FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-09-12 16:38  [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam mam na imię Marcin. Wahałem się czy wogóle zawracać wam głowy moimi zdjęciami no ale raz kozie śmierć. Skleiłem swój pierwszy w życiu model. Nie miałem wcześniej styczności z modelarstwem kartonowym i wogóle z jakimkolwiek modelarstwem pod jakąkolwiek postacią. Nie wiem jak to się stało że w dzieciństwie nie kleiłem żadnych modeli.

W modelu dokonałem kilku przeróbek ( czyli chyba go zwaloryzowałem). Dorobiłem bieżnik na kołach podłubałem w kabinie pokrętła do radia, i takie tam drobnostki.
Zapraszam do oglądania.















Bardzo proszę o łagodny wymiar kary.
Pozdrawiam Marcin.

 
23-09-12 17:09  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję ! No to wpadłeś w tą "zabawę". Jakie kolejny model ?
PS - bieżnik ładny, podretuszuj krawędzie statecznika i łopat śmigieł. Zdjęcia trochę nieostre.

 
23-09-12 20:41  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Gratuluję pierwszego ukończonego modelu.
Kilka rad na przyszłość.
Na skrzydłach wyszły Ci tzw. krowie żebra (odgniecenie szkieletu na poszyciu). Na przyszłość staraj się nie używać w takich miejscach klejów wodnych (lub używać ich bardzo niewiele) i delikatniej dociskać poszycie do szkieletu.
Łączenia kadłuba wyglądają bardzo elegancko.

Druga sprawa to pooglądaj galerie innych użytkowników i zobacz jak one wyglądają. Staraj się robić więcej zdjęć ukazujących całość modelu z różnych perspektyw, a nie tylko z góry. Dzięki temu będzie można dokładniej obejrzeć model i wyłapać więcej ewentualnych błędów, co za tym idzie podpowiedzieć więcej rzeczy.

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
23-09-12 20:45  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak na pierwszy model to całkiem nieźle.
Przed "szarpnięciem się" na waloryzację położyłbym większy nacisk na trening w formowaniu i sklejaniu elementów, tak, aby w przyszłości unikać tak koszmarnych krowich żeber na skrzydłach ;-)
Zdjęcia też przydałyby się ostrzejsze, wykonywane ze światłem, a nie pod światło, i na jednolitym tle.
Witam w gronie sklejaczy kartonu.
Życzę wytrwałości i ciągłego doskonalenia się!
Trening czyni mistrza!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-09-12 22:44  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witaj w gronie sklejaczy kartonu.Nie od razu Rzym zbudowano.Mam nadzieję,że połknąłeś bakcyla na stałe.Najlepiej wyszły Ci koła w tym modelu,ale nie przejmuj się ewentualnymi porażkami.Mój pierwszy model nie wyglądał lepiej.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
24-09-12 06:42  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dziękuję wszystkim za konstruktywne słowa krytyki, które motywują do następnego działania. O kilka rzeczy jestem mądrzejszy i napewno wiele rzeczy zrobił bym inaczej. Czy połknąłem bakcyla napewno tak tylko że nie zostanę w świecie skrzydeł jestem człowiekiem który twardo stąpa po ziemi więc następny model to coś na gąsienicach bo do tych mnie najbardziej ciągnie i może założę relacje abyście mnie na bieżąco korygowali i podpowiadali ewentualne rozwiązania zanim coś skopie. Mam na myśli zwłaszcza ciebie Beatko i Kordiana bo to wasze relacje zapierają mi dech w piersiach i to waszym ogromnym fanem jestem.

Pozdrawiam Marcin.

 
24-09-12 08:55  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witaj! Jak na pierwszy model wygląda całkiem nieźle. Oczywiście musisz się jeszcze wiele nauczyć, ale każdy kiedyś zaczynał. Powodzenia! :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-09-12 09:14  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ryszard napisał;
Gratuluję ! No to wpadłeś w tą "zabawę". Jakie kolejny model ?

Następny model tak jak pisałem coś na gąsienicach i to będzie projekt z Modelika Nr.15/05, który dostałem na urodziny, które tak się składa że są dzisiaj.

Pozdrawiam Marcin.

 
24-09-12 09:17  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wszystkiego najlepszego w dniu Twoich urodzin !
PS - a co to takiego jeżdzi na gąsiennicach w owym nr. 15/05 ?

 
24-09-12 09:30  Odp: [G]De Havilland Mosquito Mk. II NF (MM)- pierwszy sklejony model.
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Modelik Nr. 15/05 to M2 Bradley

Dziękuję za życzenia Ryszardzie.

Pozdrawiam Marcin.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024