FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
13-09-13 15:22  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
prezeswis   

Ładnie sobie radzisz, powodzenia życzę na dalszą drogę.

Kari, jak masz na imię?

Pozdrawiam Karol.

--
Zacząłem kleić najnowszy numer "Kartonowy Arsenał" /Spitfire Mk Vc Trop/ lecz nie dałem rady. Kontynuuje mój syn (10 lat).

 
13-09-13 20:24  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akra, co do tego Miga-21 w jednostkach lotniczych Rosji, to nie byłbym taki pewien,że nie latały. Ostatnie wersje produkcyjne Miga- 21 pochodziły z końca lat 70-tych i pewnie jeszcze do połowy lat 90-tych mogły być na wyposażeniu rosyjskiego lotnictwa. Zauważ do kiedy latały u nas Migi-21 bis. Gdzieś w świecie dalej latają...przynajmniej cześć z nich.

 
15-09-13 12:22  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

W Rumunii w zmodernizowanej wersji Lancer nadal latają Migi 21.
Wracając do Miga 23 to przydało by się nowe wydanie tego samolotu, może tak jak ostatnio wydano właśnie Miga 21 - w kilku wersjach przynależności narodowej, wtedy każdy wybrał by co chce mieć na kadłubie czy szachownicę czy gwiazdę.
A autorowi relacji kibicuję w powstawaniu modelu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
15-09-13 13:57  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Chciałbym wszystkich powiadomić że jestem zmuszony zrobić małą przerwę, wyjeżdżam na rehabilitację żony na dwa tygodnie, po powrocie wracam do pracy.

Pozdrawiam Michał.

 
15-09-13 15:23  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Żonie i Tobie dużo zdrowia!!!

--
Pozdrawiam Darek

 
15-09-13 18:43  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


@Doody "Obawiam się, że w dzisiejszych czasach opracować myśliwiec dorównujący parametrom F-22 lub chociaż "Eurofighterowi" mogą tylko Stany i Rosja i to przy ogromnych nakładach finansowych."

Tiaaaaa, ale zapominasz o Chińczykach :D Ostatnio jakoś wszyscy o nich zapominają, a oni maja obecnie porażającą siłę ogniową w lotnictwie.

No i nie zapominajmy o dwóch ciekawych krajach co zakupują na licencji samoloty z Chin i Rosji i je przerabiają w kooperacji. Mianowicie są to Indie i Pakistan.
No, ale Panowie to jest dyskusja off, a tu powinniśmy się skupić na tym niby MiGu-23 :D

PZDR dla wszystkich i do zobaczenia za tydzień :D

 
16-09-13 09:36  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Czy to tylko problem pieniędzy? W naszym kraju jakoś dziwnym trafem zagraniczne konstrukcje były bardziej cenione przez władze niż rodzima myśl konstruktorska. Nawet dużo lepsza rodzima konstrukcja musiała pod naciskiem władz ustępować obcej (chociażby samochód CWS T-1 musiał "oddać pola" Fiatowi 508). A co do Chińczyków, to zdaje się powtarzają "drogę" Japonii z lat międzywojennych. W tym czasie Japończyków traktowano na zachodzie z pogardą uważając, że są zdolni jedynie do kopiowania zachodnich konstrukcji, a tymczasem szybko okazało się, że ich samoloty nie tylko dorównują, ale wręcz górują niektórymi parametrami nad zachodnią konkurencją. Co prawda taki J-20 nie jest uznawany przez ekspertów za równorzędnego przeciwnika dla F-22, ale takiego F-35 już deklasuje.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
16-09-13 10:02  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MirZ, zanim ten chiński J-20 osiągnie poziom F-35 , to pewnie Ty zostaniesz Dziadkiem !!
Jeszcze nie udało się Chińczykom ukraść i skopiować silników i awioniki, a to jest podstawa !! Zobacz: F-35 już są produkowane seryjnie , a ten osławiony J-20 jest w krzakach ! Jak na razie to podstawę lotnictwa chińskiego stanowią konstrukcje na poziomie lat 70-tych zeszłego wieku Poziom techniczny też....

 
07-10-13 11:03  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
fajfolastik   

Witam Szanownego Kolegę.
Też się właśnie zabrałem za tego starocia i chciałbym zapytać dokładniej o to solidne obciążenie, które chcę mu zaaplikować w 1 segment z anteną - mniej więcej ile gramów go ustabilizuje?- jeżeli ktoś wie, bo nie chcę czekać z tym segmentem aż do samego końca by to po aptekarsku doważać.
Czy ma ktoś takie informacje? - bo moja laboratoryjna waga już czeka...

--
Każdy może być generałem wśród swoich...kartoniaków

Woda: Mas, Szerszeń, 912M, S-1, Elco
Ląd: --------------------------------------------------
Powietrze: ------------------------------------------

Warsztat: MO-D-3 / PzVIH1(MA) / Mig-23 / PzIIIM(MK)

 
07-10-13 12:06  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
fajfolastik   

oooops, nie wpisało mi posta w tym miejscu gdzie chciałem
a pytanie kierowałem głównie do p. Akry - specjalisty od obciążników i nie tylko

--
Każdy może być generałem wśród swoich...kartoniaków

Woda: Mas, Szerszeń, 912M, S-1, Elco
Ląd: --------------------------------------------------
Powietrze: ------------------------------------------

Warsztat: MO-D-3 / PzVIH1(MA) / Mig-23 / PzIIIM(MK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024