FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-10-12 13:53  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
cfemar   

Z tym lamentowaniem o łatwe modele to troszkę spasujmy jest tego sporo na rynku i za rozsądne pieniążki. Modelik ma sporo bardzo łatwych i tanich modeli w ofercie zwłaszcza pojazdów, to samo ORLIK całą serię modelików dla początkujących dzieciaków i z tego co kojarzę w np WAKu też coś się znajdzie z samolotów np: Wrzesień 39. Tak więc istnieją też inne wydawnictwa niż "HAL". A MM no cóż idzie swoją zrozumiała tylko dla siebie drogą tylko dokąd ona zaprowadzi....?

 
15-10-12 13:58  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Tarsus Valorum - offtopując MM nie zawsze wydawał modele na A4, format A3 także się zdarzał :)
http://i10.photobucket.com/albums/a133/hknd/PiwkoGeko2012/IMG_0273.jpg
http://i10.photobucket.com/albums/a133/hknd/PiwkoGeko2012/IMG_0277.jpg

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
15-10-12 14:58  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jak pisałem wcześniej mnie się kierunek podoba. Mały (młody) modelarz niekoniecznie lubi sklejać małe modele :-)
Kto z was nie zaczyłał od pancernika czy największego czołgu ??
Jak widzę politykę MM za pół roku Titanic będzie do kupienia za 30 - 50 zł (II numery), no i niech mi ktoś pokaże Taaaki model za takie pieniądze :-)
A co każdemu z tego wyjdzie to inna inszość.
Pzdr

 
15-10-12 15:42  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Ja nie zaczynałem od wielkiego modelu.

Myślę, że na temat możliwości politechnicznych dzisiejszych dzieciaków to mogliby się wypowiedzieć Koledzy pracujący z dzieciakami, a nie ci co im się tylko tak wydaje :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
15-10-12 16:29  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hmm... a ja...wiekowy człowiek...powiem tak... na rynku jest cała masa modeli zdetalizowanych do bólu ..i dobrze...jest cała masa łatwiejszych i jest trochę prostych...i dobrze...w końcu nie każdy z koleżanek i kolegów modelarzy aspiruje do tytułu mistrza świata...na przykładzie modeli plastikowych powiem że ten sam model wykonany w standardzie (patrz dokładnie to co jest w pudełku) sprawi taką samą radość z budowy początkującemu (zaawansowanemu modelarzowi) jak dokładnie ten sam model zwaloryzowany przy pomocy wszelkich dostępnych na świecie blaszek foto-trawionych...Myślę że jakiś czas temu doszliśmy do etapu kiedy każdy może nabyć model na miarę swoich manualnych zdolności....jeden wykona standard, inny pokusi się o pełną waloryzację... i to jest w tym hobby chyba najlepsze... dla każdego coś miłego ..jak to mówią.... w/g mnie MM od zawsze był kojarzony z modelami dla początkujących modelarzy i może trzeba byłoby się trzymać tego kursu. Wszak nie każdy "sklejacz" tudzież "modelarz" ma chęć startować w konkursach modelarskich... A daję sobie lewą rękę uciąć ( he he jestem praworęczny więc dla bezpieczeństwa napisałem lewą ) że większość sklejaczy "popełnia" modele dla własnej satysfakcji..Zbliżając się powoli ku końcowi mojej wypowiedzi ...uważam że wyścig szczurów nie prowadzi do sukcesu...i jeśli o MM mówimy to prosty przykład : Batory z MM jak najbardziej chwytliwy temat...ale.. chyba nie do końca przemyślana skala a szkoda... może ..rezygnacja z nadmiernej detalizacji spowodowałaby że ktoś w końcu zbudowałby Batorego z MM... a jak na razie..chętnych brak... albo zapał umiera po czasie....Osobiście wychowałem się na MM i wiele km przebyłem biegając po kioskach RUCH żeby kupić następny model MM...i naprawdę jako młody człowiek dużo modeli skleiłem ...
W tym miejscu małą podpowiedź dla LOK... nie walczcie z konkurencją "niemądrze"!. Jeśli wydawnictwo chce dalej funkcjonować i zarabiać na siebie wydawajcie N O W E tematy... takie , których nie ma konkurencja...BEZ WODOTRYSKÓW ..po prostu N O W E ..a n ie odgrzewane kotlety... - moja rada... łatwe, proste i przyjemne... dla hardkorowców..zawsze istnieje waloryzacja.... TYLKO BŁAGAM.....nie idźcie w ślady DeAgostini... bo kolejnego modelu MM w 134 częściach nikt nie przełknie :D

 
15-10-12 17:02  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak na razie 2 osoby widziały tą wycinankę...
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-10-12 17:09  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 


Cytat :
"Jak na razie 2 osoby widziały tą wycinankę...
;-)"

To już coś , znaczy sie , że naprawde istnieje :-))))

 
15-10-12 17:32  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ale przeciez wyraźnie było napisane, że dostępna w Warszawie a od 19-tego w pozostałej części kraju.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
15-10-12 18:22  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czyli merytorycznie to zrobi się od 20-go ;-)
A na razie typowe pierdolamento ... ;-)

P.S.
... i to na 5 stron... ;-)

--

Post zmieniony (15-10-12 19:10)

 
15-10-12 19:54  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

16 stron o Titanicu Szkutnika to oczywiście sama esencja esencji i merytoryki : )
Ja nie wiem, ale mnie takie luźne pierdolamento jakoś nie przeszkadza .Zresztą to już ostatni taki gorący temat biorąc pod uwagę,że zapowiedzi nowości z wyd.AH już nie wywołują takich emocji ,nawet kolejne odejście,a może " odejście" Marcina nie spowodowało głębszych dyskusji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024