FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-08-11 12:52  [R/G] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

W mojej relacji z budowy A-56, viltianus zaproponowała utworzenie wirtualnego Klubu Miłośników Starych Torpedowców. W związku z tym, że pomysł bardzo mi się spodobał ( i chyba nie tylko mnie ), a i tak miałem w planach wykonanie kilku torpedowców z I WŚ, ,,dopieszczając" Pioruna wziąłem się za Kita i Bezszumnego. Okręty do gigantów i trudnych w sklejaniu nie należą, ale trochę zabawy z nimi będzie. Modele będą malowane Humbrolami. W porównaniu do A-56 przede wszystkim chcę poprawić wykonanie ,,drutologii" poprzez zastosowanie cieńszych drucików (będzie to dla mnie trudne z moimi paluchami ale może się uda). Na pierwszy ogień poszedł Bezszumnuj. Szkielet skleja się bez najmniejszych problemów, delikatne szlifowanko i wszystko pasuje jak ulał. W poszyciu kadłuba nie pasował mi jeden z elementów rufowych, ale ,,szpachel i kit zrobią git". Na początek tradycyjnie okładka wydawnictwa, złożony na sucho i jeszcze nie oszlifowany szkielet, oraz kadłub po pierwszej warstwie farby i wstępnym szlifowaniu.


--

Post zmieniony (07-12-11 12:45)

 
06-08-11 12:57  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to se popatrzymy ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-08-11 14:12  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Popatrzymy, popatrzymy. :)
Biorąc pod uwagę moje "zabójcze" tempo pracy na pewno zostanę wyprzedzony, więc zamierzam czerpać pełnymi garściami z twojej ( znaczy - cudzej :) ) pracy.
Twoja relacja to ciekawostka i niespodzianka tym fajniejsza że od kilku dni pracuję nad swoimi torpedowcami.

Napisałeś wyraźnie ale spytam mimo to :
wszystko ci pasowało w kadłubie ? U mnie powtórzył się błąd w obu szkieletach. Mały ale jednak. Ciekawi mnie czy to moje nieudacznictwo czy coś innego.


Będę wyglądał dalszej części relacji. :D

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-08-11 09:06  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bardzo się cieszę, że Klub Miłośników Starych Torpedowców ma się coraz lepiej.
Już się moszczę w fotelu celem podglądania.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-08-11 15:59  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Dzisiaj tylko jedno zdjęcie, tj. szkieletu Kita. Może niektórzy będą się śmiali, że w tak małym modelu dałem tyle wzmocnień pod poszycie, ale skoro chcę malować model, a przed tym oczywiście przeszpachlować nierówności, to wolę poświęcić godzinkę i dwie podstawki pod piwo (są do tego świetne, bo dość gube, ale w miarę miękkie i wspaniale się je szlifuje ) ale mieć pod poszyciem solidne podparcie. Kadłub Bezszumnego jest aktualnie szlifowany i malowany. Kasiu (jeśli tak można) powiedz mi skąd ,,wytrzasnęłaś" to zdjęcie w relacji piottera ? Szukałem w internecie zdjęć tych torpedowców, ale za choinkę nic ciekawego nie mogłem znaleźć.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-08-11 16:41  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A nie boisz się że i tak przetrzesz oklejki kadłuba na wręgach ?
Może lepiej było dać wypełnienie z docinanej pianki ?
Ale tak tylko głośno myślę.

A co do zdjęć - вот он, choć zdjęcia inne i trochę małe.
W ogóle to ciekawa strona jest. ;)

--

Post zmieniony (09-08-11 16:52)

 
09-08-11 18:06  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Dzięki za zdjęcia. Przy takim wypełnieniu jeżeli elementy dobrze pasują praktycznie oklejki nie sa potrzebne, ewentualnie można zrobić z kalki technicznej, ale nie tylko na wręgach, ale i pomiędzy nimi tak żeby środek poszycia się nie mógł zapaść ( o grubość kalki ). A tak szczerze to robę to drugi i trzeci :) raz w życiu (pierwszy przy A-56) i jakoś nie przetarłem (narazie ) poszycia. Może dlatego, że robię to na kilka razy (szlifowanie, malowanie aerografem, szpachlowanie i jeszcze raz i jeszcze raz, aż do skutku.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-08-11 22:17  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Do KMST chętnie się dopiszę - co nieco na mnie też czeka. ;-) G-5 raczej się nie pisze... a szkoda :D

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-08-11 16:21  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Jak narazie trwają prace przy obu kadłubach. Na początku linie podziału blach na burtach wytrasowałem igłą, ale podczas szpachlowania i malowania ich wygląd przestał mi się podobać i postanowiłem nakleić na burty paski papieru (wzorem kilku modeli wykonywanych na tym forum). Na zdjęciach kolejno ,,goły" kadłub

Z naklejonymi pskami papieru (zeskanowane burty i wydrukowane na zwykłym papierze)

I na koniec pomalowane wszystko podkładem oraz wklejone obręcze przy bulajach (w Bezszumnym będą pomalowane na kolor kadłuba i dlatego już je wkleiłem, a Kit w malowaniu ,,pokojowym" będzie miał miedziane i dlatego wkleję je dopiero po pomalowaniu burt). Zamiast paska do naklejenia na stuku burt z ,,pierwszym" pokładem ,zamieszczonego w wycinance przykleiłem drut (za radą viltianus w relacji piottera).

Mam jeszcze pytanie. W wycinance bulaje w nadbudówce dziobowej po jej bokach są okrągłe, natomiast z przodu mają kształt elipsy. Czy jest to jakiś błąd w projekcie/druku, czy naprawdę były ,,jajowate" ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-08-11 17:08  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,już mi się podoba,jakim klejem kleiłeś do kadłuba paski papieru?,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-08-11 17:12  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Klejem BCG. Posmarowałem cieńką warstwą pasek, dosłownie po chwili drugą warstwą, ale dałem dość dużo kleju, tak że po nałożeniu paska miałem dość czasu żeby nim ,,manewrować" na burcie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-08-11 09:16  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Borowy, zerknij na to zdjęcie:

To, co widać, IMO wygląda na jajowate.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-08-11 15:32  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Faktycznie jajowate. Skąd masz Kasiu takie świetne zdjęcia? Oczywiście jeśli to nie tajemnica. Szukałem po necie, ale chyba nie na tych stronach co powinienem, a przecież im więcej zdjęć tym więcej można ewentualnie w modelu poprawić.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-08-11 15:38  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A zerknij tutaj .
Mnóstwo pożytecznych rzeczy, w tym coś o Kasatkach też.
Bardzo dobre forum rosyjskojęzyczne jest z kolei tutaj . Tyle że w wyszukiwarce pytania musisz wpisywać cyrylicą.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-08-11 16:05  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Dzięki. Wieczorem wezmę się za studiowanie tych stron.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-08-11 09:44  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Posiedziałem w nocy w necie i dzięki stronom podesłanym mi przez viltianus znalazłem kilka ciekawych zdjęć Kita, Bezszumnego i im podobnych. Napewno wykorzystam je w dalszej budowie. Na początek jeśli mnie wzrok nie myli to czy na zdjęciu pomiędzy pierwszym a drugim bulajem jest kluza kotwiczna w wychodzacym z niej łańcuchem ? Bo zastanawiałem się od początku sklejania tych modeli gdzie powinny być łańcuchy kotwiczne.


--

Post zmieniony (20-08-11 14:14)

 
20-08-11 23:22  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Hmm.. Dyskusyjne to. :)
"Coś" tam jest niewątpliwie.
Myślę jednak że rolę kluz pełnią otwory w tych prostokątnych elementach na rufie i na dziobie. Otwór którym łańcuch znika w kadłubie jest chyba tuż za nimi ale to już luźne przypuszczenie.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
30-08-11 11:42  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Kadłuby już prawie gotowe. Jeszcze kosmetyka malowania i mocuję pokłady oraz śruby.

Dzisiaj i ja pochwalę się moimi stoczniowcami. Na początek Klemens (przybłąkał się trzy lata temu). Tylko z wyglądu przypomina kota, a tak naprawdę jest to Predator po operacji plastycznej :). 6 kg żywiołu i postrachu dla obcych zwierząt na jego terenie. Nawet berneńczyk sąsiadów boi się przekroczyć bramę mojego podwórka bo już kilka razy miał Klemensa na głowie.

Jego przyjaciółka (czasami poduszka) czarna terrierka, czyli Teri.

I na koniec odpoczynek po ciężkiej pracy z ,,jadłodawcą".

I kumplami.

Mam nadzieję, że nie przynudziłem ze zwierzakami, ale czasem taka mała odskocznia od tematu wg mnie się przydaje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-08-11 12:09  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Klemensa stanowczo należy szanować. Nie tam, żeby zaraz się bać, ale z dużym szacunkiem.
Taki to psi los, że zazwyczaj te większe robią za poduszki dla tych mniejszych.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-08-11 12:45  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładni budowniczowie,ale chyba kogoś pominąłeś ,pomagają uzyskać tak dobre efekty,zdjęcia trochę przyciemne,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-08-11 14:15  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Faktycznie. Zapomniałem o specjaliście od zakamarków super niedostepnych.
Połoz tajwański/długoogonowy/chiński - do wyboru.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-08-11 14:24  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Był jeszcze chyba ,żółwik ?,,,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-08-11 14:33  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

No to jeszcze żółwik (zdjęcia z galerii, bo przy tej pogodzie siedzi sobie pod wodą i nie zrobię mu ,,dzisiejszego" zdjęcia) http://www.terrarium.com.pl/galeria/galeria.php?userid=7917&path=14847.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-08-11 15:22  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Jak się Was przyciśnie,to wszystko jak na spowiedzi,a nie było tak odrazu w jednym poście ,ale wiem, że była to pokażna lista prawie zwierzyniec,jak u leśnika,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-08-11 16:04  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Niezła menażeria.
Kto nie ma żadnego zwierzaka nie wie ile kosztuje wysiłku ( i pieniędzy ;) ).
A ile taka banda radochy przynosi :).

Gadam offtopowo bo mnie zawiść zżera - bardzo ładne kadłubki.
Czym ty je tak ładnie pomalowałeś ? Aerograf ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
30-08-11 17:48  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Aerograf, a farby to Humbrole. O zwierzakach już koniec bo bym musiał chyba zmienić tytuł relacji :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-09-11 15:42  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mała aktualizacja. Zamontowane i pomalowane pokłady, oraz śruby napędowe.




Początki nadbudówek i kominów oraz największe wyzwanie dla mnie czyli drutologia, której średnice zmniejszyłem w porównaniu do poprzednich modeli. Masakra dla moich paluchów.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-09-11 10:12  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,widać postępy ,ładne kominki z druciarnią i reling,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-09-11 15:38  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zaczynam ,,meblować" pokłady. Na początek poszły jakieś włazy, klapy i klamry do mocowania lin. Gotowe są już szalupy Bezszumnego (żeby jeszcze bardziej różnił się od Kita, będą przykryte brezentem, który będzie też na relingach nadbudówki), podstawy wyrzytni torpedowych i mini nadbudówki ze świetlikami (myślę, że kotłowni). Wklejonych mam też część słupków do relingów. Pierwszy raz robię je z drutu miedzianego 0,20 mmm, a poprzeczki 0,15 mm (w poprzednich modelach słupki były 0.30 mm, a poprzeczki z plecionki wędkarskiej niby 0,16 mm). W następnym modelu będę je robił tej samej grubości, ale za namową Arta zamówiłem już drut mosiężny, który jest sztywnieszy. Z dwóch kominów Bezszumnego, pierwszy z nadbudówką idzie do ,,lakierni" do poprawki tak że zdjęcie tylko drugiego.

I zdjęcia całosci.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-09-11 12:23  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mała aktualizacja. Mechanizmy urządzeń sterujących - kombinowałem żeby porobić w nich otwory, ale jak porobiłem (na próbnym kawałku wycinanki) maleńkie otwory to i tak nie było ich widać, a jak zrobiłem większe to efekt nie był zbyt ciekawy, tak że zostawiłem jak było w wycinance.

Zamontowałem pokład na nadbudówce. Zastanawiam się nad brezentem bo nie jestem tak na 100% przekonany do efektu jaki mi wyszedł, ale zobaczymy.

I wyrzutnie torpedowe Kita.

Teraz do niedzieli przerwa ze wzgledu na pracę, a potem zaczynam walkę z relingami.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-09-11 13:02  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ładnie, no bardzo ładnie. W życiu bym tak ładnie nie zrobiła.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-09-11 13:37  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Te brezenty na odrutowaniu nieco za ”grubo szyte” (pewnie z chusteczki). Spróbuj z torebki po herbacie, wydaje mi się, że będzie lepiej.

Aparaty torpedowe wyszły przednio.
Czekamy na… relingi ;))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-09-11 13:37  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A nie myślałeś o siatce w tych sterujących ustrojstwach ?
Pierwsze próby mam za sobą i nawet to obiecujące.
Nawet podklejona papierem i pomalowana powinna lepiej wyglądać niż "goły" karton.
Chyba że będziesz model malował "wybiórczo". ;)

A poza tym : ładne, ładne....

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
23-09-11 21:54  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Uf ! nareszcie fajrant.
viltianus - wodę lejesz :) :) Cały czas robisz lepsze !
Atr - w niedzielę spróbuję zerwać ten ,,chusteczkowy" brezent i zrobić jak radzisz z terebki po herbacie.
piotter - o jakiej siatce piszesz, może podpowiesz, będę wdzięczny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-09-11 22:19  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

O herbacianej siateczce mówię, właśnie herbacianej ! :)
Bardzo ładne drobne oczka, ciężko się maluje. Mnie największą trudność sprawia jej czyste i ładne klejenie/naklejenie.
Metoda pozyskania siateczki zaczerpnięta bezczelnie z tej relacji.
Podklejona na ciemny papier, brzegi oklejone paskami papieru.

"Taką mam koncepcję" - żeby zacytować klasyka. ;)

--

Post zmieniony (23-09-11 22:23)

 
26-09-11 08:28  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Potwierdzam - herbaciana siateczka jest the best. Genialnie robi się z niej np. drobne czaszunie radarów w 1/400.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-09-11 16:12  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Herbatka została dzisiaj zakupiona. Dzięki za rady. Niestety plany stoczniowe na niedzielę nie zostały wykonane bo byłem wykończony po festynie (nie mylić z kacem) i dopiero dzisiaj coś przy modelach porobię.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-09-11 14:37  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Początki robienia relingów. Szału nie ma, ale zastosowanie cieńszych drucików już zmieniło wygląd relingów. Tempo ich wykonania iście żółwie, ale staram się je wykonać jak najlepiej na dzień dzisiejszy potrafię. Założyłem też siatkę na osłony mechanizmów steru. Dzięki waszym radom wyglądają o niebo lepiej. Teraz obiadek i ciąg dalszy relingów.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-09-11 08:27  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tak się gapię i tak się zastanawiam, czy drucik na poprzeczki relingów nie mógłby być jeszcze cieńszy.
Chociaż może jak go pomalujesz na ciemno, to się optycznie "odchudzi".
Hm, hm.
Fajnie wygląda siatka na sterach.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
28-09-11 08:49  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jak pisze Pani Viltianus, rzeczywiście poręcze wyglądają zbyt „grubo”. Wydaje mi się, że zastosowałeś do ich wykonania grubość druta taką jak na słupki (czyli 0,3mm) ale może się mylę.
Jak Ci pisałem, poręcze lepiej wykonać z drutu mosiężnego 0,2mm.
Ponadto uważam, że reling jest za wysoki w stosunku do całego modelu, czy odnosiłeś się do szablonów wycinanki, a przede wszystkim do dokumentacji archiwalnej?? (proporcje).

Generalne, relingi są OK, ale powinieneś zwracać uwagę na pionowe ustawienie słupków oglądając je po przekątnych z różnych stron i nie „naprężać” ich podczas układania poręczy (kilka z nich jest pochylonych).
Powodzenia.

PS. Siatkę z herbaty najlepiej jest „malować” prawie suchym tamponem, nieco zwilżonym farbą (rozcieńczony humbrol), podkładając pod siatką, podczas takiego „malowania”, listek papieru lub chusteczki, która wchłonie nadmiar farby. Te wyżej opisane kombinacje pozwolą uniknąć zatykania nawet małych oczek siatki. Mnie się to udało.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-09-11 09:21  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Słupki wykonane sa z drutu 0.25 mm (jak przysłali mi mosiężny to już miałem część relingów zrobioną i dlatego jeszcze w tych modelikach słupki będą miedziane, a mosiężne wykonam w nastepnym modelu) a poręcze są z drucika 0,15 mm (wyciągnięty z kabelka od słuchawek jest srebrny, bardzo błyszczący i może odbijające się światło daje taki efekt jakby był grubszy). Co do wysokości to przed chwilą sprawdziłem czy nie popełniłem jakiegoś błędu. ale wychodzi na to, że są dobrej wysokości (odchył może być rzędu 0,5 mm najwyżej) patrząc zarówno na wycinankę jak i na zdjęcia, które posiadam. Co do malowania siatki to najpierw ja nakleiłem, a potem pomalowałem i teraz gdy czytam co Art napisałeś to faktycznie, gdybym ją najpierw pomalował, a potem przykleił to napewno wyszły by lepiej (chociaż w ,,realu" nie widać tego co wyszło na makro). Dzięki za rady.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-10-11 14:19  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

W związku z tym, że relingi są juz pomalowane (jeszcze wychodzą jakieś minimalne rzeczy do poprawek) rozpoczął się powoli montaż nadbudówek i różnych dupereli na pokładach.

Szalupy i artyleria Kita (bez działa 75 mmm).
.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-10-11 10:07  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,, jakie ładne malowanie,zdjęcie z wystawy w Kijowie http://kvaksiuk.com/pix/images/192850PA010062.jpg

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-10-11 12:25  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Tutaj Jest trochę więcej zdjęć.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
04-10-11 16:24  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zdjęcia fajne (muszę poszukać więcej zdjęć z Kijowa). Jak to bardzo często przy różnych wykonawcach widać róznice np. w malowaniu (nadbudówki i inne duperele kolor biały i kremowy, reling dziobowy biały i czarny) i napewno każdy z nich będzie obstawał za swoją wersją. Ale ogólnie zawsze coś można podpatrzeć.
Mała aktualizacja. Stelaż do łodzi i wózek do torpedy wyszły w tym słońcu na zdjęciach jakby były niedomalowane, ale w rzeczywistości są OK. Kit narazie bez nadbudówki i kominów bo czekam na farby (może jutro dotrą). Schody na pomost trochę nie pasują. Przerwa w relingu na pomoście powinna być bardziej na zewnątrz w stronę burty bo tak jak jest, żeby schody były prosto przeszkadza komin. Tak samo musiałem podnieść o 1 mm stelaż do łodzi bo nie mieściły się pod niego końcówki wyrzutni torpedowych. Może to błąd w opracowaniu albo też ja coś skopałem. Piotter. zobaczymy jak to Tobie wyjdzie, w każdym razie zwróc na to uwagę, no chyba, że już masz to zrobione. Jak postępy w budowie ?


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-10-11 16:44  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to nie był wyrzut ,tylko ciekawostka,Abyś nie przegapił tych zdjęć ,chodziło mi tylko o klimat,wersji malowania pewnie jest dużo ,bo korzysta się z różnych żródeł ,zdjęć ,okresu,okrętów itd,,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-10-11 20:17  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nawet nie pomyślałem, że to wyrzut, a za każdą wskazówkę i każde zdjęcie, które dotyczy sklejanego modelu jestem naprawdę wdzięczny, bo zawsze można coś podpatrzyć i zastosować w swoim.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-10-11 20:31  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Borowy - czy jesteś z Wielkopolski? (tak sobie kombinuję czytając Twoje pozdrowienia ;-)

 
04-10-11 21:32  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Z Wągrowca.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-10-11 12:07  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czy ktos wie co to za skrzynie mocowane były przy relingach ? Wyglądają wg mnie jakby były okryte brazentem.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024