FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
16-06-12 18:16  Odp: [P] Lampa do modelowania w nocy
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Koleżanki i Koledzy!
Jeżeli macie możliwość, budujcie modele przy Swietle dziennym, bo to oświetlenie jest przyjazne dla Naszych oczu.Oczywiście nie przy bezpośrednim świetle słonecznym, ale wykorzystując oświetlenie typu ,,światło nieba''. Na razie żadne oświetlenie sztuczne nie zastąpi dziennego. Jeżeli musicie kleić modele w nocy, to zadbajcie o odpowiednie oświetlenie, róbcie przerwy i nie siedżcie długo przy takim oświetleniu. Dbajcie o Swoje oczy, one muszą Nam służyć do końca życia, i myślę że chcielibyście jeszczę niejeden model w Swoim życiu skleić.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
19-02-20 17:51  Odp: [P] Lampa do modelowania w nocy
Luk87    

/Witam

Czy ktoś z zainteresowanych używa lampy VELLEMAN VTLAMP6, i czy może się na jej temat wypowiedzieć jeśli chodzi o jakość oświetlenia, czy jest jakiś większy problem z późniejszą wymianą świetlówek itp ?

 
22-02-20 10:08  Odp: [P] Lampa do modelowania w nocy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przedwczoraj kupiłem lampę Velleman VTLAMP6, a wczoraj użyłem jej po raz pierwszy.
Pierwsze wrażenia są bardzo dobre - duża szerokość lampy pozwala na dobre i równomierne oświetlenie stanowiska, a temperatura światła - 6400K - powoduje bardzo dobrą widoczność szczegółów jak i kolorów.
Ponieważ zastosowano 3 świetlówki 14W lampa bardzo subtelnie "buczy", ale praktycznie niewyczuwalnie. Duże, łamane ramię pozwala dowolnie ustawić lampę nad stanowiskiem pracy.
Nie jest to tani sprzęt. Mnie udało się dorwać ostatnią sztukę za 225 zł we Wrocławiu. Trochę trzeba poszukać, bo w większości sklepów internetowych jej nie ma na magazynie, a ceny zaczynają rosnąć. Przykładowo - w sklepie modelarskim AGTOM była ta lampa niedawno po 245 zł z przesyłką, teraz już nie jest dostępna (zapewne czekają na dostawę), ale cena podskoczyła do 270 zł.
Generalnie bardzo dobry sprzęt i z tego co czytałem i słyszałem, lampa zbiera praktycznie same pozytywne recenzje.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-02-20 12:39  Odp: [P] Lampa do modelowania w nocy
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Potwierdzam zalety opisane przez StuG-a . Używam dokładnie takiej samej lampy od kilku lat i bardzo sobie chwalę .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024