam, powodzonka.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-04-14 17:56  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie będzie problemu z kształtowaniem, bo wyjąłem drut z izolacji. Na końcu włożyłem krótki odcinek, żeby go usztywnić, bo końcówka mi latała na wszystkie strony :)

--
Pozdrawiam!

 
06-04-14 18:12  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Cwaniak :) Się napisałem :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-04-14 21:35  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dawaj, dawaj Jasiek z tym modelem. Bardzo mnie ciekawi jak jest wydany.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-04-14 22:25  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Kibicuje :) I chętnie pooglądam postępy bo zapowiada się przednio

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
07-04-14 18:04  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Marcin_BM 

 

Również kibicuję zwłaszcza, że będę się brał za Tei

 
08-04-14 09:38  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję Ci bardzo za tą relację.
Prezentujesz zanikający na forach modelarskich dobry zwyczaj, by model skleić,a nie gadać o jego niesklejalności godzinami ;->
Będę oglądał z przyjemnością.
Trzymam kciuki,by relacja dobiegła szczęśliwie do końca, zwłaszcza,że niespodzianek nie brakuje.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024