FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
02-08-02 23:37  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Najpierw sklejam segment , a następnie wsuwam wregę . Ale przedtem oczywiscie próbuje sprawdzic , tak pi razy drzwi , czy kreski pozycjujące na wrędze i segmencie pasują do siebie i w tym celu owijam segment na "sucho" na wrędze.
Zyczę Ci powodzenia , a majac już 12 modeli to nie jesteś przeciez poczatkujący ;))

 
03-08-02 00:55  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Henryk       

Juniorze II nie kończ tematu.Proszę odpowiadaj! .Twoje porady są praktyczne i czytane nie tylko przez początkujących i piszacych .Jest wielu Których za parę dni wejdzie na tę stronę i wykorzysta Twoje rady.Jako stary pryk również z zainteresowaniem czytam porady "Uczymy się całe życie" Naprawdę nie zanudzasz nas .Kto z tego skorzysta ,będzie napewno pamiętał o " Takim Juniorze II " Pozdrawiam Henryk .

 
03-08-02 09:59  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
marek       

ja skleilem 12 modeli i uwazam sie za poczatkujaccego :> moze to przez to ze widze zdjecia wykonanych modeli i jak je poruwnam ze swoim to nie ma takiego efektu. Uwazam ze jeszcze nie mam takiego stopnia wtajemniczenia jak staarsi koledzy modelarze . ale bede sie doskonalil i mam nadzieje ze kiedys dojde do wprawy.

 
04-08-02 19:31  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Do Wiedźmina-wikol rozcińczyłem, na proporcje nie patrzyłem.
Ale to już nie aktualne, bo muszę się pochwalić, że zupełnie przez przypadek... A było to tak: wszedłem do sklepu z tapetami i takimi tam:) i chciałem zakupić listwy-gzymsy steropianowe podsufitowe:) i po podaniu mi tychże poprosiłem o klej oczywiście "rzucając okiem" na półkę z klejami i nagle zamarłem, bo cóż ja tam zobaczyłem hihihi. Oczywiście rzeczony tu wewtym poście PONAL!!!! Oczywiście zakupiłem go odrazu i heja do domciu. No ale impregnowanie rozpocząłem dopiero po 23.00 (to chyba u nas normalka, co?):)
Muszę stwierdzić, że karton jest niestety lepszy niż po potraktowaniu go rodzimym wikolem-dla mnie jest poprostu SUPER!!!
Przeogromne dzięki Juniorowi II za podzielenie się tym mykiem technicznym!!!!
Ha! Najlepsze jest to, że w sobotę znalazłem sklepik w którym jest nie jeden, a kilka rodzajów Ponalu i to w opakowaniach od 100 ml. do 5 l.
Nawet nie wiedziałem, że w moich małych Gorlicach jest coś takiego:) No ale "najciemniej pod latarnią":)) i "szukajcie a znajdziecie"
Powodzenia:)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
04-08-02 21:22  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Bardzo sie ciesze , ze Ci sie udalo i mysle , ze Twoj i moj glos przyczyni sie do obalenia mitu o szkodliwosci wikolowatych w modelarstwie kartonowym .

 
04-08-02 21:45  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
randar       

skromnie się przyłączę do tego głosu "za" gdyż mimo że nie używałem jeszcze sam, to miałem szczęście widzieć gotowe, pokryte Ponalem arkusze, i również mój zachwyt nie ma granic. W dodatku przez cudownego człowieka zostałem obdarowany buteleczką tegoż specyfiku, i sam będę go na pewno używał...

pozdrawiam

Mariusz K

 
04-08-02 22:53  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
marek       

tak czytam i czytam , same zachwyty :) i stwierdzilem ze jutro ide na miasto w poszukiwaniu Ponalu :)


pozrd

marek

 
05-08-02 02:48  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
brewer       

Witam!
Skromnie i ja sie przyznam do impregnacij,byla to "wilga"gpm.Odrazu zrobilem nie takt -nie roscieczylem kleju he he he.Powyschnieciu klej zaczol pekac,musialem uzyc pary.Po ostatnich wypowiedziach na forum odlozylem na bok , moze kiedys do niej wroce.Za to zimpregnowalem "kate" , ale teraz roscieczylem klej 1:1 efekt niesamowity.Polecam wszystkim sprobowac.Ja nie uzylm ponalu tylko cos wrodzaju wikolopodobnego kleju "white glue".Szoki spruboj.
Pozdrowienia dla wszystkich.

 
05-08-02 09:48  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

No to jest nas pięciu przekonanych:) o ile się nie mylę. A jeśli ktoś się jeszcze waha, to niech przestanie bo naprawde karton bomba:)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
25-10-02 17:54  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Wojtek_L   

Moje pytanie może Wam się wydać głupie, ale co tam.
Sprawa dotyczy impregnacji papieru. Czy szanowne grono poleca impregnować także części wycinanki które umieszczono na zwykłem papierze? Taki dylemacik mam chcąc zabrać się za Kogę Elbląską z MM gdzie w ten sposób wydrukowano np. pokład.
Z góry dzięki za wskazówki.

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024