FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-12-13 20:11  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tylko dno jest tak traktowane, a nie cały kadłub?

Przecież wtedy byłoby łatwiej i burty oklejać. A tak - ryzyko "krowich żeber" jest dość duże. Nie wspomnę o problematycznym łączeniu dno - burty.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-12-13 20:26  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Górną część nie szpachlowałem ponieważ w bisie burty podkleiłem brystolem co je bardziej usztywniło gdzie wydaje mi się że w ten sposób na burtach uniknąłem tzw. krowich żeber, tu chcę iść tą samą metodą. Podklejając burty przerysowałem je na brystol później te rozrysowane pomniejszyłem z góry i dołu o 4mm po to by uniknąć zgrubienia na łączeniu z poszyciem oraz pokładem.

 
21-12-13 17:57  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub w trakcie szlifowania, ale ja w między czasie wziąłem się za drobnicę. Szukałem najbardziej odpowiedniego odcienia do retuszu elementów wyposażenia pokładu, padło na PACTRE 41 z domieszką czarnej farbki i nawet całkiem podobny odcień wyszedł.

 
27-12-13 18:32  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Podczas świąt nie dużo powstało ale dwie wyrzutnie doszły została jeszcze jedna, po wyrzutniach z drobnicy będę się brał za komin który uważam chyba za najtrudniejszy element tego modelu. Przy kadłubie nic nie robiłem no bo nie będę szlifował podczas świąt ale teraz wracam także do kadłuba i zastanawiam się czy nie zrobić imitacji blach na części podwodnej. Jak macie jakieś linki do relacji gdzie takowe dno było robione bardzo proszę o przesłanie mi ich.

 
31-12-13 14:06  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do was pytanie czym najlepiej łączyć elementy druciane ze sobą tzn. elementy komina kratownice itp.? czy używacie różnego rodzaju cyjanokryli czy używacie może innych klei.

 
01-01-14 01:30  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Do łączenia drutów wystarczy zwykła kropelka lub inny klej cyjanoakrylowy.
Przy łączeniach drobnych elementów drucianych dobrze się też sprawdza BCG.

Tomo, może coś dodasz do tych aparatów torpedowych, takie trochę zbyt uproszczone wyglądają choć robota przednia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
01-01-14 14:14  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Do tych aparatów jeszcze dojdą elementy z wycinanki takie jak siedzisko i kierownica oraz kilka elementów przy samych wyrzutniach.
Czyli klej BCG też da radę, a czy taki z marketu zwykły starczy?

 
01-01-14 23:24  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Najlepszy BCG jest produkcji naszych skośnookich braci Chińczyków. Bywają takie właśnie w marketach.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-01-14 22:33  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A tym czasem wróciłem do szlifowania dna, coraz bardziej zaczyna to coś przypominać jednak troszkę pracy jeszcze przy rufie zostało ale ogólnie chyba już bliżej niż dalej, później pewnie jeszcze malowanie podkładem szlifowanie malowanie szlifowanie i tak pewnie kilka jeszcze razy aż efekt będzie zadowalający.

 
09-01-14 21:14  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wczoraj robiłem próbę z kolorem na razie błyszczący odcień czerwieni ale będzie raczej mat ale efekt na tym fragmencie jest zadowalający

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024