FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
09-03-13 20:27  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na mnie też zrobił niesamowite wrażenie. Planując następny model szukam czegoś z jednym silnikiem ;-]

Dziób samolotu wygląda przerażająco :-)

--
Pozdrawiam!
Michał

 
09-03-13 22:40  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

To Scammel Pionier jest już w Empikach?

Pozdrawiam

 
09-03-13 22:53  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Już dawno kolego :D

 
10-03-13 10:01  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

el_paw: właściwsze byłoby pytanie, czy jeszcze jest w Empikach ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-04-13 18:20  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

odkopuję wątek, by zwrócić kolegom uwagę na pewne babole w tym modelu.

Dłubię przy nim od kilku tygodni i doszukałęm się już kilku drobnych błędów które wymagają korekty. Te pierdułki wymuszają koniecznośc pomalowania drobnych części we własnym zakresie. Na niezłego byka trafiłem w segmencie cz. 29, gdzie podposzycie jest znacznie za duże w stosunku do poszycia. Już po wycięciu cz. 29 i 29a widać gołym okiem, że cz 29 czyli podposzycie wystaje kilka mm poza poszycie. Samo poszycie cz. 29a jest odpowiedniej długości.

Jeśli wywalimy podposzycie to wręga będzie za mała co można zniwelować odcinając pasek z "zębami" z podposzycia i naklejając go na wręgę co pomoże w doklejeniu kolejnego segmentu. Jeśli zdecydujemy się na jego wklejenie to musimy symetrycznie dociąć co nie jest proste. Dodatkowo do środka elementu przyklejamy do podposzycia szkielet w który od góry montujemy lufy karabinów. Można go dokleić do poszycia ustawiając względem wyciętych otworów na kaemy.

Ja rozwiązałem to tak:

Ukształtowałem podposzycie i dociąłem symetrycznie. Następnie uformowałem poszycie i dokleiłem do niego podposzycie. Wyciąłem otwory na lufy. Zamknąłem element (nie doklejając wręgi III). Dokleiłem go do poprzedniego segmentu cz. 1. Wkleiłem szkielet do montazu luf, i na koniec zamknąłem całość wręgą III dzięki czemu udało mi się zachować symetrię kadłuba.

Po wykonaniu całości doszedłęm do wniosku że bezsensem było wklejanie tego podposzycia. Może element bez niego byłyby bardziej miękki ale spokojnie mogłoby tak zostać. Zatem polecam wywalenie podposzycia i doklejenie tylko paska do łaczenia segmentów.

--

Post zmieniony (07-04-13 18:22)

 
07-04-13 18:27  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję koledze za prawdziwa recenzje . Czekam na efekty .Pozdrawiam Paweł.

 
07-04-13 19:11  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Raziel trzeci - shame on you ;-) - wstydź się ; złóż proszę relację z budowy. Taką prawdziwą, ze zdjęciami.
Wielu z nas czeka z utęsknieniem na coś takiego.
Relacje z budowy Hal'ów to rzadkie rarytasy ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-04-13 21:25  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Ja także chciałem nabyć ten model w empikach w Toruniu,mieszkam niedaleko.Ale w jednym są 2 modele i obydwa przedarte na 2 arkuszach i w drugim empiku też są 2 modele tego samolotu i też tak samo przedarte.Więc pozostaje tylko zamówić.Ale dlaczego cena w empiku to chyba 46 zł a w internecie to ok 66 zł.

--
Taki sobie modelarz :)

 
07-04-13 21:43  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ados777 jak mieszkasz niedaleko Torunia, to sprawdź w Netto w Lubiczu. Wczoraj jeszcze był.

 
07-04-13 21:47  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jakbyś nie miał erraty w środku to śmiało pisz podeślę ci.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024