FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-10-12 07:17  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Burty bez podziału?? Możecie rozwinąć temat?? ŻŹe całe czarne z naniesionymi polami bulajów, czy o co chodzi?? Dajcie znaka!

 
14-10-12 10:15  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
rawot89   

A może ktoś już model posiada i udostępnił by skany albo chociaż jakieś fotki?:)

 
14-10-12 11:32  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Michał 

 

Z tego co pisze Paweł M. na papermodels to okładka była tylko początkiem negatywnych opini na temat tego wydania. Modelu w rękach nie miałem, ale z opisu wynika że może być niezły lincz. Brak podziału blach na burtach, brak deskowania pokładu (choć tej kwestii do końca nie rozumiem - zastosowano cieniowanie), śruby w kolorze czerwonym (!?) oraz szereg błędów merytorycznych...

Post zmieniony (14-10-12 11:36)

 
14-10-12 18:28  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obejrzałem sobie dziś w Empiku ten model i moje spostrzeżenia są następujące:

1) model zaprojektowany jest tak, by każdy mógł pochwalić się modelem Titanica, nie tylko modelarze zaawansowani. Zatem model jest uproszczony i nie zadowoli wymagających modelarzy. Jak napisano w opisie budowy, "model nie nalezy do najłatwiejszych" (to utkwiło mi w pamięci) widać jednak, że największym utrudnieniem w jego budowie są gabaryty. Wiadomo, że wykonanie tak duzego szkieletu tak, by uniknąć wszelkich odkształceń nie jest proste, zatem tu upatruję największej trudności. Tak jak napisałem: ewidentnie model jest uproszczony tak, by mogli go wykonać niemal wszyscy zainteresowani. Czy to dobrze czy źle - pozostawiam do indywidualnej oceny. moim zdaniem DOBRZE, ponieważ od zawsze docelową grupą odbiorców MM byli wszyscy, a nie tylko hardcorowcy oczekumący pierdyliarda detali.

2) Szkielet jest raczej "przerzedzony". Nie ma tu mowy o żadnych szczególnych wzmocnieniach. Trzeba je wykonać we własnym zakresie. Jest tylko obustronne wzmocnienie wzdłużne, co przy szkielecie o takich rozmiarach może być zbyt wątłe. Ale to raczej trzeba by sprawdzić.

3) Kolor poszycia dna jest bardzo jaskrawy. Ta czerwień bije po oczach

4) Poszycie burt całe czarne, bez narysowanych podziałów blach. Są tylko "okienka" i nic więcej.

5) Pokład - Dwukolorowy, naprzemiennie coś w kolorze żółtym i brązowym BEZ linii krawiędzi desek. Można powiedzieć, że pokład jest równomiernie pstrokaty. Moim zdaniem brzydki. kolejne uproszczenie graficzne.

Moja ocena jest następująca: model jest przeznaczony dla mniej wymagających modelarzy i tu nalezy pochwalić wydawnictwo, że nie wydało megaskomplikowanego projektu, który mało kto by ruszył. Po prostu jeśli chcesz mieć Titanica to możesz go sobie teraz skleić, a jeśli nie masz odwagi ruszyć model bardziej skomplikowany to ten własnie jest dla Ciebie. Modelarze bardziej wymagający moga potraktować go jako bazę do modernizacji. Dostępne poszycie potraktować jako "podposzycie" i wykonać własne, bardziej odpowiadające rzeczywistości. Jak wiadomo, póki co w tej skali jest tylko model Gomixu (nie wiem czy jeszcze dostępny) i chyba jakiegoś niemieckiego (austriackiego?) wydawnictwa, którego nawet nie widziałem. Sam autor zaznaczył, że konieczne było dokonanie wielu uproszczeń. A kolory według mnie nie są mocną stroną wszystkich ostatnio wydanych modeli Małego Modelarza, a Titanic w tej materii prezentuje się wyjątkowo niekorzystnie.

To oczywiście moja prywatna opinia. Ja tego modelu nie kupiłem, poczekam na wydanie Szkutnika.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
15-10-12 08:05  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to czekamy na Szkutnika.
P.s. Obleciałem rano wszystkie kioski w centrum Gliwic. Niezły ten MM, nie dość, że bez podziału blach, to jeszcze wykonany w technologii "stealth"...Brak. Nul. :(

Post zmieniony (15-10-12 08:49)

 
15-10-12 08:57  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Powiem tak, jeśli miałbym sklejać titanica to zdecydowanie wybrał bym MM. Dla mnie mankamentem jest to że zdecydowali się na tak wielką skale i to co za tym idzie czyli podział na dwa zeszyty. Poza tym, można by marudzić, ale dostaje się to za co się płaci. A jest to na chwile obecną najtańsze wydanie titanica na rynku. Ponadto oglądając model rzeczywiście widać że model będzie wstanie skleić początkujący ( nie jako pierwszy czy drugi model ale jednak ) a chyba to jest cel wydawania MM ?:)

Rzecz jasna model szkutnika zapewne będzie o wiele lepszy ( w co szczerze wierze ) Ale będzie też znacznie bardziej skomplikowany, co pasuje jednym a innym nie :)


P.s. żeby nie było że teoretyzuje, model w ręku trzymałem i oglądałem . i dla mnie problemem nie jest kto to wydał ale to gdzie ja bym to wstawił :)

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (15-10-12 08:57)

 
15-10-12 10:04  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
kari   

... model w podwójnym numerze - ok, w potrójnym - niech będzie, ale model w dwóch potrójnych numerach to chyba lekka przesada (pomijam chwyt marketingowy typu - kupiłeś cz. I to na pewno kupisz cz. II).
Za chwilę Wydawnictwo zaproponuje model X w takiej skali, że jedna wręga będzie drukowana na dwóch arkuszach. Koszmar.
Już od dawna "Mały" pozostaje tylko z nazwy.
--------------------------------------------------------------------------------

 
15-10-12 11:18  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może się z DeAgostini połączyli? ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
15-10-12 12:06  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Tarsus Valorum 

 

Nie wiem dlaczego co poniektórzy, tak wieszają psy na MM. Modele od nich zawsze były w formacie A4. Poza tym łatwiej wydać przeciętnemu/początkującemu modelarzowi 2 razy po 35zł w jakimś odstępie czasu niż od razu 70zl lub więcej i dostać zeszyt grubości encyklopedii. Zanim ktoś złoży do kupy pierwszą część, powinna być już następna. To nie GPM czy Haliński...

 
15-10-12 13:06  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
kari   

... życzę szczęścia "przeciętnemu/początkującemu " z kolosem mierzącym prawie 135 cm.
Zanim wytnie cały szkielet, na dobre zniechęci się do dalszej pracy, a o kupnie cz. II nawet nie wspomnę. I taki będzie finał.
Jedyna chyba pozytywna strona przedsięwzięcia to wydatek (czyt. strata) 35 złociszy a nie 70.
--------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024