FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
19-07-20 12:37  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Spokojnie Mariuszu, to nadal jest półprodukt:-)
Znasz mnie, więc wiesz że tego tak czystego nie zostawię:-) Ale błota raczej nie planuję. Raczej stonowany weathering, coś delikatniejszego niż przy T-50:-) Szkoda by było zapaskudzić te niewielkie szczeliny, które tutaj robią robotę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-07-20 15:55  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciężko mi jest uwierzyć, patrząc na końcowy efekt, że to jest karton! To wygląda jak odlew!!! I gdyby nie fakt, że wcześniej krok po kroku opisałeś co i jak, to w życiu bym nie uwierzył, że to ręczna robota...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-07-20 19:41  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Grzesiu , według mnie oponki do wymiany . Tak na oko widzę że bieżnik za bardzo zużyty i każdy funkcjonariusz drogówki zabierze Ci dowód rejestracyjny . A tak poza tym to fajnie jest sobie zaprojektować to i owo a potem druknąć . Cóż ja stary dziad tego nie kumam ale to mój problem .

Pozdrawiam


Jańcio

 
19-07-20 20:13  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonałeś opony.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-07-20 21:11  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Szok, niedowierzanie, milion pytań. Niesamowite jak równo przykleiłeś bieżnik, efekt końcowy jest niesamowity. Szczególnie z tak sejsmicznych rąk :P

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
20-07-20 13:52  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Sejsmicznych rąk? Ja bym powiedział, że wręcz na przeciwko. I widać tu dobitnie kawalerską smykałkę do "ręcznej roboty". A niektórzy twierdzą, że z tego się wyrasta ...

--
serwusik

 
22-07-20 14:38  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Opony bez felg są mało warte (dlatego ktoś ostatnio wywalił do lasu aż 500 tysięcy sztuk:>), więc trzeba było znowu zakasać rękawy.



Z samego procesu ich sklejania ostało się tylko to jedno, niewinne zdjęcie pasków, które nakleiłem na wycięte pierścienie zewnętrzne od strony wewnętrznej :-) Dalej wszystko potoczyło się dość szybko i na tyle mnie frustrowało, że przestałem bawić się w fotografowanie kolejnych etapów budowy:-)

Koniec końców udało się to wszystko jako tako zgrać.





Efekt powiedzmy, że zadowalający. Teraz przynajmniej samochód wygląda dostojnie i bardziej przypomina (z daleka) oryginał:-) Dla większej estetyki planuję jeszcze dodać na końcach obręczy okręgi z cienkiego drutu.
Koła oczywiście są na razie nałożone tylko na "piasty". Muszę jeszcze popracować nad prawym przednim, gdyż za bardzo wystaje na zewnątrz.
Koło zapasowe nie ma jeszcze wklejonego środka felgi. Próbowałem zrobić w nim dziurki na śruby, ale po kilku próbach, kiedy to omal go nie zniszczyłem, zrezygnowałem. Jeszcze nad tym pomyślę.

Chciałoby się powiedzieć "teraz to już górki". Poniekąd tak jest - nie zostało dużo, ale zabawy z kilkoma częściami jeszcze będzie co niemiara:-)

Do następnego zatem:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-07-20 15:45  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna robótka.
Musisz tylko nadkola pomalować od wewnątrz bo jakiś druk widać:)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-07-20 17:14  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Bardzo lubię te szczegółowe opisy z produkcji elementów.
Choć wiem, że w 99,99% nigdy z nich nie skorzystam to i tak czytam i oglądam "od dechy do dechy".

Jak obliczyłeś obwód tych 2-gich z kolei pasków (z ząbkami), żeby zgrały się z przyklejonym pierścieniem z kostką? Czy to matematyka i wzory, jakieś narzędzie, czy po prostu metoda prób i błędów?

--
pzdr
Kemot

 
22-07-20 22:29  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No tak, dla mnie elementem, który mnie sto lat temu skutecznie zatrzymał były właśnie opony...aż tu taki jeden przyszedł i po prostu je zrobił :) Aż mi się micha cieszy na ten widok :) Ten 2020 nie przestaje zaskakiwać...

Byłaby szansa na udostępnienie Twojej pracy na forum? ;) Może i tego strucla odkopię? :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024