FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
05-06-03 19:55  Re: Popularyzacja
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W czasach mojej młodości nie było internetu, nie było wystaw, była w moim mieście podobno modelarnia ale nie udło mi się jej znaleźć a jednak to "coś" powodowało, że budowałem modele, interesowałem się historią II WŚ itd, nawet skończyłem studia na wydziale lotniczym Politechniki Rzeszowskiej (to że jako konstruktor pracowałem tylko 1,5 miesiąca to inna historia). Widac byłem nieźle "nawiedzony".
Dzisiaj jest tyle różnych możliwości spędzania wolnego czasu przez młodzierz (internet, gry komputerowe, rolki i deskorolki i rowery górskie oraz inne bajery), że tak jak napisał Zielony - tylko jak największa liczba wystaw i konkursów może pomóc w popularyzacji. I nie jest ważne czy na takim konkursie wg opini uczestników ten czy inny sędzia coś "przeskrobał". Dla osoby z zewnątrz fakt ten będzie pewnie nawet niezauważony, a gdy taki mody człowiek zobaczy piękne modele to byc może stwierdzi: "a może ja też bym takie coś zrobił".
I właściwie dlaczego zaraz konkurs. Może wystarczy wystawa modeli osób z okolicy, bez żadnych ocen które mogą wzbudzać kontrowersje i problemu z doborem jury.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
06-06-03 11:02  Re: Popularyzacja
Darek   

Co do organizowania wystaw i konkursów macie całkowitą rację. Tak samo wszyscy sie zgodzą że konradus jest bardzo pomocny przy znajdowaniu terminów imprez. Zresztą uwarzam że ta strona jest wogóle najlepsza chociarz jestem tutaj od niedawna. Na temat mediów sie nie wypowiadam bo jestem do nich uprzedzony, za bardzo szukają sensacji, dziury w całym. Faktem jedanak jest że wdzisiejszych czasach
bez nich ani rusz. Faktem jest też,że wielu ludzi którym powinno zależeć na tym ma to gdzieś. Pozdrawiam wszystkich

 
06-06-03 12:06  Re: Popularyzacja
OldJoe   

A może by tak w odwrotną stronę. Klan modelarzy kartonowych to klan ekskluzywny. Nie każdy może do niego należeć bo nie każdy ma talent do sklejania. W naszym narodzie panuje przekonanie, że najbardziej interesujące jest to co zabronione. Trzeba się obnosić z przynależnością do Klanu, opowiadać jakie to trudne i skomplikowane ale przy odrobinie naszej dorej woli możemy przekazać naszą tajemną wiedzę innym. I trzeba podkreślać, że to nie dla wszystkich - tylko dla wybrańców. To powinno poskutkować bardziej jak nawmawianie.

OldJoe

 
06-06-03 12:28  Re: Popularyzacja
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Popieram OldJoe'a !!!
Wcześniejsze pomysły uspołeczniania i instucjonalizowania modelarstwa trochę mnie zmroziły. Lepiej jeśli to się odbywa na zasadach prywatnego hobby.

 
06-06-03 13:23  Re: Popularyzacja
OldJoe   

Jak się stworzy wokól Klanu nimb niedostępności to jak znam życie wielu będzie chciało się tam dostać. Większość wypadnie ale sporo zasili nasze szeregi.

OldJoe

 
06-06-03 16:00  Re: Popularyzacja
Zielony   

Ale i sporo może odpaść na zasadzie to dla mnie będzie za trudne. Sam bedąc juz po 40 troche nieśmiało reaktywuję swoje zamiłowanie do lepienia, ale wiem że mimo że raczej Bozia poskąpiła mi talentu to nikt się ze mnie nie będzie nabijał, a wielu pomoże. Bardzo podoba mi się właśnie atmosfera szczerej i bezinteresownej życzliwości i pomocy słabszym kolegom. To jest bardzo ważno dla początkujących i działa bardzo dopingująco, sugerowana atmosfera wyższości i tajemniczości wiecej by zaszkodziła niz pomogła dla poplaryzowania naszego hobby. np mnie osobiście mocno by to przyhamowało. Nie zapomnę pierwszej wizyty w sklepie modelarskim. Chciałem sobie wybrać jakiś nietrudny model pojazdu, przebierałem dobre parę minut w stosie cierpliwie podsuwanych przez sprzedawcę kolorowych cudeniek GPM, MM.... choroba co tu wybrać, żeby wyszło jakim klejem oj, oj może dac sobie spokój . W pewnym momencie podszedł do mnie gość nawet deko odemnie starszy gość - pare zyczliwych uwag właśnie od niego dowiedziałe się, ze jest forum Konradusa,facet poradził mi, żeby nie rwac sięna początek na wielkie skomplikowane dzieła ucieliśmy sobie chyba z półgodzinna dyskusję wyszedłem zaopatrzony w model Hurricana z MM i klej Hermol oraz skromny spis niezbędnych narzędzi i instrukcję jak uniknąć wpadek szkoda, że jakoś bliżej nie poznaliśmy się, ale mogę śmiało powiedziec, że dzieki niemu poróciłem do sklejania.......
MACIEK

 
06-06-03 21:05  Re: Popularyzacja
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Panowie. Jak można zachęcić młodzież do modelarstwa, jak oni nawet nie wiedzą jak skleić sześcian na matmę. Byłem na Warsztatach w Bielsku. Miałem stoisko firmowe Łukasza. Wiele usłyszałem. Dzieciak chciał jakiś model z KŚ w 1:50, prosty i ładny. Na to tatuś pieknie nadał mu, że jest za głupi na taki skomplikowany model i kupił mu jakiś plastik. Parę razy jeszcze przechodzili koło mojego stolika. Dzieciak patrzył na wycinanki, a mi żal było, że jego tatuś jest tak głupi. Jemu wyraźnie spodobały się cudeńka z wystawy i może byłby z niego świetny modelarz. Może za rok przyjdzie sam, jak się nie zniechęci.

 
06-06-03 22:10  Re: Popularyzacja
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MBig - Jako osobnik który parę plastików popełnił muszę stwierdzić, że zbudowanie modelu z zestawu plastikowego wcale nie polega na wyjęciu go z pudełka. Też trzeba się trochę napracować. Może jest to łatwiejsze od zbudowania modelu z kartonu ale jeżeli tak to tym lepiej dla początkującego modelarza. Kartonówki mają jednak niezaprzeczalną zaletę - nie trzeba ich malować. A z malowaniem początkujący modelarz może już mieć problem. Jak już "młody" połknie bakcyla to na pewno będzie próbował różnych modeli - plastkiowych czy kartonowych. Nie ważne jakich. Ważne jest to, że będzie budował modele.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
06-06-03 22:27  Re: Popularyzacja
Baronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Problemem modelarstwa kartonowego jest to ze pozornie, dla ludzi z zewnatrz, wydaje sie ono bardzo trudne! Tak mi sie zdaje, jak byłem maly to mordowalem plastiki... wiedzialem o istnieniu kartonowek (Składnica Harcerska we Wrocławiu heeh :) Ale ciagle brakowalo mi odwagi zeby takie cos kupic i sprobowac.. sam nie wiem czemu.. Wskazuje tu jedynie mozliwosc dlaczego wiele osob mowi modelarstwu kartonowemu nie na rzecz plastikow, czy tez po prostu samochodzikow gotowych: no bo jakim cudem parenascie arkuszy kartonu ma sie zmienic w samolot? Moze jakby wyplenic z nich ta niewiedze, pokazac ze to jest w miare latwe!

Pozdrawiam
Baronek

 
06-06-03 22:32  Re: Popularyzacja
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Mi też szkoda tego malucha co chciał wycinankę. Trza było odżałować i dać mu za darmo. Ja bym chyba tak zrobił. Ale by się cieszył, a staremu było by głupio.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024