FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-09-13 08:51  [R/G] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Po nie udanym Łosiu, czas na kolejny model, wybór padł na Miga-23 z Małego Modelarza z braku przedniej okładki nawet nie wiem jaki to nr. Stosuję w nim retusz czarną farbą, po doświadczeniach z Mirage F1c gdzie nie mogłem dobrać szarości, tu będzie czarny, zapraszam do relacji.



Pozdrawiam Michał.

Post zmieniony (28-10-13 13:31)

 
08-09-13 10:40  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Do retuszu szarych i srebrnych modeli świetnie nadają się markery olejne. Jest dostępny kolor srebrny, rewelacyjna jakość. Cena takiego markera to ok.10zł.

--

Post zmieniony (08-09-13 10:40)

 
08-09-13 11:35  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zablo, kleisz model z numeru 4/78 MM. Tak właściwie , to nie jest model MiGa-23, tylko prototypu , egzemplarza z parady w Monino w 1967 roku. Bardzo uproszczony w stosunku do oryginału, ale klei się dobrze. Wiem, bo go kleiłem z MM 7/71.
Dużo lepszym modelem jest Mig-23 z TERPOLU.
Retuszuj krawędzie części jasnoszarą barwą, czarne krawędzie będą wyglądać kiepsko !
A co z Łosiem ? Odpuściłeś ?

 
08-09-13 11:46  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A po czym kolega "poznaje" rocznik? Jeżeli zablo nie wspomni o AIR-1 to jest '71.
Właśnie sobie oglądam i jedyna różnica na tylnej okładce jest z napisem "INDEX", ciężko tutaj stwierdzić, bo akurat ten fragment okładki przesłonił.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
08-09-13 13:39  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tutaj marker srebrny nic nie da, a wręcz popsuje efekt. Model jest szary nie srebrny. Tak jak ZbiG napisał ołówek. Ja jednak doradzam farbki plakatówki albo akwarele (no ja używam do retuszu akwarel malarskich dla plastyków, ale to inna bajka) takie dla dzieci do szkoły...mieszasz czarny i biały i już masz odpowiedni "szary", a niebieski się też dobierze z tych "podstawowych" farbek. Co do wydania modelu: Jak już napisał BeBe może to być rocznik '71 lub '78. Autor w każdym bądź razie Pan Bohdan Wasiak.
zablo1978 mogę Tobie za pewną dłuższą chwilę wkleić skan okładki i opis montażu jaki jest na tej stronie z rocznika '78 bo tą wycinankę posiadam.

 
08-09-13 22:16  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szczerze , to nie chce mi się zaglądać na dno półki w szafce i sprawdzać w rocznikach...ale wydaje mi się,że niebieski na obwolucie z MM 4/78 ( tam gdzie jest rysunek zestawieniowy ) jest ciemniejszy od tego z MM 7/71. A okładkę w MM 7/71 namalował Adam Werka.

 
08-09-13 23:11  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A okładkę w MM 4/78 również namalował Adam Werka. ;-P
Możemy się tak przekomarzać, też mi się już nie chce drugi raz opróżniać szafy. Niewątpliwie najważniejszą różnicą między obydwoma wydaniami jest z tyłu napis INDEX coś tam coś tam oraz dodatkowy model samolotu AIR-1.
Także Michał sam rozstrzygnie który to jest rocznik, a model wygląda jak model. Pamiętne zdjęcia z defilady... kto by pomyślał, że dolna "płetwa" się składa do lądowania. Moim zdaniem jak na tamte czasy model doskonale oddaje sylwetkę. Przez te Twoje relacje to sam się zabiorę z miłą chęcią do pocięcia swoich staruszków. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
09-09-13 07:46  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Fakt mój egzemplarz posiadał model Air-1, tylko go oddałem. zostało mi kilka kartek i części. Co do retuszu, tym razem posłucham starego wyjadacza, panie Zbig ołówek w tym modelu się sprawdził, dzięki za podpowiedź. Ja ze swojej strony dodaję kolejne fotki.



Pozdrawiam Michał.

 
09-09-13 10:55  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zablo, a nie wyraziłbyś chęci na zaposiadowywanie tego lepszego Miga-23 z Terpolu ? Widzę, że ładnie idzie Ci klejenie. Ja już nie mam czasu na zabranie się za ten model, a wart jest wykonania i relacji. No i to jest model, który odwzorowuje oryginał, ma nasze szachownice, a nie sowieckie gwiazdy....

 
10-09-13 12:56  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Model mogę napisać że nawet jest dość dobrze spasowany, poza małym mankamentem co widać na ostatnich fotkach, myślę że tą sprawą zajmie się jakaś łatka i troszkę farby. Kiedyś pamiętam że w modelach pana Wasiaka były dodawane zapasy koloru. Szkoda że w tym nie ma.




Ja tego miga z Terpolu kiedyś kleiłem i chyba się troszkę różnił od tego, reszty nie pamiętam, jak nabędę model to na pewno skleję , nie chowam po szufladach już modeli, wszystkie pójdą pod nóż.

Pozdrawiam Michał.

 
10-09-13 15:46  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Piękna maszyna, naprawdę coraz poważniej myślę o pocięciu staroci. Podoba mi się ta droga modelarstwa, a ten z Terpolu ma tyle wspólnego z MiGiem-23 co obecnie klejony przez Ciebie model czyli tylko autora. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-09-13 21:10  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A mnie szkoda staroci :(

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-09-13 08:21  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Kadłub mam już za sobą, statecznik nie ma żadnego dźwigara tylko coś w rodzaju pudełka, przyklejonego na styk do poszycia kadłuba.



Pozdrawiam Michał.

 
11-09-13 12:51  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
FloggerB   

zablo1978 - działaj - może zainspirujesz któregoś z projektantów do wykonania MiG-23 ML w pięknym czerwonogwiażdzistym pięciokolorowym malowaniu z dawnych lat - a i MiG-27 znalazłby nabywców - zwłaszcza w barwach kubańskich ;)

 
11-09-13 14:42  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja czekam na Miga-23 z NASZYMI, BIAŁOCZERWONYMI szachownicami , w końcu ten samolot służył u nas lat kilkadziesiąt... Po jaką chole.... ruskie gwiazdy !!!!
A Mig-27 .... pewnie doczekamy się modelu rodem z Ukrainy.

 
11-09-13 18:30  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Jeżeli chodzi o nowe wydanie tego modelu to chciałbym srebrne z szachownicami i gryfem na dziobie. Chyba te samoloty były w Słupsku.

 
11-09-13 20:26  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ajabym chciał takiego nie innego, jak tu na fociach http://www.scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=68&t=502

 
12-09-13 07:25  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Kolejne części dochodzą.



Pozdrawiam Michał.

 
12-09-13 07:52  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
kari   

----
... aha, wiadomość dla THEO: ruskie to są ... pierogi. :-)

Post zmieniony (12-09-13 14:20)

 
12-09-13 08:01  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dawno dawno temu w końcówce lat 80-tych po otrzymaniu tego modelu przerysowywałem go na kalce i sklejałem białą surówkę, którą dałem koledze. Pomalował go w polskie barwy i ma do dzisiaj. W latach 90 FlyModel wydał Miga ale w malowaniu rosyjskim, myślę że to wydanie mogłoby być podstawą do przemalowania na polskie barwy. Ja na własny użytek przemalowałem sobie zakupiony i zeskanowany model z Terpolu, nawet fajnie wyszedł, niestety jeszcze go nie sklejałem...

--
PZDR!!

 
12-09-13 09:13  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

KARI , nie bądż taki mądry... młody jesteś , w nogach śpisz i ojcu na palcach gwiżdżesz !!

 
12-09-13 09:23  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

zablo: Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o solidnym obciążeniu najbardziej wysuniętych do przodu segmentów kadłuba?

 
12-09-13 09:34  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
kari   

Theo czy znasz taki znak - :-), jeżeli nie to wszystko wyjaśnia, a jeżeli znasz to współczuję. ... rozumiem, że spanie w nogach i gwizdanie ojcu na palcach to znasz z autopsji. ... tym bardziej współczuję.
-------------------------------------------------------------------------

 
12-09-13 10:24  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Znak znam ! Ale nie lubię takich dowcipasów ! Sprawa zamknięta , cokolwiek napiszesz pominę milczeniem .

 
12-09-13 10:57  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
FloggerB   

komuś nie podobają się czerwone gwiazdy ?

 
12-09-13 14:48  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
FloggerB   

ZbiG - przecież czerwona gwiazdka pięcioramienna to symbol Bożego Narodzenia - zwróć uwagę ile ich na czubkach choinek !

 
12-09-13 14:54  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Żaden symbol - może być 5-cio ramienna chociaż bardziej podchodząca to 6-cio ale nie czerwona (taka jest na choinkach Noworocznych u naszych sąsiadów), tylko srebrna.

 
12-09-13 15:36  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Widzę, że koledzy tuż przed PMSem... lub co gorsza może to już jakaś menopauza.
Szachownica niczego tutaj nie zmieni i będzie to nadal samolot rosyjski/radziecki, nawet żaden bocian ani Chopin tego nie zmieni. Zmieńcie dostawcę, bo przy obecnym zielsku jesteście strasznie smutni. A ja sobie lepię ROSYJSKIEGO MiGa-21 8/75 z szachownicami i zaraz po nim biorę się za tego samego, ale w wersji szkolnej. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-09-13 15:59  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Chciałeś powiedzieć RADZIECKIEGO (albo SOWIECKIEGO), bo wątpię, żeby ROSYJSKA armia miała kiedyś takiego Miga :-)

 
12-09-13 20:10  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
FloggerB   

no dobra a teraz trochę rozwaźań na temat hinduskiego symbolu szczęścia który w tej części świata z niczym innym się nie kojarzy i dlatego tak często bywa na modelach i to nie tylko u tych co pięć bezheilkoholowych piw zamawiają ;)

Post zmieniony (12-09-13 20:12)

 
12-09-13 20:42  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

FloggerB wiemy już, że nie jesteś patriotą, nie przepadasz za szachownicami, umiesz napisać na forum po rosyjsku - to wiemy z twoich wypowiedzi, ot taka twoja wizytówka ideologiczna. Proponuję, abyś darował sobie te swoje rozważania.

Bebe to ze chciałbym, aby ukazał się ten model w polskich barwach jest oczywistością bez żadnych politycznych konotacji - po prostu polscy piloci latali na tych maszynach i w takich barwach modelu kartonowego nie było. I po prostu tyle.
Spuść trochę z tonu.

Dla pozostałego targetu miłośników Mig-23 proponuję takie malowanie http://www.scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=68&t=509

 
12-09-13 20:52  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
FloggerB   

o ... Halogenik - dzięki za naświetlenie mego szkieletu ideologicznego jak również przemyślane propozycje
Obstaję przy swojej propozycji malowania MiGa-23- jako wnukowi Semena Korczaszko
- chyba mi wolno ?

Post zmieniony (12-09-13 20:56)

 
12-09-13 20:55  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

A czy to ważne ? Polskie? Rosyjskie ? Radzieckie ? Niemieckie ? Podobno bawimy się w modelarstwo redukcyjne i sama nazwa tego hobby wskazuje, że dążymy do jak najwierniejszego odtworzenia oryginału. Do tego też zaliczamy znaki rozpoznawcze i symbole narodowe. Jeśli maszyna używana była w polskim lotnictwie, to czemu nie ma być modelu w tym malowaniu ? Mi to nie przeszkadza po mimo tego, że wyznaje zasadę zbierania i budowy modeli w barwach państwa, które danu pojazd / samolot skonstruowało.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
12-09-13 20:57  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Floggerku ja tylko zebrałem do kupy to co napisałeś na forum. Oczywiście, ze wolno ci zaproponować takie malowanie jakie ci się podoba, tylko po co ta cała polityczna otoczka.

 
12-09-13 21:02  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Edekyogi 

 

Akra napisał:

> (...) wątpię, żeby ROSYJSKA armia miała kiedyś takiego Miga :-)

Aktualnie te MiG-23 zostały wycofane do rezerwy i pozostawione na czarną godzinę. Ale pewnie tam już po prostu "zgniją"

 
12-09-13 21:23  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla każdego coś miłego http://modelismoymodelistasaviacion.blogspot.com/2012/09/plane-mig-23-mf-esc-132-by-artur-oslizlo.html
Literaturka do wykonu modelu potrzebna, na początek wystarczy to http://www.sklep.kagero.pl/mig-23.html
Nic tylko szukać grafika, który zrobi tak graficznie model jak wiadomo kto... i co więcej potrzeba nam do szczęścia kartonowego : )
PS. Lepiej nie otwierać galerii Diego na powyższym forum : )

Post zmieniony (12-09-13 21:25)

 
13-09-13 07:32  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Tak czytam wypowiedzi, to myślę sobie o tych ruskich, sowietach czy radzieckich braciach, to u nich do tej pory powstają Migi, Mile, Su, Kamowy, U nas od wojny powstał jakiś Bies, Iskra, Kania, Sokół czy Iryda, tyle lat od wojny i co to jest. Nie wierzę że nie mamy dobrych konstruktorów. Dlaczego nic nie produkujemy swojego?

Pozdrawiam Michał.

 
13-09-13 07:54  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obawiam się, że w dzisiejszych czasach opracować myśliwiec dorównujący parametrom F-22 lub chociaż "Eurofighterowi" mogą tylko Stany i Rosja i to przy ogromnych nakładach finansowych.
Co innego samoloty sportowe, transportowe itp.

--
Pozdrawiam Darek

 
13-09-13 09:18  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Edekyogi - ale ja odpowiadałem BeBe w sprawie MIGA-21 (nie 23), a one na pewno nie latały jako samoloty rosyjskie :-)
Ale jeśli chodzi o 23 to rzeczywiście dziwne byłoby, gdyby jeszcze wróciły do służby.

 
13-09-13 09:22  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

zablo1978 - może dlatego, że skonstruowanie obecnie nowoczesnego samolotu kosztuje krocie, więc jeśli nie ma szans na sprzedanie choćby setki maszyn, to biznes wyjdzie mocno na minus? Chyba nieprzypadkowo kraje produkujące własne samoloty - zwłaszcza bojowe - można policzyć na palcach rąk?

 
13-09-13 15:22  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
prezeswis   

Ładnie sobie radzisz, powodzenia życzę na dalszą drogę.

Kari, jak masz na imię?

Pozdrawiam Karol.

--
Zacząłem kleić najnowszy numer "Kartonowy Arsenał" /Spitfire Mk Vc Trop/ lecz nie dałem rady. Kontynuuje mój syn (10 lat).

 
13-09-13 20:24  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akra, co do tego Miga-21 w jednostkach lotniczych Rosji, to nie byłbym taki pewien,że nie latały. Ostatnie wersje produkcyjne Miga- 21 pochodziły z końca lat 70-tych i pewnie jeszcze do połowy lat 90-tych mogły być na wyposażeniu rosyjskiego lotnictwa. Zauważ do kiedy latały u nas Migi-21 bis. Gdzieś w świecie dalej latają...przynajmniej cześć z nich.

 
15-09-13 12:22  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

W Rumunii w zmodernizowanej wersji Lancer nadal latają Migi 21.
Wracając do Miga 23 to przydało by się nowe wydanie tego samolotu, może tak jak ostatnio wydano właśnie Miga 21 - w kilku wersjach przynależności narodowej, wtedy każdy wybrał by co chce mieć na kadłubie czy szachownicę czy gwiazdę.
A autorowi relacji kibicuję w powstawaniu modelu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
15-09-13 13:57  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Chciałbym wszystkich powiadomić że jestem zmuszony zrobić małą przerwę, wyjeżdżam na rehabilitację żony na dwa tygodnie, po powrocie wracam do pracy.

Pozdrawiam Michał.

 
15-09-13 15:23  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Żonie i Tobie dużo zdrowia!!!

--
Pozdrawiam Darek

 
15-09-13 18:43  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


@Doody "Obawiam się, że w dzisiejszych czasach opracować myśliwiec dorównujący parametrom F-22 lub chociaż "Eurofighterowi" mogą tylko Stany i Rosja i to przy ogromnych nakładach finansowych."

Tiaaaaa, ale zapominasz o Chińczykach :D Ostatnio jakoś wszyscy o nich zapominają, a oni maja obecnie porażającą siłę ogniową w lotnictwie.

No i nie zapominajmy o dwóch ciekawych krajach co zakupują na licencji samoloty z Chin i Rosji i je przerabiają w kooperacji. Mianowicie są to Indie i Pakistan.
No, ale Panowie to jest dyskusja off, a tu powinniśmy się skupić na tym niby MiGu-23 :D

PZDR dla wszystkich i do zobaczenia za tydzień :D

 
16-09-13 09:36  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Czy to tylko problem pieniędzy? W naszym kraju jakoś dziwnym trafem zagraniczne konstrukcje były bardziej cenione przez władze niż rodzima myśl konstruktorska. Nawet dużo lepsza rodzima konstrukcja musiała pod naciskiem władz ustępować obcej (chociażby samochód CWS T-1 musiał "oddać pola" Fiatowi 508). A co do Chińczyków, to zdaje się powtarzają "drogę" Japonii z lat międzywojennych. W tym czasie Japończyków traktowano na zachodzie z pogardą uważając, że są zdolni jedynie do kopiowania zachodnich konstrukcji, a tymczasem szybko okazało się, że ich samoloty nie tylko dorównują, ale wręcz górują niektórymi parametrami nad zachodnią konkurencją. Co prawda taki J-20 nie jest uznawany przez ekspertów za równorzędnego przeciwnika dla F-22, ale takiego F-35 już deklasuje.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
16-09-13 10:02  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MirZ, zanim ten chiński J-20 osiągnie poziom F-35 , to pewnie Ty zostaniesz Dziadkiem !!
Jeszcze nie udało się Chińczykom ukraść i skopiować silników i awioniki, a to jest podstawa !! Zobacz: F-35 już są produkowane seryjnie , a ten osławiony J-20 jest w krzakach ! Jak na razie to podstawę lotnictwa chińskiego stanowią konstrukcje na poziomie lat 70-tych zeszłego wieku Poziom techniczny też....

 
07-10-13 11:03  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
fajfolastik   

Witam Szanownego Kolegę.
Też się właśnie zabrałem za tego starocia i chciałbym zapytać dokładniej o to solidne obciążenie, które chcę mu zaaplikować w 1 segment z anteną - mniej więcej ile gramów go ustabilizuje?- jeżeli ktoś wie, bo nie chcę czekać z tym segmentem aż do samego końca by to po aptekarsku doważać.
Czy ma ktoś takie informacje? - bo moja laboratoryjna waga już czeka...

--
Każdy może być generałem wśród swoich...kartoniaków

Woda: Mas, Szerszeń, 912M, S-1, Elco
Ląd: --------------------------------------------------
Powietrze: ------------------------------------------

Warsztat: MO-D-3 / PzVIH1(MA) / Mig-23 / PzIIIM(MK)

 
07-10-13 12:06  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
fajfolastik   

oooops, nie wpisało mi posta w tym miejscu gdzie chciałem
a pytanie kierowałem głównie do p. Akry - specjalisty od obciążników i nie tylko

--
Każdy może być generałem wśród swoich...kartoniaków

Woda: Mas, Szerszeń, 912M, S-1, Elco
Ląd: --------------------------------------------------
Powietrze: ------------------------------------------

Warsztat: MO-D-3 / PzVIH1(MA) / Mig-23 / PzIIIM(MK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024