FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-12-12 17:34  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

a wiadomo kiedy ma wyjść 2 część?

 
07-12-12 17:40  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Gratuluję wytrwałości przy klejeniu tego potężnego modelu.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
07-12-12 17:51  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Piotrek, gdzieś czytałem, że druga część ma pojawić się połową grudnia, bieżącego :-D roku.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
08-12-12 07:56  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Od kolegi który prowadzi salon prasowy dowiedziałem się że 2cz ma ukazać się w grudniu. Znając życie wypuszczą ją przed świętami.

--
PZDR!!

 
04-01-13 09:54  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Właśnie nabyłem cz.II wycinanki i przeglądam pobieżnie.
Autor malowidła tym razem się bardziej postarał - Titanic nie puścił dyma z czwartego komina - jak w cz.I
Co do projektu - zawiera dość sporą ilość błędów mniejszych i większych (np. brak kół ratunkowych, źle rozrysowany top czwartego komina). Najbardziej zdziwił mnie jednak brak relingów na statku (skala 1:200). Oprócz "mostka kapitańskiego", relingi według projektanta modelu (brak rysunków i szablonów do samodzielnego wykonania) na Titanicu nie istniały.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
04-01-13 10:50  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Szkutnik, w opisie wspomniał autor, że można zrobić reling na tych czy innych elementach o wysokości 5 mm i rozciągnąć żyłkę.
Moim skromnym zdaniem jak na Mały Modelarz to może być. Mam tylko nadzieję, że poza merytorycznymi błędami nie będzie błędów w pasowaniu poszczególnych elementów.
Ilość części wyszła mi 1900, cz. I i cz. II razem.
Pozdrawiam elvis

 
05-01-13 11:07  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Mnie najbardziej martwi to, że autor modelu opracował też plany, które są dodawane obecnie do Modelarza. I skoro model ma błędy, to plany zapewne też. Biada temu, kto będzie robił z tych planów np. model RC.

 
05-01-13 13:35  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ahoj!
PiterATS: Myślę, że nie będzie tak źle jak podejrzewasz. Na razie mamy tylko pierwszy arkusz. Linie teoretyczne kadłuba narysowane w skali 1:400 - przynajmniej tak napisano. W moim egzemplarzu "Modelarza" rysunki nie trzymają skali, ale mieszczą się w całości na jednym arkuszu - więc nie problem samemu sobie rysunek przeskalować. Wręgi teoretyczne (od1do24 oraz połówkowe (1i1/2, 2i1/2,23i1/2 oraz 24i1/2) rozmieszczone identycznie jak w książce Petera, na którą powołuje się autor ;-). Szkoda, że czarny kolor górnej części kadłuba spowodował, że nie widać na planach blach poszycia. Przydał by się rysunek rozmieszczenia blach poszycia dennej części kadłuba. W książce Peter Davies- Garner'a nie ma takiego rysunku, więc nie dziwi mnie brak takiego rysunku w planach w Modelarzu.

WIELKI PLUS DLA AUTORA - boczne śruby okrętowe umieścił na planie prawidłowo jak należy (tak samo jak w książce Petera). Skąd zatem ten błąd w projekcie modelu kartonowego ;-))).

No i nie za bardzo wiem, o który dokładnie kolor żółty i czerwony z palety CMYK chodzi autorowi abym prawidłowo pomalował kominy i część podwodną kadłuba.

I tak na marginesie - WYSOKOŚĆ - 53,34 m. Wymiar podany w Wikipedii (wielokrotnie powtarzany na wielu innych stronach www) nie jest wysokością maksymalną. Jest to wysokość liczona od stępki do topu komina. Żeby przypadkiem ktoś po zbudowaniu modelu nie zdziwił się, że maszty nie mieszczą się w gablocie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
11-01-13 23:57  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Marcin M   

Witajcie. Mam do szanownych forumowiczów takie pytania związane z tym modelem:
1, jakimi farbami pomalować kadłub( czerwony, czarny, biały) ?
2.Połysk, mat?
Autorowi gratuluje cierpliwości i umiejętności.moje dokonania są mizerne, dlatego pytam o kolory ( najlepiej nr humbrolowskie)

PS. Czekam na wznowienie relacji, Ciekaw jestem czy to ja jestem aż tak miernym modelarzem czy....Ta relacja na pewno rozwieje moje wątpliwości.
Pozdrawiam Marcin

--

 
20-01-13 22:10  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24


Dawno się w temacie nie odzywałem, ale w trakcie dalszej budowy trafiłem na problem o którym warto wiedzieć wcześniej.
Pokład spacerowy (79a,b,c,d) i pokład łodziowy (91a,b,c) są różnej szerokości. Jako że oba pokłady powinny być równej szerokości (tak mi się przynajmniej wydaje), pokład spacerowy należy poszerzyć do szerokości pokładu łodziowego. Najlepiej elementy pokładu spacerowego wycinać z naddatkiem po min 5mm z każdej strony. Następnie, po przygotowaniu pokładu łodziowego, dociąć pokład spacerowy do szerokości pokładu łodziowego. Szczególnie dotyczy to części 79a. W dalszej części pokładu, w kierunku rufy, ten margines się zmniejsza do 1mm z każdej strony. Ja niestety części mam już wycięte i będę musiał jakoś dosztukować brakującą szerokość. Albo zeskanować i zrobić od nowa...






No i oczywiście pozostają "ciekawostki" pozostawione z części pierwszej wycinanki
Ścianek na pokładzie 7, z lewej i prawej burty, w wycinance nie znalazłem - trzeba je dorobić.




Ścianki na pokładzie 6 zaprojektowane przez autora układają się wg tego co jest narysowane na pokładzie.
Nie wiem jak to wyglądało w rzeczywistości ale sklejając to tak jak zaprojektował autor pozostawi nam sporo dziur. Straciłem mnóstwo czasu na szukanie w necie jakichś informacji jak to powinno wyglądać, ale nic konkretnego nie znalazłem. Co i jak tu powinno być, to tylko chyba Szkutnik mógłby pomóc. W Titanic-ku z FLY jest tak samo. Chyba na pokładzie cz.6 dorobię pokład i ścianki...



Zaintrygowało mnie pytanie Grzegorza o długość modelu. W sumie z ciekawości zmierzyłem go miarką (bo to nie problem podzielić długość podaną w danych technicznych przez skalę - 268,99/200 ). Trochę się zdziwiłem porównując wyniki: 134,495 cm do moich 138,2 cm. Różnica 3,705 cm. Wygląda na to że model jest za długi (138,2 x 200 = 276,4 m, w realu Titanic musiałby być dłuższy o 7,41 m). Przy pasowaniu pokładów, burt i poszycia dennego pomyślałem że warto byłoby skrócić szkielet - jak widać słusznie.




Z tego wydania można wysnuć jedną myśl: małe części mały problem - duże części duży problem... a ja zwykły sklejacz jestem...


Marcin M ekspertem w malowaniu nie jestem ale myślę że farby, które wybrałeś (czerwony, czarny, biały) będą bardzo dobre i wystarczające do pomalowania kadłuba. W doborze i numerkach może ta strona Ci pomoże. W sumie warto przejrzeć relacje modelarzy, którzy malują swoje modele. Znalazłem coś takiego . Wygląda na połysk lub półmat - w tej branży jestem "lajkonikiem".


Na forum nie udzielam się często, ale przeglądam systematycznie i odwiedzam większość wątków. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odwiedziny:).

--
Pozdrawiam
Marek :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024