FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-05-14 16:23  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co by nie mówić to ten krasny ogonek bardzo mi się podobuje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-05-14 19:05  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
AWOT   

To, że łączenie segmentów jest w miejscu czerwonego pasa, wynika z takiego właśnie podziału technologicznego prawdziwego samolotu. Część ogonowa była wykonywana oddzielnie i dopiero później łączona z resztą kadłuba, Podobnie ma się sprawa podziału technologicznego stateczników. Ale widzę, że mimo wszystko bardzo ładnie sobie z tym poradziłeś. No i dobrze ci wyszło oprofilowanie przejścia stateczników, nie musiałeś korzystać z części zapasowych.
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

--

AWOT

 
24-05-14 19:41  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ale gdybyś przesunął to łączenie o te 3 mm to nic by się nie stało :) A i mniej stresu by było przy retuszowaniu. Co do radzenia sobie, to robię co mogę. Podejrzewam, że ktoś z większym doświadczeniem i umiejętnościami zrobi z tego opracowania prawdziwe cacko. Dla mnie najważniejsze jest, że nic na razie nie sknociłem aż tak, żeby wyrzucić model do kosza. Wracając jeszcze do oprofilowania stateczników, to pomógł mi w tym BCG. Model nie jest impregnowany, więc bardzo dobrze reaguję na ten cudowny specyfik. Przy jego pomocy można bardzo efektownie wyprofilować wszelkie obłości bez potrzeby nacinania elementów.

--

Post zmieniony (24-05-14 19:50)

 
25-05-14 09:00  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeśli dobrze pamiętam, to w Hienie Pana Halińskiego też było łączenie w obrębie paska na kadłubie... ;-)
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=54202&t=54202&filtr=0&page=1

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-05-14 10:42  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

No patrz, tu też nie mogli przesunąć :) Projektanci chyba lubią jak się męczymy :)

--
Pozdrawiam!

 
25-05-14 11:10  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
AWOT   

Jasiek, masz rację. Projektując bardzo zdetalizowany model uśmiecham się pod nosem myśląc o tych, którzy będą go sklejali ;-) Przy dzisiejszych technikach zaprojektowanie modelu to nie sztuka, sztuką jest go skleić!

A wracając do czerwonego pasa na ogonie, to priorytetem jest możliwie najbardziej zgodny z oryginałem podział technologiczny a nie malowanie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za ciąg dalszy.

--

AWOT

 
26-05-14 08:09  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jasiek zalewasz łączenia segmentów CA?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
26-05-14 10:06  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie. Staram się sklejać na BCG, albo na introligatorski i dopieszczam aż do skutku.
CA użyłem przy statecznikach, ale dopiero po sklejeniu na BCG.

--
Pozdrawiam!

 
26-05-14 11:38  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Właśnie na czerwonym widać przebarwienia myślałem, że zalewałeś łączenia CA.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
26-05-14 13:45  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

To retusz. Na zdjęciach bardziej widoczny niż na żywo.

--
Pozdrawiam!

 
26-05-14 14:26  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A będziesz na koniec model lakierował?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
26-05-14 15:27  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Tak. Dam półmatowy werniks na koniec i zobaczę jak to będzie wyglądało.

--
Pozdrawiam!

 
02-06-14 16:49  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Dzisiaj skromnie. Rury wydechowe i wlot powietrza do sprężarki. Wydech potraktowałem rdzawym pigmentem, ale delikatnie, żeby nie przesadzić :)



Popracowałem też przy kołpaku, coby model nie straszył tępym nosem we Wrocławiu :) Kołpak będzie malowany, dlatego troszkę go przeszlifowałem.



--
Pozdrawiam!

 
02-06-14 17:34  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Eeee, to zdążysz na Wrocław. Do zobaczenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-06-14 17:37  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Musiałbym zwolnić się z pracy:)

--
Pozdrawiam!

 
02-06-14 19:02  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jasiek dasz rade, a jak nie zdążysz to i tak zabierz pooglądamy:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
02-06-14 19:43  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Hien jest już zgłoszony jako model w budowie, więc będzie :)

--
Pozdrawiam!

 
14-06-14 15:11  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Zaczynam walkę ze skrzydłami. Na razie tylko szkielet. Wnęki z działkami będą. Klapy i osobne powierzchnie sterowe też, chyba, że napotkam jakieś niespodzianki.



--
Pozdrawiam!

 
14-06-14 23:30  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Pomacałem dziś na Sjeście bardzo ładnie wychodzi.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
26-10-14 09:42  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Trochę mnie tu nie było, aż wszystko kurzem się pokryło :) Brak wolnego czasu i utrata weny kartonowej sprawiła, że odstawiłem Hiena na lepsze czasy, które właśnie nadeszły :) Ostatnio pokazałem szkielet skrzydeł, więc należało by go okleić poszyciem. Dosyć długa przerwa w budowie sprawiła, że zrezygnowałem z wnęk z działkami, coby znowu się nie zniechęcić do dalszej pracy. Klapy oczywiście robię otwarte. Wnęki podwozia to dosyć duże wyzwanie ze względu na obłe kształty, ale można sobie z nimi poradzić. Ja zdecydowałem się zalać je wikolem w miejscach, gdzie widoczne są listki dzięki którym uzyskujemy obły kształt. Oczywiście po tym zabiegu musiałem je pomalować. Niestety za cholerę nie mogłem dobrać koloru, więc wewnętrzną konstrukcję klap też pomalowałem, żeby nie odróżniała się kolorystycznie od wnęk. Na pokrywie wnęki działka jest bąbelek, który sobie wytłoczyłem na mokro, dodając jeszcze po tym zabiegu odpowiednio rozprowadzoną kroplę wikolu. Po wyschnięciu bąbel przetarłem srebrnym kolorem. Światło pozycyjne na końcówce skrzydła pomalowałem zielonym Clearem Humbrola. Mam też czerwony na drugie skrzydło. Czas pokazać jakieś fotki i zabrać się za drugi płat. Za oknem szaro, więc zdjęcia też nie wyszły najlepiej:



--
Pozdrawiam!

 
26-10-14 09:52  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiek napisał: Trochę mnie tu nie było, aż wszystko kurzem się pokryło.

Kurzu nie widzę, pajęczyn też nie, wszystko cacy z modelem, ładny się zaczyna robić.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-10-14 10:24  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Super skrzydło Jasiek. Teraz drugi i już z górki...
Aż się chce pociąć ten model:)
Owiewke masz gotową czy sam będziesz tłoczył?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
26-10-14 10:34  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mam owiewkę do starego Ki-61 z Halinskiego, ale boje się że może nie pasować, wiec chyba zamówie nową. Mam też ochotę na lufy, ale najpierw spróbuje zrobić sam.

--
Pozdrawiam!

 
26-10-14 13:53  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie,że wróciłeś do modelu! Zawsze fajnie popatrzeć na dobrą modelarską robotę!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-10-14 15:35  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo ładnie to wygląda. Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-11-14 21:08  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Myślałem, że pokarzę już gotowe drugie skrzydło, ale jak zwykle brak czasu popsuł plany. Udało mi się tylko skleić wnękę podwozia i parę pierdół takich jak reflektor i pokrywy komór podwozia i przedziału radiowego. Przeszlifowałem też kołpak, który miałem sklejony dużo wcześniej i pokryłem go dwiema warstwami błyszczącego lakieru, co powinno dodatkowo wyrównać powierzchnię przed malowaniem. Pokrywy już wyretuszowane i przetarte gdzieniegdzie aluminiowym Humbrolem. Podobaja mi się japońskie napisy eksploatacyjne. Pomimo tego, że są bardzo małe to wyraźnie je widać. Obłe powierzchnie wnęki podwozia pokryte warstwą Wikolu, ale z doświadczenia przy sklejaniu prawej wnęki wiem, że to raczej nie wystarczy i konieczne będą poprawki:



--
Pozdrawiam!

 
03-11-14 21:26  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ale to skrzydełko to jeszcze nie przyklejone, bo nie wierzę, że wznios mógłby być nie teges ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
03-11-14 21:44  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Oczywiście, że nie przyklejone :) To tylko przymiarka, ale druty mam wyjątkowo sztywne, więc nie powinno być niespodzianek :)

--
Pozdrawiam!

 
03-11-14 23:06  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A nie daloby sie nie malować kołpaka? Tam gdzie masz białe zrób tylko srebrne, aluminiowe przetarcia i będzie lepiej ... może;)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
04-11-14 06:08  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Decyzję o malowaniu podjąłem wcześniej, więc raczej tak zrobię a białych śladów jest za dużo i niezbyt dobrze by to wyglądało.

--
Pozdrawiam!

 
04-11-14 14:20  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czekam cierpliwie ... jak będzie wyglądać. :-)

--
Pozdrawiam ;-) ŁSM

 
04-11-14 19:35  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jasiu nie spiesz się,ja swojego "skopałem" częściowo przez pośpiech.Szkoda byłoby gdyby Twój nie był dopieszczony jak dotychczas.Trzymam kciuki i pozdrawiam.

--
jowisz32

 
12-11-14 16:50  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Drugie skrzydło jest przykładem na to, że nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak by się chciało :) Najpierw reflektor nie chciał mi się zmieścić obok wnęki podwozia. Jak się z tym uporałem, to okazało się, że oszklenie reflektora zrobiłem ze zbyt cienkiej folii, która mi się zniekształciła i musiałem ją wyciąć. Wcześniej użyłem zbyt grubej i nie mogłem jej prawidłowo ułożyć. Dobrym pomysłem było wytłoczenie tego elementu na gorąco, ale mi się nie chciało:) Efekt jest taki, że reflektor zalewam co jakiś czas warstwą kleju introligatorskiego, który po wyschnięciu robi się przezroczysty. Teoretycznie powinno mi się udać uzyskać w miarę zadowalający efekt, tyle, że trochę to potrwa, bo nie można tego zrobić za jednym posunięciem. Jeśli nie, to reflektor zostanie wycięty i zrobię nowy od podstaw. Później ubrudziłem spodnią część poszycia jakąś farbą. Ta smuga obok wylotu łusek to próba wyretuszowania tego srebrną farbą. Niestety jest widoczna. Na szczęście to spód, więc nie będzie kuło w oczy :) Po za tym poszło w miarę dobrze. We wnęce podwozia dorobiłem przewód do reflektora. Światło pozycyjne pomalowałem takim samym Humbrolem jak poprzednio, tyle że czerwonym. Na zdjęciach pokazałem skrzydło przed malowaniem wnęki i klap, oraz po malowaniu:



Następna będzie chłodnica pod kadłubem. Znalazłem nawet odpowiednią siatkę fototrawioną o heksogennym kształcie:



--
Pozdrawiam!

 
12-11-14 17:02  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jednym słowem same nieszczęścia ale efekt jest OK. Pamiętaj o wzniosie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-11-14 18:50  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Bo modellot Cię zje :)))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-11-14 15:03  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Chłodnica gotowa i pomalowana aluminium Humbrola. Klapki z tyłu chłodnicy na razie nie przyklejam, bo chcę ją zrobić w pozycji otwartej, a takie rzeczy to będę robił po przyklejeniu skrzydeł i postawieniu modelu na kapciach. Reflektor w skrzydle wygląda coraz lepiej. Raz dziennie nakładam warstwę kleju introligatorskiego i robi się z tego całkiem fajna szybka, więc nie trzeba go usuwać:) Wracając do chłodnicy, to chyba niepotrzebnie się namęczyłem bo niewiele z tego będzie widać :)



--
Pozdrawiam!

 
16-11-14 16:18  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jasiu po wklejeniu chłodnica jest w znacznym stopniu widoczna tym bardziej,że chcesz ją wykonać w wersji otwartej.Warto więc było się pomęczyć.Jest super.Pozdro.

--
jowisz32

 
16-11-14 16:46  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Jasiek gdzie można kupić tą siatkę ?,za jakiś czas będzie mi potrzebna,podglądam ,model świetny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-11-14 16:51  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja kupiłem w Da-Ta na Kościuszki, w Łodzi oczywiście, ale to było dosyć dawno. Popatrz w internecie, powinna być w jakimś sklepie internetowym.

--

Post zmieniony (16-11-14 16:52)

 
01-12-14 12:15  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Skrzydła przyklejone do kadłuba. Chłodnica też na swoim miejscu. Klapki od chłodnicy na razie nie przyklejam, bo będzie w pozycji otwartej. Między klapami a kadłubem przy chłodnicy miałem małe szczeliny, które zalałem wikolem i pomalowałem na srebrno. Nie wiem czy to mój błąd, czy opracowanie, ale najważniejsze, że zamaskowane i nie widać. Wznios skrzydeł ustaliłem na oko. Myślę, że jest dobrze. Mocowanie na druty może nie jest złe, ale trzeba przy nim mocno uważać, żeby nie skopać geometrii. Czas pomyśleć teraz o podwoziu, bo model leży na brzuchu i jest ryzyko, że coś się w końcu ubrudzi. Ale chyba najpierw zrobię lotki, żeby temat skrzydeł zamknąć całkowicie.



--
Pozdrawiam!

 
01-12-14 12:27  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Liczę, że będzie można oglądać Twój model we wrześniu w Przeciszowie. Chłodnica - miodzio. Cały model - miodzio!!!

--

 
01-12-14 12:30  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Też na to liczę, tym bardziej, że jeszcze tam nie byłem :)

--
Pozdrawiam!

 
01-12-14 15:39  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oj, to wielkie niedopatrzenie, popraw się. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-12-14 13:14  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Miałem się powstrzymać aż będzie coś więcej do pokazania, ale zrobiłem własnoręcznie lufy do karabinów kadłubowych i wyszły na tyle dobrze, że chyba się pochwalę. W zasadzie to rozważałem zakup toczonych luf, bo wygląd ich jest rewelacyjny, ale stwierdziłem, że skoro lufy do działek można bez problemu zrobić z igieł lekarskich, to czemu nie spróbować wykonać samemu luf karabinowych i zaoszczędzić trochę kasy:) Elementy papierowe zwijałem oczywiście na BCG na trochę cieńszym rdzeniu niż zaleca instrukcja. Wolałem mięć je za cienkie niż za grube. Okazało się, że drut 0,5 jest wystarczający i grubość luf jest zadowalająca. Wcześniej oczywiście wykułem szpikulcem dziurki. Nie robiłem otworów igłą lekarską, bo nie miałem tak małej średnicy. Po zwinięciu luf zaimpregnowałem je bezbarwnym lakierem błyszczącym, a po wyschnięciu pomalowałem je metalgunem Humbrola. Całość delikatnie przetarłem srebrnym kolorem i wkleiłem lufy w otwory wylotowe. Całość prezentuje się tak:



Obecnie pracuję nad podwoziem, coby model mógł stanąć na własnych kapciach. Jak będę miał coś warte pokazania, to wstawię zdjęcia:)

--
Pozdrawiam!

 
07-12-14 13:29  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Za takie lufy przydałaby się "lufa" - to na zdrowie. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-12-14 14:33  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. I kasy zaoszczędziłeś i masz zadowolenie - bezcenne :) Bo tak jak i reszta modelu, tak lufy są świetnie wykonane.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-12-14 16:18  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Będzie piękny model! A Przeciszów to koniecznie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-12-14 23:02  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Jasiek, jest moc!

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
07-12-14 23:07  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kapitalne !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-12-14 23:45  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Bardzo ładny ten Twój samolocik :)

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024