FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-06-14 14:10  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

ZBiG:
Dzięki za radę, zorganizuję sobie jakiś wichajster.

iras:
Tak jak pisał THEO, to był nowy projekt, autorstwa Pawła Mistewicza.

 
10-07-14 20:55  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Ten wpis miał się pojawić jakieś 2 tygodnie temu, wyszło jak zawsze - najpierw sprawy osobiste, potem remont w mieszkaniu.

Olsztyn i Elbląg nieco mnie podładowały, więc postanowiłem trochę zwaloryzować model.

Na dolnym poziomie siateczki zrobiłem z torebek od herbaty, zrobiłem też poręcze, drabinki itp.


Dalej zająłem się drugim poziomem. Tu nastąpił remont mojego pokoju, więc zdjęcia mam głównie już całości:


Nie było większym problemów ze spasowaniem części, poza jednym błędem o którym czytałem w każdej relacji (uskok pokładu jest o 2 mm wyższy od uskoku na oklejce nadbudówki). Korzystając z drugiej wycinanki zrobiłem zegary, przyciski i drzwi szafek. Tam gdzie znalazłem je na zdjęciach lub w innych relacjach zrobiłem poręcze przy schodach/drabinkach. Niestety te na dolnym poziomie wyszły mi krzywo - nie zgrały mi się drabinka z relingiem - zostawić je tak jak są czy lepiej się ich pozbyć?

Koła ratunkowe zrobiłem z o-ringów, radar zwaloryzowałem posiłkując się nieco tym co znalazłem w tej relacji: LINK Szafek do linek sygnałowych jeszcze nie ma - mam pomysł jak je zrobić, czekam na dotarcie materiałów :)

Dalej idzie śródokręcie - komin i dwa nieduże pomosty.

Post zmieniony (08-08-17 21:44)

 
11-07-14 10:49  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Taka skośna poręcz jest nie do przyjęcia. Jeżeli już nie chcesz przesuwać słupka relingu to wyprostuj poręcz i dopiero na samej górze wygnij ją pod katem prostym doklejając ją do słupka relingu.
Albo wygnij ją tak jak na tym zdjęciu.

Nie będzie może jak w oryginale ale bedzie o wiele lepiej wyglądać.
Powodzenia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
11-07-14 22:03  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki za radę, stary :P
Spróbuję zastosować jedną z tych metod, zobaczymy co mi wyjdzie.

 
01-08-14 17:19  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Budowy cześć dalsza.

Pomosty śródokręcia budowało się szybko i przyjemnie, jestem z nich zadowolony:


Komin wyszedł nieco gorzej (podział blach się nie zgrał a łączenie segmentów jest dość widoczne), ale tragedii nie ma. Muszę do niego dokleić jeszcze parę rur, ale to dopiero podczas przyklejania go do pokładu.


Na część kolejną trzeba będzie poczekać - wyjeżdżam na 3 tygodnie (ale biorę laptop, więc na forum będę zaglądał).

Post zmieniony (08-08-17 21:46)

 
04-08-14 20:58  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Aż miło oglądać takie sklejanie. Tym bardziej że miło wspominam sklejanie ,,mojego" Pioruna (stoi teraz tuż przy monitorze).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-08-14 10:24  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki :)
Borowy: Jak mam jakieś wątpliwości dotyczące modelu to przyglądam się zawsze relacjom - między innymi twojej :) Model rzeczywiście przyjemnie się skleja.

 
07-08-14 20:55  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja niestety się przyczepię, konkretnie tego fragmentu:

Kwestia ta nieco psuje mi odbiór skądinąd bardzo dobrego modelu, jeśli mogę tak to ująć ;)
Wiem, że jest to wina wycinanki, nie twoja, lecz ten element został wykonany błędnie. W oryginale "kratownica" była wykonana z przecinających się pod kątem prostym żeber wzmacniających całą konstrukcję. W przeciwnym razie, gdyby było to zrobione tak jak w wycinance, ta osłona zwinęła by się w poziomy rulon przy pierwszej mocniejszej fali :/
"Piorun" jest akurat dość dobrze udokumentowanym okrętem, myślę, że znalezienie takiej informacji w necie nie byłoby trudne ;)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
08-08-14 10:22  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Jesteś pewien? Zauważ, że tam od spodu jest wzmocnienie podłużne, które powinno zapobiec zwinięciu się osłony. Widać je na pierwszym zdjęciu.

Przejrzałem wszystkie swoje materiały i niestety nie znalazłem zdjęcia które prezentowałoby wyraźnie ten fragment okrętu. Na schematach które mam ten fragment jest rzutowany tylko z góry, więc za bardzo nie da się nic powiedzieć, ale we wszystkich modelach okrętu jakie widziałem (zrobionych nie tylko z tej wycinanki) te górne wzmocnienia podłużne to też tylko druciki.

Jeśli masz jakieś zdjęcie/schemat pokazujący, że ta osłona wyglądała inaczej i możesz je tu umieścić to być może mógłbym spróbować to jeszcze nieco przerobić.

Pozdrawiam.

 
08-08-14 10:42  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To z góry wyglądało mniej więcej tak:
- na niebiesko wzmocnienia w takim kształcie jak namalowałem
- na czerwono płaskownik, który łączył te niebieskie żebra



--

Post zmieniony (08-08-14 10:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024