FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-05-12 23:06  [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witajcie!
Jak zapewne zauważyliście, startuję z nowym modelikiem do tego kolejnym "burzowym" ;)
Może to i fajnie - ten sam model,kilku wykonawców, różne wykonanie. Jest gdzie podpatrywać, można samemu komuś pomóc.
Zacznę nietypowo, bo NIE pokażę Wam okładki - to taki banał ,do tego okładka b.dobrze znana.
pokaże za to fotkę historyczną,z autentycznym okrętem.




Zaraz po tym zdjęciu, standardzik czyli sklejony szkielecik.
Widać od razu, że to model z "innej-KOŃputerowej epoki ;D
Sklejał się jakoby sam - już po złożeniu na sucho wszystko pięknie się spasowało i klejenie było tylko formalnością.Efekty poniżej.


Na ostatniej fotce - szkielet z przymiarką, niemal gotowego pokładu. Praktycznie docięty,tyle że bez retuszu.


Zanim jednak go nakleję - pobawię się znów we wzmocnienia.
Model zamierzam zbudować w czystym standardzie Jedynie lufy,trapy i drabinki będą z "gotowców".
To na tyle. Do usłyszenia i zobaczenia
P.s - wcale nie ukrywam że bardzo pomocna jest mi relacja Borowego która jest inspiracją i świetnym zobrazowaniem budowy. Liczę że pomoże w potrzebie ;p

--

Post zmieniony (05-08-12 17:59)

 
21-05-12 06:39  Odp: "Wiosenne Przesilenie" czyli kolejny(ORP) PIORUN z nieba....
Tarsus Valorum 

 

Będę gorąco kibicował tej relacji! Sam jakiś czas temu zacząłem dłubać przy tej kartonówce, ale na etapie oklejania kadłuba model zaliczył przemiłe spotkanie z GOJIRĄ!!! (moją 7 miesięczną spanielką), co zakończyło się się całkowitą destrukcją :) Po tym wydarzeniu zaopatrzyłem się w gotowy szkielet, blaszki i lufy. Tak więc jak tylko skończę obecny projekt, powinniście zobaczyć na forum [R] kolejnego destroyera o nr G65.

Pozdrawiam

 
21-05-12 11:41  Odp: "Wiosenne Przesilenie" czyli kolejny(ORP) PIORUN z nieba....
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i bardzo fajny początek, okładkę znają wszyscy.
Będę kibicował na pewno .
Pzdr

 
21-05-12 17:31  Odp: [R]
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witajcie. Mam pilny problem.
Zwracam się z zapytaniem do osób któe kleiły ten model i którzy mają jakąś refleksję na ten temat:

Jak widzimy,cz.82 to miejsce na komin. Do niego są przewidziane odciągi(któe są pięknie rozrysowane) Teraz pytanie: zanim nakleję pokład, chciałbym te odciągi przewlec już od spodu, by potem tylko przyczepić je do komina. Tylko że jakoś nie wiem, lub nie widzę GDZIE one moją dokładnie iść w pokład?? Nie chcę improwizować.
Czy ktoś kto to wie,mółby skopiować moje foto, zaznaczyć punktami gdzie to powinno być? Byłbym BAAARDZO wdzięczny.
Dziękuję i pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-05-12 17:33)

 
21-05-12 19:01  Odp: [R]
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

zdjęcie z relacji kolegi Borowego ( mam nadzieję, że się nie obrazi )
http://s784.photobucket.com/albums/yy129/Borowy2010/ORP%20Piorun/a07.jpg

Relacja jest na forum ;-)

--

Post zmieniony (21-05-12 19:02)

 
21-05-12 22:04  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nawet przez myśl mi nie przeszło żeby się obrazić, a wręcz odwrotnie, cieszę się, że komuś może się przydać moja relacja. A wracając do pytania to zarówno w Planach Modelarskich jak i tych z netu (niestety nie pamietam strony) mocowania odciągów są dokładnie zaznaczone. Przyklejałem je bezpośrednio do pokładu.



Aktualnie wklejam w pokład lub dach nadbudóeki oczka z drutu (moja aktualna relacja z Burzy) do których montuję odciągi. Jest o wiele łatwiej z mocowaniem, naciaganiem itd itp. A uwinięcie tych oczek z drutu 0,15 na drucie 0,3 wbrew pozorom zajmuje chwilę. Potem tylko zrobić igłą dziurkę w pokładzie i wkleić oczko na SG. Polecam.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-05-12 23:48  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Dzięki! Rysunek ten rozwiewa wszelkie wątpliwości :) Nie ma to jak szybka,fachowa odpowiedź

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
22-05-12 21:36  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Gromek buduje Piorunka ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-06-12 22:28  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
KOLINS   

Witam, Gromek będę starał się podglądać twoja relację bo jestem mniej więcej na tym samym etapie co TY :). Teraz "improwizuje" bulaje w burtach.
A i u Borowego może coś ciekawego się podpatrzy. Pozdrawiam

--
Mój ulubiony sklep modelarski :
http://www.aeromodel.pl/
Strona klubowa na fejsie :)
Słupski Klub Modelarski -> SKM
https://www.facebook.com/SlupskiKlubModelarski?ref=hl

 
03-06-12 23:37  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Oo.fajnie. Dawaj relację też :)
Ja właśnie okleiłem poszycie burtowe -w powietrzu jeszcze rześki zapach budzia ;)
Jutro zabieram się za poszycie dna ,jak zrobię ten etap to wrzucę fotki
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
04-06-12 07:52  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Borowy: bardzo dobra metoda mocowania olinowania! Dokładnie tak samo robię na ASKOLDzie. Polecam wszystkim!
Andrzej

 
04-06-12 19:40  Odp: [R]
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Wstawiam fotki tego co udało mi się zrobić w wolnym czasie - którego ostatnio za chiny nie mogę znaleźć na klejenie :(


Spasowanie wyśmienite. Piorun to mój 1 kontakt z "nową erą" modeli. Muszę się nauczyć że modele są teraz idealnie niemal projektowane. Błąd rzędu 0,3mm zemściłby się na mnie - chodzi o podklejenie pokładu. W przepisie Pana Mistewicza jest, że nakleić na 1mm. Wszelkie moje pomiary wskazują że powinien to być karton/tektura DO 1mm. Ja dałem 0.8.I jakoś udało mi się pokryć burty by zeszły się z pokładem.
To tyle.
Teraz zabieram się za nowość dla mnie , której się boję ciut - klejenie dna na styk z burtami ;)
Pozdrawiam
P.s - BOROWY mógłbyś mi zrobić fotki oklejonego dna rufy? Bardzo bym o to prosił :)

--

Post zmieniony (04-06-12 19:43)

 
04-06-12 21:37  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja sie troszke przyczepię o retusz, bo chyba troszkę sobie go odpuściłeś, głównie przy bulajach.Teraz to ciężko chyba będzie nadrobić bo są podklejone. A dna nie masz sie co obawiać , 5x przymierz i będzie ok :)
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
04-06-12 21:47  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Oj,tu się nie zgodzę,bo retuszuję wszystko i to przed sklejeniem/naklejeniem.
Bulaje były retuszowane,ale gdzie niegdzie papier się postrzepił czy coś i wygląda jakby nie było. Kolory do retuszu mam.4 odcienie szarego,czerń,czerwień,zieleń,etc ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
04-06-12 22:46  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hej hej, też jestem w trakcie klejenia Piorunka.
Model super spasowanyy , fajnie że też go wybrałeś/
Ja narazie poprzestałem na nadbudówce.
Czy arkusze imregnowałeś czymś??
Zapraszam do mojej relacji :)

 
04-06-12 23:15  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Tak,arkusze gruntowałem lakierem akrylowym w sprayu. 2warstwy. No gonić Cię nie będę, bo zawodów na czas nie poleca się modelarzom ;) aczkolwiek deptał po piętach, tak ;-)
pozdro

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
04-06-12 23:43  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W żadnym wypadku nie namawiam do gonitwy, klej sobie powolutku i byle dokładnie,
ja narazie od 2 miesięcy mam postój , brak weny i czasu, remonty w domu itp więc warunków nie ma narazie.

 
05-06-12 00:26  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć,

O ile dobrze pamiętam, w projektach Pawła trzeba faktycznie doklejać do 1mm, nie na 1mm. Na szczęście przy jego projektach jest to sprawa do wyprostowania bez żadnych problemów.

Mam małe pytanie :) Wspominasz, że chciałbyś kleić dno na tyk z burtami, widzę też że wkleiłeś długie czerwone sklejki na rzeczonym styku wzdłuż burt. Nie ma ich jednak w części rufowej. Jak chcesz uzyskać gładki styk burt z dnem w tej części? Ja w Saumarezie rozwiązałem to doklejając odpowiednio wyprofilowany i oszlifowany kawałek kserokopii podłużnicy tak by móc o wystający karton oprzeć naklejany element po czym jeszcze, na wzór męczenia łączeń kadłubów samolotów, gładziłem łącze stalowym grubym drutem...Wyszło tak sobie, ale lepszej metody jeszcze nie mam:)

Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
05-06-12 09:29  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Jak zrobię rufę? Hm,sam nie wiem jeszcze,ale zrobiłem jak było w opisie pana Pawła,by na rufie tego paska czerwonego nie dawać - poza tym jest to na rysunku.
Sądzę że będzie to gimnastyka papieru ale jakoś to pójdzie :-) Jak coś będe dokładał jakieś podposzycie czy coś.

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
05-06-12 12:09  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Chcesz-masz :). Ja zrobiłem w ten sposób. Miałem ułatwione zadanie bo szkielet wypełniałem oazisem (pianką do kwiatów). Ale gdybym jej nie stosował to ostatni element poszycia bym przyklejał na styk do burt.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-06-12 13:10  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Borowy: Dzięki! :) O taki rzut mi chodziło. Widzę że ciężko było to spasować bez szpar.
No ja posiedziałem teraz trochę nad tą ostatnią oklejką. Pasowałem,docinałem i znów pasowałem. No nie jest tak tragicznie jak się obawiałem. Zacznę oklejanie chyba właśnie w tym kierunku,od rufy ku dziobowi. Gorzej że nie udało mi się jeszcze uzyskać zadowalającego mnie koloru do retuszu poszyć dna. Ale pracuję nad tym...
Pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
12-06-12 14:19  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

WITAJCIE





Czas na aktuala. Jak widać wszem i wobec, udało mi się okleić poszycie dna. Zajęło mi to 5dni ale z efektu jestem BARDZO zadowolony, biorąc pod uwagę fakt, że to mój 1 tak nowy okręt, do tego klejone metodą przez wielu z Was uznaną za jedyną-właściwą, czyli na styk z burtami.
Obawiałem się jak mi to wyjdzie ale nie taki diabeł straszny jak go malują :) W jednym tylko miejscu, na dziobie wyszła dość duża szparka ale patrząc na okręt z odległości metra, nie rzuca się to tak drastycznie w oczy.
Na rufie dałem podposzycie ze skserowanej kopi oklejki,podklejonej tekturką 0,3. Wyszło świetnie moim zdaniem
Co do pasowalności ogółu: widać porządną rękę projektanta; bravo panie Pawle. Jedynie, wręgi 5,6,7 musiałem ciut poszlifować po oklejonym,czerwonym paseczku, bo mi się nie chciało zamknąć poszycie po obwodzie.Ale podejżewam, że to mój błąd,za mało szlifnąłem wręgi wstępnie.
Ok to tyle,zabieram się za wykończenie kadłuba,stępki,śruby etc.
Przepraszam, jeśli wstawiłem za dużo fotek ale chciałem dobrze pokazać tę część budowy.W relacjach jakie widziałem niemal tego nie ma
(nie umniejszając autorom)
Pozdr





--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
12-06-12 15:15  Odp: [R]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie sobie poradziłeś z kadłubem,,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (12-06-12 15:18)

 
13-06-12 08:02  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No i poradziłeś sobie extra. Bardzo ładnie wykonałeś poszycie. Teraz czekamy na ciąg dalszy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-06-12 19:04  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hello.
Wstawiam aktualkę. Niewiele tego ale zawsze do przodu.
-godło na rufie ;)
-zamontowane stępki przeciwprzechyłowe
-napęd okrętu




Pomyślałem, że zacznę "architekturę" pokładową od najdrobniejszych rzeczy.
Raz: by iść od rufy ku dziobowi (tak sobie wymyśliłem ;P )
Dwa: by nie zniechęcić się na koniec do drobnicy
Trzy: by duże powierzchnie( czyt:pokłady,nadbudówki) nie kurzyły się i nie płowiał na nich kolor
Same nadbudówki będą potem bułką z masłem ;)
Ok, to do zobaczenia nie za szybko myślę ^^
Pozdrawiam


P.s - BARDZO proszę o kontakt/wpis , kogoś kto korzysta z Photobucket
Mam problem,bo w dziwny sposób całe okno w albumie, jakby ktoś kopnął na lewą stronę i po uploadzie zdjęć , nie widzę lewej kolumny prawie :/ Nie ma dostępu do tego małego okienka gdzie zaznacza się dane zdjęcie do generowania linków itp. Dobrze że widzę chociaż linki do wstawiania, ale też nie od samego początku ;) Ale jakoś idzie to skopiować
System mam nowy, w photobuckecie nic nie mieszałem,więc o co kaman??
-----przepraszam moderatorów za dygresję -----

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
18-06-12 22:30  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Chyba miałem ten sam problem z Photobucketem . Wszystko powróciło do normy jak zmieniłem przeglądarkę. Przeszedłem z Explorera na Mozillę.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
03-07-12 15:43  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej!
Czas na mini aktualizację.
Urlopik się skończył, mniej czasu na produkcję, do tego drobnica, upał nieznośny, nie sprzyja to szybkim postępom. Tyle co udało mi się wydłubać prezentuję poniżej:
- reling na dolnym pokładzie
- niemal kompletna rufa( bez uzbrojenia)
- polery, półkluzy i jakieś włazy tu i uwdzie

Zdjęcia w mega makro uwidaczniają jakość klejenia, ale człowiek cały czas się stara. I tak nie jest tragicznie myślę ;)
To tyle. Teraz zabieram się za kolejne seryjne detale - bombki głębinowe a potem inne mnogie rzeczy jakie pozostały
Do zobaczenia
Pozdrawiam



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
09-07-12 19:51  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej. Dziś nic co by aktualizowało jakoś drastycznie relację, ale mam za to pytanie. Otrzymałem te oto "ulepszacze" modelarskie, aczkolwiek nie wiem jak z tego "lasera" wykonać trap :/

CZY - należy wyciąć stopnie i boki trapów i złożyć to w ten sposób,żeby stopnie były między tymi owalnymi otworami?
CZY - nie wycina się tego, a poprostu składa i jakoś skleja?

PRZEPRASZAM, za może głupie pytanie ale to mój 1 kontakt z laserowymi trapami etc

Jak już to rozgryzę, to zaczynam nadbudówkę rufową :D Wreszcie jakieś konkrety :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
09-07-12 21:50  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja bym nie wycinał. Boczki bym zagiął a stopnie przekręcił tak by były poziomo. Jest tylko jedna sprawa dla mnie niezbyt jasna: - czy boczki zagiąć do góry czy do dołu?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-07-12 22:28  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że kadłub jest super zarówno jeśli chodzi o wykonanie i projekt.

Co do tych trapów to nie wiem jak to by się robiło z laserów, ale ja przy fototrawkach(identyczny kształt) robię tak:

Najpierw podłużnice za pomocą pęsety zaginam w kąt 90 stopni, a następnie każdy stopień zaginam pod kątem jaki jest na końcach podłużnic i gotowe zajmuje mi to jakieś 5 minut. Ale w Twoim przypadku bez kleju się nie obejdzie, a te owalne otwory to taka "ozdóbka" niby otwory ulgowe.

W Ise mam taką klatkę schodową do zrobienia i też musiałem to ugryźć.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-07-12 16:35  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej.
Dawno nie pokazywałem się. Eh,bezlitosne życie nie pozwala na długie posiadówki przy modelu.
Przez te kilka dni udało mi się skleić nadbudówkę rufową. Wyszła całkiem znośnie jak dla mnie ;) Miałem dylemat co do robienia poręczy, póżniej co do ich malowania. Jeszcze szary to jak cię mogę, ale niech ktoś mi powie CO TO ZA KOLOR ten drugi na tej nadbudówce?? Jak na moje kulawe oko, to połączenie siwego z niebieskim (bliżej nieokreślony). Miałem problem ze zrobieniem koloru zbliżonego,ale ostatecznie jakoś to poszło. Najgorzej,że widać spod drucianych poręczy , te nadrukowane.Ale nic z tym nie wykombinowałem, mimo prześledzenia kilku relacji. Patrząc z boku nie będzie się to rzucało zbytnio w oczy chyba.
I to tyle na razie.
Budowa trwa. Do usłyszenia



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-07-12 17:54  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Też miałem dylemat z tymi nadrukowanymi poręczami. Jak zamalujesz to i tak delikatnie widać, jak zostawisz to też są widoczne. Zawsze można powiedzieć, że to cień poręczy ;). A nadbudówka ładniutka.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-07-12 19:36  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Gromek, niepotrzebnie się męczyłeś z malowaniem poręczy na nadbudówce:) Prawdopodobnie były mosiężne....:)

 
19-07-12 19:42  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

W czasie wojny taka rozrzutność? ;) Mosiądz na poręcze? Powątpiewam. Ale może się mylę.

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-07-12 20:05  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Co do tego niebieskawo-siwego koloru - jeśli chcesz jeszcze powalczyć, a chyba warto - spróbuj może dodać po prostu białej, tak kropelka po kropelce i mieszać, aż nieco zblednie. Jeśli nawet wyjdzie jaśniejszy niż powinien, to i tak powinien być ciut lepszy.

Pozdrawiam

 
19-07-12 20:32  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Robiłem mixy tego koloru jeszcze w 3 wersjach. Z rozjaśnianiem białem , z rozjaśnianiem jasno szarym oraz z "przyciemnianiem"
Wszystko mi się nie podobało :/ Ten kolor pozostał jako wypadkowy. Całe szczęście, że tych drutów w takim kolorze jest mało, także w sumie nie powinno to wpłynąć na ogólny wygląd modelu.
Ponawiam zatem pytanie: to te poręcze były mosiężne czy nie? ;p
Chyba nie ma co się sugerować naszą Błyską, po generalce i na pokaz? ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-07-12 20:42  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już nie raz były dyskusje na ten temat. Ja skłaniam się do malowania takich rzeczy (poręcze, bulaje itd) w czasie wojny żeby jak najmniej było ,,odblaskowych" rzeczy na okręcie. Co innego w czasach pokoju, wtedy polerka na wysoki połysk. Ale to jest mój punkt widzenia i nim się kieruję w moich modelach.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-07-12 22:54  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cudnie ci wychodzi, najbardziej podobają mi się twoje relingi, w porównaniu z moim Piorunem to inna bajka zupełnie )

 
19-07-12 23:18  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I znowu te nieszczęsne drabinki i poręcze. Wiem, model jest już dość leciwy, ale w nowych wydaniach ten problem nadal się pojawia. Swego czasu apelowałem tu do wydawców, aby nie drukowali drabinek i poręczy, ale wsparł mnie tylko Pirania...

Co do koloru, to po zdjęciach trudno określić. Monitor też przekłamuje, ale ten niebieski na poręczach wydaje się bardzo jaskrawy. Ten, którym malowałeś relingi chyba bardziej by pasował.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-07-12 00:10  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Ja w sprawie tego "nieszczęsnego" koloru. W tym Twoim szarym jest zbyt dużo niebieskości, a za mało czerwieni. Spróbuj na kawałku papieru (koniecznie białego) dać kilka kropel tego koloru co namieszałeś i potem stopniowo wykałaczką nakładaj czerwień (najlepiej odcień jak najbliższy magencie) i mieszaj do uzyskania odpowiedniej tonacji, potem już rozjaśniaj białym lub przyciemniaj czarnym. Można spróbować dodać trochę żółci, ale bardzo ostrożnie. Jak już wyczujesz co i mniej więcej w jakich proporcjach musisz namieszać zrób to w małym słoiczku. Sposób w miarę sprawdzony. Pamiętaj, raczej nie uzyskasz idealnego odcienia, ponieważ wydruk offsetowy charakteryzuje się kropkami (widocznymi na fotkach makro) i widocznym białym kolorem papieru. Tego efektu nigdy nie uzyskasz malując pełnym kolorem. Jednak jeszcze bardziej można się zbliżyć do tego co jest na nadbudówkach. Ogólnie to takie mieszanie to czasami droga przez mękę. Ostatnio mieszałem Koledze kolor szary do pokładów Uranami z Model Hobby. Chyba z godzinę mieszałem :) ale wyszło.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=208529&t=208529&filtr=&page=3 5 post od góry (24-03-12 18:43)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
05-08-12 18:02  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam.
Długo się nie pokazywałem, ale jest lato,sezon urlopowy jak i "ciut" za wysokie temperatury by chciało się lepić papierki ;)
Przedstawiam 2 nadbudówki jakie udało mi się jakoś wystrugać w tych ciepłych dniach.






I w tym miejscu mam pytanie:
Pokusiłem się o wstawienie siatek - wyciąłem te papierowe


Jest fajniej,ale razi ciut, że widać na przelot pustą przestrzeń między tymi siatkami, W sumie po zamontowaniu nie będzie się to zbytnio rzucać w oczy,ale może jednak...
Dlatego - JEŚLI ktoś ma jakieś dane na ten temat - chciałbym tam coś wstawić.
Myślę, że były tam jakieś urządzenia typu pompy, może jakieś silniki do wentylacji - w 1 nadbudówce aż tyle siatek. Albo yły to tylko jakieś czerpnie świeżego powietrza.
Jeśli nic nikt nie wie, zaimprowizuję coś na własną rękę ;p byle tylko nie straszyła ta pustka.
I to tyle. zabieram się za następne podzespoły Piorunka.
Ciepło pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
05-08-12 18:35  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ja bym tam wstawił jakąś "ściankę działową" z tekturki pomalowaną na czarno. Pozostałe ścianki też bym maznął na czarno i nie byłoby widać prześwitu, ani niczego co jest za siatkami.

Tak sobie oczywiście teoretyzuję, bo Pioruna (jeszcze) nie kleiłem.

Pozdrawiam i kibicuję.

--

Post zmieniony (05-08-12 18:35)

 
05-08-12 23:01  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Hastur dobrze prawi.

Gromek, opowiedz, skąd wziąłeś materiał na te siatki.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
06-08-12 11:09  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witaj Art.
Materiał na siatki? ZDOBYCZNY ;)
Dostałem od kolegi torebkę po jakiejś herbacie.Nie wiem jakiej firmy,choć mógłbym się go zapytać. Tak czy siak jest bardzo fajna i daje się łatwo malować :)
A co do tego wnętrza: chyba tak zrobię - wstawię ścianki i tyle :)
Pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
07-08-12 11:29  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zgadzam się z Hasturem i Artem. To najpewniej były wloty powietrza do kotłowni, więc zaraz za tymi "oknami" powinny być kanały prowadzące w dół. Tak, czy inaczej na pewno nic nie powinno być widać za tymi siatkami.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
23-09-12 19:27  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam.
Dość długo się nie pokazywałęm ale życie zmusza nas czasem do poważniejszych spraw niż nasze ulubione hobby..ech.
Wstawiam to co udało mi się do tej pory "wystrugać".
Dolny pokład z ustawionymi na sucho elementami - wszyszystko ładnie pięknie pasuje aczkolwiek mam wrażenie, że Pan Paweł zapomniał o zaokrągleniu(wcięciu) ścianek nadbudówek patrząc wzdłuż osi okrętu(hmm,chyba nie umiem tego jaśniej wytłumaczyć heheh)
Aby nie było szpar po wklejeniu na pokłąd, lekko to przyszlifowałem
Po sklejeniu komina, od razu dodałem mu odciągi co by póżniej łatwiej było umocować go do pokładu. 1 raz będę robił odciągi, więc nie wiem czy dobrze to wymyśliłem.


Reling górnego pokładu wykonany - tu krwi mi napsuło - jak zawsze- miejsce przy trapie. Jakoś tak ciężko było mi zmusić te paliki do stania w pionie, przez co linki się ciut pofalowały i na makro wygląda to kiepskawo :/ Ale zostawię to już bo i tak nie będzie się to zbytnio rzucać w oczy po zmontowaniu nadb.dziobowej.
Ok,to tyle na tę chwilę. Do zobaczenia w następnej odsłonie
Pozdrawiam






--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
23-09-12 20:13  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Ech... Piorun z MM klasyk dla każdego okrętowca. Bardzo fajnie Ci to wychodzi. Nasze hobby jest najważniejsze , przynajmniej tak mówi narzekając ma druga połówka.Powodzenia.
Pozdrawiam Andrzej

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
24-09-12 07:40  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Coraz ładniej wygląda. Reling przy zejsciach jeszcze napewno :) poprawisz. Nasącz nić klejem BCG i jak zacznie podsychać to delikatnie prostuj pensetą.

--

Post zmieniony (02-12-12 09:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024