FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-06-03 18:31  Re: M3A1 WHITE
Ygy 

 

Może i głupie, ale czy to nie ryż?

Ygy

 
10-06-03 18:53  Re: M3A1 WHITE
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Aż miło spojrzeć , nie dotykaj więcej plastików bo jesteś stworzony do kartonu !!!!!!!!!

 
10-06-03 20:12  Re: M3A1 WHITE
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

WOW jak zrobiłeś tę ryflowaną bachę i oponki? PLEASE napisz jak to robisz.

 
10-06-03 20:24  Re: M3A1 WHITE
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten kawałek konstrukcji to tylko przedsmak możliwości Rajkuba.........
Jestem ciekaw czym nas teraz zaskoczy?! I jak będzie wyglądał cały model....... to dopiero będzie coś pięknego!
A praca nad nim jest jeszczę cięższa ponieważ model był wydany w skali 1:24 - więc kolejna robora z przeskalowaniem....... ale jak narazie "niesamowite"!!

Pozdrawiam!
Michał

 
10-06-03 22:48  Re: M3A1 WHITE
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Korzystając z chwili wolnego parę słów o moim eksperymentowaniu.
Podłoga (a właściwie płyty ją pokrywające) została wykonana z papieru milimetrowego. Najpierw naniosłem orientacyjny wzór za pomocą pióra żelowego (równie dobrze może być każde inne pisadło, byle w miarę cienkie i zarazem wyraźne), a następnie za pomocą cieniutkiego wkrętaka zegarmistrzowskiego (szer.1,2 mm)( miałeś rację Konradusie ;-) ) korzystając z cienkiej tekturki jako podkładki bez używania linijek itp. precyzyjnych przyrządów wycisnąłem wzór. Sam deseń jest obrócony o 45 stopni w stosunku do osi pojazdu. Po wytłoczeniu całość zagruntowałem od spodu cyjanopanem. Następnie poszczególne płyty przykleiłem do podłogi i pomalowałem farbką "kolor stali" firmy Revell nr 91. Ciąg dalszy eksperymentu to pomalowanie całej podłogi dość rzadką mieszanką Humbrola i szybkie przetarcie papierem do wiadomych celów, żeby uzyskać efekt starcia farby z wystających elementów i tu jak widac w niektórych miejscach przedobrzyłem.
Nity na oblachowaniu transportera zostały wytłoczone widocznym na zdjęciu szpikulcem z lekko zaokrąglonym końcem.
Szkielet chlebaka został wykonany z kartonu ( coś w rodzaju kartonowej ramki) a następnie oklejony chusteczką higieniczną nasączaną wikolem. Klamry wyciąłem z resztek papieru milimetrowego nasączonego cyjanopanem. Troki, to chusteczka nasączona wikolem.
Malowanie przebiegało w trzech etapach:
- najpierw całość kolorem bazowym;
- następnie pokryłem dość szczodrze rozcieńczalnikiem zabrudzonym ciemniejszą farbką, usuwając zaraz nadmiar rozcieńczalnika resztkami chusteczki i wysuszonym pedzlem;
- i na koniec przetarłem wystające fragmenty jasną farbką używając praktycznie całkiem suchego pędzla.

Post zmieniony (26-06-05 17:09)

 
10-06-03 23:15  Re: M3A1 WHITE
pompier     

AAAAA Myślałem, że zrobiłeś to jednak bardziej "automatycznie"

 
11-06-03 07:09  Re: M3A1 WHITE
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Skoro pierwszą poradę mamy już za sobą, to teraz bardzo bym prosił o sposób na wykonanie taaaakich opon : )

 
11-06-03 08:16  Re: M3A1 WHITE
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Wtrace sie nieco Rajkubowi w watek, gdyz na ostatniej fotce widac oprawke nozyka. Ostatnio bawilem sie troszke w tworzenie blach ryflowanych, ale dla skali 1/200 (Prinz Eugen) Ciekawe efekty mozna uzyskac tloczac w zakrywkach od jugurtow, margaryn itp. wlasnie taka koncowka noza. Po dosyć mocnym przewalkowaniu po blaszce na miekkiej powierzchni uzyskuje sie calkiem ciekawa fakturke. Inny sposob to rozwalkowanie "blaszki" na pilniku do metalu. rowniez pojawiaja sie delikatne "górki" imitujace ryflowanie. Obecnie jestem na etapie dalszych prob, jesli wszystkopojdzi OK to opisze dokladniej cala metode w osobnym watku.

pzdr
Kemot

 
11-06-03 08:37  Re: M3A1 WHITE
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kemot: to ja Ci coś spróbuję podpowiedzieć. Jakiś czas temu robiłem testy nablachy ryflowane na różnego rodzaje pomosty, balkoniki i inne na sreberkach z papierosów. Mają one właśnie tłoczenia podobne jak blacha ryflowana, i po pomalowaniu żadką farbką dawała efekt takiej właśnie blachy.

 
11-06-03 08:48  Re: M3A1 WHITE
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

dzieki Demon, poniewaz nie pale to pewnie nigdy nie znalazl bym takiego materialu (a szukalem dosyc dlugo)

pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024