FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-03-13 20:46  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
FloggerB   

Słusznie - po co takie dyskusje - ja kupię trzy egzemplarze i to u Pana Halińskiego, bo chcę aby pieniądze, którymi głosuję za Jego modelami trafiły w całosci do Niego.
Tego Ju kupiłbym nawet gdyby kosztował 120 złotych (też trzy) bo jest tego wart.
Gdy Pan Haliński wydaje model, to producenci poprawiają oryginał - takie hasło powinno być na stronie tego Wydawnicwa !

Post zmieniony (06-03-13 20:48)

 
06-03-13 21:58  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

FloggerB - no to ja w 100% popieram. Ja to nawet wręgi dokupię, kółka i kabinkę, powiem więcej - chcę by wydawnictwo istniało do końca świata, a nawet dłużej. Mało istotne czy czekam dwa miesiące, czy cztery na nowy model.;-) Mam jeszcze wiele do sklejenia.

 
06-03-13 22:00  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 



Post zmieniony (06-03-13 22:01)

 
06-03-13 22:21  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

.

--

Post zmieniony (07-03-13 08:27)

 
06-03-13 22:32  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wykupcie cały nakład...jak Tempesta :D

 
07-03-13 02:43  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miałem już nic nie pisać bo dostałem odpowiedź na zadane pytanie. Decyzje też podjąłem czy kupić czy nie, ale ponieważ uśmiałem się do łez czytając dotychczasowe głosy w temacie i podsumuje to tak: kijem Wisły nie zawrócicie, a pan Haliński będzie wydawał dalej co mu się żywnie podoba i co, przede wszystkim, przynosi mu profity w cenie którą sobie ustali. I wzburzanie się w tym temacie jest tylko sztucznym generowaniem ruchu na serwerze forum (bardzo zresztą niekorzystnym dla jego działania).

Fan-boyom wydawnictwa życzę wielu wspaniałych chwil przy budowie wymarzonych modeli ku ich uciesze i pełnej satysfakcji.

Dla zainteresowanych, a może bardziej jako ciekawostka, nadmienię, ze mój stosunek do wydawnictwa jest taki, iż mimo posiadania nawet sporej kolekcji modeli (co można dać modelarzowi w prezencie?), tematycznie trafiło w moje zainteresowania tylko 3 (słownie: trzy) razy. 2 z tych modeli posiadam i zadowolony jestem średnio ze względu na wybrany wariant malowania (teoria: "z braku laku dobry kit"). Trzeci sobie odpuściłem, bo było to totalne "pudło" a cena zaporowa (teoria: "z braku laku dobry kit" już tu nie zadziałała, po prostu mnie nie stać).

A poziom opracowania? Modele jak modele. Kilka stron zadrukowanego kartonu do zakupu którego mnie nikt nie zmusza, a i mam całe mnóstwo alternatyw. Efekt końcowy i tak zależy tylko wyłącznie od mojej inwencji twórczej, zdolności, zapału, talentu, czasu i chęci. Ot i wszystko.

No cóż, ale ja też "kijem Wisły nie zawrócę". ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-03-13 08:39  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Omal się lewą nogą nie przeżegnałem jak zobaczyłem ilość detali w kabinie :-) Ale chyba go kupię, podoba mi się. Tym bardziej, że dwa razy już odpuściłem sobie zakup Ju-88.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
07-03-13 09:13  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wtrącę i ja swoje "trzy grosze". Na ile jestem zorientowany to wydawnictwo Haliński prezentuje modele najwyższej klasy/poziomu (detalizacja, zgodność z oryginałem, jakość techniczna produktu itp.itd.) przeznaczone dla modelarzy z dużym doświadczeniem w budowie. Czyli reasumując - jesteśmy "dobrzy" w tym temacie, kupujemy i do dzieła, czyli sklejamy/składamy. OK. Bez zbytniej własnej inwencji (waloryzacja itp.) Z niektórych wpisów można wywnioskować, że produkty w/w firmy nie są dla wszystkich (osoby same się przyznają, że to "nie dla mnie") , jak sądzę właśnie z powodu detalizacji, jak również i ceny. Odnoszę wrażenie, że wszystkie inne wydawnictwa są przyrównywane niejako do wspomnianego - wg mnie to pomyłka. B.dobrze, że na rynku wydawniczym są dostępne produkty dla modelarzy o różnym stopniu umiejętności. W myśl zasady "ćwiczenie czyni mistrzem" - od łatwiejszego modelu do tego najtrudniejszego. Na cenę produktu ze stajni Haliński wpływu raczej nie ma. Osobiście nie miałem do czynienia z tym wydawnictwem - tematyka owszem ale nie ten okres. Gdyby pojawił się jednak, to niezależnie od ceny bym go zakupił.

 
07-03-13 12:16  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
donmarianos   

Czy KA są dostępne tylko w Empikach wymienionych na stronie internetowej wydawnictwa? Pytam z ciekawości, gdyż siostra wysłana przeze mnie do Empiku w Piotrkowie Tryb. nie znalazła a i obsługa nic nie wie na ten temat.

 
07-03-13 13:32  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Refal   

Nie. W Białymstoku są dostępne chyba we wszystkich choć na stronie jest wymieniony tylko jeden.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024