FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
30-05-12 22:24  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

:)

 
17-07-12 20:04  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Bartek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

ładnie sie zaczyna. szacunek sie nalezy za poswiecenie wlozone w szkielet. jest to przecierz podstawa i jakosc kadluba zalezy od wlasnie jego. tak trzymac! :D

--
Modelarstwo to moja szkola cierpliwosci...

 
18-07-12 11:06  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Bartek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Widze ze bardzo ostrozny jestes z tym popelnianiem modelu :P
Bez pospiechu i spokojnie, dasz rade! Bede podpatrywal twoja relacje, zwlascza ze dzieje sie rownolegle z moja.

--
Modelarstwo to moja szkola cierpliwosci...

 
18-07-12 13:12  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Piankę do kwiatów bez problemu można kupić na Allegro, przyślą ci do domu. Wcale dużo nie kosztuje.

 
18-07-12 13:32  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Akra napisał:

" Piankę do kwiatów bez problemu można kupić na Allegro, przyślą ci do domu. Wcale dużo nie kosztuje."

Pianka do kwiatów , to chyba w każdej kwiaciarni jest. Nawet w tej mojej , niewielkiej miejscowości.

--

Post zmieniony (18-07-12 13:33)

 
27-09-12 23:56  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Witam po wakacyjnej (właściwie letniej) przerwie.


Wieczory coraz dłuższe, to i powoli czas wracać do poczciwego kartonu i kleju. Z racji na "ogórkowy sezon" na prace (kiedyś trza zarabiać na przyjemności), niewiele było czasu na sklejanie. Nie znaczy to, iż nic się nie działo.

Zakończyłem dłubaninę której nie będzie co prawda widać, ale za to dała możliwości zabawy z poszyciem kadłuba. Pozostało już tylko szlifowanie i pewnie częściowa impregnacja CA.

Gdzieś po drodze skleiła się i wstępnie pomalowała podstawka - coby było gdzie odstawiać cudo między poszczególnymi etapami.

Mam nadzieję, że czas pozwoli na powolne aczkolwiek sukcesywne poruszanie się do przodu. Kilka fotek, coby znów wrócić do relacji, a nie tylko dyskusji :)




--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
28-09-12 07:26  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

ZbiG napisał:

> Przepraszam, że zapytam: czy ten statek nie posiadał przypadkiem steru strumieniowego?

Ster strumieniowy zamontowano na Darze w 2009 roku , wycinanka jest z 2007 tak że wszystko w porządku.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
05-10-12 10:24  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Prace powolutku posuwają się do przodu - w przerwach w dopracowywaniu kadłuba zabrałem się za deskowanie - ogólnie znanymi i przyjętymi technikami (fornir plus pastele olejne).

Niestety natrafiłem na malutki problem z bulajami :( - sprawa banalna, ale jednak...
Rozmiar otworu na bulaj to ~1,9 mm. Wycinaki jakimi dysponuję mają min 2.5 mm, natomiast igły mam do 1,5 mm. Próbowałem wiercić lub szlifować otwory, ale dają bardzo postrzępione brzegi (patrz foto). Impregnacja CA pewnie by coś pomogła, ale mam obawy czy uda mi się uzyskać profilowanie tak sztywnego papieru.
Czy ktoś może podpowiedzieć patent jak poradzić sobie bez wybijaka (lub z czego i jak go wykonać). Bądź jakaś inna metoda usztywnienia brzegów papieru.




Foto robione telefonem - przepraszam za jakość.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
05-10-12 11:01  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Witaj. Ze zwykłego wkładu do długopisu "ZENIT" możesz zrobić wycinak od1,7mm do 5,25mm. Pozdrawiam

 
05-10-12 11:26  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Super :) - ale rozebrałem wszystkie długopisy i mają PLASTIKOWE wkłady - może gdzieś w papierniczym uda mi się kupić poczciwego metalowego "Zenita"

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024