FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-04-14 23:42  [R/G] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

GALERIA



[/URL]

Witam.
Mimo że po skończeniu ostatniego modelu planowałem kilkutygodniową przerwę nie oparłem się pokusie rozpoczęcia kolejnej przygody. Być może impulsem stała się wizyta na konkursie w Koszęcinie i widok wielu znakomicie wykonanych opracowań. Gratulacje dla Wszystkich.
Jakoś tak nieświadomie przywiązałem się do wydawnictwa "Orieł". Wybrałem model głównie dlatego, że chciałem spróbować czegoś większego od samolotów jednosilnikowych ale również ze względu na ciekawe malowanie oraz na małą popularność tego samolotu na forach.
Zdecydowałem się na Petlakov Pe-3 w zimowym kamuflażu.



Pe-3 to ciężki myśliwiec zaprojektowany na bazie dwusilnikowego bombowca Pe-2. Podobno powstał w ciągu 4 dni. Od Pe-2 różni się między innymi innym oszkleniem nosa oraz dodatkowym karabinem SzKAS umiejscowionym w dziobie. Mógł zabrać 2 bomby 250 kg i dwie 100 kg. Załogę stanowiły 2 osoby.

Wycinanka (tego samego autora co mój poprzedni Ła-5) wydana na dobrym, moim zdaniem kartonie. Pierwszy problem jaki zauważyłem to znowu druk niektórych części bez konturów. I wszystko byłoby OK gdyby nie to, że kolory delikatnie się rozjeżdżają i czasami ciężko się decydować gdzie "ciachnąć" nożykiem. Ale spróbujemy.

Rozpocząłem od części ogonowej. Zaplanowałem kleić segmenty na jedną wręgę, jednak ze względu na wnękę kółka ogonowego oraz dźwigary usterzenia poziomego widoczne na zdjęciach segmenty oraz kolejny, mniejszy będą na dwie wręgi.
I tutaj pierwszy zonk. Ponieważ tylne usterzenie posiada dwa dźwigary powinny być one równoległe, aby dało się to okleić poszyciem. Jak jest pokazuje pierwsze zdjęcie. Dlatego odciąłem dźwigary od wręg i będę je wklejał razem z usterzeniem. Trochę zmodyfikowałem konstrukcję kółka ogonowego zastępując drutami części zaprojektowane jako zwijane (to po prostu tłoki cylindrów). Skleiłem na razie dwa segmenty. Dziwnie niedopasowane są otwory na dźwigary usterzenia w poszyciu. Wyciąłem je tak jak zaproponował autor, ale ma się to nijak do położenie i wysokości dźwigarów...



Na ostatnim zdjęciu dwa segmenty złożone na sucho, w tym większym brak jeszcze wręgi końcowej stąd takie niedopasowanie.

--

Post zmieniony (08-06-14 10:13)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
Kilmister 21316 03-04-14 23:42
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
rodrus 543 04-04-14 00:22
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
Tomek 536 04-04-14 19:56
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
Kilmister 506 05-04-14 20:25
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
OSTOJA 680 05-04-14 21:27
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
Tomek 501 06-04-14 09:57
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
Kilmister 540 06-04-14 10:12
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
Kilmister 600 06-04-14 21:19
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
OSTOJA 509 06-04-14 21:32
 Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33  nowe
Kilmister 532 06-04-14 23:17

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024