FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-12 23:06  [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witajcie!
Jak zapewne zauważyliście, startuję z nowym modelikiem do tego kolejnym "burzowym" ;)
Może to i fajnie - ten sam model,kilku wykonawców, różne wykonanie. Jest gdzie podpatrywać, można samemu komuś pomóc.
Zacznę nietypowo, bo NIE pokażę Wam okładki - to taki banał ,do tego okładka b.dobrze znana.
pokaże za to fotkę historyczną,z autentycznym okrętem.




Zaraz po tym zdjęciu, standardzik czyli sklejony szkielecik.
Widać od razu, że to model z "innej-KOŃputerowej epoki ;D
Sklejał się jakoby sam - już po złożeniu na sucho wszystko pięknie się spasowało i klejenie było tylko formalnością.Efekty poniżej.


Na ostatniej fotce - szkielet z przymiarką, niemal gotowego pokładu. Praktycznie docięty,tyle że bez retuszu.


Zanim jednak go nakleję - pobawię się znów we wzmocnienia.
Model zamierzam zbudować w czystym standardzie Jedynie lufy,trapy i drabinki będą z "gotowców".
To na tyle. Do usłyszenia i zobaczenia
P.s - wcale nie ukrywam że bardzo pomocna jest mi relacja Borowego która jest inspiracją i świetnym zobrazowaniem budowy. Liczę że pomoże w potrzebie ;p

--

Post zmieniony (05-08-12 17:59)

 
21-05-12 06:39  Odp: "Wiosenne Przesilenie" czyli kolejny(ORP) PIORUN z nieba....
Tarsus Valorum 

 

Będę gorąco kibicował tej relacji! Sam jakiś czas temu zacząłem dłubać przy tej kartonówce, ale na etapie oklejania kadłuba model zaliczył przemiłe spotkanie z GOJIRĄ!!! (moją 7 miesięczną spanielką), co zakończyło się się całkowitą destrukcją :) Po tym wydarzeniu zaopatrzyłem się w gotowy szkielet, blaszki i lufy. Tak więc jak tylko skończę obecny projekt, powinniście zobaczyć na forum [R] kolejnego destroyera o nr G65.

Pozdrawiam

 
21-05-12 11:41  Odp: "Wiosenne Przesilenie" czyli kolejny(ORP) PIORUN z nieba....
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i bardzo fajny początek, okładkę znają wszyscy.
Będę kibicował na pewno .
Pzdr

 
21-05-12 17:31  Odp: [R]
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witajcie. Mam pilny problem.
Zwracam się z zapytaniem do osób któe kleiły ten model i którzy mają jakąś refleksję na ten temat:

Jak widzimy,cz.82 to miejsce na komin. Do niego są przewidziane odciągi(któe są pięknie rozrysowane) Teraz pytanie: zanim nakleję pokład, chciałbym te odciągi przewlec już od spodu, by potem tylko przyczepić je do komina. Tylko że jakoś nie wiem, lub nie widzę GDZIE one moją dokładnie iść w pokład?? Nie chcę improwizować.
Czy ktoś kto to wie,mółby skopiować moje foto, zaznaczyć punktami gdzie to powinno być? Byłbym BAAARDZO wdzięczny.
Dziękuję i pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-05-12 17:33)

 
21-05-12 19:01  Odp: [R]
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

zdjęcie z relacji kolegi Borowego ( mam nadzieję, że się nie obrazi )
http://s784.photobucket.com/albums/yy129/Borowy2010/ORP%20Piorun/a07.jpg

Relacja jest na forum ;-)

--

Post zmieniony (21-05-12 19:02)

 
21-05-12 22:04  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nawet przez myśl mi nie przeszło żeby się obrazić, a wręcz odwrotnie, cieszę się, że komuś może się przydać moja relacja. A wracając do pytania to zarówno w Planach Modelarskich jak i tych z netu (niestety nie pamietam strony) mocowania odciągów są dokładnie zaznaczone. Przyklejałem je bezpośrednio do pokładu.



Aktualnie wklejam w pokład lub dach nadbudóeki oczka z drutu (moja aktualna relacja z Burzy) do których montuję odciągi. Jest o wiele łatwiej z mocowaniem, naciaganiem itd itp. A uwinięcie tych oczek z drutu 0,15 na drucie 0,3 wbrew pozorom zajmuje chwilę. Potem tylko zrobić igłą dziurkę w pokładzie i wkleić oczko na SG. Polecam.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-05-12 23:48  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Dzięki! Rysunek ten rozwiewa wszelkie wątpliwości :) Nie ma to jak szybka,fachowa odpowiedź

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
22-05-12 21:36  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Gromek buduje Piorunka ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-06-12 22:28  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
KOLINS   

Witam, Gromek będę starał się podglądać twoja relację bo jestem mniej więcej na tym samym etapie co TY :). Teraz "improwizuje" bulaje w burtach.
A i u Borowego może coś ciekawego się podpatrzy. Pozdrawiam

--
Mój ulubiony sklep modelarski :
http://www.aeromodel.pl/
Strona klubowa na fejsie :)
Słupski Klub Modelarski -> SKM
https://www.facebook.com/SlupskiKlubModelarski?ref=hl

 
03-06-12 23:37  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Oo.fajnie. Dawaj relację też :)
Ja właśnie okleiłem poszycie burtowe -w powietrzu jeszcze rześki zapach budzia ;)
Jutro zabieram się za poszycie dna ,jak zrobię ten etap to wrzucę fotki
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024