FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
25-04-14 09:02  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie wiem,czy to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się,że ta firma ( BM ) ma bardzo ciekawy tematycznie asortyment lotniczy, ale jakość pozostawia duuużo do życzenia. ;-/

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-04-14 11:28  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Fakt, sporo ciekawych modeli w katalogu nie tylko lotniczych, ale również pływających. Błędy, które się pojawiają da się skorygować (co również daje kawałek satysfakcji). Te opracowania, które kleiłem są dosyć "niekonsekwentne". Niektóre części potraktowane dramatycznie szczegółowo, aż do przesady, a niektóre trochę po macoszemu. Inny temat to instrukcja, której... właściwie brak. Niewiele rysunków montażowych, niekompletnych, a opis to w zasadzie wykaz części z opisem do czego jest przeznaczona. Da radę to kleić, ale np. opis z KK i ten z BM to jak "Ogniem i mieczem" do jakiegoś limeryka (objętościowo, oczywiście)...

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-04-14 11:54  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

WQitam,radzisz sobie pięknie z tym i modelami z tej stajni,podglądam ustawicznie,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-04-14 09:29  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Dobrze wiedzieć że ktoś w okolicy tak prężnie działa:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
26-04-14 17:29  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
rozpocząłem na poważnie prace nad wnętrzem kabiny. Na początek wkleiłem połowę podłogi (tak jak pisałem wcześniej, musiałem ją przeciąć) i coś na kształt akumulatora. Potem przyszła kolej na stanowisko pilota. Po kolei: punkt wyjściowy, przymiarka do kabiny jeszcze bez fotela i cały zespół. Na koniec jeden z bocznych paneli z dźwigniami sterującymi...



Zastanawiałem się nad waloryzacją tablicy przyrządów, ale będzie ona tak mało widoczna...
OK, teraz idę pobiegać...

Aha, ReVan - nie do końca kumam...
Aktualizacja - już wiem... Jura się kłania...

--

Post zmieniony (26-04-14 20:39)

 
28-04-14 23:07  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Niewielka aktualizacja, ale dla mnie ważny etap raczej zakończony. Zaplanowałem sobie, że luk wejściowy wykonam jako otwierany, czego wycinanka nie przewiduje. Zmodyfikowałem wewnętrzne poszycie luku dodając dwa stopnie włazowe, stopień-drabinkę zrobiłem jako wysuwany i dodałem dwa "zawiasy", a raczej prowadnice. O dziwo taka prowizorka... zadziałała ! Ale zanim to sprawdziłem wkleiłem "przyrządy" na lewą i prawą burtę i, jeszcze na sucho, wstawiłem kompletny fotel pilota.
A tak to wygląda na fotkach:



Teraz pozostaje dokleić resztę wyposażenia kabiny i czas brać się za karabiny (4x).

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-04-14 08:06  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pomimo niedociągnięć w opracowaniu fajnie to wygląda. Tablica może jest mało widoczna, ale jakbyś ją zeskanował i wyciął, oraz przeszklił zegary, to wyglądałoby to dużo lepiej. Tym bardziej, że i tak wkładasz w ten model dużo pracy. Powodzenia w dalszych zmaganiach.

--
Pozdrawiam!

 
29-04-14 09:23  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pogratulować pomysłu z lukiem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-04-14 09:32  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Prowizorki działają najlepiej i najdłużej. Świetna robota.

 
30-04-14 21:49  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cześć,
obiecałem sobie, że nie będę już tak często Was męczył, ale prezentuję pierwszą sztukę uzbrojenia pokładowego bo... nieskromnie jestem z niego zadowolony. Działko SzWAK to działko lotnicze wyprodukowane w 100 tys. egzemplarzy, w tym samolocie w wersji 20 mm. Na początek łoże działka, a potem całość...



Do sklejenia pozostają dwa karabiny 12,7 mm BK (UBK) oraz karabin 7,62 mm SzKAS. Ciekawostką dla mnie jest fakt, że działko i dwa karabiny obsługiwane były przez pilota, a tylko jeden BK przez strzelca.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024