FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-02-14 12:58  [R/G] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Koniec budowy. W niedzielę czołg trafi do mojego Michałka. Tak przy okazji: makro pokazało trochę niedoróbek, wiec mam jeszcze dwa dni na ostatnie korekty.

Model prezentuje się okazale, ale modelarz musi mieć znacznie więcej wyobraźni niż przy innych modelach czołgów – straszliwie daje się we znaki brak kilku rysunków perspektywicznych, choćby wkm-u czy włazu dowódcy (brakuje zwłaszcza rysunków jego bogatego wnętrza) a także zamka działa. Kosztowało to mnie sporo nerwów, bo kilka razy musiałem na siłę rozklejać to i owo, albo też rozcinać po krawędziach i sklejać na nowo. A więc, Szanowny Panie Rychard – proszę być bardziej elastyczny przy tworzeniu pomocniczych rysunków!!!

Doskonałe są gąsienice (Modelik) i drewniana, znakomicie wykonana lufa (Piterpanzer)

, , , ,

, , , ,

, , , , ,







***

Mój 11-letni wnuczek Michał zaczął kilka miesięcy temu grać w Worlds of Tanks i w krótkim czasie stał się niezłym specjalistą jeśli chodzi o broń pancerną. Ilekroć jest u mnie, natychmiast dobiera się do mojej małej kolekcji, zadziwiając mnie fachowymi komentarzami.



Postanowiłem mu sprawić niespodziankę, sklejając model IS-2 z Modelika (1:25).


Pierwsze kroki były bardzo szybkie, bo skorzystałem z laserów

,

Potem powstał silnik. W modelu będzie słabo widoczny, mimo że zrobię uchylaną nad nim klapę



A potem reszta wnętrza

, , ,

Przyłożyłem na próbę górę kadłuba

, ,

Potem oklejanie wanny od spodu. Duży element rozkroiłem na trzy części, żeby łatwiej go było przykleić



Otwory na osie (także w laserach) wycinałem tym oto ustrojstwem. Ręcznie na pewno nie wydziubałbym takich równych otworów.



Oto oklejona wanna



A tu na razie przyłożona tylko góra kadłuba.



Czekam teraz na laserowe koła i gąsienice (nowy model, dający załamania pomiędzy ogniwami) z Modelika, oraz 2 liny z kauszami, lufę (drewnianą) oraz arkusz z siateczką z Panzer Hobby.
No i czekam także na minę Michałka gdy zobaczy, co dla niego kleję :-)

Post zmieniony (05-06-14 17:59)

 
02-02-14 13:06  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Akra napisał: Czekam teraz na laserowe koła i gąsienice (nowy model, dający załamania pomiędzy ogniwami) z Modelika, oraz 2 liny z kauszami, lufę (drewnianą) oraz arkusz z siateczką z Panzer Hobby.

Sporo "pomocy", powinno szybko pójść. Podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-02-14 14:32  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jarku, nie jestem modelarskim ortodoksem :-) Bardzo jestem ciekaw zwłaszcza tych gąsienic nowego typu.

A tak przy okazji: dziękuję Piterpanzerowi za cierpliwość w odpowiadaniu na moje marudne pytania i wątpliwości ;-)

 
02-02-14 16:27  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to kibicuję :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-02-14 17:14  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A co do tych kół, to nie będzie to takie hop i już gotowe! Fakt, że nie będę musiał kół - po wycięciu - naklejać na tekturę i potem mozolnie wycinać, ale jednak... najpierw wytnę te z modelu, a potem dopiero nakleję je na laserki.
Tak więc jestem leniem, ale umiarkowanym :-)

 
02-02-14 18:18  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czołgi ,to jakaś epidemia ostatnio ,świetnie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-02-14 22:14  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Witam,czołgi ,to jakaś epidemia ostatnio ,świetnie,pozdrawiam marek"
A więcej takich epidemii:).
Swego czasu kleiłem ten model na obczyźnie jako świeżo upieczony emigrant, w połowie modelu życie zmusiło mnie to powrotu do kraju i nie było na niego miejsca w bagażu na samolot, więc zostawiłem go za wielką wodą:(

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
02-02-14 22:49  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Będę uważnie śledził relację, powodzenia.

 
03-02-14 21:52  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Akra jestem miło zaskoczony, że kleisz czołg i to nie taki prosty. Dość dużo już zrobiłeś. Udało Ci się dobrać odpowiednią farbę do retuszu? Życzę udanego klejenia, a Michałek na pewno będzie zaskoczony i zadowolony. Tak trzymaj Akra.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
04-02-14 08:28  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wbrew optymizmowi OSTOI że pójdzie mi ho ho albo i szybciej, mozolnie ściubię i kleję mnóstwo części, cząsteczek i cząstunieczek które cierpliwie naklejam teraz na górę kadłuba. Pracowicie nanoszę retusz. Sam w życiu nie dobrałbym właściwego odcienia (na kartach dla badania kierowców - kolorowe kółeczka, w których "ukryta" jest jakaś cyfra - bezbłędnie znajduję ją tylko na pierwszej stronie, na kolejnych widząc już tylko różnokolorowe plamki :-). Na szczęście z pomoca przyszedł nieoceniony THEO, którego kolekcja farb modelarskich pozwoliłaby wymalować w ciapki pokój średniej wielkości. A może nawet wiekszy :-)
Wśród owego ogromu puszczeczek znalazł oczywiście właściwy odcień Humbrola.

Kiedyś już skleiłem model IS-2, ten z MM (kupiłem go sam w kiosku!) i robił wtedy naprawdę duże wrażenie.

A TERAZ PROŚBA O PORADĘ:
Gąsienice z Modelika są już w drodze. KTO WIE, JAK JE POMALOWAĆ??? Tak, wiem: starannie :-) ALE JAKIM KOLOREM? Chodzi mi o gąsienice "prosto z fabryki", bez śladów eksploatacji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024