FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-10-12 22:03  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Michał 

 

Szkutniku, warto tutaj wyprostować jedną ważną rzecz o której powszechnie nie wiadomo. Komin numer cztery mógł wydawać się twórcy (którego nie usprawiedliwiam bo nie wiem jaką dokumentacją się kierował rysując to "cudo") że dymi, a to za sprawą systemu odprowadzania oparów z kotłów który był zastosowany i przytwierdzony na każdym z czterech kominów aż do ich szczytu, przez co opary z czwartego komina często są brane mylnie jako dym !

Post zmieniony (12-10-12 22:07)

 
12-10-12 22:14  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

A mi się przypomniało porzekadło, aby nie oceniać modelu po okładce :D

Okładka jest estetyczna, typowa dla wydawnictwa. Wydawca nie musi wiedzieć wszystkiego o Tytanicu bo zajmuje się wydawaniem - organizacją produkcji. O Tytanicu wszystko ma wiedzieć projektant, który chyba nie wpływa za bardzo na okładkę. Projektant okładki też tego nie musi wiedzieć wszystkiego - ma ładnie narysować Tytanica i za to mu płacą, I podejrzewam, że nie studiuje dokumentacji technicznej, tylko przejrzał zdjęcia, rysunki, obejrzał film, zrobił kawę i siadł do roboty.

 
12-10-12 22:31  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Michał 

 

A mi się przypomniało stare dobre przysłowie tego forum.
Patrz co piszesz i jak piszesz, bo to świadczy o tobie. ;-)

Post zmieniony (12-10-12 22:35)

 
12-10-12 22:41  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Edekyogi 

 

Swoją drogą to ci milionerzy na Titanicu to byli jacyś nieprzytomni. Tak dużo zapłacili za bilety, a nie zwrócili uwagi na to, że kapitan oszczędza na węglu (i prędkości) nie paląc pod czwartą grupą kotłów.
PS. Kiedy lat temu ileś tam dowiedziałem się, że na naszym poczciwym Batorym z pierwszego komina leci dym z kambuza a nie z maszyny, to jakoś tak trochę zrobiło się przykro.

 
12-10-12 23:41  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Na m/s Batory i m/s Piłsudskim w pierwszym kominie o ile się nie mylę była kawiarnia i był dym,,, ale z papierosów.

 
13-10-12 00:36  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

to ja zmienię temat. Skoro Halifax był sklejany testowo, to może są gdzieś też fotki testowego Titanica z małego Moedelarza? Może Wydawca pochwaliłby się swoim modelem

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
13-10-12 10:12  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No no Ciekawe kiedy ukaże się 2 częśść ;/ żeby nie było że z rok trzeba będzie czekać ;/

 
13-10-12 10:44  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

witam

w empikach juz jest ( legionowo). opracowanie Lech Zuzanski. w pierwszej czesci sam szkielet z poszyciem. Wyglada na nieco uproszczony ( czarne poszycie bez sladow blach). Narazie niekupilem z uwagi na brak miejsca w mieszkaniu. Ale powaznie rozwazam:)

pozdrawiam
Jacek

 
13-10-12 12:30  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
-BARTEK-   

Tak mnie "oświeciło", w którą stronę zmierza MM.
Jeszcze do niedawna było to czasopismo kierowane do światka modelarskiego, oferujące
dość tanie modele, raz lepsze, raz gorsze. Obecnie jest to próba rywalizowania z wydawnictwami które oferują modele na dużo wyższym poziomie. Niby OK, ale właśnie zastanawia mnie czy LOK nie zapomniał o swojej podstawowej grupie docelowej, o której już tutaj na forum pisano?

Pozdrawiam,
Bartek

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
13-10-12 13:34  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Dzisiaj widziałem w Empiku, Ogólne wrażenie dobre. Deskowanie bez podziałów poprzecznych, ale kolor nawet dobry(w porównaniu z Dreadnoghtem, to duży krok do przodu). Poszycie denne trochę w jaskrawej czerwieni (w Drednought,ie ładniejsze). Burty bez podziału, ale wyglądają dobrze i jak dla mnie mogą być ( nie sprawdzałem ilości okien z dokumentacją:). Ogólnie za tą cenę otrzymujemy fajny model, tylko kto go sklei?:)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024