FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-09-11 18:23  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Thunder909 można poprosić o zdjęcia.

--
Pozdrawiam Edek.

 
07-09-11 18:51  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja kiedyś taki sobie zrobiłem. Opisany był jak zrobić, w któryś numerze miniRepliki (numer w okolicach 40-stych).


Tylko trzeba że tak powiem wiedzieć co sie robi i nic na zasadzie "może być".

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-09-11 20:10  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tutaj prawie wszystko
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8459&highlight=agregat

Post zmieniony (08-09-11 14:00)

 
07-09-11 23:10  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Polecałbym zupełnie coś innego, chyba że masz koniecznie dużo kasy do wydania...Ale w sumie niepotrzebnie, pieniażki można przeznaczyć na inny cel.
Ja mam taką propozycję: zaopatrz sie od Pana który naprawia lodówki w agregat (sprężarkę), obojętnie jakiej firmy.Sprężaekę użuwaną, ale sprawną. Koszt takiego urządzenia to między 30zł a 60 zł. Do tego trzeba dokupić butelkę sprężonego gazu firmy Humbroll, koszt ok. 15 zł. Gaz który jest w butli wypsikać do końca (wystarczy na jakieś kilka modeli). Jak już będzie pusta wykorzystamy ja jako zbiornik wyrównawczy naszego aerografu, tym bardziej ,ze zawiera w zestawie bardzo dobry zawór, który również wykorzystamy. Następnie kupujemy 10 cm plastikowego przewodu do podlewania kwiatów , coś ok. 3 zł, a także kawałek rurki żeliwnej coś ok, 5 cm, koszt ok. 3 zł.Rurka powinna wchodzić ciasno do przewodu.Rurkę wspawujemy do butli Humbrolla, w pozycji poziomej, oraz zabezpieczamy poxipolem (miejsce spawu po zewnętrznej stronie).Przewód do podlewania kwiatów łączymy łaczymy pomiedzy wyjściem ze sprężarki, a właśnie tą rurką wspawaną do butli Humbrolla.. Do zaworu butli Humbrolla montujemy weżyk bezpośrednio od aerografu, a do wężyka już sam aerograf.
I cała sprawa zrobiona. Gotowe. Włączamy sprężarkę do produ i czekamy jak nam nabije zbiornik wyrównawczy. Będzie takie cichutkie "cyk,cyk,cyk". Jak przestanie cykać, to znaczy że butla jest naładowana, Na zaworze od butli Humbrolla regulujemy sobie siłę podawania powietrza, a na aerografie ilość farby. I możemu działać, ale dziełać mając w świadomości pewne ryzyko...Otóz należy zaopatrzyć się w kask narciarski, razem z goglami, grube buty i rękawice, stare ale już zniszczone ubranie, też możliwie grube (ja pod kurtkę wkładam jeszcze na piersi takie stare dzwiczki od piecyka węglowego - ale to tak na wszelki wypadek), Otóż taka butla lubi sie czasami rozrywać w naj mniej oczekiwanym momencie i porządnie zdemolować cały pokój, o oknach już nawet nie piszę...Przed malowaniem również należy wyprawić całą rodzinkę na zewnatrz, i to tak przynajmniej na 100 m, powinni sie też schować za jakąś przeszkoda tetenową. Wtedy powinno być bezpiecznie.
Cały sprzęt wyniesie cię ok.80 zł, a jest lepszy od fabrycznych kompresorów, ponieważ jest niesłyszalny.
Mam taki zestaw od ok. 15 lat, nigdy nic się nie popsuło, nie pluje olejem, a chodzi bardzo cichutki, właściwe bezgłośnie.Możesz nim malować praktycznie wszystko, od małych modeli aż po rowery.Oczywiście, przy zachowaniu środków ostrożnośći, które opisałem.W razie czego służę fotkami mojej maszyny.

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
08-09-11 09:26  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

TYSIUNIEK
No rzeczywiście chyba nic prostszego już nie ma. A może mały zaworek bezpieczeństwa byś zaproponował (chociaż) bo mowy niema choćby o jakimś manometrze albo wyłączniku !!! Ryzykant z Ciebie -wiesz że taki agregat może nawet 25 bar napompować chwila zapomnienia i z butli Humbrolla robi się brak tejże butli --no ale jak ma być prosto i tanio to ...róbta co chceta.

--

 
08-09-11 09:57  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Właśnie, że wcale nie...Sprężarka ładuje butlę Humbrola do oporu, a potem po prostu sama się wyłacza. Poza tym w samej spreżarce jest (przynajmniej w mojej) zawór bezpieczeństwa. Jeżeli butla jest naładowana, a spreżarka jeszcze się nie wyłaczyła, przez niego oddaje nadmiar ciśnienia.A manometr? Owszem, fajna sprawa, ale czy naprawdę jest konieczny? Przy tym ciśnieniu możemy sie bez niego obejść.Taka butla nie daje jakiegoś wielkiego ciśnienia, ale nie będziemy przecież takim sprzętem malować ...samochodu. Do modeli w zupełności wystarczy, a nawet za dużo.Moim zdaniem po prostu szkoda kasy na kupno fabrycznych kompresorów...no chyba, że ktoś bedzie go wykorzystywał do poważniejszych zadań, np. pompowania opon w samochodzie.To wtedy jak najbardziej tak. Ale do modeli?!

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
08-09-11 10:29  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No teraz przyznałeś się że zawór masz wyłącznik również więc zmienia to postać rzeczy.
Pisałem wcześniej że lodówkowiec jast wg mnie najlepszy bo dobrze zrobiony jest praktycznie uniwersalny, cichy , tani a jaka satysfakcja z budowy -bezcenne !!
Mój lodówkowiec wygląda tak

Ale jak ktoś kasę ma to proponuję zestaw nr 1

Post zmieniony (08-09-11 11:11)

 
08-09-11 11:09  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Za sam nowy wyłacznik ciśnieniowy i reduktor ciśnienia trzeba wydać jakieś 100 zł
Za pozostały sprzęt to jest butle, agregat, zawór jednokierunkowy, węże i inne złaczki trzeba dać kolejne 100 zł.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-09-11 11:55  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Niekoniecznie...Gdybym sobie dzisiaj robił aero, zmieściłbym sie w 100 zł, z całością...Z pewnością nie byłby to sprzęt piękny i nowoczesny, ale równie skuteczny jak kupny.I przede wszystkim bezgłośny...
Sama używana sprężarka - ok. 50 zł
Butla Humbrola - ok. 15-25 zł (zależy gdzie kupiona)
Rurka metalowa - ok. 2-3 zł
Wąż ogrodniczy - ok. 3 zł za metr bieżący
Obejmy regulowane - ok. 6 zł za komplet (potrzebne są dwie)

Godzina majsterkowania...i tyle.
Sam aerograf to juz inna sprawa - od 20 zł do...kilkustet i więcej.Moim zdaniem taki w przedziale 20-100 zł w zupełności wystarczy.Ważne aby był rozbieralny do czyszczenia i nie miał za dużo elementów.

Mój sprzęt tak wyglada (może nie jest piękny i estetyczny, ale służy raczej do malowania a nie eksponowania)



--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
08-09-11 11:59  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Od czego mamy inwencję twórczą ,pomyślunek, allegro , szwagrów ,kumpli ,kumpli naszych szwagrów ,znajomych ,znajomych naszych znajomych ,pchlie targi,rynki,jarmarki złomowiska ,szroty i pierdoty .Wystarczy popytać ,pochodzić , poszperać we własnym domu w lewym bucie , w prawym bucie i w surducie w różnych szpargałach w szafie,w komodzie i pod zlewozmywakiem ,garażu ,piwnicy i w piwnicy sąsiada ,poszukać i pokombinować tu i tam .Dla chcącego nic trudnego.Ja swój agregat na złomie kupiłem po cenie złomu ,butlę również- całe 8 zł zapłaciłem (ale sam wyjąłem z lodówki) kosztował tylko wyłącznik ciśnieniowy i zawór bezpieczeństwa , reduktor z odwadniaczem i odolejaczem opylił mi znajomek za piwko, złączki trójniki ,nyple i kolanka zostały po remoncie w domu a wężyki walały się w garażu.Całość zbierałem około trzech tygodni ,budowa i klecenie do kupy zajęło tydzień i sprzęt gotowy. Fakt że to trwa ale satysfakcja gwarantowana sprzęcik spoko luzik i kupa kasy zostanie np na farbki albo nowy model. TA DAM ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024