FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-05-03 15:35  [R/G] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Hej wszyscy !

Jakieś 1,5 roku temu wybrałem się na wyprawę, na jedną z japońskich gór. Słynie ona ze swojego specyficznego kształtu, piekna i olbrzymiej siły tkwiącej gdzieś głęboko w czeluściach. Było to moje pierwsze od długich lat spotkanie z takim żywiołem - wcześniej co prawda wspinałem się już na mniejsze pagórki, lecz bez odpowiedniego sprzętu i z bardzo dużą szybkością - tylko by zdobyć, a nie by przeżyć całą wspinaczkę jako wielką przygodę. Oto krótka relacja zdjęciowa z tej wycieczki - a góra to "Takao" :))

PS. Proszę o chwilowe nie odpisywanie z racji małej szybkości gołębi pocztowych, które teraz stadami będą przynosić fotografie :)

PS2 .Dziękuję bardzo wszystkim forumowiczom i nie tylko, którzy co jakiś czas przysyłali mi nowe "mapy", bym nie zbłądził :-)




Post zmieniony (20-10-09 21:26)

 
26-05-03 15:37  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Hmmm, co my tu mamy? : a więc, podstawa góry, jeszcze gładka, więc wchodziło się szybko. Bardzo obawiałem się niebezpiecznych wierzchołków, gotowych zmieść każdego śmiałka - te na zdjęciu drugim, jeszcze nie poskromione w całości. Zdjęcie trzecie to kolejne wyzwanie w podróży: dwa szczyty Mordoru, piekielnej góry, które co jakiś czas zasnuwały mi drogę, buchając toksycznymi oparami.






Post zmieniony (10-12-04 03:14)

 
26-05-03 15:38  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Zdjęcie czwarte, to już zdobyty fragment góry. W miejscu otoczonym relingiem rozbiłem obóz , by zająć się rozmyślaniem nad następnym etapem podróży (widać jeszcze ślady niedopalonego ogniska).






Post zmieniony (10-12-04 03:11)

 
26-05-03 15:41  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Trzy kolejne fotki obrazują stanowiska obserwacyjne nieprzyjaciół, pilnie strzegących swoich sekretów i czuwających nad każdą możliwą drogą podejścia na szczyt.






Post zmieniony (10-12-04 03:14)

 
26-05-03 15:43  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kolejne fotografie, to pełne ujęcia chwilowo okiełznanej przyrody. Proszę zwrócić uwagę, jak dużo ciężkiego sprzętu zostało ustawionego na tak małym fragmencie terenu. Z literatury fachowej dowiedziałem się, że góry tego typu mają ogromny problem ze statecznością boczną, dlatego zaleca się wspinać od strony dziobowej ku tyłowi, nigdy zaś bokiem. Na ostatniej fotce widać właśnie chwilowe zachwianie czaso-przestrzenne tego obiektu :)






Post zmieniony (10-12-04 03:17)

 
26-05-03 15:44  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kilka zbliżeń na co ciekawsze fragmenty, których pokonanie zajęło mi dotychczas największą ilość czasu. Nie obyło się bez przestojów, czasami sięgających nawet miesiąca. No cóż - kolejny przykład jaki słaby okazuje się człowiek w zderzeniu z takim ogromem materii - potrzebne było odpowiednie środki dopingujące, by się nie zniechęcić i przeć z uporem maniaka do przodu. :)))






Post zmieniony (10-12-04 03:21)

 
26-05-03 15:46  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dwa nocne ujęcia, w chwili gdy przysypiałem już po trudach wędrówki.





Dalsza relacja, z racji braku środków masowego przekazu, przewidywana jest za kilka tygodni. Jednakowoż już teraz proszę o przesyłanie koordynatów, gdyby okazało się że idę nie w tym kierunku co trzeba :))


PS Mogę za szybko nie odpisywać, gdyż tubylcy za deptanie rośliności wyłączyli mi internet, tłumacząc to jakimiś problemami technicznymi - ale ja swoje wiem, to jest po prostu zmowa !. Mam jednak nadzieję, że utrudnienia te zostaną szybko usunięte.




Post zmieniony (10-12-04 03:23)

 
26-05-03 16:00  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Łłłłłłłłłłłłłuuuuuuuuuuuupppppppppppppppp

to tylko moja szęka :-)

Piękne !!
Od takich zdjęć, aż chce się chwycić coś i skleić.

Kominy i wieże dział mnie rozłożyły.

Gratulacje

 
26-05-03 16:06  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dowaliłeś Waść z grubej rury...

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
26-05-03 16:20  Re: [relacja] Zdobywanie góry :)
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

......................................................................

..........a przed chwila wlasnie pisalem posta, ze okretownictwo wojenne jest nieciekawe.....................
......................................
.................przepraszam i korzę się u stóp mistrza i jego arcydziela.............................

.......najpiekniej tak na marginesie podobaja mi sie kominy i okienka (+te wszystkie tony relingow).................

..........................................................

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024