FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 23Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
08-08-12 20:24  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Ja również miałem na myśli przerysowywanie bez większych zmian, poza takimi ewidentnymi "babolkami". Ja ze swojej strony mogę zaoferować, że zajmę się przerysowywaniem, zapewne niejeden Kolega mnie wspomoże, chociaż jak znam życie to takie przerysowywanie jednej MONówki nie powinno zająć więcej jak tydzień. Mam miejsce w sieci gdzie można by to było w zasadzie za darmo umieścić, mogę również stworzyć stronę internetową poświęconą MONówką, gdzie będą opisy poszczególnych numerów oraz właśnie przerysowane pdf'y do pobrania ZA DARMO.

Jedynym moim zastrzeżeniem jest właśnie WOLNY DOSTĘP do tych materiałów. Stroną opisową powinien się zająć już ktoś inny jak również sprawami czysto prawnymi czyli pozbieraniem pisemnych oświadczeń, że jedna czy druga firma oraz autorzy nie będą rościli sobie praw do tych modeli.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
08-08-12 20:50  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Wchodzę w to . Właśnie zacząłem kleić jednego starca , chciałbym gdzieś fotki z relacji umiescić lecz niebardzo kojarzę gdzie. Muszę się zastanowić . Idę dalej kleić głupa...

 
08-08-12 22:29  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dużo modeli MONu jest na portalu chomikuj . Można sobie pooglądać co miały w środku.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
09-08-12 09:41  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
karolx   

Witam,
Zbigu odbierz meila

 
09-08-12 11:36  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
karolx   

Ku Chwale modelarstwa
Nadmodelarzu Zbig !!!!!!!!!!!!!

 
09-08-12 12:49  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam :)

Może by tak z tego drodzy modelarze zrobić projekt grupowy ?:)

Ja już wydrukowałem sobie coś co się nazywa "lekki krążownik" obawiam się że orginał był wydany na kartce a3 dlatego że po wydrukowaniu wydaje się to coś być za małe jak na 1:400 :) Jak w weekend czas pozwoli to się złoży w standardzie . Niestety mam sam model bez instrukcji, co prawda wydaje się być prościutki niemniej jednak chętnie bym na nią choć spojrzał jeśli ktoś jest w posiadaniu :)

Pozdrawiam
Jacek

 
09-08-12 13:42  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Tak ,model wydany był w A3 , potwierdzam MAREK

Post zmieniony (09-08-12 13:43)

 
09-08-12 13:49  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
deglock   

Ja mam i dam… mogę posłać mailem. Proszę napisać : deglock@wp.pl A tak na marginesie to czy ktoś z was widział instrukcję do MON-ówki pt. Współczesny krążownik? Bo mamy takowy, a nie mamy instrukcji.

 
09-08-12 17:23  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witaj DEGI , mam to samo, model bez instrukcji . Osobiście kleję fruwadła ale na fali też bym chciał , choć popatrzeć okiem proroka. Więc zapodawaj , drukuję i GIT . Na priv coś Ci odsiebie powiem . Bywaj brachu .MAREK KOZAK

 
10-08-12 14:22  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Ja tak przy okazji idei reprintów modeli MON zastanawiam się czy ich przerysowanie i odświeżenie nie będzie miało większy sens. Oczywiście rozumiem uzupełnienie i usunięcie przebarwień spowodowanych "zębem czasu", ale całkowite przerysowanie? Dziś kupiłem sobie coś takiego:

[
fota części :



Mam w rękach "historyczny" pierwszy MM, a nie czuje do końca tego klimatu ?! Oczywiście to ciekawy fajnie wydany model i skleję go z przyjemnością ale czy to wciąż to samo ?;)


Pozdrawiam
Jacek

p.s. sorry za wielkie foty, dodawane przez telefon bez możliwości skalowania :(

Post zmieniony (10-08-12 14:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 23Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024