FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-11-11 11:32  [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Mam kolejne pytanie, tym razem skierowane do miłośników starych żaglowców. W ostatnim okresie na rynku modeli kartonowych pojawiło się wiele dodatków do modeli... nie kartonowych jak lufy dział, omasztowanie, łańcuchy kotwiczne czy drobne elementy na blachach fototrawionych. I tu moje pytanie. Co sądzicie o dodatkach zdobniczych dla żaglowców (galion, płaskorzeźby, ornamenty itp). Czy warto wykonać coś takiego - odlew z plastiku, z żywicy (jako dodatek do modelu kartonowego), czy też lepiej pozostać przy doskonałych rysunkach (malunkach) jakie proponuje nam na przykład wydawnictwo Shipyard w swoich wycinankach.
Czekam na Wasz odzew

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
12-11-11 12:49  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Witam.
Moim skromnym zdaniem każde zdobienie, które w 1:1 ma trzy wymiary warto odwzorować na modelu także w 3D. Nawet znacznie uproszczona płaskorzeźba trójwymiarowa jest lepsza od dokładnego zdobienia w formie nadruku.
Pozdrawiam.

 
12-11-11 12:51  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Popieram dzidka, ale jednocześnie uważam, że popyt na te dodatki byłby raczej znikomy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-11-11 14:46  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Tak, warto wykonać elementy zdobnicze jako trójwymiarowe, o ile zachowają względnie skalę. Trzeba tylko uważać, by nie pomylić malowideł z płaskorzeźbami.

--

 
12-11-11 15:41  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

OSTOJA a czemu myślisz że byłby znikomy popyt??
Ja np tylko czekałem kto wpadnie pierwszy na taki pomysł bo z ogromną przyjemnością bym kupił takie zdobienia bo sam nie umiem odlewać;)
ANDR7EJ dobrze mówi, ale to już chyba leżało by w gestii tej osoby co by się zajęła takim odlewaniem;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
12-11-11 15:47  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Takie zdobienia to chyba nie była masówka która pasuje do wszystkich żaglowców jak np. dzisiejsze pneumatyczne tratwy które na prawie wszystkich okrętach są takie same.
Zdobienia to sprawa indywidualna na każdym żaglowcu i z tego powodu chyba byłoby to nieopłacalne. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę bo być może nie mam racji.
Nie znam się na żaglowcach choć pozostaję pod ich urokiem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-11-11 16:17  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ale modele chyba mają jakiś tam nakład, nie są jednostkową produkcją...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
12-11-11 16:18  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

powtórze swoj wpis z denaturatowego

Gdybym kiedykolwiek kleił żaglowiec byłby to Soleil Royal Albo Royal Sovereign - niestety odstraszają mnie od nich zdobienia. Nie wyobrażam sobie ich klejenia z narysowanymi rzeźbami.
Kiedyś można było kupić do Soleila sam zestaw zdobień z metalu, identyczny z tym z zestawu z drewnianym modelem (ten najlepszy z rynku, nie pamiętam jakiej firmy) ale odstraszyła mnie cena.
Gdyby więc na wschodzie wydano wreszcie ten model w kartonie (jak się zapowiada), nie wyobrażałbym sobie wykonanie go ze zdobieniami 2D. W takich modelach to tylko 3D!! Wiem że niektórzy sami potrafią zrobić takie cuda z drewna, żywicy, modeliny, kartonu i wikolu, ale ja nie. Chętnie bym zakupił taki zestaw o ile by był full opcja (a nie uproszczony jak w wielu zestawach do sklejania) i nie kosztował majątek

Jest jedno ale.

Bo właśnie o koszty chodzi. To niestety musi kosztować i wszystko zależy od tego jaki pułap osiągnie. A od tego będzie zależeć powodzenie tego biznesu.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
13-11-11 13:39  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W sklepie GPM mozna kupić wregi laserowo wycinane do Enterprize z elementami zdobniczymi , na fotce widać że jest tam rzeźba galionowa , czy coś jeszcze nie wiem , moze ktoś juz kupił i sie pochwali ?
http://allegro.pl/10b-bluzka-kot-koszulka-nietoperz-bm-japan-style-i1914813891.html
Myśle że jeśli będzie sprzedaż , to będa to robili .
pozdrawiam Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
13-11-11 20:54  Odp: [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Te rzeźby galionowe są ciut zbyt realistyczne. Taka panna na dziobie zbytnio by rozpraszała załogę:P


PS
popraw link:)
--

Post zmieniony (13-11-11 20:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024