FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
12-09-13 20:42  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

FloggerB wiemy już, że nie jesteś patriotą, nie przepadasz za szachownicami, umiesz napisać na forum po rosyjsku - to wiemy z twoich wypowiedzi, ot taka twoja wizytówka ideologiczna. Proponuję, abyś darował sobie te swoje rozważania.

Bebe to ze chciałbym, aby ukazał się ten model w polskich barwach jest oczywistością bez żadnych politycznych konotacji - po prostu polscy piloci latali na tych maszynach i w takich barwach modelu kartonowego nie było. I po prostu tyle.
Spuść trochę z tonu.

Dla pozostałego targetu miłośników Mig-23 proponuję takie malowanie http://www.scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=68&t=509

 
12-09-13 20:52  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
FloggerB   

o ... Halogenik - dzięki za naświetlenie mego szkieletu ideologicznego jak również przemyślane propozycje
Obstaję przy swojej propozycji malowania MiGa-23- jako wnukowi Semena Korczaszko
- chyba mi wolno ?

Post zmieniony (12-09-13 20:56)

 
12-09-13 20:55  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

A czy to ważne ? Polskie? Rosyjskie ? Radzieckie ? Niemieckie ? Podobno bawimy się w modelarstwo redukcyjne i sama nazwa tego hobby wskazuje, że dążymy do jak najwierniejszego odtworzenia oryginału. Do tego też zaliczamy znaki rozpoznawcze i symbole narodowe. Jeśli maszyna używana była w polskim lotnictwie, to czemu nie ma być modelu w tym malowaniu ? Mi to nie przeszkadza po mimo tego, że wyznaje zasadę zbierania i budowy modeli w barwach państwa, które danu pojazd / samolot skonstruowało.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
12-09-13 20:57  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Floggerku ja tylko zebrałem do kupy to co napisałeś na forum. Oczywiście, ze wolno ci zaproponować takie malowanie jakie ci się podoba, tylko po co ta cała polityczna otoczka.

 
12-09-13 21:02  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Edekyogi 

 

Akra napisał:

> (...) wątpię, żeby ROSYJSKA armia miała kiedyś takiego Miga :-)

Aktualnie te MiG-23 zostały wycofane do rezerwy i pozostawione na czarną godzinę. Ale pewnie tam już po prostu "zgniją"

 
12-09-13 21:23  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla każdego coś miłego http://modelismoymodelistasaviacion.blogspot.com/2012/09/plane-mig-23-mf-esc-132-by-artur-oslizlo.html
Literaturka do wykonu modelu potrzebna, na początek wystarczy to http://www.sklep.kagero.pl/mig-23.html
Nic tylko szukać grafika, który zrobi tak graficznie model jak wiadomo kto... i co więcej potrzeba nam do szczęścia kartonowego : )
PS. Lepiej nie otwierać galerii Diego na powyższym forum : )

Post zmieniony (12-09-13 21:25)

 
13-09-13 07:32  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Tak czytam wypowiedzi, to myślę sobie o tych ruskich, sowietach czy radzieckich braciach, to u nich do tej pory powstają Migi, Mile, Su, Kamowy, U nas od wojny powstał jakiś Bies, Iskra, Kania, Sokół czy Iryda, tyle lat od wojny i co to jest. Nie wierzę że nie mamy dobrych konstruktorów. Dlaczego nic nie produkujemy swojego?

Pozdrawiam Michał.

 
13-09-13 07:54  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obawiam się, że w dzisiejszych czasach opracować myśliwiec dorównujący parametrom F-22 lub chociaż "Eurofighterowi" mogą tylko Stany i Rosja i to przy ogromnych nakładach finansowych.
Co innego samoloty sportowe, transportowe itp.

--
Pozdrawiam Darek

 
13-09-13 09:18  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Edekyogi - ale ja odpowiadałem BeBe w sprawie MIGA-21 (nie 23), a one na pewno nie latały jako samoloty rosyjskie :-)
Ale jeśli chodzi o 23 to rzeczywiście dziwne byłoby, gdyby jeszcze wróciły do służby.

 
13-09-13 09:22  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

zablo1978 - może dlatego, że skonstruowanie obecnie nowoczesnego samolotu kosztuje krocie, więc jeśli nie ma szans na sprzedanie choćby setki maszyn, to biznes wyjdzie mocno na minus? Chyba nieprzypadkowo kraje produkujące własne samoloty - zwłaszcza bojowe - można policzyć na palcach rąk?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024