FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-02-14 12:58  [R/G] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Koniec budowy. W niedzielę czołg trafi do mojego Michałka. Tak przy okazji: makro pokazało trochę niedoróbek, wiec mam jeszcze dwa dni na ostatnie korekty.

Model prezentuje się okazale, ale modelarz musi mieć znacznie więcej wyobraźni niż przy innych modelach czołgów – straszliwie daje się we znaki brak kilku rysunków perspektywicznych, choćby wkm-u czy włazu dowódcy (brakuje zwłaszcza rysunków jego bogatego wnętrza) a także zamka działa. Kosztowało to mnie sporo nerwów, bo kilka razy musiałem na siłę rozklejać to i owo, albo też rozcinać po krawędziach i sklejać na nowo. A więc, Szanowny Panie Rychard – proszę być bardziej elastyczny przy tworzeniu pomocniczych rysunków!!!

Doskonałe są gąsienice (Modelik) i drewniana, znakomicie wykonana lufa (Piterpanzer)

, , , ,

, , , ,

, , , , ,







***

Mój 11-letni wnuczek Michał zaczął kilka miesięcy temu grać w Worlds of Tanks i w krótkim czasie stał się niezłym specjalistą jeśli chodzi o broń pancerną. Ilekroć jest u mnie, natychmiast dobiera się do mojej małej kolekcji, zadziwiając mnie fachowymi komentarzami.



Postanowiłem mu sprawić niespodziankę, sklejając model IS-2 z Modelika (1:25).


Pierwsze kroki były bardzo szybkie, bo skorzystałem z laserów

,

Potem powstał silnik. W modelu będzie słabo widoczny, mimo że zrobię uchylaną nad nim klapę



A potem reszta wnętrza

, , ,

Przyłożyłem na próbę górę kadłuba

, ,

Potem oklejanie wanny od spodu. Duży element rozkroiłem na trzy części, żeby łatwiej go było przykleić



Otwory na osie (także w laserach) wycinałem tym oto ustrojstwem. Ręcznie na pewno nie wydziubałbym takich równych otworów.



Oto oklejona wanna



A tu na razie przyłożona tylko góra kadłuba.



Czekam teraz na laserowe koła i gąsienice (nowy model, dający załamania pomiędzy ogniwami) z Modelika, oraz 2 liny z kauszami, lufę (drewnianą) oraz arkusz z siateczką z Panzer Hobby.
No i czekam także na minę Michałka gdy zobaczy, co dla niego kleję :-)

Post zmieniony (05-06-14 17:59)

 
02-02-14 13:06  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Akra napisał: Czekam teraz na laserowe koła i gąsienice (nowy model, dający załamania pomiędzy ogniwami) z Modelika, oraz 2 liny z kauszami, lufę (drewnianą) oraz arkusz z siateczką z Panzer Hobby.

Sporo "pomocy", powinno szybko pójść. Podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-02-14 14:32  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jarku, nie jestem modelarskim ortodoksem :-) Bardzo jestem ciekaw zwłaszcza tych gąsienic nowego typu.

A tak przy okazji: dziękuję Piterpanzerowi za cierpliwość w odpowiadaniu na moje marudne pytania i wątpliwości ;-)

 
02-02-14 16:27  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to kibicuję :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-02-14 17:14  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A co do tych kół, to nie będzie to takie hop i już gotowe! Fakt, że nie będę musiał kół - po wycięciu - naklejać na tekturę i potem mozolnie wycinać, ale jednak... najpierw wytnę te z modelu, a potem dopiero nakleję je na laserki.
Tak więc jestem leniem, ale umiarkowanym :-)

 
02-02-14 18:18  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czołgi ,to jakaś epidemia ostatnio ,świetnie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-02-14 22:14  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Witam,czołgi ,to jakaś epidemia ostatnio ,świetnie,pozdrawiam marek"
A więcej takich epidemii:).
Swego czasu kleiłem ten model na obczyźnie jako świeżo upieczony emigrant, w połowie modelu życie zmusiło mnie to powrotu do kraju i nie było na niego miejsca w bagażu na samolot, więc zostawiłem go za wielką wodą:(

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
02-02-14 22:49  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Będę uważnie śledził relację, powodzenia.

 
03-02-14 21:52  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Akra jestem miło zaskoczony, że kleisz czołg i to nie taki prosty. Dość dużo już zrobiłeś. Udało Ci się dobrać odpowiednią farbę do retuszu? Życzę udanego klejenia, a Michałek na pewno będzie zaskoczony i zadowolony. Tak trzymaj Akra.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
04-02-14 08:28  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wbrew optymizmowi OSTOI że pójdzie mi ho ho albo i szybciej, mozolnie ściubię i kleję mnóstwo części, cząsteczek i cząstunieczek które cierpliwie naklejam teraz na górę kadłuba. Pracowicie nanoszę retusz. Sam w życiu nie dobrałbym właściwego odcienia (na kartach dla badania kierowców - kolorowe kółeczka, w których "ukryta" jest jakaś cyfra - bezbłędnie znajduję ją tylko na pierwszej stronie, na kolejnych widząc już tylko różnokolorowe plamki :-). Na szczęście z pomoca przyszedł nieoceniony THEO, którego kolekcja farb modelarskich pozwoliłaby wymalować w ciapki pokój średniej wielkości. A może nawet wiekszy :-)
Wśród owego ogromu puszczeczek znalazł oczywiście właściwy odcień Humbrola.

Kiedyś już skleiłem model IS-2, ten z MM (kupiłem go sam w kiosku!) i robił wtedy naprawdę duże wrażenie.

A TERAZ PROŚBA O PORADĘ:
Gąsienice z Modelika są już w drodze. KTO WIE, JAK JE POMALOWAĆ??? Tak, wiem: starannie :-) ALE JAKIM KOLOREM? Chodzi mi o gąsienice "prosto z fabryki", bez śladów eksploatacji.

 
04-02-14 08:56  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zamiast milionów słoiczków, pojemniczków, puszeczek proponuję mój "patent".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-02-14 09:12  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Drogi Jarku, do mnie ta mowa? Toż ja nie dałbym rady wycelować z właściwym odcieniem - a już na pewno nie potrafiłbym go powtórzyć gdyby przygotowana wcześniej porcja się skończyła. No i - jak dla mnie - Humbrol lepiej kryje i to od razu. Ale doceniam dobrą wolę Waszmości :-)

 
04-02-14 09:46  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Jeżeli chodzi o gąsienice - niech się może wypowiedzą spece od pancerki, ja nie aspiruję do takiego miana - ale szkoły są chyba różne. Najpopularniejszy wydaje się być Gunmetal Humbrol 53 (ja tak robię). Ale niektórzy np. malują na czarno, a potem przecierają "suchym pędzlem" jakąś farba metaliczną, np. chromem.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
04-02-14 09:55  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Stealth - dzięki. Na wszelki wypadek uprzejmie się zapytowywuję: ma ktoś jakieś inne sugestie?

 
05-02-14 18:29  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kruca bomba, mało casu… doszło tylko trochę drobiazgów, oto obecny stan:

,

Dostałem dziś także modelikowe gąsienice. Dzięki nieocenionej Mrówce (dzięki, Beatko!) wiem już jak je pomalować. Ponieważ nie jestem „hitry”, dzielę się Jej przepisem:
„Jeżeli posiadasz w domciu farby akrylowe typu Pactra lub Vallejo, to weź sobie kilka kolorów metalizarów i zmieszaj ze sobą, a na koniec dodaj trochę czarnego koloru. Gęsi będą jak żywe. Jeśli nie masz kilku metalizerów,to weź sobie kolor srebrny, szary i czarny. Kolor dobierz sobie na kawałku papieru, po wyschnięciu”

Przepis brzmi prawie jak kucharski. Najfajniejszy taki przepis widziałem u koleżanki w jej (polskiej) książce kucharskiej z początków XX wieku. Przepis na mięsne danie zaczynał się od słów „Kup dziesięć funtów przedniej wołowiny, ale w uczciwym chrześcijańskim sklepie, a nie u Żyda”. Serio, tak właśnie napisała autorka :-)))))))

,

--

 
09-02-14 11:40  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wstrzymałem retuszowanie, ponieważ postanowiłem zrobić model w barwach polskich. A to oznacza malowanie. Dorobiłem i poprzyklejałem nity tam, gdzie były narysowane. Od razu model nabrał większej plastyczności.



Teraz robię skrzynie, beczki i inne tego typu drobiazgi a potem zabiorę się za podwozie. A potem zakryję niektóre fragmenty wanny (np. wlot do filtrów powietrza czy też wielki otwór po wieżą) i je pomaluję aerografem. Potem ponaklejam gotowe, także pomalowane drobiazgi i pojadę dalej.

Potrzebne mi będą dwa Białe Orły i dwa numery i oczywiście powinna to być kalkomania. Ponieważ można kupić czyste arkusze do kalkomanii, zastanawiam się czy jest tu ktoś, kto robił już własne kalkomanie i mógłby się ze mną tą wiedzą podzielić?

--

 
09-02-14 12:28  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Na tylnej płycie powinny być śruby, a nie nity. Do poprawy!
KLIK
Zreszta jak już będziesz malować warto popatrzeć dokładniej na zdjęcia
Pozdrawiam :)

--

 
09-02-14 13:36  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

JaCKyl - Masz rację, dzięki. Zmienię. Dzięki także za zdjęcia, pomogą mi nanieść wikolem "spawy".

Dopisek: właśnie znalazłem u siebie laserowo wycięte głowy śrub (z Modelika). Za chwilę zacznę odspawywać nity i przykręcać śruby :-)

Post zmieniony (09-02-14 14:04)

 
09-02-14 18:01  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Model świetny i wymagający. Życzę powodzenia.

Co do gąsienic - nie ma lepszych od tych, które można zdobyć dzięki Piterpancerowi :)
Te laserowe i kartonowe to jednak płaskość i półśrodek niestety, idealne są gdzie indziej: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=247582&t=247436#reply_247582

--
pzdr
-----------
ams



 
10-02-14 08:55  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ams - Ja wiem, jak wysokiej klasy są gąsienice Piterpanzera z tworzywa sztucznego (zresztą cała Jego oferta jest świetna), ale znam także ich cenę :-)
Gąsienice Modelika których użyję to jest ich druga generacja, bardziej trójwymiarowa i - co ważne - ponoć załamuje się w miejscach łaczenia ogniw zupelnie jak prawdziwa. Hmmm, w każdym razie tak jest w teorii - sam jestem ciekaw jak wyjdą w rzeczywistości. Co będzie można zobaczyć w mojej relacji.

JaCkyL - melduje posłusznie, że śruby są już na swoich miejscach.

Co do malowania, to zrobię to tak:
- gdy wanna z niektórymi naklejonymi na nią detalami będzie już gotowa zamaskuję niektóre elementy (a także okrągły wlot do przedziału kierowcy) i psiknę szarą podkładową z aerozolu.
- gdy szara wyschnie, aerografem pomaluję wannę na kolor docelowy.

Taką samą metodę zastosowałem przy parowozie Ol-49 i wyszło OK.

 
10-02-14 19:20  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Andrzeju widzę, że cały czas działasz. Dobrego klejenia. Ciekawi mnie jak pomalujesz gąsienice, bo to chyba nie jest łatwe zadanie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
10-02-14 21:03  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja sobie tak po cichutku zaglądam i jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
02-03-14 12:19  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Niewiele przez ostanie tygodni nie zrobiłem, ale jednak. Mam sporo drobiazgów czekających na przyklejenie na swoje miejsce, kleje też żmudnie liczne koła.
Dzisiaj psiknąłem szarą podkładową w aerozolu, żeby potem właściwy kolor trzymał lepiej. Zbiorniki paliowe, klapa na silnikiem i żeberka tuż za klapa zostały tylko przyłożone na potrzeby zdjęcia:

, , ,

Mam też już oba koła napędowe. Makro - jak to makro - pokazuje rzeczy, których gołym okiem nie widać...
W jednym z kół – tym na fotce - wymienię zgnieciony przez przypadek środek, oraz otaczający go zdeformowany pasek. Będzie dobrze:



Przymierzyłem tez na sucho do nieruszanej jeszcze gąsienicy: ładnie się układa na kole:



Przed ostatecznym malowaniem przeszlifuję tę i ową część, żeby nie było jakichś włosków. Usunę także niepotrzebne szpary na łączeniach blach, chociaż w rzeczywistości szpar było mnóstwo, a arkusze stali wyglądały na złączach jak cięte tępym nożem ;-)

NA KONIEC PYTANKO: JAKIEGO KOLORU ZROBIĆ ZEWNĘTRZNE KRAWĘDZIE ("BIEŻNIKI") KÓŁ ORAZ ROLEK PODTRZYMUJĄCYCH GÓRNĄ CZĘŚĆ GĄSIENICY? Na zdjęciach czołgu widzę kolor taki sam, jak tarcze kół, czyli oliwkowe?

Post zmieniony (02-03-14 12:45)

 
02-03-14 17:30  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Andrzeju malowanie wyszło Ci bardzo dobrze. Pewnie to wstępne malowanie-prawda?

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
02-03-14 17:58  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oczywiście że to wstępne malowanie: to zwykła podkładowa farba w aerozolu w dużej puszce, kupiona w Castoramie. Na tej podkładowej lepiej się przyjmuje farba ostateczna (co przetestowałem już na moim parowozie).

 
11-04-14 10:53  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przez kilka tygodni nic nie robiłem, a to w związku z usunięciem zaćmy z lewego oka (prawe zrobiono mi trzy lata temu). Zacząłem odrabiać zaległości, sklejając bardzo pracochłonne kółka – ileż tam drobniutkich części…



Skleiłem także jeden odcinek gąsienicy:

, , ,

--

 
11-04-14 11:06  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Detale są najgorsze - zajmują najwięcej czasu i łatwo je zepsuć. Ale Tobie wychodzą super. Szczególnie gąski mi się podobają.

 
11-04-14 13:34  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
rysiu62   

Kolego rodrus , te tzw. gąski są kupione a nie robione. Model wychodzi ładnie.

 
11-04-14 14:09  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A ja myślałem,że kolega tak fachowo wyżywał się nad sobą. Ale to nieistotne. Model świetnie wychodzi.

 
11-04-14 16:24  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Najważniejsze, że zabieg przeszedł pomyślnie i działasz przy modelu. Sporo zrobiłeś Andrzeju.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
11-04-14 17:39  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Gąsienice to nowa wersja rodem z Modelika. W życiu bym sam tylu gąsek nie zrobił! I tak roboty jest od groma.

 
06-05-14 09:31  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeszcze parę detali i całkowicie gotowy kadłub będzie czekał na wieżę.

, ,

--

 
06-05-14 09:47  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie si,e prezentują gąski,cały model również,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-05-14 10:08  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Trochę roboty przy gąsieniach było: na przykład naklejenie po trzy drobniutkie paseczki na każdej gąsce...

 
06-05-14 12:33  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No tak, ale coś przy takich gąskach trzeba robić, chociaż tyle. :-)))
Model wygląda świetnie, oby tak dalej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-05-14 13:17  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Już teraz prezentuje się OKAZALE ! A co to będzie jak go skończysz!? :))))

 
06-05-14 15:15  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Mam już część wieży, a w niej m.in. kupę pocisków dwóch rodzajów. Wkrótce będzie fotka.
Nie jestem niestety Szybkim Billem, ale muszę skończyć przed końcem roku szkolnego, bo to prezent dla wnuczka ;-)

 
06-05-14 22:59  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
greg   

Witam.
Coraz smakowiciej to wygląda!
Bardzo "podobuje" mi się, to co do tej pory powstało!
Mam pytanko co do tych gąsek; jak te poszczególne ogniwka są ze sobą połączone, że rzeczywiście tak ładnie się układają na kołach.
Na czym polega ten ich "fenomen konstrukcyjny" ?
Bo rozumiem, że nadal to jest "taśma" a nie pojedyncze ogniwka spinane/łączone ze sobą drucikiem ?
Pozdrawiam.

 
07-05-14 09:54  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

To jest taśma, gregu, ale specjalnego rodzaju.

Poszczególne gąski mają między sobą NACIĘCIA, co pozwala na dowolne formowanie łuków - jak sam widzisz, wygląda do bardzo realistycznie. Żeby nie przerwać taśmy w miejscu nacięć pomiędzy gąskami, należy je zaginać jedną po drugiej.

Nie da się chwycić gąsienicy rękami rozstawionymi np. o 10 cm i następnie próbować wygiąć ją w łuk, bo się po prostu na jednym z nacięć załamie pod ostrym kątem. Efekt daje gąska lekko załamywana po gąsce, po prostu. Gąsienice z Modelika.

 
07-05-14 20:41  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Powoli małymi kroczkami do przodu Andrzeju. Zastanawiam się, czy wnuczek widział już model na tym etapie budowy. Pewnie będzie się bardzo cieszył, gdy go otrzyma.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
07-05-14 21:54  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
greg   

Dzięki za objaśnienie.

 
07-05-14 22:22  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Coś Ty, Syriusz! To ma być niespodzianka, prezent z okazji przejścia do szóstej klasy ;-)

 
08-05-14 11:10  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wieża w budowie, w jej tylnej części widać sporo pocisków.



--

 
20-05-14 08:46  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Całe szczęście, że model przemalowuję na taki z polskim orłem, bo wieża trochę dała mi się we znaki, co widać na zdjęciach (szpachla!). Także boczna oklejka w przedniej części wyszła mi po jednej stronie za krótka. Ale pouzupełniam braki, poszpachluję, pomaluję i będzie OK :-)

Strasznie mi dał w kość początek budowy zamka działa, dowodem na co jest "elegancki" wygląd małej kostki (pi razy oko 2 x 2 x 1,5 cm) składającej się raptem z 5 części (ostatnia fotka). No nic, małe to-to, sie poszpachluje, sie pomaluje, będzie git. Powodem kłopotów okazał się absolutnie niewystarczający rysunek instruktażowy nie pokazujący w ogóle, co gdzie jak w tej kosteczce nakleić i wkleić. W rezultacie rozkrajałam ją po zgięciach chyba ze trzy razy, bo dopiero po sklejeniu niektórych elementów znajdowałem, że w środek trzeba wkleić jeszcze coś...

Na rzutach z góry i boku całego zamka niektórych części nie pokazano (!), stąd wynikł mój problem. Słowny opis z kolei nie wyjaśnił mi nic. Brak akurat w tym przypadku rysunku perspektywicznego (z zaznaczeniem liniami przerywanymi elementów wewnętrznych) to na razie najpoważniejszy spotkany przeze mnie błąd autora modelu. W ogóle razi mnie brak w instrukcji JAKICHKOLWIEK rysunków perspektywicznych, których jedna sztuka czasem jest warta niż dziesięć rzutów bocznych. Co za problem zrobić taki rysunek choćby i ręcznie?

Inna uwaga do modelu:
W przypadku klejenia walców średnicy do 5-8 mm zazwyczaj w modelu są prostokąty, które należy zwinąć i skleić. Wadą takiego rozwiązania jest to, że czasem taki walec nie ma idealnie okrągłego kształtu no i łatwo o „garb” w miejscu sklejenia. W modelu IS-2 wszystkie tego typu walce to długi, pokolorowany na końcu prostokąt wydrukowany na cienkim papierze, który trzeba po prostu zwinąć. W rezultacie powstaje walec pięknie okrągły na swej średnicy. Po pierwszym pluciu z oburzenia na taki patent w końcu nabrałem do niego całkowitego przekonania, bo efekt jest doskonały.

Trzeba jednakże z ostrożnością podchodzić do instrukcji, że np. dany pasek należy nawinąć na pręcie o średnicy – przykładowo - 2 lub 5mm. Już przy pierwszym zwijanym walcu zorientowałem się, że gdyby używać prętów średnicy podanej przez autora, średnica zwiniętego i sklejonego walca prawie zawsze będzie zbyt duża! W rezultacie zwijałem walec w palcach – bez żadnego pręta w środku – i sklejałem dopiero końcówkę tak, żeby na walcu widać było tylko kolorowe ścianki.

, , ,

--

 
28-05-14 16:37  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

PROŚBA!!!!!!! Chodzi mi o klapy włazu dowódcy. Nie chcę ich robić na zawiasach, ale w pozycji otwartej. Czy ma ktoś zdjęcie albo rysunek jak bardzo płasko się one na boki otwierały? Na wierzchu jednej z nich jest peryskop, wiec przynajmniej ta jedna klapa nie może być otwierana do poziomu...

HELP :-)

 
28-05-14 16:52  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Tu powinno być wszystkohttp://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=2205film z jazdyhttp://www.youtube.com/watch?v=_dXGjrqEZZ4

--

Post zmieniony (28-05-14 16:59)

 
28-05-14 16:56  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Może to ?



--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-05-14 19:35  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wielkie dzięki, oba Wasze materiały rozwiały moje wątpliwości ;-)

 
28-05-14 20:02  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeszcze żeby całkowicie zamknąć temat, to peryskop był składany, więc można było operować klapą w dowolny sposób, nie przejmując się odstającym wizjerem. Tutaj widać o co chodzi (na przykładzie brytyjskiego peryskopu Mk.4, czyli takiego samego sprzętu co w ruskich tankach) :)

http://panzerfaust.ca/AFV%20interiors/val2_files/val5a.jpg

 
29-05-14 08:21  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wręcz rozpieszczacie mnie pożytecznymi informacjami:-) DZIĘKI!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024