FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 23Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
11-08-12 22:43  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

deglock napisał:
....zostały wydrukowane na arkuszu A2

Batory był wydrukowany na takim arkuszu, kleiłem go, miałem około 12 lat

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-08-12 23:10  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

To prawda, wczesne pływadła były w A2.Taka duża plansza, jednakże jak coś takiego sprzedawano w kiosku RUCH-u lub Składnicy Harcerskiej ? Pewnikiem zwijano je w rulon . To czasy . A tak na marginesie , własnie kończę MIG-a 17 MON , mam fotki z budowy i niewiem jak je wstawiać w post . Poradzcie . Model ten mam już zamówiony do sklepu z militariami /gratis/ niedaleko gdzie mieszkam . Jak będzie wisiał na witrynie sklepowej to machnę fotki dla potomności . W planie druk koszulki tylko z MON-ikami. 20 euro dwustronna , dobra cena. Przód i tył to okładki modeli. Niepowtarzalne dzieło . Pozdrawia MAREK KOZAK p.s. poszukuję skanu jpg lub pdf SUPER AERO z MON-u .Jak macie to się podzielcie , proszę . Byłby to drugi moniak w mojej stajni.

 
13-08-12 13:41  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do Pana Mariusza Kity...
Napisz na mój mail. Mam oryginał tej kartonówki MON. I pewnie dogadamy się co do wymiany na rozsądnych warunkach..
NIe jestem kolekcjonerem, ale Kochani, gdyby tak wszystko pociąć i posklejać , to z czego korzystalibyście potem do takiego na przykład, zeskanowania ????
Kolego ZbiG, bardzo się obawiam Twoich teorii.. Rozdać za darmo... A jak nie , to,co będziesz siłą odbierał ??
Zawsze tak jest, ze syty nie zrozumie głodnego... ale nigdy nie przyszło mi do głowy, by oczekiwać czegoś do moich zbiorów za darmo.. albo się płaciło żywą kasę, albo dokonywało różnych wymian.
Darujcie takie określenie,ale tylko barbarzyńca byłby w stanie pociąć taką Flotę Desantową !!! Bardzo chcecie mieć dostęp do starych MON-ów, jak je ktoś ma to "Kolekcjoner"... A z drugiej strony nasuwa się od razu pytanie, jaki ma sens klejenie modeli z bardzo kiepskiej jakości kartonu ? Akurat mnie nie trafiło się już kupno MON-ówek w księgarniach. Zaczynałem swoje kartonowe hobby na sam koniec 1970 roku. Pamiętam za to doskonale polowania na każdy numer MM..

 
13-08-12 18:11  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

THEO podaj adres mailowy bo ten z forum serwer odrzuca.Ewentualnie odezwij sie na GG moj numer 10012690

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
13-08-12 19:41  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Popularyzowanie modelarstwa kartonowego wśród dzieci i młodzieży. Wszystko ładnie, pięknie. Popieram w 100 %. Tylko po co tym się chwalić na forach modelarskich trąbiąc wszem i wobec jaki to jestem debeściak - nie rozumiem.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
13-08-12 19:42  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A czy to wypada tak się chwalić i gloryfikować własną osobę dyskredytując jednocześnie kogoś innego?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-08-12 13:24  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Mariuszu nie rozumiem dlaczego mejl jest odrzucany...
Proszę w takim razie o sms na nr 501067141, odpowiem, oddzwonię .
Kolego Zbig -- daj sobie Waści na luz !!!
NIe podejmę polemiki z Tobą, nie ma to najmniejszego sensu. Nie masz Waść zielonego pojącia o tym, co robię, komu pomagam, a jeszcze mnie obrażasz !!!
Twoja gloryfikacja PRL jest koszmarna i już więcej na ten temat ani słowa..

 
14-08-12 19:01  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, trzy ORYGINALNE MONówki, które wystawiłem na aukcji dla Syriusza (i które poszły za spore pieniądze!) pochodziły ze zbiorów Theo. Jak widać, nie przelicza on wszystkiego na KASĘ.

 
14-08-12 19:36  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Mnie jedną z tych ORYGINALNYCH MONówek udało się wylicytować. I tutaj mam zagwostkę: czy przeliczam wszystko na KASĘ, czy nie :-).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
14-08-12 21:01  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
deglock   

Moi Panowie. Wy chyba nie macie co robić, bo widzę, że jakieś głupoty zupełnie niezwiązane z tematem wypisujecie.
Sprawa jest prosta. Stowarzyszenie Lastadia dzięki mojej inicjatywie i za pieniądze członków pojechało do Krakowa, poprosiła pana Prof. Samka o zgodę na digitalizacji (przy czym nie brałem MON-ówek z czołgami i działami samobieżnymi) i mamy w wersji elektronicznej kilkanaście skanów arkuszy…. Z instrukcjami.
Potem do poprosiliśmy właściciela portów (też wyd. MON) i on także wykazał wyrozumiałość i zrobił nam skany
Ostatnio od jednego z was dostałem w wersji elektronicznej model lekkiego krążownika za co dziękuję.
Kilku osobom wysłałem płytki z MON-ówkami bo o to prosiły. Wysyłam zwykłym listem, więc to trwa… i proszę o cierpliwość. Skany MON-ówek mają też członkowie stowarzyszenia w tym nasza Katarzyna Manikowska. Która miała zrobić ich recenzję, ale jakoś się nie doczekaliśmy.
Ponieważ nie jestem tak szczodry jak wspomniani wyżej panowie jestem zdania, że najwygodniej jest rozdawać MON-ówki na płytkach przy okazji jakiś imprez/spotkań. Często członkowie naszego stowarzyszenia spotykają się w Gdańsku, więc jak ktoś jest zainteresowany to mogę serdecznie zaprosić.
Przyznaje się, że mam przerysowane, poprawione (na tyle na ile było to możliwe) trzy modele prof. Samka: z MON – prom Kopernik, szalandę portową i holownik. Jeżeli jest taka potrzeba i chęć chętnie te rys. udostępnię, ale wcześniej wolałbym je wam pokazać jak wyglądają już sklejone. I to tyle. Zupełnie nie rozumiem po co to całe wasze pisanie. Najpierw bezsensowna debata o prawach, których nie ma, teraz jakieś wycieczki osobiste, kto bardziej szczodry…
MON-ówki to pamiątki dawnych czasów. To nie są modele, super dokładne – niektóre to absolutna fantazja na temat. Proszę pamiętać, że wydawano niektóre z nich jeszcze za życia Stalina. Rozmawiałem z prof. Samkiem i wiem, że miał on duże problemy ze zdobywaniem materiałów, z cenzurą (ona zabraniała używania autentycznych nazw) i Bóg wie z czym jeszcze.
Gotowy model sklejał po nim płk. Grabowski i dopiero szło to do druku… takie były to czasy.
Dla mnie osobiście to prace prof. Samka to dowód na jego geniusz. Potrafił on w nietuzinkowy sposób zaprojektować niekiedy bardzo skomplikowany model w czytelny i prosty sposób.
W zasadzie to MON-ówki to taki materiał poglądowy przydatny do szkolenia podstawowego, żeby młodzi żołnierze czy inni kadeci mogli nauczyć się jak rozpoznawać z daleka okręt/statek czy cokolwiek innego unosiło się na wodzie… to trochę inna strona medalu tego typu wydawnictw. Innymi słowy dajcie sobie spokój. Jak ktoś chce to jeszcze raz zapraszam do Gdańska na piwko i po płytkę. Jak ktoś nie chce to też przeżyję. Bywam też w Gdyni… najczęściej w takiej knajpie niedaleko Muzeum Marynarki.

Post zmieniony (14-08-12 21:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 23Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024