FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-05-03 15:35  [R/G] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Hej wszyscy !

Jakieś 1,5 roku temu wybrałem się na wyprawę, na jedną z japońskich gór. Słynie ona ze swojego specyficznego kształtu, piekna i olbrzymiej siły tkwiącej gdzieś głęboko w czeluściach. Było to moje pierwsze od długich lat spotkanie z takim żywiołem - wcześniej co prawda wspinałem się już na mniejsze pagórki, lecz bez odpowiedniego sprzętu i z bardzo dużą szybkością - tylko by zdobyć, a nie by przeżyć całą wspinaczkę jako wielką przygodę. Oto krótka relacja zdjęciowa z tej wycieczki - a góra to "Takao" :))

PS. Proszę o chwilowe nie odpisywanie z racji małej szybkości gołębi pocztowych, które teraz stadami będą przynosić fotografie :)

PS2 .Dziękuję bardzo wszystkim forumowiczom i nie tylko, którzy co jakiś czas przysyłali mi nowe "mapy", bym nie zbłądził :-)




Post zmieniony (20-10-09 21:26)

 
26-05-03 15:37  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Hmmm, co my tu mamy? : a więc, podstawa góry, jeszcze gładka, więc wchodziło się szybko. Bardzo obawiałem się niebezpiecznych wierzchołków, gotowych zmieść każdego śmiałka - te na zdjęciu drugim, jeszcze nie poskromione w całości. Zdjęcie trzecie to kolejne wyzwanie w podróży: dwa szczyty Mordoru, piekielnej góry, które co jakiś czas zasnuwały mi drogę, buchając toksycznymi oparami.






Post zmieniony (10-12-04 03:14)

 
26-05-03 15:38  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Zdjęcie czwarte, to już zdobyty fragment góry. W miejscu otoczonym relingiem rozbiłem obóz , by zająć się rozmyślaniem nad następnym etapem podróży (widać jeszcze ślady niedopalonego ogniska).






Post zmieniony (10-12-04 03:11)

 
26-05-03 15:41  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Trzy kolejne fotki obrazują stanowiska obserwacyjne nieprzyjaciół, pilnie strzegących swoich sekretów i czuwających nad każdą możliwą drogą podejścia na szczyt.






Post zmieniony (10-12-04 03:14)

 
26-05-03 15:43  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kolejne fotografie, to pełne ujęcia chwilowo okiełznanej przyrody. Proszę zwrócić uwagę, jak dużo ciężkiego sprzętu zostało ustawionego na tak małym fragmencie terenu. Z literatury fachowej dowiedziałem się, że góry tego typu mają ogromny problem ze statecznością boczną, dlatego zaleca się wspinać od strony dziobowej ku tyłowi, nigdy zaś bokiem. Na ostatniej fotce widać właśnie chwilowe zachwianie czaso-przestrzenne tego obiektu :)






Post zmieniony (10-12-04 03:17)

 
26-05-03 15:44  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kilka zbliżeń na co ciekawsze fragmenty, których pokonanie zajęło mi dotychczas największą ilość czasu. Nie obyło się bez przestojów, czasami sięgających nawet miesiąca. No cóż - kolejny przykład jaki słaby okazuje się człowiek w zderzeniu z takim ogromem materii - potrzebne było odpowiednie środki dopingujące, by się nie zniechęcić i przeć z uporem maniaka do przodu. :)))






Post zmieniony (10-12-04 03:21)

 
26-05-03 15:46  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dwa nocne ujęcia, w chwili gdy przysypiałem już po trudach wędrówki.





Dalsza relacja, z racji braku środków masowego przekazu, przewidywana jest za kilka tygodni. Jednakowoż już teraz proszę o przesyłanie koordynatów, gdyby okazało się że idę nie w tym kierunku co trzeba :))


PS Mogę za szybko nie odpisywać, gdyż tubylcy za deptanie rośliności wyłączyli mi internet, tłumacząc to jakimiś problemami technicznymi - ale ja swoje wiem, to jest po prostu zmowa !. Mam jednak nadzieję, że utrudnienia te zostaną szybko usunięte.




Post zmieniony (10-12-04 03:23)

 
26-05-03 16:00  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Łłłłłłłłłłłłłuuuuuuuuuuuupppppppppppppppp

to tylko moja szęka :-)

Piękne !!
Od takich zdjęć, aż chce się chwycić coś i skleić.

Kominy i wieże dział mnie rozłożyły.

Gratulacje

 
26-05-03 16:06  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dowaliłeś Waść z grubej rury...

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
26-05-03 16:20  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

......................................................................

..........a przed chwila wlasnie pisalem posta, ze okretownictwo wojenne jest nieciekawe.....................
......................................
.................przepraszam i korzę się u stóp mistrza i jego arcydziela.............................

.......najpiekniej tak na marginesie podobaja mi sie kominy i okienka (+te wszystkie tony relingow).................

..........................................................

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
26-05-03 16:34  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
pompier     

ojjjjjjjjjjjjjjj chyba będę musiał podjąć walkę z jakąś górą. Moje gratulacje :)) Po prostu mistrzostwo świata.

 
26-05-03 16:51  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

N I E S A M O W I T E

poprostu: zaje........

Z całą pewnością idziesz po dobrej drodze - masz dobrą mape a pozatym jesteś doświadczony w takich wędrówkach ;-)



......... udało Ci się to........ udało......

Pozdrawiam!
Michał

 
26-05-03 18:53  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

a ja to przemilcze... :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
26-05-03 19:17  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Mirek 



 - 2

Ty sie bratku wcale na zadna gore nie wspinasz tylko Cie w lektyce kurcze wioza!!!!

Najpierw byl Nagato Saburo, teraz Takao Randara - czysta poezja dla moich oczu ;-)))

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
26-05-03 21:33  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Blackbird 

 

Więcej, jego wytransportowali tam samolotem Air Force One. A teraz sobie zjeżdża z uśmiechem na twarzy. Chce nas zdołować i zdaje się, że Mu się to udało. Ja, choć nie sklejam pływadełek, jestem pod ogromnym wrażeniem. Szczególnie te działka są rewelacyjne. Na drugi raz nie tyle zdjęć na raz, bo szczęki nam faktycznie powypadają.

---------------------------------------
A teraz SR 71- piekny samolocik
---------------------------------------

 
26-05-03 21:39  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Aj aj aj, a nie mówiłem, że najfajniejsze są japońskie okręty - szczególnie ciężkie krążowniki - poezja! Ehh, żeby mi się tak chciało, w prawdziwej i jedynie słusznej skali, a nie jakieś tam "kurdupelki" w 1:500. Gratuluję, efek końcowy z pewnością będzie rewelacyjny.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
26-05-03 23:32  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Kacper   

O ja pier***
Pozdrawiam,
Kacper

 
26-05-03 23:33  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dziękuję za miłe słowa, nic tak mnie nie podnosi na duchu ! :))))

A cieszę się teraz podwójnie, bo właśnie znowu działa internet :).Tubylcy przestali się gniewać, podłączyli kabelek, ja obiecałem że w zamian posadzę im kilka drzewek na górze i ułożę artystyczne skalniaki.


 
27-05-03 07:01  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

AAUAAUAUAUAAA.... I starczy, co sie bede rozpisywał :-)

 
27-05-03 07:03  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

BANZAJ !!!
Muszę się najpierw pozbierać to napiszę coś na spokojnie...
Bardzo mi się podoba wiele rzeczy, które zrobiłeś.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
27-05-03 07:47  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

R E W E L A C J A !!!!
Gratulacje Randar !!! Tym większe i szczere , że jak Ci wiadomo wchodzę na tą samą górę, tylko z innej strony.
Te kominy, niesamowite...
Chłopie... naprawdę dołożyłeś.

 
27-05-03 08:19  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Widzę, że robisz kawał solidnej roboty. Jestem zwolennikiem właśnie takiej metody jaką stosujesz. Model kartonowy bez przemalowania i szpachlowania – ale z wszystkimi bajerami – okienka, drabinki, relingi itd. Szkoda, że ominąłeś bulaje – ale domyślam się, że jest to spowodowane brakiem odpowiedniego dziurkacza. Jeśli chcesz to mogę dać Ci namiary na zakup takiego ciekawego przyrządu do otworów od 0,5 do 3,5 mm.
Te obramowania kominów zrobiłeś z nitki czy z drucika ? Jak je przyklejałeś ? Napisz też jak robisz pokrowce na lufy.
Na tym modelu można pieścić wzrok...
Dopieszczony model bez przemalowania to robota dla mistrzów ! Moje gratulacje i trzymam kciuki za dalszy ciąg budowy.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
27-05-03 08:28  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

no to ja bym prosił teraz o zdjęcia z aparatu a nie z 3D studio:-)
Pozdrawiam - super robota
pozostaje mi tylko patrzeć, podziwiać i zmienić pampersa

 
27-05-03 08:41  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Miron 

 

Super. Niech zyje cierpliwosc i wytrwalosc. Ja kiedys zabralem sie za ten fajny modelik
ale czasy spowodowaly ze musialem przerwac. Ale kiedy chcialem wrocic do niego
okazalao sie iz brakuje wielu czesci - przepadly i model wyladowal w koszu.

Zaluje teraz ze go wyrzucilem. Pozostalo mi tylko cieszyc oczy twoim modelem
i wyc w pokoju ze swojej glupoty.

Gratuluje. Ja tez popieram taki rodzaj sklejania. Calkowicie na kartonowo.

Pozdrawiam.

-----------------------------------------
Kartonowo na wesoło:)))))

 
27-05-03 08:50  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Świetnie wykonany model i zarąbisty opis :-]

Super. Jest od kogo się uczyć na tym Forum.

 
27-05-03 08:51  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

auć..... "powinni tego zabronić"
te kominy.... nie no.... zabijasz mój zapał

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
27-05-03 08:59  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


8-)

K.

 
27-05-03 09:13  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...Ludzie!
Jak będę cierpiał na jakąś depresję spowodowaną przepracowaniem (przy opracowywaniu modeli), to jako panaceum zaserwuję sobie oglądanie takich właśnie cudownych fotek, jakie Randar wstawiłeś, a choroba minie natychmiast.
Opracowanie "Takao" ma dziewięć lat...

MacGregor

 
27-05-03 09:20  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Muszę się jeszcze raz odezwać. Dzieki tym zdjęciom rozwiązało mi się parę problemów, które miałem przy budowie. Nie ma to jak przecieranie szlaków, przez bardziej doświadczonych szerpów.
Na marginesie: Czy u Ciebie również oklejki podstaw wież działowych okazały się za krótkie, a wyrys podstawy wierzy dowodzenia za duży ?

 
27-05-03 09:39  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Grzegorzu, może czas dokonać aktualizacji tego opracowania ? Koledzy popierajcie mnie !
Randar, ja mam nieodparte wrażenie, że po ukończeniu tego modelu masz 1 miejsce na wszystkich konkursach kartonówek.

 
27-05-03 10:19  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Randar - niesamowity model. Jeden z moich ulubieńców. Wiesz jesli sie nie myle to ktos (moze to Ty) mial problem z burtami na dziobie. W modelu nic takiego nie widac. Pieknie wykonczone detale i co najwazniejsze RETUSZ. Mam podobne pytanie jak Saburo: jak robiles te druciaki na kominie. W Prinz Eugenie mam troszke takich dziwadel i chetnie poczytam jak sobie z nimi poradzic. Pokrowce tez piekne. Czy lufy sie ruszają?
Z tego co pamietam na poklad kleiles prostokąty imitujące te maty antyposlizgowe - wyglada lux. Dno chyba szpachlowane - gladziutkie jak pupcia niemowlaka.

Wydanie z którego kleisz model to chyba to 2-gie nie kreda?

pzdr
Kemot

 
27-05-03 10:24  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Wypada mi tylko powiedzieć - wspaniała robota Randarsama. Mój Takao przy Twoim to jak praca przedszkolaka przy pracy inżyniera. Wyrzucam mojego Takao na śmietnik, bo tam jest właściwe miejsce dla niego. Mam dwa pytania: Jak wykonałeś pokrowce na lufy i jak do ciężkiej cholery udało Ci się zrobić tak wspaniałe kominy???? Jestem do tego za cienki.......... . Serdeczne pozdrowienia.

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
27-05-03 13:24  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Jeszcze jedno: na bokach wież widzę retusz w miejscu drabinek. Będziesz przyklejał drabinki ?
Przy okazji powraca temat dla projektantów i wydawców: nie drukować drabinek tylko punkty w miejscach zamocowania ! Te drukowane drabiny doprowadzają mnie do pasji.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
27-05-03 14:00  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Michał P 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Well done! No to ciężkie krążowniki japońskie idą do ataku. A może by się tak umówić się w np Kruszwicy w przyszłym roku i machnąć fotkę wszystkich sklejonych przez nas ciężkich krążowników japońskich. Ciekawie by to wyglądało, a lekcja poglądowa nt. rozwoju japońskiej myśli konstrukcyjnej znakomita. . Pozdrawiam Michał P.

 
27-05-03 16:38  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Śliczności po prostu !!!

Aż miło popatrzeć
Nie sklejałem dotąd tylko dlatego że dla mnie na razie za trudny.

Tak trzymać !!!
Kiedyś też skleję jakiegoś Japończyka.

BANZAI !!!

Kurczę pieczone-nie zapomnij o zdjęciach do galerii
jak będzie gotowy.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
27-05-03 22:05  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

He he, chyba jestem jedyny, który trzymał to cudeńko we własnych łapkach i na własne oczy oglądał te kominy-naprawde, jest sie czym pochwalić!!!:) A właśnie mówiąc powiedzonkiem Randara, to dosłownie potrzebowałem dwóch szklanek...
Oj, mówię Wam-COŚ NIESAMOWITEGO!!!

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
27-05-03 22:33  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Eeech, ludziska moi mili, jak tak będziecie mi dalej słodzić to popadnę w samozachwyt i wystartuję w wyborach na największą rozwartą z radości szczękę :))

Bardzo mnie to wszystko co mówicie, zresztą sama Wasza obecność, motywuje do dalszej pracy, tylko tego cholernego czasu nie chce nigdy być dość - właśnie wróciłem z pracy i jestem dętka :( co najwyżej wytnę dziś 1 (słownie:jeden) kawałek jakiegoś mało skomplikowanego elementu....i to też pod warunkiem że moje oczy zlokalizują nożyczki a ręce będą w stanie je chwycić... Nie wspominam już o takich cudeńkach jakie i Wy wszyscy tu pokazujecie....Nagato, Piorun, Regulus....aż wszystkich trudno mi wymienić...bandaż po szczękę czasami nie wystarcza...i tak zęby szurają po kafelkach....

Postaram się trochę odpisać na pytania, ale proszę o wyrozumiałość, gdyby to co napisze nie trzymało się..... no wiecie czego :)

Jak dobrze zauważył Kemot, dno jest szpachlowane. Miało nie być, ale tak mi się nie spodobało oryginalne (znaczy się to co z nim zrobiłem) że rzuciłem na to chyba 3 warstwy szpachli Pufas, dostępnej w Praktikerze. Jest to szpachla na bazie wody, drobnoziarnista, więc przed nakładaniem zabezpieczyłem dno ... no właśnie - teraz Zonk! : dno już było pomalowane podkładem i Humbrolem na cacy jak mi się zachciało szpachlować :(. A na dodatek burty już też były doklejone i zerwane poszły do kosza :( Skończyło się na zakupie drugiego egzemplarza modelu, za co jestem panu Halińskiemu bardzo wdzięczny, gdyż mimo tego że modelu już nie było w ofercie, wytrzasnął spod ziemi jeszcze jeden egzemplarz...

Kominy - drut + żyłka wędkarska. Pierw pomalowałem wydrukowane oryginalnie opracowane - nie wiem jak to nazwać - poręcze? - szarym Humbrolem, by po przyklejeniu konstrukcji druto-wędkarskiej nie przebijał czarny kolor spod spodu. Następnie porobiłem dziurki w miejscach przewidzianych na zamocowanie drucików - to tak jakby robić reling - tylko mniejszy. Druciki wpuszczałem w otworki na Hermol, tak by można je było jeszcze korygować - do tego celu zrobiłem taki przyrząd z tektury tzw "wystajomierz" - nim popychałem drut, tak by na zewnątrz zostało 2 mm. Póżniej wykałaczką "minikropelka" Supergluta w miejsce łączenia i gotowe. Jak całość wyschnęła, przyklejałem żyłkę - średnica 0,20 mm, póżniej malowałem całość na szaro - Humbrol 156. A na sam koniec aerografem matowy werniks Humbrola z puszeczki - nr 49 - ostrzegam, by nie używać tego w słoiczku ! niby to samo, ale ma paskudną cechę: zostawia na kartonie biały nalot, jakby mąką posypać...

Pokrowce na lufy to Wasz pomysł :) Jest nawet taki wątek na forum, ktoś zaproponował by użyć torebek od herbaty i muszę powiedzieć, że pomysł przedni !! Torebka ma fakturę przypominającą płótno, nie rozciąga się pod wpływem wilgoci czy innych specyfików. Dobrze się klei Hermolem. Metodą doświadczalną zrobiłem wzór - taki szablon z tektury - po czym powieliłem go na torebkach, wyciąłem "pokrowce", okręciłem wokół lufy i na dole skleiłem.

Włodek - dokładnie tak jak piszesz. Oklejki były za krótkie - brakujący fragment po prostu dorobiłem z szablonu luf armatnich głównego kalibru, gdyż lufy i tak są mi niepotrzebne - kupiłem gotowe. Jeśli chcesz, to mogę ci wysłać pocztą te z drugiego egzemplarza, który posiadam rozkompletowany.
Z podstawą wieży niestety nic się nie poradzi - dobrze że w miejsce, które zostaje "białe" wchodzi komin główny, więc nie będzie nic widać :) Tak na marginesie, z wieżą dowodzenia było dużo problemów - kilka elementów nie pasowało, przeważnie były za krótkie, kolega w drukarni pewnie przysnął na zmianie....:) Zobacz jeszcze ten wątek:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=7165&t=6874#reply_7165

napisałem tam trochę o budowie tego wielkiego domku :))

Wydanie modelu - 2-gie, na papierze matowym, lufy się nie ruszają z powodu pokrowców, taki kiler to nie jestem ....

Drabinki na wieżach artyleryjskich rzeczywiście są retuszowane, w dalekich planach mam zakup gotowych, fototrawionych i przyklejenie ich we wszystkich możliwych miejscach - nawet na śrubach napędowych - a co? - jakbym się czuł za mało pokręcony to się będę wirował. Zgadzam się w 100% z Saburo, w przyszłych opracowaniach drukowac drabinki osobno i zaznaczać tylko miejsca mocowania. Kto będzie chciał oryginalną - przyklei element- kto nie - zrobi we własnym zakresie.


 
28-05-03 13:35  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Gratuluję koledze świetnego wykonania modelu ! Patrząc na te zdjęcia, widać od razu - dlaczego na wystawach modelarskich jest tak mało okrętów ( np. w stosunku do samolotów ). Po prostu ogrom pracy ! Jak i też potrzebnego czasu.
Jeśli można mieć do autora pytanie - czy pokład krążownika pokryty linoleum był jakoś na modelu "preparowany" ? Nie widać tego dokładnie na zdjęciach. Chodzi mi szczególnie o linie podziału płyt linoleum.

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
28-05-03 13:57  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do Zdzisława
Zobacz tu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=1339&t=1339

 
28-05-03 13:58  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Hej

Linoleum jest dorabiane samodzielnie. Pasy łączące zrobione są z nitki, natomiast płaty linoleum to papier kredowy pomalowany lakierem Unikor C - taką farbą antykorozyjną, by pod wpływem wody morskiej się nie rozkleił :)


 
28-05-03 14:44  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

TAAAAAAAAAAAKKKKK !!!
NIE DRUKOWAĆ TYCH NIESZCZĘSNYCH DRABINEK.
POPIERAM.

I wznowić wydanie.

Randar - model jest wspaniały. Życzę wytrwałości.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
28-05-03 14:47  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Randar, dodatkowe oklejki bardzo by mi się przydały, ale muszą być na kredzie.

 
29-05-03 08:53  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Randar !

Twój model będzie dla mnie chyba inspiracją aby zbudować coś takiego, przynajmniej jak postawie na szafie to będzie to widać a tak to co ? Stoją sobie w rzędzie pokraczne moje ,,druciaki,, i nikt tego nie zuważa, nawet muchy też tego nie zauważają bo nie widać na nich śladów muszej rozpusty a pająki w panice uciekły do sąsiada.

Pozdrawiam ! I zamawiam sobie zdjęcie gotowego modelu na moim mailu

Krakus

 
26-08-03 07:56  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Pozdrowienia Randar!!! Chciałem zapytać jak tam Twoja wędrówka na tą górę? Posunęła się na przód? Daj znać.

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
26-08-03 11:50  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Pozdrowienia - dziękuję i nawzajem :) Wędrówka cały czas posuwa się do przodu, co prawda tragarze czasami marudzą, że teren nierówny, że starły się trampki etc etc, ale coś się cały czas dzieje.
Wczoraj np. wspinałem się po poręczach schodków z pokładu art średniej na główny, trochę paluchy pozdzierałem i zeszła butelka środka uspakającego. Dzisiaj w planach seryjne wbijanie palików - trzeba teren ogrodzić bo jakieś turysty mi się zaczynają pałętać po pokładzie, szczególnie w nocy ( muchy, komary, wszelkiej maści latające ustrojstwa).
Fotoreportaż niestety nie może byc chwilowo kontynuowany, gdyż kamerzysta ze sprzętem spadł z przepaści - chciałem zaznaczyć że wszelkie kwestie, jakobym mu pomógł w tej ostatniej wędrówce z przyspieszeniem ziemskim są mocno przesadzone ....


 
14-10-04 17:00  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
exitus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

jak tam prace przy tym pieknym okrecie ??
watek juz nieco zamarzl bo podobno ciezka zima w tamtych gorach
ale moze jakies fotki co by mozna bylo oczka napatrzec ? :):):)
pozdrawiam

 
14-10-04 18:01  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...noooooo Randar...gamoniu:))))))))))....dawaj tu te fotki!:D

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
14-10-04 18:26  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

TAK! TAK! TAK!!!
Ja również przyłączam się do prośby o fotki.

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
14-10-04 19:27  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jako spec od pancerki ale tej jeżdżącej a nie pływającej szczerze gratuluję Koledze tej wprost niesamowitej zręczności w palcach, która zaowocowała taką precyzją i starannością. I zapewne zupełny brak nerwów pozwala skleić takie "cacko". Taki kurs trzymać!!!!!

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
14-10-04 22:46  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Oj, bardzo ciężka zima...


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024