FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-06-02 08:28  [Technika] KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Stefanek       

Przynajmniej w Warszawie

Panowie kolejna rewelacja model wydany na poziomie ZERO - bedzie razem ladna parka... Szybko do kioskow cena 8 zl...(!)

 
21-06-02 15:53  Re: KATE z MM już jest !!!
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

U mnie w Gorlicach jeszcze nie ma, ale nie mogę się doczekać:))

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
21-06-02 21:49  Re: KATE z MM już jest !!!
MBig       

Już się ślinię.

 
21-06-02 22:40  Re: KATE z MM już jest !!!
randar       

ja już pływam.... :)

 
22-06-02 00:01  Re: KATE z MM już jest !!!
Mirek 



 - 2

JAKIE MALOWANIE?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
22-06-02 00:30  Re: KATE z MM już jest !!!
Kartonowy Fan       

Malowanie z lotniskowca Akagi, atak na Pearl Harbour. Mirek, prosim o kontakt na priva.

 
22-06-02 04:38  Re: KATE z MM już jest !!!
brewer       

Mirek -kiedy Ty go dostaniesz?
BREWER

 
22-06-02 15:40  Re: KATE z MM już jest !!!
Mirek 



 - 2

KF - wiadomosc wyslana.
brewer - oj niepredko niestety
Mozecie mi dac znac jaka byla zaloga tego samolotu i jakie ma uzbrojenie podwieszane?

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
22-06-02 16:04  Re: KATE z MM już jest !!!
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Już go mam hurrra! Oczywiście zakupiłem dwa egzemplarze:))
Model przedstawia osobistą maszynę dowódcy powietrznego ataku na Pearl Harbour kmdr por. Mitsuo Fuchidy. Ma fajowski czerwony ogon - wogóle jest super:)) Można go zbudować z jedną bombą lub torpedą.

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
22-06-02 21:14  Re: KATE z MM już jest !!!
Mushler 

 

Osobiście nie preferuje modeli samolotów z II wś. i tymbardziej japońskich ale....
Mistewicz robi z MM znów czasopismo modelarskie nr. 1 w Kraju więc sie zdecyduje i zakupie ten model!


Szczęśliwego nowego kartonu ? :P

 
23-06-02 01:31  Re: KATE z MM już jest !!!
Mirek 



 - 2

Hayabusa, dzieki za info. To jest ta maszyna na ktora czekalem.
Teraz tylko przemalowac Zero do kompletu i moze ktos wreszcie wyda P-40 z Pearl.......

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
23-06-02 05:06  Re: KATE z MM już jest !!!
brewer       

Mirek - w czwartek t.j 26.o6 prawdopodobnie bedzie w sklepie.
Proponuje Ci szypkom wysylke.Podaj tylko adres.
Nie pytaj o zobowiazania ,mam taki kaprys.
Pozdrowienia brewer.

 
24-06-02 12:32  Re: KATE z MM już jest !!!
Goral       

Wg "Kampanii Lotniczych" nr 6 wyd. A.J. Press traktujących o ataku na Pearl Harbor samolot kmdr. por. Fuchidy był tego dnia uzbrojony w bombę. Jeżeli więc komuś zależy na zgodności historycznej, powinien chyba z torpedy zrezygnować...

 
24-06-02 20:56  Re: KATE z MM już jest !!!
Mushler 

 

mam i co mnie zniewala to to ze MM ma takie swietne kolory!!!
zawsze miał malowaniea powiedzmy sobie .....hymhym.Teraz to jest wypas.
Chyba zrobie go bez podwozia i powiesze pod stropem bo i tak na niego nie mam miejsca:))
Miałem kleić stillona ..... a teraz zepsułem sobie szyki i skleje Kate !?.. i tak dobrze pierwszy samolot od 3 lat!!! ( nie licząc fokera E.III)


Szczęśliwego nowego kartonu ? :P

 
27-06-02 19:21  Re: KATE z MM już jest !!!
MonsterZero 

 

Czy Maly Modelarz sprawil sobie wreszcie porzadna strone internetowa gdzie mozna ta Kate poogladac?

**********
MonsterZero
Worth, USA
**********

 
27-06-02 21:43  Re: KATE z MM już jest !!!
aviator       

Niestety. Z tego co wiem dopiero nad nią intensywnie pracują.

 
28-06-02 09:23  Re: KATE z MM już jest !!!
f-18       

a w koninie niema ;(

 
29-06-02 09:15  Re: KATE z MM już jest !!!
f-18       

jest mam to piękne cudo w rączkach i mam jedno pytanie


Gdzie są szablony na druty podwozia??????????

 
29-06-02 09:39  Re: KATE z MM już jest !!!
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Najwyraźniej autor nie przewidział drutów w podwoziu. Zobacz do opisu. Oczywiście jeśli będziesz chciał wzmocnić (ja na pewno tak) to trzeba dorobić samemu.

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
29-06-02 11:05  Re: KATE z MM już jest !!!
marek       

wiedze maly modelarz sie poprawia gdy go wzielem do rak nie mpoglem uwierzyc ,...... jakie swietne malowanie

 
29-06-02 14:59  Re: KATE z MM już jest !!!
FiliP 

 

....w ogole zauwazylem ze Pan Mistewicz do minimum ogranicza wykorzystywanie innych materialow niz papier :)

FiliP

____________________
My Fate - My Curse

 
29-06-02 16:28  Re: KATE z MM już jest !!!
____________________       

no no

 
03-07-02 19:02  Re: KATE z MM już jest !!!
tygrys       

W końcu go mam . Trochę późno ale lepiej to niż wcale . I co... ??? Jest piękny . Chyba zostawie na jakiś czas Ju 87 . Mam czas . A za Kate wezmę się od zaraz . Już nie mogę się doczekać... Swoją drogą to muszę przyznać , że Mały Modelarz z numeru na numer pnie się coraz wyżej . I dobrze bo trzeba zatrzeć niemiłe wrażenie i opinię jaką miał jeszcze tak niedawno...

 
04-07-02 13:15  Re: KATE z MM już jest !!!
Kris       

Oj piękny ten Kate. W kabinach na pewno zrobię podłużnice, zamiast tych namalowanych, całość pomaluję. A w ogóle to denerwują mnie te wszechobecne cienie. Czy też kogoś to denerwuje?

 
09-07-02 04:41  Re: KATE z MM już jest !!!
Mirek 



 - 2

MAM!!!!!!!!!!!!!
Dzieki uprzejmosci kolegi "brewera" - moja wdziecznosc nie ma granic, dostalem wlasnie Kate i "czytam" sobie ten model po raz juz 10 chyba :-))))))))))))))
Papier wyglada na bardzo dobry, swietny druk, czysciutki, zadnych przesuniec (wiwat MM!!!) i w ogole model pierwsza klasa.
Szkoda tylko ze zapasu koloru tak malo bo przydalo by sie go wiecej zeby ozebrowanie w kabinach zrobic.....
Nasuwaja mi sie jednak drobne uwagi........
Spod samolotu jest szary a powinien byc w kolorze naturalnego metalu bo maszyna Fuchidy byla nowiutka prosto z fabryki i kamuflaz byl nanoszony na pokladzie Akagi w drodze do Pearl Harbor, w dodatku pedzlem wiec sila rzeczy kolor oliwkowo-zielony nie powinien byc taki rowniutenki z rozplywajacymi sie brzegami.
Nie jest rowniez do konaca jasne czy maszyna Fuchidy miala "1" na skrzydlach czy nie. Zadne zdjecie jego maszyny z tego okresu nie istnieje niestety zeby uzyskac definitywna odpowiedz. Panuje jednak przekonanie ze cyframi na skrzydlach oznaczone byly maszyny wykonujace atak torpedowy a maszyna Fuchidy obciazona byla bomba 800kg.
Ale to takie moje marudzenie na swietny model :-))))

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
09-07-02 08:12  Re: KATE z MM już jest !!!
FiliP 

 

... w moim przesuniety jest troche kolor czerwony na stateczniku pionowym ...

FiliP

____________________
My Fate - My Curse

 
09-07-02 09:13  Re: KATE z MM już jest !!!
Junior II       

Skusilem sie rowniez na ten samolocik.
Mam teraz troche wolnego czasu to postaram sie go w ciagu tygodnia skleic. Jak dotychczas wszystko pasuje . W oliwkowych wregach musialem wyciac otwory , gdyz bez nich poprawne ustawienie wreg w segmentach na kreske srodkowa okazalo sie dla mnie niemozliwe. Wszystkie arkusze potraktowalem obustronnie Ponalem (Wikolem).
Jesli kogos dziwi czy smieszy to straszydlo na zdjeciu , to wyjasniam , ze od lat jest naszym domownikiem, wkradl sie w serca doroslych znajomych , sasiadow i ich dzieci.

 
09-07-02 19:47  Re: KATE z MM już jest !!!
MARIUSZ       

Hej! Juniorze II ! Wow! Ile części już skleiłeś! A zapamiętałeś w jakiej kolejności je teraz posklejać?Zrobisz to jednoczasowo czy w etapach?Założyłeś czas sklejania ok. 1 tygodnia,no to chyba jednoczasowo (?) Gorąco życzę powodzenia i aby model trzymał symetrię! Pomimo ok. 25 - letniego doświadczenia nie zdecydowałbym się skleić wszystkich poszczególnych segmentów,usterzenia etc zaraz na początku.Ale może jestem starym marudnym zgredem.Sorry.Zatem szczerze gratuluję i oby Ci się udało.JAk skończysz,to pokaż fotki.Pozdrawiam. MARIUSZ

 
09-07-02 20:18  Re: KATE z MM już jest !!!
Junior II       

Ja rowniez jestem zgredem , w 2006 roku bede mogl swietowac , jesli oczywisxcie Opatrznosc pozwoli 40 rocznice kartonowania . Ten nick Junior II to oczywiscie zart ;)), nick Junior uzywa moj syn.
Sklejam w kolejnosci dowolnej , jesli oczywiscie pozwala na to konstrukcja modelu.
Dzisiaj ida na tapete skrzydla.

 
13-07-02 10:14  Re: KATE z MM już jest !!!
FiliP 

 

Junior II... Czy po nasmarowaniu Ponal'em karton nadal zachowuje swoja elastycznisc czy zesztywnial troszke ?

FiliP

____________________
My Fate - My Curse

 
13-07-02 12:11  Re: KATE z MM już jest !!!
Junior II       

On nie zachowuje , tylko uzyskuje , wlasnie po to impregnuje karton tym klejem .
Arkusze Kate posmarowalem Ponalem Express, jest to w porownaniu do zwyklego Ponalu klej gesciejszy i silniejszy , uzywam go zwykle do duzych plaszczyzn poszyc dna i burt ,gdyz jednoczesnie wzmacnia , usztywnia i czyni elastycznym .Sa tu niby dwie sprzeczne rzeczy , sztywnosc i elastycznosc , po prostu karton staje sie mocniejszy , sztywniejszy a mimo to bardzo elastyczny i bardzo dodrze sie zwija, bez zalaman.
Do modeli czolgow i malych samolotow ( buduje tylko male ) uzywam zwyklego Ponalu, tego nie tak gestego. A arkusze Kate posmarowalem Expressem , po prostu zlapalem co bylo pod reka . Najlepsze efekty daje impregnowanie rozcienczonym mala iloscia wody i mozna z powodzeniem uzyc do tego naszego Wikolu, uzywalem go kiedys rowniez i efekt byl ten sam, jest to po prostu ten sam klej do drewna.
Sam proces wymaga oczywiscie , jak wszedzie pewnego wyczucia i wprawy.
Dla sceptykow czy Kolegow czytajacych to z pewna podejrzliwoscia , radze wyprobowanie tego na jakims malym kawalku kartonu . Po prostu rozmarowac palcem krople Wikolu , a po kilku minutach druga strone i po calkowitym wyschnieciu sprobowac np . zwinac.
Brzmi to wszystko jak herezja , ale ja od kilku lat w ten sposob postepuje , kiedys probowalem z AK-20 , czy lakierem nitro ,ale dobijal mnie ich smrod.

http://www.kartongogi.online.de/11.htm

 
13-07-02 12:26  Re: KATE z MM już jest !!!
FiliP 

 

Uzywam ostatnio troche Ponal Express...(nie wsiaka tak koszmarnie). Sklejam nim duze powierzchnie ale tylko z tektura, badz te podwojne. Bardzo steptycznie odnosze sie do wszelkich klejow typu wikol. Po uzyciu go podczas budowy do sklejenia dwoch segmentow za jego pomoca mialem przykry wypadek. Otoz papier (oczywiscie) troche nasiaknal woda i rozciagnal sie b. delikatnie. Potem podczas schniecia skorczyl sie. To spowodowalo powstanie "lejka" Przejscie z jednej do drugiej nie jest plynne... :-(( Od tamtej pory omijam wikol szerokim lukiem przy sklejaniu elementow modelu.

Sproboj lakieru akrylowego. Nie widzialem jeszcze wersji matowej, ale zawsze mozna nalozyc tylko jedna cienka warstwe po zew. stronie, a od wewnatrz grubsza :-) Rozcienczalem go 1/1.

FiliP

____________________
My Fate - My Curse

 
13-07-02 12:45  Re: KATE z MM już jest !!!
Junior II       

Uzywalem kiedys rowniez lakierow akrylowych , tez dobre rozwiazanie i rowniez na wodzie.
Twoje uwagi przypomnialy mi o jeszcze jednym , otoz do sklejania zaimpregnowanych W-P czesci wystarczy minimalna , wrecz niewidoczna ilosc kleju i zaraz "lapie ".

 
13-07-02 12:55  Re: KATE z MM już jest !!!
FiliP 

 

Dzieki za info. Pobawie sie przy nastepnym modelu w ten sposob :-) Jednak dlaczego zrezygnowales z lakieru na rzecz wikolu ? Czy to wlasnie z powodu tego "lapania" ?.

____________________
My Fate - My Curse

 
13-07-02 14:19  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
tygrys       

A ja mam pytanie...
Wystarczy sam wikol czy trzeba go rozrabiac z woda . Myślę że wystarczy ale pytam się dla pewności ???

 
13-07-02 14:42  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Po kilkunastu modelach zaimpregnowanych Wikolem-Ponalem uwazam ,ze najlepsze efekty daje minimalne dodanie wody do kleju ,dokladnych proporcji niestety Wam nie podam , gdyz jestem raczej optykiem a nie aptekarzem ; ) moze to byc na poczatek tylko kilka kropel czy lyzeczka, to trzeba wyprobowac. Klej musi byc tylko troche rzadszy od fabrycznego. Najlepiej wyprobowac na odpadkach , wazne jest aby nie nasaczac , tylko smarowac , przecierac cienka warstwe , i ewentualnie po wysnieciu druga warstwe. Nalezy to robic obustronnie. Tym , ktorzy zechca wyprobowac , zycze powodzenia .

Prawie zapomnialem odpowiedziec na pytanie Filipa , przy pierwszych probach udalo mi zlapac sie wlasciwa proporcje miedzy wikolem i woda i karton zrobil sie miodzio , byl to model me-109 i tak juz zostalo , nie szukalem juz innych sposobow.

 
13-07-02 19:41  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
tygrys       

Jeszcze tylko jedno pytanko ... Naprawdę juz ostatnie . Hehehe . Czy nie ma znaczenia ile leżą części tak zaimpregnowane . Chodzi mi o to że po przygotowaniu wszystkich arkuszy modelu zdarza sie , że w pewnym momencie idą na półke poczekać na lepsze czasy ...

 
13-07-02 22:58  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Masz racje , ja mam zaimpregnowanych kilkanascie samolotow z dawnego Flymodel i leza w szafie .Jednak zanim sie je odlozy na lepsze czasy, to arkusze musza calkowicie wyschnac , gdyz inaczej moga sie posklejac , zdarzylo mi sie to i musialem je wyrzucic . Jak juz dobrze wyschna, to dobrze jest je przed "lezakowaniem" poprzekladac arkuszami foli przezroczystej albo aluminiowej i lekko obciazyc np ksiazka . Niektore moje leza juz kilka lat i nie widze zadnych negatywnych zmian ,np zmiana barwy czy pekanie warstwy kleju.
Jeszcze cos o zabezpieczaniu modeli przed kurzem czy zebem czasu .
Jest w Niemczech pewien wspanialy modelarz kartonowy , skleja modele kartonowe od dziecinstwa , a ma juz latek grubo po 70- tce. Jego modele to przede wszystkim samoloty w skali 1 : 50 , miedzy innymi z naszych wydawnictw pomniejszone do tej skali . Wszystkie jego modele malowane sa cale na nowo farbami olejnymi a potem lakierem blyszczacym. Jakosc, prezyzja i ilosc po prostu zwala z nog. Pokazal mi kiedys model Junkersa -52 , ktorego skleil w 1948 roku. Model ten wyglada tak jakby byl sklejony wczoraj. Pomalowany zwyklymi ,nie modelarskimi farbami olejnymi a potem zwyklym pokostem lnianym. Po ponad 50 latach nie ruszylo go nic. A czesc jego modeli wisi u niego pod sufitem , oczyszcza je z kurzu jego zona w ten sposob , ze robi im prysznic nad wanna i nic sie im nie dzieje. Ten starszy pan jest bardzo znany w kartonowym swiatku w Niemczech i USA . Jezdzi po swiecie z czescia swoich modeli i propaguje modelarstwo kartonowe , szczegolnie wsrod dzieci.Na jego wystawach wypadaja ludziom szczeki ze zdziwienia i zachwytu.
To tyle na temat impregnacji. ;))

 
14-07-02 10:13  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
tygrys       

Tamto pytanie miało być ostatnie , ale jeszcze cię pomęcze ... Hehehe . A jak jest ze zginaniem części . Przykładowo czy przy mniejszych elementach ( różnych kostkach , czy podobnych kształtach ) nie będą powstawały łuki , a nie kąty proste . Rozumiesz o co mi chodzi ??? Prościej mówiąc , czy takie elementy dobrze sie zagina???
Pozdrawiam.

 
14-07-02 12:55  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

;)) , zginaja sie dobrze a nalezy tylko zachowywac taka sama ostroznosc jak przy nacinaniu lini jak przy kartonie nieimpregnowanym i zginac przy pomocy pincety.
Odsylam Cie na podana strone gdyz zdjecia tam zamieszczone nie dotycza juz Kate a jest tam duzo malych czesci do zaginania . Arkusze tego modelu rowniez potraktowane byly wszystkie Ponalem , Grzebie juz przy nim okazjonalnie chyba trzeci rok i konca nie widac.
http://www.kartongogi.online.de/20.htm

 
15-07-02 08:54  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Kate zaczyna rosnac , ale skrzydla dostanie dopiero gdy zdobede nowa Kartonowke.
Model ten skleja sie b.dobrze, jak go skoncze to umieszcze kilka uwag tutaj i na stronie Gogiego.
http:www.kartongogi.online.de/kat.jpg

http:www.kartongogi.online.de/kat1.jpg

 
15-07-02 09:02  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Cos sknocilem z tym adresem,
http:www.kartongogi.online.de/kat.jpg

http:www.kartongogi.online.de/kat1.jpg

 
15-07-02 09:06  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Konradus , czy cos zle napisalem , ze zdjecia sie nie ukazuja ?

 
15-07-02 10:05  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       





Chyba juz do mnie puka babcia Sklera i dziadek Alzheimer.

 
15-07-02 11:20  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
randar       

wow, szybciutko Tobie to idzie Juniorze, a ja jakoś nie umiem się porządnie na moich "zabawkach" skoncentrować, brak weny twórczej? huhuhu

 
22-07-02 09:49  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Biedna Kasia na skrzydełka musi poczekac aż ukaże sie Kartonówka z chlopcami-pilotami. Kasia rozloży wtedy skrzydelka i chłopcy bedą mogli ją ( się) przelecieć. ;))
" Kate " to chyba po japonsku Kasia ? ;))))
A tak do rzeczy to model ten skleja sie b. dobrze i mimo , ze nie przykładalem sie do niego i robiłem raczej na luzie, dobrze zniosł moje niechlujstwo. Aby sie jednak do czegos doczepic ;)) to cześci do zwijania np. golenie podwozia mogły by być wydrukowane na cienkim papierze , gdyż zwiniety karton powoduje uskok. Dlatego tez zrobiłem Kasi nowe nożki z cienkiego papieru i folii aluminiowej.




 
22-07-02 12:44  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Mirek 



 - 2

Ladnie to wyglada ;-)
Szkoda tylko ze przy impregnacji papieru model wyszedl taki blyszczacy.....
A "Kate" to tylko angielska nazwa kodowa bo Amerykanie nijak nie mogli sie polapac w systemie oznaczen samolotow japonskich. B5N1 nie mial japonskiej nazwy, tak samo jak wszystkie inne samoloty na poczatku wojny. Dopiero pozniej Japonczycy wprowadzili nazwy dla swoich maszyn zeby jeszcze bardziej namieszac Amerykanom ;-))))

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
22-07-02 13:23  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Błyszczy sie, bo polakierowałem lakierem błyszczacym , po impregnacji W-P karton jest raczej matowy .

 
22-07-02 14:59  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

A ja mam pytanko:) Otóż spróbowałem tejże metody i ... wszystko pięknie ale miejsca białe zrobiły się takie jakieś pożółkłe. No i czym to może być spowodowane? Na zdjęciach Juniora wszystko jest ok. Może mój klej był stary czy cuś?

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
22-07-02 15:36  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Jeżeli uzyles Wikolu czy Ponalu to niestety nie wiem , dlaczego białe pozolkło.
Mnie sie to nigdy nie zdarzylo , jedną z zalet tego impregnowania jest wlasnie to , że nie zmienia farby orginalnej wycinanki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024