FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-12-13 15:31  R IJN Chikuma - GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam po ostatnim modelu z plastiku postanowiłem skleić coś z kartonu, a że na moje wcześniejsze modelu mam małą niemoc (brak weny na te modele) więc postanowiłem skleić coś pływającego i połączyć to z konkursem na innym forum więc wybór padł na IJN CHIKUMA z gpm-u
Model robi na mnie bardzo dobre wrażenie ładne kolory duża szczegółowość oraz bardzo dużo przejrzystych rysunków montażowych. Model znajduje się na 12 arkuszach z częściami, 6 ze szkieletem oraz 9 z rysunkami montażowymi plus rys historyczny. Długość modelu 101cm więc mały nie będzie.
Budowę rozpocząłem wczoraj więc na razie wszystko w 2d ale myślę że jutro już pierwsze zdjęcia z budowy szkieletu. W modelu zauważyłem że zrezygnowano na elementach poszycia z białych pól (miejsca przyklejenia części) a w tych miejscach jest nieco ciemniejsza barwa czerwieni, także tak samo jest na pokładach tam biały kolor zastąpiono szarym kolorem, wydaje mi się że to bardzo dobre posunięcie.
Co do samego modelu raczej będę go robił w standardzie jedynie zastanawiam się nad poszyciem by te z modelu zastąpić barwionym kartonem w odpowiednim kolorze.

Do modelu dołączono mały bonusik


A tu arkusz przykładowy z tym o czym wspominałem wcześniej


Post zmieniony (29-11-16 21:57)

 
07-12-13 21:06  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No bonusik pierwsza klasa.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
07-12-13 23:12  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zasiadam i kibicuje :)

 
08-12-13 10:50  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Wita. Też będę miał ta relację ,,na oku" :). Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-12-13 12:47  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wczoraj właśnie miałem przyjemność oglądać ten model i proszę bardzo na drugi dzień jest już możliwość oglądania relacji ze sklejania - ekstra, super, totalne miodzio : )

 
08-12-13 13:04  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Na razie relacji nie ma a tylko zdjęcia części...nawet nie podklejonych. Jakoś długo moderatorzy siedzą cicho;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
08-12-13 13:07  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pewnie zbierają szczęki z podłogi :-)
Tak czy siak życzę powodzenia i czekam na pierwsze foty z przebiegu prac.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-12-13 14:55  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W razie czego zmieni się tytuł relacji na: "Dyskusja o okrętach japońskich klasy Tone,czy jakoś tam ze sklejaniem modelu IJN Chikuma w tle" : )))))

 
08-12-13 15:06  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witaj tomo11
A co tam z Bismarckiem świetnie zrobiłeś kadłub i już tam górę zacząłeś ciągnąć super,ciekaw jestem bardzo Twojego wykonania kanclerza
Pozdrawiam
thorn

 
08-12-13 17:25  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Z bismarckiem mam taki problem że na wycinankę wylał mi się kiedyś wikol a model dość ciężki do dostania na allegro czasami bywa ale osiąga ceny w granicach 150zł, więc nie weim czy nie lepiej kupić nowego Scharnhorst od halinskiego.
Ale pewnie jak dostane w dobrej cenie to model dokończę

 
08-12-13 22:14  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Żeby nie było że obiecałem i nie ma, więc pierwsze zdjęcia z budowy szkieletu. Na razie wszystko ładnie do siebie pasuje. Znalazłem w częściach ze szkieletem kilka dublujących się elementów takich jak niektóre żebra.
W szkielecie zastosowano w dolnej części dodatkowe wzmocnienia na całej długości, niektórzy modelarze na tej samej zasadzie wklejają listewki po to by szkielet był jeszcze bardziej sztywny tu to także się sprawdza mimo że model w porównaniu do pancerników czy lotniskowców nie jest jakoś strasznie duży.

 
09-12-13 18:02  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nikt nic nie napisał a być może i Ty nie sprawdzałeś co wkleiłeś ale mnie się te foty nie wyświetlają w przeciwieństwie do tych z pierwszego postu które widać bez problemu.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-12-13 18:13  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
Życzę Ci wytrwałości i spokojnego klejenia, bez pośpiechu,
Ten okręt-model jest na tyle piękny że nie warto się przy nim spieszyć, a dołożyć wszelkich
starań aby sklejanie go dawało dobre efekty i sprawiało przyjemność klejącemu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-12-13 18:44  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

O jakiej desce montażowej tu mowa, przy takiej konstrukcji szkieletu ?

 
09-12-13 19:42  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mi się otwierają oby dwa zdjęcia więc nie wiem czemu wam się nie otwierają. Co to tła to następne zdjęcie ze szkieletem postaram się wrzucić na nie co ciemniejszym tle natomiast co to przytwierdzenia szkieletu to tak jak pisze halogen konstrukcja szkieletu nie pozwala na przyklejenie ponieważ nie jest dzielony w poprzek ale szkielet jak na razie jest prościutki i nie ma jakiś większych obaw by się skręcił, ale zobaczymy.

 
10-12-13 16:37  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

O! Teraz i ja widzę foty. Przedtem były tylko jakieś kwadraciki.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-12-13 14:23  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna odsłona, szkielet wypełniłem pianką do kwiatów i położona pierwsza warstwa szpachli, zastanawiam się czy później tak jak myślałem na początku kłaść poszycie z modelu tylko na barwionym kartonie czy do końca szpachlować i malować tak jak robiłem w Bismarcku.

 
14-12-13 15:22  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Bardzo mi się podoba wersja którą zrobiłeś w Bismarcku,ja też stosuję tą technikę efekt ów o wiele bardziej mi sie podoba ,kadłub jest taki bardziej jednolity niż pociachany tymi oklejkami
A propo Bisa nie chciałbyś go opchnąć byłbym chętny?:-)
Pozdrawiam
thorn

 
15-12-13 12:01  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Myślę że nad bisem jeszcze popracuje jak dostanę w dobrej cenie egzemplarz z modelem
więc na razie się wstrzymam ze sprzedażą ale gdyby coś się zmieniło to się do ciebie zglosze.

 
17-12-13 18:38  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Pierwsza warstwa szpachli akrylowej wyszlifowana, największe nierówności i dziury wyszlifowane teraz pójdzie w ruch szpachla z utwardzaczem firmy NOVOL by uzyskać efekt finalny.

 
18-12-13 20:11  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tylko dno jest tak traktowane, a nie cały kadłub?

Przecież wtedy byłoby łatwiej i burty oklejać. A tak - ryzyko "krowich żeber" jest dość duże. Nie wspomnę o problematycznym łączeniu dno - burty.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-12-13 20:26  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Górną część nie szpachlowałem ponieważ w bisie burty podkleiłem brystolem co je bardziej usztywniło gdzie wydaje mi się że w ten sposób na burtach uniknąłem tzw. krowich żeber, tu chcę iść tą samą metodą. Podklejając burty przerysowałem je na brystol później te rozrysowane pomniejszyłem z góry i dołu o 4mm po to by uniknąć zgrubienia na łączeniu z poszyciem oraz pokładem.

 
21-12-13 17:57  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub w trakcie szlifowania, ale ja w między czasie wziąłem się za drobnicę. Szukałem najbardziej odpowiedniego odcienia do retuszu elementów wyposażenia pokładu, padło na PACTRE 41 z domieszką czarnej farbki i nawet całkiem podobny odcień wyszedł.

 
27-12-13 18:32  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Podczas świąt nie dużo powstało ale dwie wyrzutnie doszły została jeszcze jedna, po wyrzutniach z drobnicy będę się brał za komin który uważam chyba za najtrudniejszy element tego modelu. Przy kadłubie nic nie robiłem no bo nie będę szlifował podczas świąt ale teraz wracam także do kadłuba i zastanawiam się czy nie zrobić imitacji blach na części podwodnej. Jak macie jakieś linki do relacji gdzie takowe dno było robione bardzo proszę o przesłanie mi ich.

 
31-12-13 14:06  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do was pytanie czym najlepiej łączyć elementy druciane ze sobą tzn. elementy komina kratownice itp.? czy używacie różnego rodzaju cyjanokryli czy używacie może innych klei.

 
01-01-14 01:30  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Do łączenia drutów wystarczy zwykła kropelka lub inny klej cyjanoakrylowy.
Przy łączeniach drobnych elementów drucianych dobrze się też sprawdza BCG.

Tomo, może coś dodasz do tych aparatów torpedowych, takie trochę zbyt uproszczone wyglądają choć robota przednia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
01-01-14 14:14  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Do tych aparatów jeszcze dojdą elementy z wycinanki takie jak siedzisko i kierownica oraz kilka elementów przy samych wyrzutniach.
Czyli klej BCG też da radę, a czy taki z marketu zwykły starczy?

 
01-01-14 23:24  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Najlepszy BCG jest produkcji naszych skośnookich braci Chińczyków. Bywają takie właśnie w marketach.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-01-14 22:33  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A tym czasem wróciłem do szlifowania dna, coraz bardziej zaczyna to coś przypominać jednak troszkę pracy jeszcze przy rufie zostało ale ogólnie chyba już bliżej niż dalej, później pewnie jeszcze malowanie podkładem szlifowanie malowanie szlifowanie i tak pewnie kilka jeszcze razy aż efekt będzie zadowalający.

 
09-01-14 21:14  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wczoraj robiłem próbę z kolorem na razie błyszczący odcień czerwieni ale będzie raczej mat ale efekt na tym fragmencie jest zadowalający

 
10-01-14 08:11  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

a czemu czerwony ?

 
10-01-14 18:12  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Z tego co wiem to chikuma miała czerwone dno lekko przechodzące w brąz nie tak jaskrawe

 
10-01-14 21:02  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

No to na koniec jakiegoś łosza dla przyciemnienia i będzie ok :-)

 
17-01-14 20:57  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziś kolejna odsłona z budowy modelu, kadłub można powiedzieć że jest już wygłaskany i jutro idzie na lakiernie by mu nadać odpowiedni kolor. Szukałem różnych odcieni i wybór padł na PACTRE A26, kadłub będzie malowany oczywiście aerografem.
Postanowiłem sobie zakupić do modelu lufy które wczoraj dotarły w komplecie znajdują się 8 x 203mm oraz 8 x 127mm.

 
17-01-14 22:07  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jutro lakiernia? A podpory i osłony wałów? Mocowanie sterów i cały ten podwodny majdan będziesz robił już po malowaniu?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-01-14 22:23  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak, pierw pójdzie pierwsza i druga warstwa farby, później dopiero reszta tych dupstw i wtedy ostatnia finalna warstwa lakieru. Robię tak po to jak by farba pokazała jakieś niedoskonałości to łatwiej szlifować jak nie ma tych *******ek.

 
18-01-14 14:19  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Extra Model   

Modelarze budujący plastikowe okręty stosują farbę Humbrol 100 lub kolor przypominający minię.
http://www.mojehobby.pl/products/Japanese-Heavy-Cruiser-Chikuma.html
Farba Pactra A26 Insignia Red FS 31136 bardziej nadaje się do modeli straży pożarnej i znaków rozpoznawczych w lotnictwie.
Chyba że to ma być strażacka Chikuma ;-)

--
www.extramodel.pl

 
18-01-14 21:12  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Więc spróbowałem tego HUMBROLA i na próbie wyszło tak

Jak robiłem próbę pactrą wyszedł w sumie podobny kolor tylko troszkę bardziej jaskrawy ale zostanę przy tym humbrolu tyle że muszę poczekać do poniedziałku bo jedna puszka nie starczy na dodatek przy rozcieńczaniu jeszcze mi się wylała.
Więc nie tracąc czasu dorobiłem wały napędu i tak kadłub będzie czekał aż dokupię farbę to pomalowania poszycia, więc do następnego.


Post zmieniony (18-01-14 21:23)

 
18-01-14 21:55  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Znacznie lepiej. Będziesz malować cały model czy tylko kadłub?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
18-01-14 22:10  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Extra Model   

No i gitara.
Przed malowaniem przyklej stępki i przygotuj ster. W poszyciu trzeba zrobić otwór na oś steru. Za jednym zamachem wszystko pomalujesz oczywiście ster osobno na drucie.
Łatwiej będzie zmontować jak wszystko będzie dopasowane do siebie i nie będzie ryzyka uszkodzenia powłoki lakierniczej.
Możesz już się rozglądać za podstawką pod model.

--
www.extramodel.pl

 
19-01-14 12:17  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Malować będę tylko kadłub, chociaż zastanawiałem się nad malowaniem całości i zrobienia imitacji blach na poszyciu i burtach ale może przy następnym japońcu pokuszę się o coś takiego.

 
19-01-14 21:30  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do was pytanie czy macie jakieś ciekawe propozycje na podstawki pod model?

 
20-01-14 21:15  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No i kadłub pomalowany przyszedł czas na kolejny etap teraz czas na burty i pokłady. Podsumowując budowę dna, powiem że jestem zadowolony choć nie powiem pewnie jeszcze dużo by się znalazło do poprawienia ale ogólnie zaliczam go na plus. Na budowę poszło:
-5 kostek pianki do kwiatów
-pół puszki szpachlówki akrylowej ACRYL PUTZ
-puszka szpachli samochodowej
-puszka podkładu w sparyu
-2 farbki humbrol
-kilkanaście arkuszy papieru ściernego o różnej gradacji (4 sztuki kostki ściernej)

Koszt około 80zł. no i oczywiście około miesiąca męki podczas szlifowania szpachlowania i tak w kółko.


Post zmieniony (20-01-14 21:19)

 
20-01-14 23:54  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dół extra, nie wiemy jak wyjdzie góra ...oby tak samo! lub ciut taniej ! ;-)
Trzeba przyznać, że koszty naszego hobby rosną.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
21-01-14 10:52  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ale i koszty i wkład pracy opłaciły się bo efekt jest świetny.
Ps Żeby tak jeszcze trochę większe zdjęcia były.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-01-14 13:29  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie się prezentuje. Oby tak dalej.

--
Pozdrawiam Darek

 
21-01-14 21:05  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Co do zdjęć jak wrzuciłem większe to mi ich nie ładowało więc musiałem je zmniejszyć nie wiem czy imageshack nie ma jakiś limitów. Następnym razem popróbuje jeszcze.

 
22-01-14 23:04  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No to jedziemy dalej z tym japońcem, wczoraj zacząłem prace nad pokładami został jeszcze tylko górny i biorę się za kolejny etap czyli burty, troszkę ich się boje bo mały błąd przy ich budowie może rzutować na efekt końcowy. ale to sobie zostawimy na weekend.

 
23-01-14 08:35  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Będziesz wklejał podposzycie pod burty?
Jeżeli nie, aby wręgi nie odcisnęły się na paskach burt, proponuję, aby po ich wyprofilowaniu (zwłaszcza na dziobie i rufie), kleić wyłącznie krawędzie do pokładu oraz na styku z poszyciem dna.
Dla lepszego efektu połączenie burt dziobu i rufy można wykonać oczywiście poza szkieletem.

Pamiętając Twojego BISa (szkoda, że nie dokończonego), poradzisz sobie świetnie.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-01-14 08:41  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Bardzo ładnie ci to wychodzi. Podglądam bo może kiedyś i swój egzemplarz potnę. Ale puki co to mam fazę na japońskie okręty transportowe i tankowce z WWII.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024