FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
26-01-15 07:57  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pięknie wyszedł! Żyłka to faktycznie trafiony pomysł, cieszę się, że patent znalazł zastosowanie. Swoją drogą nieźle zmasażyłeś skalpel :-)

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
26-01-15 08:27  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Eeeee tam zaraz gałęzi, po prostu trzeba by już odejść na modelarską emeryturę. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-01-15 08:43  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Gadanie, Ostoja, po prostu u Ciebie jest inny typ silników :))
Dzięki chłopaki.
Pomysł Szebiego sprawdził się, choć żyłka dawała popalić (sprężynowanie). Faktycznie, może lepiej byłoby to układać z drutu cynowego.
Tomasz, fajny rysunek i trafiony, poza czasem, którego trzeba było poświęcić znacznie więcej... ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
26-01-15 09:26  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Tomek 

 - 2

Art! Znam kilka Twoich modeli z konkursu, ale każde zdjęcie z tego, co robisz, to jak objawienie! Chyba zacznę jakieś nabożeństwo układać! Może reaktywujemy cechy?! Będziesz mistrzem cechowym! Z wyrazami głębokiego szacunku i podziwu!

 
26-01-15 14:35  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ale zapodałeś,człowiek coś tam sobie lepi,cieszy się ,coś mu się udało ,zagląda na forum, a tu silnk,jak znów usiąść do dłubania?,pozdrawiam mimo wszystko Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-01-15 18:16  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witaj Art,
ależ Ty potrafisz dostarczyć wspaniałych wrażeń estetycznych. Czysta uczta wizualna!

pozdrawiam
Mirek

 
26-01-15 21:49  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Art -jak żyć Panie Art , jak żyć ?
Ale mam na to pomysł , proponuje założyć oddzielny dział zwany WZORCOWNIA . Jakby człowiek chciał wrażeń artystycznych bądź zdołować się , w zależności od nastroju, to by tam sobie zajrzał . Nie za często, co by nie popaść w depresję . Z brakiem możliwości włączenia powiadomień e-mail. A kto by tam trafił my już dobrze wiemy . Pozdrawiam.
PS wróciłem do oglądania i mam pytanie . Czy śruby i nakrętki są gwintowane , tak na odwal zrobione ? :)

--

Post zmieniony (26-01-15 21:56)

 
26-01-15 22:32  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

:))
Wydaje mi się, że nieco przesadzacie ;)
Grunt, że się podoba i Was pozytywnie nastraja.

Alski, niestety, śruby nie są gwintowane ale osobiście najbardziej jestem zadowolony ze spinek łączących przewody wysokiego napięcia.
Od początku zastanawiałem się jak je wykonać.
Pomysł przyszedł w ostatniej chwili, gdy napychałem się czekoladą. Była (bo jest już pożarta) owinięta w b. cienką, matową folię aluminiową.
Paski szerokości około 0,3 - 0,4 mm długie na ok. 2 mm niemal same się zawijały na przewodach.
Nakładane przy użyciu napięcia powierzchniowego, podobnie jak plasterki izolacji 0,25 mm imitujące nakrętki przy mocowaniu przewodów do świec zapłonowych
Takie tam... wynurzenia z tego czego prawie nie widać, a ja wiem, że jest
:))

--

Post zmieniony (26-01-15 22:44)

 
26-01-15 23:08  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Oglądając Twoje relacje doznaję jakiegoś rozdwojenia jaźni. Z jednej strony chcę więcej, a z drugiej załamuję się, że nigdy nie będę w stanie tak precyzyjnie odwzorować rzeczywistości.
Piękna robota, Art!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-01-15 10:14  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Piękne wykonanie, ale jeszcze przydałyby się jakieś okopcenia, ślady oleju, przyrdzewiałe kolektory itp. Sam wiesz, ile włożyłeś pracy w te silniki, a najlepszą zapłatą jest własna satysfakcja i zadowolenie.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024