FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-01-13 12:18  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Obecnie prototyp modelu przebywa w innym miejscu niż mieszkam, ale postaram się poszukać coś na dysku i płytach co mi zostało i wrzucić. Kiedyś na bielskich Warsztatach porobiłem też zdjęcia gotowego modelu, w wykonaniu Maćka Herbuta. Model bardzo fajnie zrobiony, więc jego zdjęcia też tu wrzucę. Cierpliwości :)

 
17-01-13 18:33  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Udało się, pogrzebałem co mam na płytkach i znalazłem co trzeba.
Zdjęcia surówki, przepraszam za tło i jakość, ale to zdjęcia prehistoryczne i stare jak świat, kiedy w temacie fotografii modeli moja inteligencja była na poziomie drewnianej deski :D



I gotowy model:



--

 
17-06-13 23:45  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak wcześniej wspominałem, model - po długiej nieobecności i leżakowaniu w pudełku po perfumach - dostał drugą szansę:-)
Długo go wcześniej miętoliłem w swoich paluchach modelarskich i zastanawiałem się, czy coś z niego jeszcze będzie:> Ano zobaczymy:-)

Brak skomplikowanych elementów rekompensuje z nawiązką zawieszenie kół napinających oraz obudowa śruby:-)

Trudność polega na w miarę równym przyklejeniu wszystkich tulejek - co praktycznie wykonuje się w powietrzu. Najpierw więc sklejałem części klejem BCG, żeby się nie rozłaziły, a jak już miałem wszystko ustawione, zalałem strategiczne łączenia glutem.
Poziome tuleje, wychodzące z kadłuba trzeba było trochę podszlifować, bo miały dziwny kształt końcówek po sklejeniu.
Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze śruba i jej obudowa, ale najpierw muszą tył zanitować i polakierować, bo później mogłyby być problemy z dostępem do niektórych miejsc.


Z przodu i z tyłu zamontowałem uchwyty na liny holownicze, wykonałem również osłony reduktorów burtowych. Na modelu nie ma na nich zaznaczonych śrub, ale wydaje mi się, że takowe były (po analizie niewyraźnych zdjęć historycznych) Przednia dolna część poszycia kadłuba została wymieniona.


Kawałek tylnej płyty pancernej razem z nieudaną pierwszą wersją włazu inspekcyjnego również odszedł do krainy wiecznych łowów. Z zapasowego egzemplarza wykonałem więc wersję 2.0:>


A tutaj jeszcze rodzinne zdjęcie z zębatkami mechanizmu napinającego :-)

Gdy zaczynałem budowę, retuszowałem krawędzie Humbrolem nr 105. Doszedłem jednak do wniosku, że to niewygodne i postanowiłem zmieszać akryle Pactry. Trzy razy zmieniałem kolor finalny, bo jakoś nie umiem dojść z nim do ładu:> Zależnie od pory dnia retusz wygląda raz lepiej, raz gorzej:-) Myślę jednak, że jakieś lekkie brudzenie wyrówna te niedopasowanie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-06-13 00:01  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grzes, na przyszloroczny zlot jak znalazl :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-06-13 07:19  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Z retuszem to normalka. W zależności od natężenia światła dziennego odcień zawsze jest inny. Raz wygląda dobrze, a innym razem do d....y. Ja już dawno przestałem się tym przejmować. Retuszowane części pokrywam pigmentami imitującymi kurz i wszystko wtedy się w miarę wyrównuje. Doskonałym przykładem jest mój 7TP w budowie. Oczywiście nie każdemu musi odpowiadać takie rozwiązanie :)

--
Pozdrawiam!

 
18-06-13 08:19  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Rafał - patrząc na "poziom skomplikowania" konstrukcji czołgu, powinieniem go mieć gotowy na tegoroczny Przeciszów:> Właśnie, powinieniem...:> Przynajmniej nikt już nie powie, że to cudeńko, czy coś takiego:P

Jasiek - rozumiemy się więc w pełni:-) Nakładanie pigmentów sprawdza się doskonale, o ile je ktoś nakłada:-) Zauważyłem też, że trochę pomaga również lakierowanie.

Co ciekawe, w przypadku farby olejnej Humbrol nie ma takiej różnicy. Może farba akrylowa inaczej odbija/reaguje na światło?:>

Kolorowy druk w tym opracowaniu na pewno się tak zachowuje:-) Miałem kiedyś taki przypadek, gdy lata temu sklejałem pancernik HMS Vanguard z Małego Modelarza. Poszycie dna raz wyglądało na zielone, raz na brązowawe. Tutaj jest podobnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-06-13 10:33  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A nie skleiłbyś kiedyś modelu jakiegoś ładnego pojazdu? ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
18-06-13 12:08  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Fajnie, że prace ruszyły dalej :)

 
06-07-15 19:33  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Powitać:-)

Siedem lat od rozpoczęcia budowy zleciało jak z bicza strzelił, czas więc na małą aktualizację:-)


Na początek przerobiony nieco peryskop odwracalny Gundlacha. Jak sam nazwa wskazuje - odwraca się:-) Poza przeróbkami obudowy, dodałem szybkę wizjera. Sam wizjer również nieco inny od wycinankowego.


Wlot powietrza. Pierwszy egzemplarz udało mi się artystycznie schrzanić, więc konieczna była poprawka. Udało mi się znaleźć siatkę o dość drobnych oczkach.


A teraz meritum tego wejścia antenowego - śruba, jej obudowa i ogólnie tyłek:-)
Jak już wspominałem w relacji innego forumowicza, osłona śruby miała nieco inny kształt, niż proponuje autor. Z tego samego elementu udało mi się wyrzeźbić nieco inną formę. Kopyto w postaci przedniej i tylnej ścianki musiałem jednak wyrysować, w palcach nie było szans tego skorygować. Zmiana kształtu wymusiła lekką gimnastykę z dwoma elementami mocującymi (z góry i z dołu) osłonę.
Śrubę wykonałem własnym sumptem. Jest większa, a kształt piór jest inny.


Zgodnie z tym, co udało mi się dojrzeć na powyższym zdjęciu, dorobiłem mocowanie stelaża (czy jak to można inaczej nazwać) do kadłuba.


Aktualnie więc model w budowie wygląda jak na tych poglądowych fotkach:-)
Nie pisałem, ale pewnie wszyscy już zauważyli, że kadłub został zanitowany. Natomiast cała ściana tylna ze stelażem, śrubą, osłoną, została już finalnie polakierowana. Tam już nie ma czego dorabiać (poza hakiem holowniczym).

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-07-15 22:59  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Jest ruch w interesie ;-) Oby tak dalej, a model wymacam przy okazji...

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024