FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-07-15 18:32  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Grześ! Bjutiful!

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
24-07-15 12:30  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Zawsze wiedziałem, że masz zadatki na szkutnika. Dorobić jakieś łopatki do tych kół i koła łopatkowe do jakiego bocznokołowca jak znalazł:)

 
24-07-15 14:20  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Super Ci idzie :-) Obyś nie zatracił tempa i zapału do dalszej pracy :-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia

 
05-08-15 15:46  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kolejnym etapem wykonywania układu jezdnego były koła podtrzymujące.

Po małej analizie zdjęć oryginału, doszedłem do wniosku, że zrobię je po swojemu. Głównie chodziło o kształt środka, poza tym trochę je poszerzyłem, tak by miały nieco ponad 2,5 mm.

Na początek trzy przebitki na prace w toku...


Piasty kół mają bardzo ciekawy kształt, który postanowiłem - w dość pokraczny sposób wykonać:-) Najpierw narysowałem kółka z sześcioma małymi otworami. Potem każde z nich trzykrotnie przykleiłem na podklejony karton, a w powstałe małe wnęki wkleiłem kółeczka wycięte ołówkiem automatycznym. Ponieważ szlifowanie takich elementów było bardzo utrudnione, wykonałem je tylko wstępnie, po czym okleiłem boki powstałych elementów cienkim papierem i pomalowałem.
Bandaże kół bez większej historii - kilka warstw pierścieni, w środek kółko z zapasu koloru. Na brzegach pociągnąłem rzadkim klejem SG, po czym przeszlifowałem i pomalowałem - wykorzystałem farbę Vallejo Dark Rubber.


Dodałem jeszcze osobno cienkie obręcze, imitacje śrubek, dekli i skleiłem wszystko do kupy. Aktualnie koła prezentują się jak powyżej.
Prawdopodobnie mocowanie ich do kadłuba zrobię również inaczej niż w wycinance, wzorując się na modelu żywicznym oraz kartonowym 4TP.

Teraz czas na koła napinające. Znowu szykuje się własna produkcja:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-08-15 15:49  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kółka wyglądają bardzo obiecująco.

--
Pozdrawiam Darek

 
05-08-15 20:12  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, super...
Trochę efekt osłabia dekielek z widocznym rastrem druku w centrum pomalowanego koła. Z jednej strony doceniam kunszt,ale z drugiej strony - nie lepiej było to w całości pomalować...?
Ale i tak pokazałeś najwyższą klasę ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-08-15 22:58  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Trzeba wziąć poprawkę na wielkość tych elementów. Dodatkowo efekt makro na zdjęciu robi swoje, więc nie ma tragedii:-) Poza tym wiesz, że tam, gdzie to możliwe, wykonuję elementy bez malowania. Na żywca odbiór jest inny:-)
Poza tym różnice w odcieniach zostaną wyrównane podczas lekkiego brudzenia finalnego podwozia:-)
Ale za uwagę dziękuję:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-08-15 08:46  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Amen ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-08-15 20:57  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak wspominałem, przyszła kolej na koła napinające. Z uwagi na to, że koła jezdne miały takie same wymiary, niektóre ich elementy postanowiłem wykonać już teraz. Zmieniłem średnice kół do nieco ponad 19 mm (w wycinance odpowiednio 21 i 20,5 mm). Ponieważ bandaże zostały ujednolicone, w przypadku kół jezdnych zmieniła się również ich średnica wewnętrzna.
Szerokość ustaliłem na nieco ponad 2,5 mm.

Początki prac, to żmudne wycinanie pierścieni, przy pomocy cyrkla tnącego Olfy.

Ponieważ jednak nie tylko pierścieniami człowiek żyje, musiałem samodzielnie wykreślić obręcze z prawidłowymi otworami ulżeniowymi. Dwie piasty pozostały po kołach podtrzymujących.


Tarcze wycięte. Z jednej strony zostały podklejone zapasem koloru. Druga, wewnętrzna, będzie malowana.


Aby ułatwić sobie sklejanie pierścieni, ze ścinków wykonałem takie proste kopyto:-)



A potem już poszła lawina:-) Chcąc uniknąć smarowania wszystkiego klejem, przykładałem pierścienie na kopycie na sucho, po czym zewnętrzne krawędzie sklejałem przy pomocy kilku kropel SG.


Tutaj jeszcze półprodukty półproduktów, a w tle majaczą wycięte otwory, z których powstaną obrzeża obręczy:-)


Przygotowane do dalszej obróbki bandaże kół jezdnych...


...oraz koła napinające, prawie gotowe do szlifowania.
Początkowo spróbowałem nasączyć zewnętrzne krawędzie klejem BCG, ale po pomalowaniu pojawiło się za dużo wzdłużnych bruzd. Nałożenie drobnej szpachelki i ponowne zeszlifowanie dało już lepszy efekt.


Malowanie, przyklejanie rantów, retusz, ponowne poprawki malarskie i koła można uznać za gotowe:-) Trafiają do pudełka elementów wykonanych, czekających na montaż:>

Właściwie to zastanawiam się, czy po wewnętrznej stronie obręczy nie było wzmocnień na wzór modelu 4TP z wydawnictwa Sklej Model? Niby koła w obu czołgach były identyczne, ale dowodów fotograficznych nie ma... Może ktoś odpowie?:>


A teraz czeka mnie szlifowanie bandaży kół jezdnych...
Resztę też muszę zaprojektować samodzielnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-08-15 22:39  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Stugu, czy z Tobą wszystko w porządku?
Te tempo jest podejrzane...

ps. Możesz kontynuować, jest na co popatrzeć.
ps2. Żeberka możesz walnąć.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024