FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-12-13 22:14  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Żeby nie było że obiecałem i nie ma, więc pierwsze zdjęcia z budowy szkieletu. Na razie wszystko ładnie do siebie pasuje. Znalazłem w częściach ze szkieletem kilka dublujących się elementów takich jak niektóre żebra.
W szkielecie zastosowano w dolnej części dodatkowe wzmocnienia na całej długości, niektórzy modelarze na tej samej zasadzie wklejają listewki po to by szkielet był jeszcze bardziej sztywny tu to także się sprawdza mimo że model w porównaniu do pancerników czy lotniskowców nie jest jakoś strasznie duży.

 
09-12-13 18:02  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nikt nic nie napisał a być może i Ty nie sprawdzałeś co wkleiłeś ale mnie się te foty nie wyświetlają w przeciwieństwie do tych z pierwszego postu które widać bez problemu.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-12-13 18:13  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
Życzę Ci wytrwałości i spokojnego klejenia, bez pośpiechu,
Ten okręt-model jest na tyle piękny że nie warto się przy nim spieszyć, a dołożyć wszelkich
starań aby sklejanie go dawało dobre efekty i sprawiało przyjemność klejącemu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-12-13 18:44  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

O jakiej desce montażowej tu mowa, przy takiej konstrukcji szkieletu ?

 
09-12-13 19:42  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mi się otwierają oby dwa zdjęcia więc nie wiem czemu wam się nie otwierają. Co to tła to następne zdjęcie ze szkieletem postaram się wrzucić na nie co ciemniejszym tle natomiast co to przytwierdzenia szkieletu to tak jak pisze halogen konstrukcja szkieletu nie pozwala na przyklejenie ponieważ nie jest dzielony w poprzek ale szkielet jak na razie jest prościutki i nie ma jakiś większych obaw by się skręcił, ale zobaczymy.

 
10-12-13 16:37  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

O! Teraz i ja widzę foty. Przedtem były tylko jakieś kwadraciki.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-12-13 14:23  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna odsłona, szkielet wypełniłem pianką do kwiatów i położona pierwsza warstwa szpachli, zastanawiam się czy później tak jak myślałem na początku kłaść poszycie z modelu tylko na barwionym kartonie czy do końca szpachlować i malować tak jak robiłem w Bismarcku.

 
14-12-13 15:22  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Bardzo mi się podoba wersja którą zrobiłeś w Bismarcku,ja też stosuję tą technikę efekt ów o wiele bardziej mi sie podoba ,kadłub jest taki bardziej jednolity niż pociachany tymi oklejkami
A propo Bisa nie chciałbyś go opchnąć byłbym chętny?:-)
Pozdrawiam
thorn

 
15-12-13 12:01  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Myślę że nad bisem jeszcze popracuje jak dostanę w dobrej cenie egzemplarz z modelem
więc na razie się wstrzymam ze sprzedażą ale gdyby coś się zmieniło to się do ciebie zglosze.

 
17-12-13 18:38  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Pierwsza warstwa szpachli akrylowej wyszlifowana, największe nierówności i dziury wyszlifowane teraz pójdzie w ruch szpachla z utwardzaczem firmy NOVOL by uzyskać efekt finalny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024