FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-09-11 12:27  [Technika] Aerograf + kompresor. Co wybrać?
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam,
Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad kupnem sprzętu wymienionego w tytule ;) Postanowiłem w końcu zakupić sobie zestaw do malowania. Przeczytałem mnóstwo wątków na ten temat, ale im więcej czytałem, tym bardziej nie wiedziałem na co się zdecydować :P Dlatego postanowiłem poprosić Was o pomoc.
Zestaw do malowania planuję zakupić pod koniec września, ew. na początku października, i zamierzam przeznaczyć na zakup do 500 zł ( ew. te pare złoty jestem gotów dołożyć ).
Używać go będę głównie do malowania modeli - kartonowych, metalowych i plastikowych, aczkolwiek chciałbym go też użyć do ozdobienia roweru czy komputera itp.
Zastanawiam się nad czymś takim :
1) http://allegro.pl/kompresor-z-butla-aerograf-tg180-w-super-cenie-i1783393091.html
2) http://allegro.pl/mini-kompresor-sprezarka150-w-z-aerografem-zestaw-i1801331029.html
3) http://allegro.pl/zestaw-mini-kompresor-do-aerografow-aerograf-tg130-i1793416649.html
4) http://allegro.pl/mini-kompresor-butla-aerograf-zestaw-do-malowania-i1792847710.html

Lub coś podobnego. Będzie to mój pierwszy aerograf, na którym zamierzam się uczyć malować.
Nie wiem na co się zdecydować, dlatego proszę Was o pomoc. Może macie jakiś sprawdzony sprzęt godny polecenia ? dodam, że zestaw chciałbym używać w domu, więc nie może być za głośny :P
I mam jeszcze takie pytanie : O co chodzi z tym, że max czas pracy kompresora wynosi 20 minut ?? Czy o to, że kompresor może przez tyle być włączony ( zasilać aero w powietrze ), czy że w ogóle całkowity czas malowania nie może przekraczać 20 minut ??

Jeśli umieściłem temat w złym dziale, to poproszę moderatora o przeniesienie :)

--

Post zmieniony (07-09-11 12:29)

 
07-09-11 12:49  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli zamierzasz malować w mieszkaniu to polecam przerobić sobie na kompresor inhalator ,kupisz na allegro jakiegoś szrota za 70 zł, a kaskę zainwestuj w dobry aerograf. Inhalator jest znacznie cichszy i nie plunie ci olejem w model, a te tańsze kompresory lubią tak zrobić.

 
07-09-11 12:51  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ja bym polecał zestaw pierwszy. Po pierwsze ze względu na kompresor z butlą, taki kompresor ładuje butle przez kilka kilkanaście sekund, a potem do czasu spadku ciśnienia w butli "odpoczywa". Ja posiadam mały kompresor bez butli (który podczas malowania pracuje bez przerwy), i o ile do malowania modeli w 1:72 jest wystarczający, to przy jednorazowym malowaniu większych powierzchni (a w takimi będziesz miał do czynienia malując kartonówki w 1:25 albo 1:33, albo rower) strasznie się grzeje i czasami trzeba robić przerwy. Chociaż jeśli zamierzasz malować dużo dużych powierzchni, to polecałbym większy kompresor np. z castoramy. Są głośne, ale ładują się jeden raz przez 2-3 min na około 20 min malowania (zależnie od wielkości zbiornika). Poza tym aerograf w zestawie pierwszym jest całkiem przyzwoity. Używam takiego od niemal 2 lat i nigdy się na nim nie zawiodłem. Łatwo się czyści i można pewne wzorki malować "od ręki" (czego raczej nie zrobisz aerografem z czwartego zestawu).

--edit--
Reedmooley, a w jaki sposób bezolejowy kompresor pluje olejem?;-)

--

Post zmieniony (07-09-11 12:54)

 
07-09-11 13:07  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie wiem w jaki sposób, w pracy mam "bez olejowy" blackndeckera, używany do przedmuchiwania różnych rzeczy z kurzu itd, czasem malowania, a zdarza się mu chlapnąć z dyszy olejem,zwlaszcza jak odstoi chwile nie używany.Teoretycznie powietrze nie ma w nim styku z olejem podczas sprężania a jakoś się tak dzieje.

 
07-09-11 13:18  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Miałem kiedyś kompresor olejowy, któremu zdarzało się chlapać olejem (dlatego też się go pozbyłem), natomiast modelarskiej "bezolejówce" jeszcze nigdy się to nie przydarzyło.

--
pozdrawiam
Piotr


 
07-09-11 13:19  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest zakup zestawu z pozycji nr 1
-wielofunkcyjny i naprawdę dobry aerograf !!
-kompresor z regulatorem ciśnienia i odwadniaczem !!!
-kompresor ze zbiornikiem !!!!!!
Ja osobiście zrobiłem sobie kompresor z agregatu lodówkowego i żadnego innego NIE CHCĘ jak się człowiek troszkę postara to złożysz taki dosłownie za grosze mnie mój kosztował 160 zł i jest wszystko mający coś podobnego do tego
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8459&highlight=agregat
pracować mogę nawet kilka godzin non stop i nic się nie grzeje, wyposażony w szybkozłączkę więc i używam do małego pistoletu malarskiego a i koła napompuję jest bardzo ale to bardzo cichy ,jedyny minus to gabaryty ( w obudowie od komputera) i waga ale nigdzie z nim nie chodzę więc nie problem.

Post zmieniony (08-09-11 14:00)

 
07-09-11 13:39  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Najlepszy jest kompresor bezolejowy.
Chlapanie które może wystąpić z bezolejowego, to bardziej jest brudna woda zgromadzona w zbiorniku wyrównawczym lub na wyjściu kompresora.
Dobrze jak taki kompresor ma na wyjściu reduktor wraz odwadniaczem, powinno niewystępować plucie olejem czy wodą. http://allegro.pl/reduktor-cisnienia-z-filtrem-i1804050911.html

A z proponowanych przez ciebie polecam 1 zestaw ze względu na aerograf i kompresor.

Ja mam ten kompresor, choć co prawda jest drogi. Ja kupilem używany za 300 zł http://allegro.pl/kompresor-senco-mini-sprezarka-bezolej-areograf-i1796318610.html

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-09-11 15:19  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Ja kupiłem ten z pierwszego linku i jest ok., ale dzisiaj zdecydowanie kupiłbym tego SENCO.
Aerograf to kup od razu jakiś firmowy np: Ultra H&S , bo na chińczyki szkoda kasy , czyli lepiej troszkę dozbierać i mieć porządny sprzęt , bo i tak go póżniej wymienisz.


--

Post zmieniony (07-09-11 15:28)

 
07-09-11 15:48  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witaj posiadam aero:
http://fine-art.com.pl/category/aerografy-harder-steenbeck-ultra
oraz kompresor jak kolega Bizon Zestaw super
Tutaj możesz poczytać tematy rzeka:
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewforum.php?f=109&sid=a2920ac4ffed61b24692a3cb5412fe07
Co do zestawów które proponujesz na pewno zestaw 1 !!!! i żaden inny. Tamte aero to lipa i nie do modeli.
Tutaj opisywałem swój kompresor:
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=109&t=41921
a tutaj masz bazę aerografów z opisem, mało tego, ale zawsze coś:
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=109&t=42537

 
07-09-11 18:18  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Thunder909 

 

Taki z agregatu od lodowki ma jedna ogromna zalete , mianowicie jest super cichutki. Mozna wieczorem sobie "popsikac" i nikt nie bedzie sie denerwowal halasem. Mialem kiedys taki zwykly od revella ,membranowy ,malowanie tylko w godzinach dozwolonych .Praca przy modelu taka nerwowa sie robi jesli ten kompresor tak ryczy.
Teraz mam zrobiony z agregatu + ventyle ,zbiornik itd. Cichutko ,spokojnie ,jak zbiornik pelny to sie wylacza ,full relax.

 
07-09-11 18:23  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Thunder909 można poprosić o zdjęcia.

--
Pozdrawiam Edek.

 
07-09-11 18:51  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja kiedyś taki sobie zrobiłem. Opisany był jak zrobić, w któryś numerze miniRepliki (numer w okolicach 40-stych).


Tylko trzeba że tak powiem wiedzieć co sie robi i nic na zasadzie "może być".

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-09-11 20:10  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tutaj prawie wszystko
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8459&highlight=agregat

Post zmieniony (08-09-11 14:00)

 
07-09-11 23:10  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Polecałbym zupełnie coś innego, chyba że masz koniecznie dużo kasy do wydania...Ale w sumie niepotrzebnie, pieniażki można przeznaczyć na inny cel.
Ja mam taką propozycję: zaopatrz sie od Pana który naprawia lodówki w agregat (sprężarkę), obojętnie jakiej firmy.Sprężaekę użuwaną, ale sprawną. Koszt takiego urządzenia to między 30zł a 60 zł. Do tego trzeba dokupić butelkę sprężonego gazu firmy Humbroll, koszt ok. 15 zł. Gaz który jest w butli wypsikać do końca (wystarczy na jakieś kilka modeli). Jak już będzie pusta wykorzystamy ja jako zbiornik wyrównawczy naszego aerografu, tym bardziej ,ze zawiera w zestawie bardzo dobry zawór, który również wykorzystamy. Następnie kupujemy 10 cm plastikowego przewodu do podlewania kwiatów , coś ok. 3 zł, a także kawałek rurki żeliwnej coś ok, 5 cm, koszt ok. 3 zł.Rurka powinna wchodzić ciasno do przewodu.Rurkę wspawujemy do butli Humbrolla, w pozycji poziomej, oraz zabezpieczamy poxipolem (miejsce spawu po zewnętrznej stronie).Przewód do podlewania kwiatów łączymy łaczymy pomiedzy wyjściem ze sprężarki, a właśnie tą rurką wspawaną do butli Humbrolla.. Do zaworu butli Humbrolla montujemy weżyk bezpośrednio od aerografu, a do wężyka już sam aerograf.
I cała sprawa zrobiona. Gotowe. Włączamy sprężarkę do produ i czekamy jak nam nabije zbiornik wyrównawczy. Będzie takie cichutkie "cyk,cyk,cyk". Jak przestanie cykać, to znaczy że butla jest naładowana, Na zaworze od butli Humbrolla regulujemy sobie siłę podawania powietrza, a na aerografie ilość farby. I możemu działać, ale dziełać mając w świadomości pewne ryzyko...Otóz należy zaopatrzyć się w kask narciarski, razem z goglami, grube buty i rękawice, stare ale już zniszczone ubranie, też możliwie grube (ja pod kurtkę wkładam jeszcze na piersi takie stare dzwiczki od piecyka węglowego - ale to tak na wszelki wypadek), Otóż taka butla lubi sie czasami rozrywać w naj mniej oczekiwanym momencie i porządnie zdemolować cały pokój, o oknach już nawet nie piszę...Przed malowaniem również należy wyprawić całą rodzinkę na zewnatrz, i to tak przynajmniej na 100 m, powinni sie też schować za jakąś przeszkoda tetenową. Wtedy powinno być bezpiecznie.
Cały sprzęt wyniesie cię ok.80 zł, a jest lepszy od fabrycznych kompresorów, ponieważ jest niesłyszalny.
Mam taki zestaw od ok. 15 lat, nigdy nic się nie popsuło, nie pluje olejem, a chodzi bardzo cichutki, właściwe bezgłośnie.Możesz nim malować praktycznie wszystko, od małych modeli aż po rowery.Oczywiście, przy zachowaniu środków ostrożnośći, które opisałem.W razie czego służę fotkami mojej maszyny.

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
08-09-11 09:26  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

TYSIUNIEK
No rzeczywiście chyba nic prostszego już nie ma. A może mały zaworek bezpieczeństwa byś zaproponował (chociaż) bo mowy niema choćby o jakimś manometrze albo wyłączniku !!! Ryzykant z Ciebie -wiesz że taki agregat może nawet 25 bar napompować chwila zapomnienia i z butli Humbrolla robi się brak tejże butli --no ale jak ma być prosto i tanio to ...róbta co chceta.

--

 
08-09-11 09:57  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Właśnie, że wcale nie...Sprężarka ładuje butlę Humbrola do oporu, a potem po prostu sama się wyłacza. Poza tym w samej spreżarce jest (przynajmniej w mojej) zawór bezpieczeństwa. Jeżeli butla jest naładowana, a spreżarka jeszcze się nie wyłaczyła, przez niego oddaje nadmiar ciśnienia.A manometr? Owszem, fajna sprawa, ale czy naprawdę jest konieczny? Przy tym ciśnieniu możemy sie bez niego obejść.Taka butla nie daje jakiegoś wielkiego ciśnienia, ale nie będziemy przecież takim sprzętem malować ...samochodu. Do modeli w zupełności wystarczy, a nawet za dużo.Moim zdaniem po prostu szkoda kasy na kupno fabrycznych kompresorów...no chyba, że ktoś bedzie go wykorzystywał do poważniejszych zadań, np. pompowania opon w samochodzie.To wtedy jak najbardziej tak. Ale do modeli?!

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
08-09-11 10:29  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No teraz przyznałeś się że zawór masz wyłącznik również więc zmienia to postać rzeczy.
Pisałem wcześniej że lodówkowiec jast wg mnie najlepszy bo dobrze zrobiony jest praktycznie uniwersalny, cichy , tani a jaka satysfakcja z budowy -bezcenne !!
Mój lodówkowiec wygląda tak

Ale jak ktoś kasę ma to proponuję zestaw nr 1

Post zmieniony (08-09-11 11:11)

 
08-09-11 11:09  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Za sam nowy wyłacznik ciśnieniowy i reduktor ciśnienia trzeba wydać jakieś 100 zł
Za pozostały sprzęt to jest butle, agregat, zawór jednokierunkowy, węże i inne złaczki trzeba dać kolejne 100 zł.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-09-11 11:55  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Niekoniecznie...Gdybym sobie dzisiaj robił aero, zmieściłbym sie w 100 zł, z całością...Z pewnością nie byłby to sprzęt piękny i nowoczesny, ale równie skuteczny jak kupny.I przede wszystkim bezgłośny...
Sama używana sprężarka - ok. 50 zł
Butla Humbrola - ok. 15-25 zł (zależy gdzie kupiona)
Rurka metalowa - ok. 2-3 zł
Wąż ogrodniczy - ok. 3 zł za metr bieżący
Obejmy regulowane - ok. 6 zł za komplet (potrzebne są dwie)

Godzina majsterkowania...i tyle.
Sam aerograf to juz inna sprawa - od 20 zł do...kilkustet i więcej.Moim zdaniem taki w przedziale 20-100 zł w zupełności wystarczy.Ważne aby był rozbieralny do czyszczenia i nie miał za dużo elementów.

Mój sprzęt tak wyglada (może nie jest piękny i estetyczny, ale służy raczej do malowania a nie eksponowania)



--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
08-09-11 11:59  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Od czego mamy inwencję twórczą ,pomyślunek, allegro , szwagrów ,kumpli ,kumpli naszych szwagrów ,znajomych ,znajomych naszych znajomych ,pchlie targi,rynki,jarmarki złomowiska ,szroty i pierdoty .Wystarczy popytać ,pochodzić , poszperać we własnym domu w lewym bucie , w prawym bucie i w surducie w różnych szpargałach w szafie,w komodzie i pod zlewozmywakiem ,garażu ,piwnicy i w piwnicy sąsiada ,poszukać i pokombinować tu i tam .Dla chcącego nic trudnego.Ja swój agregat na złomie kupiłem po cenie złomu ,butlę również- całe 8 zł zapłaciłem (ale sam wyjąłem z lodówki) kosztował tylko wyłącznik ciśnieniowy i zawór bezpieczeństwa , reduktor z odwadniaczem i odolejaczem opylił mi znajomek za piwko, złączki trójniki ,nyple i kolanka zostały po remoncie w domu a wężyki walały się w garażu.Całość zbierałem około trzech tygodni ,budowa i klecenie do kupy zajęło tydzień i sprzęt gotowy. Fakt że to trwa ale satysfakcja gwarantowana sprzęcik spoko luzik i kupa kasy zostanie np na farbki albo nowy model. TA DAM ;-)

 
08-09-11 12:18  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak by nie patrzeć to ten lodówkowy jest znacznie dużo lepszy niż ten za 300 na allegro

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-09-11 13:48  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Znalazłem jeszcze taki zestaw aerograf + kompresor naprawdę nic tańszego to nawet Chińczyki nie zrobią
http://modelar.republika.pl/Aerograf_modelarski_budowa_aerografu.htm

--

Post zmieniony (08-09-11 13:58)

 
08-09-11 13:50  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

http://modelar.republika.pl/Aerograf_modelarski_budowa_aerografu.htm

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
08-09-11 13:56  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki Andrzej Px48

--

Post zmieniony (08-09-11 13:59)

 
10-09-11 23:18  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam,
Dziękuję Wam za odpowiedzi :-)
Przeczytałem wszystkie wątki, które podaliście. Thrawn : , dziękuję za link do foruma - naprawdę dużo rzeczy ciekawych się dowiedziałem :)
Po przeczytaniu całego materiału mam mieszane uczucia :/ Sporo myślałem nad budową własnego kompresora - wszak lubię majsterkować i najgorszy w tym nie jestem ;) Jednak pojawia się problem : nie posiadam ani jednej rzeczy potrzebnej do budowy kompresorka :( Niby sporo elementów można na złomie kupić, ale u nas gość jest poj... Jeśli zobaczy, że na czymś nam zależy to zaraz wymyśla sobie jakieś wysokie ceny za daną rzecz. Zakup wszystkich elementów wynosiłby ok. 300 zł ( jak nie więcej ) - ponieważ, jak już miałbym zbudować własny kompresor, to w wersji full-wypas. Nowy kompresorek ( który dostępny jest na aukcji w linku pierwszym ) kosztuje ok 400 zł - Przyznam, że te 100zł w jedną czy drugą stronę nie robi mi wielkiej różnicy, bo jeśli doliczę paliwo na dojazd do miasta ( blisko 20 km w jedną stronę ) lub też zamówię części z allegro ( gdzie będę musiał pokryć koszty przesyłki ) to okaże się, że moja samoróbka będzie 50-70zł tańsza od kupnego kompresorka, a do tego bardziej nie poręczna :/
Wzorowałbym się na tym opisie :
http://www.airblog.com.pl/?page_id=114
Gdzie autor stwierdził "tak więc osobom, które chcą zbudować taki kompresor, a nie posiadają przynajmniej agregatu i zbiornika stanowczo odradzam. Oczywiście nie stwierdzam, że takiego kompresora nie można wykonać o wiele mniejszym wkładem – wręcz przeciwnie. Jednakże jeżeli chcemy zbudować porządną modelarską sprężarkę niestety musimy wydać trochę więcej."
Naprawdę korci mnie, aby zbudować taki kompresorek samemu, jeszcze pochodzę po sąsiadach i popytam, może ktoś coś będzie miał ;) Choć w to trochę wątpię, ponieważ to są w większości starsi ludzie i zawsze wszystko im się przyda :/
Jeśli nie uda mi się zebrać niezbędnych rzeczy ( przynajmniej jakiejś butli i agregatu ) to kupię pierwszy zestaw.
Dodam jeszcze, że duży kompresor posiadam ( z butlą 50L ) więc właściwie starczyłby sam aerograf, jednak ten kompresor stoi w garażu - i tu pojawia się problem - jak malować w zimie przy temp spadającej do -26 st C ( tak jak to było tej zimy ) - dlatego też potrzebuję mniejszy i cichszy do używania w cieplutkim pokoju :)

P.S. Mam nadzieję, że mi pomożecie w budowie w razie problemów ;) (gdybym jednak budował własny kompresorek )

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
11-09-11 11:16  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Skoro masz taki w garażu to może warto zrobić tylko instalacje i podciągnąć do pokoju w którym modelujesz. Będzie i cicho i 50 litrów pozwoli ci na stabilne ciśnienie i całkiem długie malowanie, a zaoszczędzone kaskę kup sobie jakiś aerograw z lepszej firmy, ale tańszy model np ultra chociaż są też i inne. Przewód kupisz w każdym markecie budowlanym plus szybko złączki koszt naprawdę niewielki i parę otworków.

 
11-09-11 12:18  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na razie jest ciepło korzystaj z tego co masz a do zimy zdążysz ze wszystkim. Buduj lodówkowca .

--

 
11-09-11 13:24  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Poniżej 0 taki kompresor może nie ruszyć

--


 
14-09-11 08:32  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tutaj wygląda na fajne wykonany komplesor "lodówkowiec"
http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-lodowkowiec-wlasne-wykonanie-i1820705569.html

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-09-11 12:10  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Navigator 

 

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Czy ktoś używa taki kompresor: Aeolian Pixie AS 176? http://allegro.pl/mini-kompresor-do-aerografu-aerograf-reduktor-ma-i1817566652.html Czy jest to sprawne urządzenie i czy rzeczywiście może działać bez przerwy? Pozdrawiam Wszystkich :-)

 
19-09-11 13:26  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie znam, ale jak jest napisane że włacza sie przy 2,1 bar i wyłacza przy 3,1 bar, to znaczy że bedzie chodził bez przerwy, dlatego że malowanie aerografem odbywa sie w zakresie 2-3 bar (choć na opakowaniu napisane jest ze start jest przy 3, a stop przy 4).
Ma zbiornik tylko raczej wyrównawczy, więc raczej nie możliwe jest uzyskanie stałego przepływu powietrza 20-23 l (chyba że się mylę).

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-12-12 23:21  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podbije podłączając się do tematu bez mnożenia wątków i zapytam:

Czy ktoś miał do czynienia z poniższymi kompresorami? Jak wygląda sprawa głośności (bardzo ważny parametr!!!) , wydajności i eksploatacji?

1. Stanley C6BB34STN039

2. Zestaw z kompresorem Super Boxy 2 l

3. KOMPRESOR Z BUTLĄ AEROGRAF TG-180 PISTOLET TG180 (ta pozycja to raczej ratunkowo tylko do aerografu)

Ważne jest też to, że wole wydać ciut więcej i mieć pewność, że kompresor będzie pracował długie lata, miał w miarę normalne warunki gwarancji i, co nie jest bez znaczenia, był na tyle uniwersalny, żeby można było używać go do wielu prac wymagających wysokiego ciśnienia powietrza a nie tylko aerograf ( w domyśle prace "w domu i zagrodzie"np: na wiosnę "drobne" prace lakiernicze przy aucie, gwoździarka itp).

Sprawa "głośności" to oddzielny temat: o ile "strzelanie" z gwoździ itp w ciągu dnia domownicy i sąsiedzi zaakceptują, w mniejszym czy większym stopniu, to już "wycie" czy też "buczenie" w nocy podczas malowania kompletnie nie wchodzi w grę.

A może ktoś z kolegów ma inne propozycje w podobnym przedziale cenowym?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-12-12 23:31  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Posiadam takowy
http://www.senco.com/CompressorDetails.aspx?k=PC1010
Kiedyś gdzieś go opisywałem. Dobry solidny i na rynku wtórnym kupiony za 300zł.
Jeśli jednak chcesz do innych prac to raczej coś z większym zbiornikiem.

 
29-12-12 09:57  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Senico jest bardzo dobry, tylko jedną wada jest trochę głośny. Więc jak mieszkasz w bloku, to sąsiedzi piętro niżej mogą być niezadowoleni, lub przynajmniej osoby z którymi mieszkasz.

--

Post zmieniony (29-12-12 12:53)

 
29-12-12 10:06  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Pierwszy czyli stanley,to bardzo dobry byłby wybór. Jedyne co może być wada to to co opisałem wyżej.
Druga pozycja odpada to raczej się nadaje tylko do pompowania kół
Trzeci jest też dobra propozycja, jest tak mi się wydaje o wiele cichszy niż senico czy stanley.
Jedyny minus to taki że praktycznie nonstop będzie ci pracowal

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-12-12 13:22  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marek czy to jest ten którego używał Piotrek na zlocie we Wrocławiu? Jeżeli tak to całkiem fajnie się tam spisywał i podobał mi się. Jedyne co to cena za nowy jest troszkę odstraszająca a "wtórnie" ciężko znaleźć.

Bizon a możesz tak "opisowo" jakiego typu to jest "jazgot"? Głośny odkurzacz czy bardziej młot udarowy? W brew pozorom ma to znaczenie. Jeżeli było by to głośne "syczenie" lub "szum" starego wentylatora to jeszcze by uszło w tłoku.

W sklepie oglądałem tego Stanley i robi bardzo pozytywne wrażenie.

Super Boxy ma ładną obudowę i bogate wyposażenie dodatkowe ale wrażenie robi dość "delikatne" i "chińskie".

Zestaw z ALLEGRO wypatrzyłem na bazie doświadczeń z pożyczanym kompresorkiem od Rajkuba. Jego wersja nie posiada butli i "sapie" non stop przez co trochę zbyt mocno się grzeje i trzeba stosować dodatkowe chłodzenie lub często robić przerwy na ostygnięcie, ale jest bardzo cichy. No i 4 bary to absurd. Chyba tylko przy zatkanym przewodzie lub zamkniętym "aero". Realne to 1,5 do 2 i do psiukania modeli w zupełności wystarcza, a nawet nadto. Dlatego myślałem, że ze zbiornikiem część niedogodności odpadnie, chociaż ciśnienia pozostaje nadal tylko "modelarskie". Z "kołkownicy" czy pistoletu lakierniczego najwyżej można farfocle wydmuchiwać.

Może to niepopularne co teraz napisze ale zamiast dać te pieniądze lakiernikowi, dekarzowi czy innemu "fachowcowi" wole zainwestować je w narzędzie i puki mam dwie zdrowe ręce zrobić to co potrzebuje sam dlatego szukam urządzenia uniwersalnego, nie tylko do zastosowań modelarskich. Kwota którą mogę przeznaczyć na to około 500PLN bo nie potrzebuje narzędzia do użytku "przemysłowego", tylko "w domu i w zagrodzie".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-12-12 13:51  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Poproś w sklepie aby Ci włączyli na chwilę. Tak ciężko napisać jaki hałas wydaje. Taki bardziej głośny odkurzać.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-12-12 14:11  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie wiem jakiego używał bo nie byłem nigdy we Wrocławiu ((
Tutaj masz jak on pracuje można tez poszukać porównań z innymi jeśli chodzi o głośność.
Ja go używam w domu.
http://www.youtube.com/watch?v=EvpiTbYOmpA
ten pewnie będzie cichszy
http://www.youtube.com/watch?v=Oy0LIhRUs-c

 
29-12-12 14:55  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Chopin jak chcesz usłyszeć coś podobnego do Stanleya to zapraszam do mnie do garażu. Podpowiem jest głośny i to nawet bardzo.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
31-12-12 18:07  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
PzMichunowych   

Witam.
Korzystając z okazji chciałbym się zapytać. Kupiłem proponowany wyżej kompresor Stanleya i mam problem. Nie leci powietrze z przewodu [kompresor ładuje, mogę spuszczać powietrze zaworem bezpieczeństwa ewentualnie kurkiem do odprowadzania skroplonej wody]. Zamontowałem dedykowaną szybkozłączkę i nic ... ani w czasie lładowania butli, ani gdy butla jest naładowana/pełna. Pewnie coś powinienem zrobić, może za pierwszym razem trzeba coś odblokować, odkręcić??? W instrukcji nic takiego nie znalazłem, ale ... Prosiłbym o pomoc.
Dziękuję i Życzę szczęśliwego Nowego Roku.

--
Audaces fortuna iuvat

 
31-12-12 18:31  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Gdzieś na urządzeniu koło ciśnieniomierza powinno być pokrętło. Jeśli ciśnieniomierz wskazuje 0 musi być prawdopodobnie odkręcone na maxa pokrętło regulacji ciśnienia.
Tylko musisz uważać bo może znajdować nakrętka "kontry" aby pokrętło regulatora się samo nie odkręcało.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-01-13 09:44  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Zadam głupie może pytanie, ale obok zegara jest pokrętło regulacji ciśnienia na wyjściu tak mi się wydaje i pewnie zakręcone jest na maksa, a pytanie czy kręciłeś tym pokrętłem ?
Bo jeśli w butli jest sprężone powietrze to sądzę że wystarczy to pokrętło wyregulować by uzyskać potrzebne ciśnienie na wyjściu.

 
01-01-13 11:42  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
PzMichunowych   

Pokrętło jest (do regulacji wysokości ciśnienia), ale bez wzgldu na ustawienie, czy jest na maksymelnym, pośrednim czy jednym z niższych - nic to nie daje - na końcu przewodu brak strumienia powietrza. Myślałem, że przed użyciem potrzeba jest zdjąć jakąś zawleczkę, blokadę czy inne ustrojstwo ????

--
Audaces fortuna iuvat

 
01-01-13 12:14  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Rozumiem też, że masz aero czy coś by podłączyć i sprawdzić na końcu.

Sprawdziłem swój i nie ma nic takiego, Tak jak piszesz zawory bezpieczeństwa, i do spuszczania wody.
Jeszcze jedno pytanie jak naładowana jest sprężarka i podłączasz szybkzołącze to czy leci wtedy powietrze. U mnie zawsze towarzyszy temu syk powietrza.

 
01-01-13 12:14  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
PzMichunowych   

Już po problemie, zablokowała się zapadka przy wyjściu, po pchnięciu śrubokrętem wszystko gra. Dziękuję za pomoc. A swoją drogą to ten Stanley jest dużo głośniejszy od dużego kompresora olejowego (50l), którego dotąd używałem.
Jeszcze raz - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

--
Audaces fortuna iuvat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024